اخبار و رویدادها, بازی, پی سی, کنسول

بازی Call of Duty: Modern Warfare به فضایی بیش از ۲۵۰ گیگابایت نیاز دارد

بازی Call of Duty: Modern Warfare

در ادامه‌ی به روز رسانی‌های حجیم و بزرگ، متوجه شدیم که بازی Call of Duty: Modern Warfare دیگر بر روی پلتفرم‌هایی که کم‌تر از ۲۵۰ گیگابایت حافظه دارند، اجرا نخواهد شد.

بازی Call of Duty: Modern Warfare

مجموعه بازی‌های Call of Duty هموراه به خاطر محتویات و جزئیات زیادشان مورد تحسین قرار می‌گرفتند. این روند تا سال ۲۰۲۰ متوقف نشده و جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه، یعنی بازی Call of Duty: Modern Warfare هم دارای جزئیات و محتویات متنوعی است. اما این تنوع بالا، در حال پیشروی به هر چه سنیگن‌تر شدن بازی برای سیستم‌های مختلف است. هنگامی که مشخصات سیستم مورد نیاز این بازی منتشر شد، نیاز به حافظه‌ی ۱۷۵ گیگی آن، موردی بود که با توجه زیادی همراه شد. بسیاری از مردم فکر کردند که این عدد، هیچ گاه به واقعیت نخواهد پیوست. اما شرایط در حال عوض شدن است و ظاهرا بازی‌های ویدیویی روز به روز، بزرگ و حجیم‌تر می‌شوند. استارت این روند با به روز رسانی ۲۰۰ گیگا بایتی ماه آگوست بازی Call of Duty: Modern Warfare زده شد. این مورد، اعتراض بسیاری از بازیکنان را به همراه داشت و آن‌ها، خواستار حجم اشغال شده ی کم‌تری بودند. اما آن طور که از مشخصات معلوم است، این روند نه تنها کند نخواهد شد بلکه روز به روز در حال افزایش هم است. کاربری به نام Battlenonsense، در شبکه‌ی احتماعی توییتر پستی با محوریت حجم ۲۵۰ GB بازی Call of Duty: Modern Warfare منتشر کرد و مدعی شد که این بازی دیگر بر روی سیستم‌هایی که کم‌تر از ۲۵۰ GB فضا دارند، اجرا نخواهد شد. این موضوع، از لحظه‌ی انتشار به روز رسانی بزرگ بازی، رخ داده است.

البته این حجم در دنیای امروز، آن چنان هم تعجب برانگیز نیست. اثری که دارای بخش داستانی، حالت Co-Op، به روز رسانی‌های متعدد با محوریت یک Game As a Service و حالت بتل رویال سنگینی مانند Watzone است، باید هم چنین حجمی از فضای حافظه را اشغال کند. این مشکلات، از روزی شروع شد که تمام نسخه‌های مجموعه، از طریق سایت Battle.Net به فروش رسیدند. هنگامی که بازی‌های مختلف کال آو دیوتی بر روی وبسایت Steam فروخته می‌شد، بازیکنان قادر بودند بخش‌های معینی از بازی را دانلود و استفاده کنند. برای مثال آن‌ها می‌توانستند پس از تجربه‌ی بخش داستانی بازی، آن را حذف کنند و در ادامه تنها به تجربه‌ی بخش‌های آنلاین بپردازند. این قابلیت، بر روی نسخه‌های کنسولی بازی Call of Duty: Modern Warfare هم وجود دارد؛ اما فروشگاه Battle.Net به هیچ عنوان نمی‌تواند از این ویژگی پشتیبانی کند و بازیکن باید تمامی حجم بازی را بر روی حافظه‌ی خود، داشته باشد.

بازی Call of Duty: Modern Warfare

در پایان اگر قص دارید به تجربه‌ی جدیدترین بازی از مجموعه‌ی کال آو دیوتی بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Call of Duty: Modern Warfare مراجعه نمایید.

نظر شما در مورد بازی Call of Duty: Modern Warfare و حجم فراوان آن چیست؟ آیا این موضوع برای شما هم دردسر ساز سده است یا توانسته‌اید با آن کنار بیایید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PCgamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *