عمومی

بهترین بازی های ویدئویی برای یادگیری زبان

video games for learning language

بازی ویدئویی همانطور که از نامش پیداست، سرگرم کننده است. این بازی‌ها برای همه سلیقه‌ها به وجود آمدند. اگر شما فکر می‌کنید بازی های ویدئویی فقط برای کودکان و نوجوانان است، با دانستن اینکه میانگین سن گیمرها 31 سال است، تعجب می‌کنید. امروزه، بازی‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارد و صنعت بازی‌های ویدئویی همواره در حال رشد است. به گونه‌ای که باید بدانید سال‌ها است که صنعت بازی های ویدئویی از صنعت سینما و فیلم سازی بزرگ‌تر شده است. ما در این مقاله، بهترین بازی‌های ویدیویی را برای یادگیری زبان، به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا باید بازی کرد؟

وقتی از دوستانتان می‌پرسید چرا بازی‌های ویدئویی انجام نمی‌دهند، در اکثر اوقات می‌گویند چون وقت کافی نداریم. با این حال، امروزه بازی‌های کوتاه بسیاری وجود دارد که فقط به همان اندازه زمان نیاز دارند که خواندن یک فصل از کتاب یا تماشای یک اپیزود از سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه شما، طول بکشد.

video game for language

یادگیری زبان دلیل خوبی برای شروع بازی است. ولی نه تنها یادگیری، بلکه شما باید واکنش‌های خود را بهبود ببخشید، خونسردی خود را بهتر کنید، مهارت‌های منطقی را پرورش دهید، روحیه کار تیمی خود را تقویت کنید، خلاقیت خود را کامل کنید، مهارت‌های مشاهده خود را تقویت کنید، صبورتر شوید و غیره. شما به زودی استاد کنترل بازی و همانطور شخصیت‌های بازی خواهید شد. و به همین دلیل است که یک بازی ویدیویی بسیار ساده‌تر از تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو است. علاقه از منظر هنری نیز بسیار قوی‌تر است، همانطور که شما به یک دنیای دیگر با تاریخ متفاوت از آنچه در آن زندگی می‌کنید منتقل می‌شوید. شاید از اولین بازی که انتخاب کرده بودید زیاد خوشتان نیامده، اما به بیاد بیاورید که بازی‌های ویدیویی مانند رمان‌ها هستند و از همه‌ی آنها خوشتان نمی‌آید. انواع مختلفی از بازی‌ها وجود دارد که هیچ کس نمی‌تواند بگوید که هیچکدام از آنها را دوست ندارند.

می‌توانید بازی‌های ویدیویی را در دستگاه‌های مختلف تجربه کنید. مانند؛ تلفن‌همراه، تبلت، رایانه و یا کنسول‌ها. با این‌حال، من همیشه به دیگران توصیه میکنم که روی رایانه یا کنسول بازی کنند، زیرا آن‌ها برای بهبود در یک زبان بهتر هستند و اینکه بازی‌های این دو پلتفرم بهتر طراحی شده‌اند. آنها دیالوگ‌ها و متون نوشتاری دارند که برای صفحه‌های بزرگتر و دستگاه های قدرتمندتر ایجاد شده‌اند. علاوه بر این، طول این نوع بازی‌ها و نقشه آنها جالب‌تر از طراحی‌هایی است که برای تلفن‌ها و تبلت‌ها طراحی شده است.

بازی برای مبتدیان و زبان‌آموزان متوسط

skyrim

بیشتر بازی‌ها با داستان و دیالوگ برای مبتدیان دشوار است. بنابراین، ما بازی‌هایی را با دیالوگ‌ها و صحنه‌های مختلف، با صوت و متن‌هایی توصیه می‌کنیم که هیچ چارچوب زمانی برای پاسخگویی ندارند. به عنوان مثال بازی‌های شرکت Telltale (بازی تاج و تخت، مردگان متحرک و …) دارای یک بازه زمانی برای پاسخ به منظور ایجاد استرس و محدود کردن زمان موجود برای مشاهده صحیح هستند.

در بازی‌هایی مانند؛ (Elder Scrolls / Skyrim / Oblivion / Morrowind) دیالوگ های زیادی وجود دارد و می‌توانید وقت خود را برای پاسخگویی بگیرید. دیالوگ‌ها کمی پیشرفته هستند، اما تمام مدت زمان لازم برای درک آن‌ها را خواهید داشت. بنابراین بهتر است بازی‌هایی را انتخاب کنید که صحبت زیادی ندارند و هم چنین زیرنویس‌های بازی را، روشن کنید. اگر با آن‌ها بازی کردید، توصیه می‌کنم دوباره همان بازی را بدون زیرنویس انجام دهید. ما از این تکنیک با Skyrim استفاده می‌کنیم و کلمات جدید را با سرعتی عجیب و غریبانه یاد می گیرم.

خرید بازی The Elder Scrolls Online Elsweyr برای پلی استیشن 4

بازی برای افرادی که وقت زیادی برای انجام آن ندارند

همان‌طور که گفتیم، همه ما وقت و تمایلی برای بازی کردن بازی‌های ویدئویی نداریم. در این حالت، ما بازی های تک‌نفره را توصیه می کنیم. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی بازی را متوقف کنید زیرا کنترل بازی بر عهده خودتان می‌باشد. با این‌حال، برخی از بازی‌ها به شما اجازه نمی‌دهند هر زمان که بخواهید بازی را متوقف کنید یا مدتی طول بکشد تا تغییرات را ذخیره کنید.

bioshock

در روند نزولی، بازی‌های ویدئویی آنلاین به دلیل ماهیت بسیار اعتیاد‌آور خود، بازی‌های سخت‌تری هستند. به علاوه، اگر در‌حال بازی با افراد دیگر هستید، نمی‌توانید هر وقت احساس کردید بازی را ترک کنید. زیرا کل تا آن لحظه بازی را برای همه دیگران خراب می کنید. به عنوان مثال، اگر بخواهید فقط برای چند دقیقه بازی کنید، باید از بازی هایی ‌مانند ؛ League of Legends خودداری کنید. بازیکنان دیگر با دیدن اینکه محبوب‌ترین بازی (League of Legends) در سطح جهان است، خیلی خوب از آن استفاده نمی‌کنند و خوششان نمی‌آید.

در ارتباط با فیلم‌ها

The Walking Dead

به طور کلی، اگر می‌خواهید واژگان محاوره‌ای بیشتری کسب کنید ، این نوع بازی‌ها بهترین هستند و مبتنی بر گفت‌و‌‌گو هستند. اگر به عنوان مثال سریال‌های تلویزیونی Games of Thrones یا The Walking Dead را دوست دارید ، بازی‌هایی وجود دارد که می توانید با شخصیت‌های آن‌ها بازی کنید. شما باید به دیالوگ‌ها پاسخ دهید یا تصمیماتی بگیرید که بر داستان تأثیر بگذارد. مزیت این نوع بازی‌ها این است که آنها هر فصل بیرون می‌آیند. هر قسمت حدود 2 ساعت طول می‌کشد.

بازی‌های حرفه‌ای برای یادگیری زبان

Les Éonautes

حرفه‌ای‌ها برای تدریس یک موضوع به شیوه‌ای سرگرم کننده بازی‌هایی را ایجاد می‌کنند. برخی از آن‌ها حتی می‌توانند به شما در یادگیری زبان‌ها یا بهبود مهارت‌هایتان کمک کنند. این بخشی است که در حال گسترش و پتانسیل عظیم است. در حال حاضر،  هر چند گرافیک و سرگرمی آن به خوبی با سایر بازی‌ها خوب نیست، اما برای مبتدیان بسیار عالی است. بیشتر اوقات، بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان‌ها بازی‌هایی هستند که بسیار سرگرم‌کننده نیستند. به عنوان مثال، ما یک بازی را برای یادگیری زبان فرانسه به نام Les Éonautes توصیه می‌کنیم.

بازی‌های ترسناک و بقاء

Amnesia the dark descent

آیا فیلم‌های ترسناک و بقاء را دوست دارید؟ پس به طور قطعی از بازی Amnesia the Dark Descent خوشتان خواهد آمد. صحبت‌های زیادی در بازی صورت نمی‌گیرد، ولی برای مبتدیان کاربردی است. بازی خوب دیگری در سبک بقاء به نام Don’t Starve را پیشنهاد میکنیم، واژگان کمی دارد اما برای یادگیری کلمات اصلی(کاربردی) بسیار عالی است.

بازی‌های فانتزی

اگر بازی‌های فانتزی را دوست دارید، می‌توانید بازی‌هایی مانند؛ (Mass Efect 1.2.3) یا (Star wars: Knight of the old republic 1.2) را انجام دهید.
این بازی‌ها قابلیت چند‌نفره را ندارند. پس برای مبتدیان بهتر است که زیرنویس را روشن کنند.

Mass Effect

همچنین می‌تواند بازی‌هایی مانند Elder Scrolls(Morrowind, Skyrim, Oblivion) The Lord of The Ring Online یا مجموعه The Witcher را انجام دهید. شما این بازی‌ها را دوست خواهید داشت زیرا بسیار خوب و بی‌نقص توسعه پیدا کرده‌اند. شخصیت‌های نادری را با ابرقدرت‌ها ملاقات خواهید کرد و از جمله دیگر سناریو‌های خارق‌العاده‌ای را بازی خواهید کرد. بهترین مورد در مورد این نوع بازی‌ها، دیالوگ‌های آنها با واژگان کاربردی و غنی است.

خرید بازی Mass Effect Andromeda برای پلی استیشن 4

خرید بازی The Witcher 3 wild hunt برای پلی استیشن 4

بازی‌های استراتژیک

Supreme Commander

اگر بازی‌های استراتژیک را دوست دارید، به احتمال زیاد مجموعه بازی‌های معروف و پرطرفدار Command & Conquer و Supreme Commander را تجربه کرده‌اید. آن‌ها دیالوگ‌های مفصلی دارند و معمولاً به خوبی ساخته شده‌اند. همچنین بازی‌هایی مانند پازل وجود دارد، اما گفت و گوهای چندان جالبی ندارند.

بازی‌های جنگی

Call of Duty

اگر به این سبک علاقه دارید، به احتما زیاد مجموعه‌بازی‌های Call of Duty و Arma را تجربه کرده‌اید. شما می‌توانید به یک تیم آنلاین بپیوندید و در حالی که در حال تمرین زبان هستید با بازیکنان واقعی بازی کنید. همچنین، شما می‌توانید با دیگر بازیکنان با کمک میکروفون ارتباط برقرار کنید، زیرا برخی از بازی‌ها شامل نرم‌افزاری برای ارتباط گفتاری هستند. این واژگان به نسبت محدود هستند، اما هنوز هم مکان خوبی برای شروع یک مبتدی یا بهبود مهارت صحبت کردن است.

خرید بازی Call of Duty- Modern Warfare برای پلی استیشن 4

خرید بازی Call of Duty: Advanced Warfare برای پلی استیشن 4

خرید بازی Call Of Duty – Black Ops 4 برای پلی استیشن 4

خرید بازی Call of Duty- Ghosts برای پلی استیشن 4

بازی‌های Role Play یا نقش آفرینی

Elder Scrolls Online

اگر دوست دارید کنترل قلب و روح شخصیت خود را به دست بگیرید و یا اگر می‌خواهید خود را در آن زندگی کنید، بازی‌های نقش‌آفرینی را دوست خواهید داشت. این‌ها باعث می‌شوند داستان بسیار عمیق‌تر شود. باید از قبل بدانید که این نوع بازی‌ها می‌‌‌توانند کمی اعتیاد ایجاد کنند. این بازی‌ها به صورت بازی‌های تخته‌ای شروع شدند و به تدریج، به بازی‌های نقش‌آفرینی تبدیل شدند. مانند Dungeons & Dragons, Never Winter Night 2,World of Warcraft و Elder Scrolls Online. متأسفانه سرورهای این نوع بازی‌ها، بسیار نادر هستند و این شرم‌آور است، زیرا آن‌ها بازی‌های خوبی برای یادگیری زبان‌ها هستند. شما باید در طول بازی تمام صحبت‌ها و کارهای کاراکترتان را بنویسید. بنابراین این مورد می‌تواند برای مبتدیان کمی سخت واقع شود. به هر حال زبان شما در این گونه بازی‌ها، به سرعت بهبود خواهید یافت، اگرچه در ابتدا، به نظر می‌رسد کمی خسته‌کننده است.

خرید بازی The Elder Scrolls Online Elsweyr برای پلی استیشن 4

بازی ‌های آنلاین

League of Legends

اگر دوست دارید با افراد جدید به صورت آنلاین ملاقات کنید، به احتمال زیاد با بازی‌های آنلاین ارتباط برقرار خواهید کرد. این مورد را در ذهن خود نگه دارید که اکثر بازی‌های آنلاین، اعتیاد آورند. به همین دلیل توصیه می‌کنم یک محدودیت زمانی تعیین کرده و به آن بچسبید. یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین دنیا، بازی World of Warcraft است. هر چند در چند سال اخیر، یک بازی جنگی که فقط ۲۰-۶۰ دقیقه طول بکشد بسیار محبوب شده است. این لقب League of Legends نامیده می‌شود ، اما هیچ دیالوگی ندارد. اگرچه دیالوگ‌های نوشتاری ندارد ، مبتدیان هنوز هم می‌توانند از آن استفاده کنند زیرا می‌توانید با دیگران در گپ صحبت کنید (اگرچه بسیاری اوقات به دلیل بازی بسیاری از نوجوانان چت با توهین ها پر می‌شوند). بسیاری از بازی‌های آنلاین وجود دارند که رایگان هستند ، فقط باید آنها را پیدا کنید!

بازی‌های غیر‌خشونت آمیز

Deponia

تمام بازی‌های ذکر شده در بالا برای بزرگسالان است. بسیاری اوقات، آنها خشونت‌آمیز هستند و می‌توانند برای کسانی که قلب ضعیفی دارند، خطرناک واقع گیرد. اگر از این سبک بازی‌ها خوشتان نمی‌آید یا برای سنین پایین یک بازی بدون خشونت می‌خواهید، در اینجا چند بازی عالی برای یادگیری زبان‌هایی که خشونت ندارند وجود دارد. بزرگسالان می‌توانند بازی مثل The Stanley Parable را تجربه کنند که دیالوگ‌های زیادی دارد و بسیار سرگرم‌کننده است. بازی Dear Esther نیز با متون شاعرانه و دشوار بازی خوبی است. Deponia یکی دیگر از بازی‌های سرگرم کننده با اصالت آلمانی است که امکان تغییر زبان را ارائه می‌دهد. و نکته آخر، بازی The Raven – Legacy of Master Thief را پیشنهاد میکنم.

دیگر بازی‌ها

GTA V

ممکن است غیر‌ممکن است بگوییم که همه‌ی بازی‌هایی که ساخته می‌شوند می‌توانند برای یادگیری زبان مفید واقع گیرند. برای مثال، بازی GTA V در سبک ماجراجویی است که در آن می‌توانید در دنیای آزاد بازی کنید و باید مأموریت‌هایی را انجام دهید. شما یک دزد هستید که در شهرهای (منظور شهر های غیر واقعی و ساخته شده توسط سازنده) ایالات متحده، مرتکب جرم می‌شوید. همچنین مجموعه بازی‌های Bioshock نیز وجود دارد که در سبک اکشن، ماجراجویی است و داستان در یک جهان Steampunk اتفاق می‌افتد. بازی بسیار سرگرم کننده است و دیالوگ‌های زیادی دارد.

خرید بازی Bioshock Collection برای پلی استیشن 4

خرید بازی Grand Theft Auto V Premium برای پلی استیشن 4

امیدوارم از انتخاب بهترین بازی‌های ویدیویی برای یادگیری زبان خوشتان آمده باشد و این باعث شده است که شما بخواهید برخی از آن‌ها را امتحان کنید تا کارآیی آن‌ها را آزمایش کنید.

اگر فکر می‌کنید شما هم پیشنهاد‌های خوبی از تجربه‌های خود دارید، آن را با کاربران و تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *