اخبار و رویدادها, بازی

بازی Apex Legends: تغییراتی که فصل ششم روی نقشه‌ی World’s End به وجود می‌آورد

بازی Apex Legends

آغاز فصل ششم بازی Apex Legends نزدیک است و با توجه به اطلاعات منتشر شده، باید انتظار تغییرات بنیادینی را در نقشه‌، بکشیم. بر اساس صحبت توسعه دهندگان، یک سری «عناصر جدید» به این بازی رایگان و پرطدرفدار، اضافه خواهد شد.

بازی Apex Legends

بازی Apex Legends بر خلاف روز‌های نخست خود، میزبان به روز رسانی‌ها متعددی می‌شود و سازندگان این بازی، یعنی استودیو Respawn Entertainment، به طور منظم محتویات جدیدی را برای اثر خود، عرضه می‌کنند. از جمله‌ی این تغییرات، اضافه شدن یک Legend جدید در شروع هر فصل و به وجود آمدن یک سری از تغییرات در سطح نقشه‌ی بازی است. حال فاصله‌ی زیادی تا شروع فصل ششم باقی نمانده و به احتمال زیاد با شروع فصل جدید، تغییرات بسیاری را درون بازی مشاهده خواهیم کرد. با توجه به گفته‌های جیسون مک کورد (Jason McCord)، کارگردان بازی Apex Legends، این تغییرات شامل «عناصر جدیدی» در سطح نقشه و هسته‌ی گیم پلی خواهند بود. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به اضافه کردن راه‌های جدید برای راه رفتن در مواد مذاب، رسیدن به مکان‌های غیر قابل دسترسی  و یک مکانیک جدید برای کل نقشه، اشاره کرد.

اولین تغییر محسوس این فصل جدید، اضافه شدن یک «سکو‌ی پرتاب» یا Lunch Site است. این سکوی پرتاب در نقطه‌ای از نقشه قرار می‌گیرد که پیش از این، محلی پر از مواد مذاب بوده است. این Lunch Site محصول جدیدی از شرکت ربات سازی Hammond Robotics است که شامل چهار اتاق می‌شود. هر کدام از این اتاق‌ها، حجم بسیاری از Loot‌ها را در خود جای داده‌اند و بازیکنان با ورود به این اتاق‌ها می‌توانند به Body Shield، Back Pack، Attachment و به طور کلی لوت‌های با ارزش‌تر بازی Apex Legends دسترسی پیدا کنند. این منطقه‌ی جدید، به بازیکنان امکان دسترسی به سایر نقاط نقشه را هم می‌دهد و گیمر‌ها می‌توانند با استفاده از این Lunch Site، به منطقه‌ی دلخواه خود نقل مکان کنند. جابجا شدن با استفاnه از این مکان، از سایر مکانیک‌های بازی بسیار سریع‌تر است به طوری که این حجم از سرعت، تا به حال در تاریخ بازی Apex Legends دیده نشده است.

اگر به تجربه‌ی بازی Apex Legends پرداخته‌اید، با منطقه‌ی Drill Site آشنایی دارید. این منطقه قرار است جای خود را به منطقه‌ای به نام Countdown بدهد ;ه در انحصار شرکت Hammond قرار دارد. در مرکز منطقه‌ی CountDown، گودالی وجود دارد که حاوی مقادیر زیادی از Loot است و نفر اولی که به این منطقه برسد و آن جا را به اصطلاحی Loot کند، از Equipment و سلاح‌های مناسبی برخوردار خواهد شد. اما باید حواس خود را جمع کنید، چرا که اگر در مدت زمان نامناسب و با دشمنان خود به این منطقه برسید، به احتمال زیاد دقایق دشواری را پشت سر خواهد گذاشت و حسابی به چالش کشیده خواهید شد. Coundown به گونه‌ای ساخته شده است که در مقابل دشمنان بیرونی، مقاوم واقع شود. شما به همین منظور شاهد چندین دیواره‌ی کوچک خواهید بود که می‌توانید با بالا آوردن این دیوار‌ها، سنگر مناسبی را برای خود درست کنید و از نفوذ دشمنان از اطراف، جلوگیری کنید. این دیواره‌ها یکی از مکانیک‌های جدید اضافه شده به بازی است که موقعیت‌های مناسب و استراتژیکی را برای حمله و دفاع مهیا می‌کند و باعث می‌شود که نبرد میان بازیکنان Apex Legends حالت تاکتیکی‌تری را به خود بگیرد.. این دیواره‌ها را می‌توان در سه منطقه‌ی Lunch Site، Countdown و Staging پیدا کرد و با استفاده از آن‌ها به نبرد با دشمنان پرداخت.

علاوه بر مکانیک جدید این دیوار‌ها، مورد دیگری که در سطح نقشه تغییر پیدا کرده است، قطار سابق بازی است. این قطار نه تنها متوقف شده، بلکه به قطعات نامساوی تقسیم شده و به طور کلی، نابود شده است و فقط تکه‌های ریز و درشتی از آن باقی مانده است. حالا بازیکنان می‌توانند قطعات مختلف آن را در سطح نقشه‌ی World’s End پیدا کنند و از آن به عنوان سپر و سنگر دفاعی، استفاده کنند. شما می‌توانید این قطعات را در کنار ریل‌های این قطار پیدا کنید. این موقعیت، سطوح باز و بدون سنگر نقشه مانند تونل‌ها را از بین برده است و به گیمر‌ها اجازه می‌دهد تا پشت آن‌ها پناه بگیرند و هنگام برخورد با رقیب خود، از خود دفاع کنند. هم چنین دو فواره‌ی عظیم دیگر به بازی اضافه شده است. برای آن دسته از کسانی که با فواره‌های بازی Apex Legends آشنایی ندارند باید متذکر شویم که این فواره‌ها، لجند‌ها را به سمت بالا می‌فرستند و به آن‌ها اجازه می‌دهند که هر چه سریع‌تر در سطح نقشه، پرواز کنند و جابجا شوند. پس با اضافه شدن Lunch Site و این فواره‌ها، جابچایی در سطح نقشه از هر زمان دیگری راحت‌تر است و دیگر نیازی نیست که نگران دور ماندن از مناطق امن نقشه شوید چرا که سریع‌تر از هر زمانی، می‌توانید میان نقاط مختلف نقل مکان کنید و جابجا شوید.

فصل ششم بازی Apex Legends با نام Season 6: Boosted در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۹ (۱۸ آگوست) برای پلتفرم‌های مقصد منتشر می‌شود و علاوه بر اضافه کردن Battle Pass و یک Legend جدید، مکانیک‌های جدیدی را نیز به نقشه اضافه می‌کند. بازی Apex Legends به صورت رایگان برای سه پلتفرم playstation 4 ،Xbox One و رایانه‌های شخصی قابل دسترس است.

نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ آین فصل ششم بازی Apex Legends می‌تواند مانند فصل‌های قبلی موفق واقع شود و بازیکنان را راضی نگه دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamespot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *