راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای کامل کردن قسمت سوم Raid در بازی Call of Duty Modern warfare 2

قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

با انتشار فصل سوم، قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هم در دسترس قرار گرفته تا گیمرها بتوانند از تجربه و تکمیل آن لذت ببرند. اما با وجود سختی‌ها و مصائب بخش Raid، چگونه می‌توان به شکل راحت‌تری آن را پشت سر گذاشت؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

نحوه کامل کردن قسمت سوم Raid در بازی Call of Duty Modern: warfare 2

شرکت Activision چند روزی است که میان فصل سوم بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 با نام Reloaded را منتشر کرده و محتویات جدیدی در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است. یکی از این محتویات جدید که تمرکز اصلی این مقاله محسوب می‌شود، قسمت سوم بخش Raid به شمار می‌رود. بخش Raid با وجود تمامی جذابیت‌هایش می‌تواند فوق‌العاده چالش برانگیز شود و عرق مخاطب خود را سرازیر کند. اما چطور می‌شود از پس از چالش‌های قسمت سوم Raid در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 برآمد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ادامه مقاله را مطالعه کنید.

قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

بخش Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 چگونه است؟

حالت Raid که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، یک بخش Co-op سه نفره است که داستان بازی اصلی را به شیوه خاص خود ادامه می‌دهد. شما برای اینکه بتوانید بخش Raid را تکمیل کنید و متوجه داستان آن شوید، باید به انجام کارهایی نظیر مخفی‌کاری، درگیری مستقیم و حل کردن پازل‌ها بپردازید. راستی اگر دوست داشتید می‌توانید به سراغ دو قسمت پیشین این بخش بروید و علاوه بر شنیدن یک داستان جذاب، اسکین دو شخصیت Gaz و Captain Price را هم به عنوان پاداش دریافت کنید.

چگونه Episode سوم را به پایان برسانیم؟

  • Find Hadir and the Warhead
  • Descend into the Unfinished Silo

پس از اینکه اینترو سینمایی قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را مشاهده کردید، وظیفه دارید به همراه تیم خود به سمت سیلو در حال ساخت بروید؛ درست نقطه‌ای که داستان قسمت سوم در آن به پایان رسید. حال که کنترل شخصیت خود را به دست گرفتید، به مسیر مشخص شده ادامه دهید تا به یک در برسید و Custom Loadout خود را بردارید.

حال ادامه مسیر تونلِ معدن را در پیش بگیرید و در این میان، از شر دشمنانی که به سمت‌تان حمله می‌کنند خلاص شوید. پیمودن ادامه این مسیر شما را به یک بخش بزرگ‌تر از تونل ذکر شده می‌رساند. در ادامه یک دکمه قرمز را مشاهده می‌کنید که صرفا برای استفاده از آسانسور موجود تعبیه شده است. با استفاده از این آسانسور به سمت پایین بروید و با دشمنانی که قصد جان‌تان را دارند مقابله کنید.

در نهایت این آسانسور متوقف می‌شود و شما باید برای ادامه کار از موانع و لبه‌هایی که در آن حوالی قرار دارد بپرید تا به یک در برسید؛ دری که علامت 9-b روی آن دیده می‌شود. مسیر موجود را ادامه دهید و تک به تک به حساب دشمنان برسید و منقطه را پاکسازی کنید. این مسیر شما را به یک سوییچ برق (Power Switch) می‌رساند که روی دیوار چپ به چشم خواهد خورد.

هنگامی که سوییچ برق ذکر شده را فشار دهید آسانسور می‌تواند به مسیر خود دهد و پایین‌تر برود. پس به سمت آسانسور بازگردید، سوار آن شوید و مسیر خود به پایین را ادامه دهید. در این میان بازهم یک سری از دشمنان شما را اذیت خواهند کرد که باید از خجالت‌شان درآیید. این آسانسور در نهایت شما را به نزد یک در می‌رساند که علامت 6-N روی آن دیده می‌شود. از در وارد شوید تا بتوانید قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را ادامه دهید. توجه داشته باشید که در این منطقه یک اره برقی (Electric Saw) وجود دارد که از قدرت زیادی برخوردار است. آز آنجایی که این اره به کار خواهد آمد، یکی از اعضای تیم‌تان باید آن را بردارد.

Door you need to cut open with saw

حال به دنبال راهرویی بگردید که علامت 6-B روی آن دیده می‌شود. در جلوی این راهرو یک در وجود دارد که اگر بخواهید از آن عبور کنید، باید از اره برقی مذکور کمک بگیرید. تلاش برای استفاده از اره برقی برای بریدن دَر سر و صدای زیادی به وجود می‌آورد تا دشمنان از اطراف به سمت‌تان حمله کنند. بنا بر همین موضوع باید از فردی که در حال استفاده از اره برقی است محافظت کنید تا دشمنان نتوانند به وی آسیب بزنند. هنگامی که در بالاخره باز شد، به مسیر راهرو ادامه دهید تا به یک در قفل شده دیگر برسید. فرآیند اره برقی و محافظت از حمل کننده او را تکرار کنید تا از در رد شوید و بتوانید به راه خویش ادامه دهید. در پایان این مسیر به یک سوییچ برق یا Power Switch دیگر می‌رسد که باید آن را فشار دهید. بدین ترتیب آسانسور موجود در محیط می‌تواند باز هم راه پایین را در پیش بگیرد و شما را به پایین‌ترین نقطه Silo برساند. هنگامی که به پایین‌ترین نقطه رسیدید جهت مسیر مشخص شده را در پیش بگیرید و از چند در موجود عبور کنید.

به جست و جود ادامه دهید

هنگامی که راهنمای قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را به درستی دنبال کنید، به یک راه پله می‌رسید که در صورت بالا رفتن از آن با یک تونل معدن تاریک روبرو خواهید شد. به سمت چپ بپیچید و مستقیم بروید تا با مانعی که از تله‌های انفجاری و آوار به وجود آمده برخورد کنید. این تله‌های انفجاری را پشت سر بگذارید تا با یک مانع مشابه دیگر روبرو شوید. سپس از زیر سیم خارداری که دیده می‌شود رد شوید و به مسیر ادامه دهید.

هنگامی که از مانع‌های ذکر شده عبور کردید، به یک سکوی قطار بزرگ می‌رسید. در ادامه به سمت راست ریل‌های قطار بروید تا به یک قطعه شکسته شده از دیوار برسید. از این قطعه شکسته شده وارد شوید تا به یک اتاق کوچک برسید. این اتاق کوچک شامل یک کمد زرد رنگ می‌شود که باید آن را هل دهید. پس از اینکه کمد ذکر شده را هل دهید به یک خروجی جدید دسترسی پیدا می‌کنید که باید به سمتش بروید و وارد یک اتاق دیگر شوید.

اتاقی که در این نقطه به آن می‌رسید یک اسلحه‌خانه تاریک است که دشمنان متعددی در آن وجود دارند. دشمنان موجود در این اتاق را بکشید و سپس مهمات مورد نیاز خود را از سطح آن بردارید. هنگامی که این کارها را انجام دادید از سوراخی که در کف اتاق وجود دارد پایین بروید و راه مشخص شده را در پیش بگیرید. اگر راه خود را به درستی پیموده باشید به اتاقی بزرگ می‌رسید که یک پازل را در خود جای داده است. اما پیش از رفتن به سراغ مسئله پازل بهتر است دشمنان را پاکسازی کنید تا کسی مزاحم کارتان نشود.

حالا از پله‌ها بالا بروید که یک لوله زرد در حوالی آن دیده می‌شود. در محیط جدید یک پنل امنیتی مشاهده می‌کنید که قادر هستید با کمک گرفتن از آن یک کد امنیتی بسازید. این پنل امنیتی یک کد 15 رقمی به شما نشان می‌دهد که برای هر گیمری متفاوت است؛ بنابراین آن را یک گوشه بنویسید یا با استفاده از گوشی خود یک عکس از صفحه نمایش بگیرید.

Section 6 of the puzzle room

اگر بخواهید از این نقطه از راهنمی قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 سربلند خارج شوید باید کمی دقت کنید و کار تیمی را در اولویت قرار دهید. پس از انجام کارهای ذکر شده، آب‌های کف اتاق برقی می‌شوند تا نتوانید روی زمین راه بروید. بنا بر همین موضوع باید از روی ارتفاعات و میزها به سمت نقطه مورد نظر حرکت کنید. در بخش‌های مختلف اتاق مورد بحث چندین بخش متفاوت وجود دارد که هر یک از آن‌ها با اعداد صفر تا 9 علامت گذاری شده‌اند. حال هر یک از این بخش‌های یک دکمه دارند که باید از آن‌ها برای حل کردن پازل موجود کمک بگیرید. البته که حل کردن این پازل بدون کار تیمی ممکن نیست.

حالا شما باید اعداد موجود در کد امنیتی 15 رقمه مذکور را در این بخش‌ها وارد کنید (توجه داشته باشید که این کار باید با ترتیب و وارد کردن اعداد از سمت چپ به راست انجام شود). البته که کار به این سادگی‌ها هم نیست و برای موفق شدن، باید با یک محدودیت زمانی که بازی برای‌تان در نظر می‌گیرد مقابله کنید. هرچقدر که به پایان محدودیت زمانی نزدیک‌تر شوید سرعت صدای بوق‌ها بیش‌تر می‌شود تا از زمان باقی مانده خود اطلاع داشته باشید.

اگر قدم‌ها را به درستی انجام داده باشید، باید دوباره از پله‌ها بالا بروید و دکمه قرمز موجود را فشار دهید. انجام این کار باعث باز شدن در می‌شود که باید از آن عبور کنید. هنگامی که از این در رد شدید، با دشمنان متعددی روبرو می‌شوید که باید ایشان را بکشید. پس از کشته شدن دشمنان به سمت تونلی که در آن پیرامون دیده می‌شود بروید و سپس به سمت چپ بپیچید. دنبال کردن این تونل شما را به یک گذرگاه تنگ راهنمایی می‌کند که توسط مواد منفجره و لوله‌ها تله‌گذاری شده است. در این نقطه یک کابینت زرد رنگ دیگر می‌بینید که باید دوباره آن را هل دهید.

البته توجه داشته باشید که برای انجام این کار به دو نفر نیاز خواهید؛ چرا که یک نفر باید کابینت را هل دهد و نفر دیگر موظف است دکمه موجود را فشار دهد. هنگامی که این کار را انجام دادید و کابینت از وسط راه کنار رفت، به سمت بالا بروید تا به یک راهرو پر از لوله برسید. شما باید حواس خود را نسبت این لوله‌ها جمع کنید، چرا که برخی از آن‌ها شعله‌های آتش به صورت ناگهانی خارج می‌شود و شما را می‌کشد. بنابراین باید زمان بندی مربوط به شعله‌ها را حساب کنید و زمانی از روبروی آن‌ها رد شوید که خطری شما را تهدید نمی‌کند.

با در پیش گرفتن این راه به یک اتاق با نور قرمز می‌رسید که نمی‌توان روی آن راه رفت، چرا که کف آن با تله‌های مختلف پر شده است. بنابراین باید از موانع موجود و لبه‌ها استفاده کنید تا بدون لمس کردن سطح زمین به مقصد برسید. توجه داشته باشید که حتی اگر یک بار با این زمین تماس برقرار کنید خواهید مرد و کل تیم را هم به صورت همزمان پایین خواهید کشید. در واقع اگر در این نقطه جان خود را از دست دهید همه اعضای تیم باید آن بخش از بازی را تکرار کنند و پاسوز شما خواهند شد. هنگامی که از این زمین تله‌گذاری رد شدید و به آن طرفش رسیدید، باید در موجود را باز کرده و از آن رد شوید. از این جا به بعد یک مسیر خطی و مشخص در دسترس‌تان قرار می‌گیرد که باید آن را پشت سر بگذارید و در نهایت از یک سوراخ به سمت پایین بروید. پس از پایین آمدن از سوراخ مذکور وارد اتاقی می‌شوید که تمام سطح آن با آب پر شده است.

به Control Room بروید

هنگامی که وارد اتاق پر از آب شدید باید از میان آب‌های آن شنا کنید و راه موجود را در پیش بگیرید. در نهایت این مسیر به یک محیط آزاد می‌رسید که یک زیردریایی هم در سطح آن دیده می‌شود. حالا کافی است دشمنان موجود در این محدوده را بکشید و به سمت بالا حرکت کنید. حالا اگر محیط اطراف زیر دریایی را به خوبی بگردید یک اتاق جدید را پیدا خواهید کرد. حال دکمه موجود روی دیوار را بزنید تا در باز شود و سپس به دنبال یکی از کابینت‌های زرد که در موردشان صحبت می‌کنیم بگردید. این کابینت را باید در سمت چپ دیوار قرار دهید، از روی آن بالا بروید و سپس به دو فلکه که آن‌ها را مشاهده خواهید کرد برسید.

دو نفر از اعضای تیم باید در کنار فلکه‌ها بیستند و نفر باقی ماند، باید به سمت پنل کنترل برود و آن را بررسی کند. حالا دو گیمر مذکور باید آنقدری فلکه‌ها را باز کنند که فشار زیاد شود و چراغ‌های روی پنل کنترل به رنگ سبز درآیند. هنگامی که هر دو چراغ سبز شد نفری که در کنار پنل کنترل ایستاده باید بان آن تعامل برار کند تا پمپ اصلی روشن شود. در ادامه این فرآیند آب کل اتاق را فرا می‌گیرد و چند تن از دشمن‌ها هم به شما حمله خواهند کرد.

Control panel for pump

پس از کشتن دشمن، کابینت زرد را به سمت آب بیندازید و آن را به سمت لوله قرمزی ببرید که یک فلکه روی آن قرار دارد. یک نفر باید پیش این کابینت زرد و لوله قرمز بماند تا بتواند با آن تعامل برقرار کند. حال یک نفر دیگر باید به آن سمت زیر دریایی برود و به یک لوله زرد رنگ برسد. توجه داشته باشید که فلکه این لوله زرد در آب قرار دارد و برای دیدنش باید به زیر سطح آب بروید. حال نفر باقی مانده باید از پله‌ها بالا برود و به یک پنل کنترل دیگر برسد. این دفعه هم دو بازیکن دیگر باید فلکه را در حدی باز کنند که چراغ موجود روی پنل کنترل سبز شود. هنگامی که هر دو چراغ سبز شد آن یک نفر باقی مانده باید با پنل کنترل تعامل برقرار کند تا یک قدم دیگر رو به جلو برویم.

انجام تمامی این کارها باعث در دسترس قرار گرفتن یک پنل کنترل دیگر روی دیوار می‌شود که پیش از این نمی‌شد به سمتش رفت؛ چرا که سطح آب خیلی پایین بود. به لطف بالا آمدن سطح آب شما می‌توانید وارد یک اتاق شوید که در داخل آن یک دکمه قرار دارد. شما با فشار دادن این دکمه قادر خواهید بود جرثقیل را کنترل کنید و آن را در اختیار خود قرار دهید. در این لحظه چند تن دیگر از دشمنان به سمت‌تان حمله می‌کنند که باید ایشان را بکشید. پس از اینکه خطر دشمنان دفع شد، از پله‌ها بالا بروید تا به پنل کنترل جرثقیل مورد بحث برسید.

Push the yellow cabinet to this red pipe

با استفاده از پنل کنترل مذکور، جرثقیل بالای زیر دریایی را به سمت چپ ببرید تا یکی از هم تیمی‌های‌تان بتواند از آن بالا برود و به یک اتاق مرتفع برسد. در این اتاق مرتفع یک سری آیتم با نام Breach Charge وجود دارد که حکم مواد منفجره را دارند. فردی که از جرثقیل بالا رفته باید این آیتم‌ها را بردارد و آن‌ها را روی دیوار روبرویی استقرار دهد. حالا این Breach Chrageها را منفجر کنید تا راه باز شود و همه اعضای تیم بتوانند به راه خود ادامه دهند.

AQ Commander را تعقیب کنید

از این جا به بعد شرایط کمی ساده و سرراست‌تر می‌شود و شما باید یک مسیر مستقیم را در پیش بگیرید. البته که در این مسیر یک سری در قفل شده وجود دارد که یکی از افراد باید آن را با اره باز کند و دو نفر دیگر، باید با دشمنان بجنگند و از وی دفاع کنند. همینکه چند عدد از این درهای قفل شده را رد کنید و به طبقه سوم برسید، با دو دشمن قدرتمند که Juggernaut نام دارند روبرو می‌شوید. کافی است به کمک کار تیمی از مبارزات سخت مراحل پایانی قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بیرون آیید و راهنمای مرحله را دنبال کنید. هنگامی که به پایان کار رسیدید از یک در خارج می‌شوید و بازی یک میان پرده جذاب را به عرصه نمایش می‌گذارد.

پاداش‌های قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

اگر قسمت سوم Raid را به اتمام برسانید، شخصیت Alex Keller به عنوان یک کاراکتر قابل کنترل در Warzone 2 و Modern Warfare 2 آزاد می‌شود. علاوه بر این، شما یک جایزه رندوم و شانسی دیگر هم دریافت می‌کنید که جزو آیتم‌های تزئینی بازی محسوب می‌شود. اگر بخش Raid را چندین بار به اتمام برسانید، می‌توانید پنج آیتم تزئینی مختلف را به دست آورید.

حال اگر حالت Raid را روی درجه سختی Veteran تمام کنید، بازی آیتمی تحت عنوان Galvanic Blueprint را به شما جایزه می‌دهد. فقط توجه داشته باشید که این درجه سختی کار را حسابی چالش برانگیز خواهد کرد که باید برای برآمدن از پس آن، حسابی تلاش کنید. پیشنهاد می‌شود که در حین رفتن به استقبال درجه سختی Veteran، از یکی از شخصیت‌های ارتقا یافته کلاس Medic کمک بگیرید.

در این نقطه به پایان راهنما قسمت سوم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به تکمیل این حالت شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamespot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *