بازی, نقد و بررسی, نقد و بررسی بازی, یادداشت

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla از دید سایت‌ های معتبر دنیا

بازی Assassin's Creed Valhalla

امتیازات بازی Assassin’s Creed Valhalla منتشر شده است و نمره‌های این اثر، حاکی از نظرات مختلف منتقدین نسبت به بازی می‌دهند. با تیلنو همراه باشید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla به عنوان جدیدترین نسخه‌ی مجموعه، قصد دارد بازیکنان را به نقاط شمالی منطقه‌ی اسکاندیناوی ببرد و داستان قلمروگشایی‌های وایکینگ‌ها را به تصویر بکشد.  ایور (Eivor)، نام شخصیت اصلی بازی است که در سرزمین نروژ و به عنوان یک مبارز وایکینگ بزرگ شده است. او در جریان حمله‌ی وایکینگ‌ها به بریتانیا، رهبری قبیله‌ی خود را به دست می‌گیرد و وظیفه دارد علاوه بر سالم نگه داشتن آن‌ها، سطح زندگیشان بهبود دهد. اگر قصد دارید به طور کامل‌تری با جزئیات این بازی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی ۱۵ نکته که باید در مورد بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید، مراجعه کنید.

جدا از این مسائل، همه‌ی ما می‌دانیم که این مجموعه در سال‌های اخیر برخلاف فاصله گرفتن از ریشه‌ها، روند صعودی و مثبتی را در پیش گرفته است و همه‌ی طرفدارن بازی‌های ویدیویی انتظار داشتند که والهالا به یکی از کامل‌ترین نسخه‌های مجموعه تبدیل شود. در واقع، اگر کمی در فضای مجازی جست و جو کنید، متوجه رضایت بازیکنان از نمایش‌های این بازی خواهید شد. علاوه بر این، خود توسعه دهندگان هم ادعا کرده بودند که والهالا، از عناصر نقش آفرینی زیادی بهره می‌برد و به گونه‌ای در این زمینه، از دو بازی Assassin’s Creed Origins و Odyssey جلوتر است. اما جالب است بدانید برخلاف آن چه که بخش عمده‌ی از جامعه‌ی کاربری این بازی متصور بودند، بازی Assassin’s Creed Valhalla عملکرد ضعیف‌تری نسبت به Odyssey در زمینه‌ی نظرات منتقدان دارد و از این نظر، از ماجراجویی‌های کاسندرا و الکسیوس ضعیف‌تر عمل کرده است.

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla از دید سایت های معتبر دنیا

بازی Assassin's Creed Valhalla

وبسایت Daily Star

نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی Assassin’s Creed Valhalla یک موفقیت دیگر در مجموعه است؛ ما عاشق این هستیم که بازی به گذشته و عناصر کلاسیک‌تر مجموعه نگاه می‌کند و دنبال راه‌هایی است تا آن‌ها در یک بازی در حال توسعه و با حس جدید، جای دهد.

وبسایت DarkStation

نمره ۹۰ از ۱۰۰

مبارزات خشن و سرگرم کننده‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla کمبود توجه به اصالت مجموعه را پوشش می‌دهد و با توجه به این که مجموعه‌ی Assassin’s Creed  هیچ گاه در این زمینه موفق نبوده (توجه به ریشه‌ها)، می‌توان در مورد آن چشم پوشی کرد. با مقدار زیادی محتوا و DLCهایی که برای آینده در نظر گرفته شده‌اند؛ والهالا یک عنوان جذاب و فریبنده‌ی دیگر برای مجموعه‌ی با سابقه و تاریخی یوبیسافت است.

بازی Assassin's Creed Valhalla

وبسایت Slllconera

نمره ۸۰ از ۱۰۰

مهم تر از همه، یوبیسافت یک بازی وایکینگی بسیار سرگرم کننده ساخته است که با پچ‌ مخصوص ایرادات بصری بهتر هم خواهد شد. تا زمانی که شما از بازی Assassin’s Creed Valhalla انظار یک اساسینز قدیمی که همه‌ی کارهایش را برای فرقه انجام می‌دهد نداشته باشید، بهانه‌های زیادی برای لذت بردن از بازی پیدا خواهید کرد.

وبسایت The Digital Fix

نمره ۸۰ از ۱۰۰

بازی Assassin’s Creed Valhalla با فعالیت‌های پرتعداد و یک سیستم پاداش دهی حلقه‌ای در گیم پلی، سرگرم کننده است. هیچ چیز بهتر از حمله به یک معبدگاه به همراه گروه خشنتان و کتک زدن آن‌ها تا حد مرگ نیست.

وبسایت Game Revolution

نمره ۵۰ از ۱۰۰

وایکینگ‌ها ممکن است یک نقطه‌ی شروع قابل اعتنا باشند، ولی والهالا بی‌هدف و بیش از حد بزرگ و توخالی است و کاری به جز وارد کردن مجموعه به منطقه‌ی نورث (Norse) نمی‌کند.

بازی Assassin's Creed Valhalla

همان طور که مشاهده کردید، نظرات منتقدان بسیار با یکدیگر تناقض دارند و به هیچ وجه یکدیگر را تایید نمی‌کنند. پس با توجه به این موضوع می‌توان گفت که بازی Assassin’s Creed Valhalla به یک اثر سلیقه‌ای تبدیل شده است و برای نظر دادن در مورد آن، باید حتما آن را تجربه کرد.

جدا از این مسئه، والهالا هم مانند Odyssey، محتویات زیادی را در خود جا داده است و می‌تواند بازیکن را بیش از ۱۰۰ ساعت سرگرم کند. هم چنین، از آن جایی که انتخاب‌های بشتری جلوی بازیکن قرار می‌گیرد و عناصر نقش آفرینی هم پر رنگ‌تر از همیشه هستند، والهالا به احتمال زیاد از ارزش تکرار زیادی برخوردار خواهد بود. علاوه بر این موضوع، اگر شما هم علاقه به جمع کردن تروفی‌ و اچیومنت‌ها دارید، این اثر یکی از بهترین گزینه‌های موجود است؛ چرا که برخلاف بر طولانی بودن چالش‌های نه چندان سختی را برای آزاد کردن تروفی و اچیومنت بر سر راه بازیکنان گذاشته است.

میانگین نمرات بازی Assassin’s Creed Valhalla بر اساس ۲۵ نقد:

۸۲

شما می‌توانید در روز عرضه، برای خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla روی PS5 ، ایکس باکس سری ایکس در روز عرضه از تیلنو اقدام کنید. برای خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla روی PS4 هم می‌توانید همین الان به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نمرات منتشر شده‌ی جدیدترین بازی مجموعه‌ی اساسینز کرید چیست؟ آیا والهالا به آن اهدافی که در ذهن می‌پروراند رسیده است؟ یا در راه رسیدن به این هدف به مشکل برخورده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Metacritic

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید