بازی, مقالات عمومی, یادداشت

بهترین استارت اسکرین های تاریخ بازی ها

استارت اسکرین

یکی از آن نکات و ویژگی‌هایی که در بازی‌ های ویدیویی، اکثر افراد به آن دقت نمی‌کنند و خیلی‌سریع از آن می‌گذرند، چیزی نیست جز، استارت اسکرین ها، با معرفی پنج‌ تا از بهترین استارت اسکرین‌‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی همراه تیلنو باشید.

استارت اسکرین، یا همان صفحه‌ای که قبل از شروع بازی به آن برمی‌خوریم، یکی از معصوم‌ترین بخش‌ها در بازی‌های ویدیویی است. صفحه‌ای که قبل از شروع بازی به آن برخورده و یکی از اولین ذهنیت‌های شما نسبت به بازی و محتوای آن را رقم می‌زند. در این تاپ فایو، به بهترین استارت اسکرین‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی نگاهی می‌اندازیم.

۵. Cuphead

Cuphead Start Screen

بدون‌شک، هیچ‌کس بعد از تجربه کاپ هد، خاطره شیرین و لذت‌بخش همراه شدن با این دو برادر دوست‌داشتنی را فراموش نخواهد کرد. درست در هنگام ورود به دنیای دوست‌داشتنی کاپ هد، با استارت اسکرین جذاب و فوق‌العاده زیبای این بازی مواجه می‌شویم. جایی که کاپ هد و ماگ من، این دو برادر بامزه، در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و ترانه‌ای لذت‌بخش در پس‌زمینه پخش می‌شود؛ این ترانه نکته جالبی را نیز به همراه دارد، اگر درست دقت کرده باشید، این ترانه داستان کاپ هد و معامله‌ این دو برادر با شیطان را بازگو می‌کند.

۴. The Witcher 3: Wildhunt

Witcher 3 Start Screen

گرالت، تنها و ساکت نشسته و در حال تمرکز است، موسیقی بی‌نهایت جذاب و دلنشین ویچر ۳ در حال پخشه و شما آماده ورود به دنیای خشن و بی‌رحم ویچر هستید. آرامش قبل از طوفان، شاید لقب خوب و درخوری برای استارت اسکرین جذاب و آرام ‌بخش ویچر ۳ باشد. نکات جالبی در این استارت اسکرین قرار دارد، برای مثال زخم‌های صورت گرالت و یا در غلاف بودن و نبودن شمشیر گرالت به داستان بازی و مقدار پیشروی گیمر در بازی بستگی دارد.

۳. Desperados ۳

دسپرادوس ۳

در اولین مواجهه با استارت اسکرین دسپرادوس ۳، هیچ ایده و ذهنیتی نسبت به آن ندارید. تنها چیزی که نظر شما را جلب می‌کند، طراحی فوق‌العاده و موسیقی بی‌نهایت جذاب آن است. با پیش‌روی در بازی و رسیدن به نقاط مختلف آن، درک بیشتری نسبت به این استارت اسکرین خواهید داشت. قصد اسپویل داستان دسپرادوس ۳ و وقایع آن را نداریم، فقط این را بدانید که با تجربه این بازی نمی‌توانید استارت اسکرین آن را فراموش کنید.

۲. Ghost Of Tsushima

GOF Start Screen

Ghost of Tsushima، از آن دسته بازی‌هایی بود که بعد از انتشار تحسین همگان را برانگیخت. سفر به سوشیما در قامت یک سامورایی، جایی که پر از جنگ و خون‌ریزی شده و باید به کمک مردم بی‌گناه بشتابید. قبل از ورود به دنیای بازی با استارت اسکرین ساده، بی‌ریا و صدالبته جذاب بازی روبرو می‌شوید. جایی که یک کاتانا بر دشت‌های سوشیما نشسته و موسیقی آرامش‌بخش بازی، هرحس و حال بدی را از مخاطب دور می‌کند. داینامیک بودن و ایجاد تغییرات در این استارت اسکرین به جذابیت و هرچه دلنشین‌تر بودن آن می‌افزاید.

۱. The Last of Us

Last of Us Start Screen

امید، شاید بهترین و کامل‌ترین کلمه در وصف استارت اسکرین بازی The Last of Us باشد. جایی که قبل از ورود به دنیای بازی و درک خشونت و وحشی‌گری موجود در آن، با پنجره‌ای شکسته روبرو می‌شویم که گلی زیبا از لابه‌لای شکستگی‌ها رشد کرده و درحال ورود به خانه است. می‌توان ساعت‌ها درباره استارت اسکرین بازی The Last of Us صحبت کرد، نظرات متفاوتی شنید و بی‌نهایت لذت برد. بدون‌شک، نبوغ و زبردستی اعضا ناتی‌داگ در تمام نقاط بازی یافت می‌شود. بعد از پایان The Last of Us و مواجهه دوباره با این استارت اسکرین، هیچ‌وقت آن را از خاطر نخواهید برد.

برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نمی‌دانم شما تا به حال به صفحات و تصاویر مظلوم، اما زیبا دقت کرده‌ بودید یا نه، اماً بدون شک این بخش در ناخودآگاه شما تاثیر خود را گذاشته و شما از آن بی‌خبر هستید. اگر از آن دسته افراد بادقت و ریزبین هستید، بهترین استارت اسکرین هایی که تا به حال دیده‌اید را با تیلنو و کاربران آن در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بهترین استارت اسکرین های تاریخ بازی ها

 1. استنلی کوبریک گفت:

  آدم هر موقع این پنجره‌ی لعنتی رو میبینه یه بغض خاصی ته گلوش رو میگیره

  1. محمدرضا اسکندری گفت:

   سلام دوست عزیز کدومشون؟ 🙂

   1. استنلی کوبریک گفت:

    لست آو آس رو میگم دیگه😐😁

  2. محمدرضا اسکندری گفت:

   واقعا بی‌نظیره، ناراحت‌کننده و جذاب

دیدگاهتان را بنویسید