تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Control

بازی Control

استودیو رمدی (Remedy) توانایی بسیار بالایی در خلق دنیا‌های خاص و اتمسفریک دارد. از شاهکار این استودیو یعنی مکس پین تا الن ویک و حتی کوانتوم بریک، همه دارای دنیا‌ها و فضاسازی‌های جذابی بوده‌اند. این خصوصیت مثبت، به جدید‌ترین اثر آن‌ها یعنی بازی Control نیز منتقل شده و زمانی که به عنوان بازیکن وارد دنیای این اثر می‌شوید، پس از مدتی خود را غرق در این دنیا و همراه با شخصیت اصلی بازی یعنی جسی (Jesse) می‌بینید. در کنار روایت داستانی که به خوبی بازیکنان را با خود به اعماق این سازمان مخوف می‌برد، بدون شک جذاب‌ترین ویژگی این بازی را می‌توان گیم‌پلی و لحظات اکشن آن دانست. جایی که ترکیب اسلحه‌ی جذاب جسی (Jessie) و قابلیت‌های ویژه‌ی او با آزادی عمل بالایی که سازندگان در حرکت محیطی به بازیکنان داده‌اند، یک گان‌پلی روان و لذت‌بخش را تحویل مخاطبان می‌دهد که تا به ‌حال نمونه‌اش را در هیچ اثر دیگری ندیده‌اند.

اگر شما نیز این اثر را تهیه کرده‌اید و قصد دارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن تروفی پلاتینیوم آن را به دست بیاورید، با تیلنو و راهنمای تروفی ما از بازی Conrtol همراه باشید.

  • میانگین زمان لازم برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم: ۲۵ ساعت
  • تروفی‌های آفلاین: ۴۷ عدد
  • تروفی آنلاین: ندارد
  • آیا درجه‌ی سختی در دریافت تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر

پلاتینیوم

طلا – ۳ تروفی

نقره – ۹ تروفی

برنز – ۳۴ تروفی

Director of the FBC

تمام تروفی‌های بازی Control را به دست بیاورید.

Bureau Archivist

۱۲۰ عدد از آیتم‌های جمع ‌کردنی بازی را به دست بیاورید. شما در بازی Control با بیش از ۲۵۰ آیتم جمع‌کردنی مواجه می‌شوید که برای به دست آوردن تروفی‌های بازی، صرفا نیاز به ۱۲۰ عدد از آن‌ها خواهید داشت. شاید با خود فکر کنید که به دست آوردن این تعداد از آیتم‌های مختلف، کار سختی است. اما به دست آوردن آیتم‌های فرعی و جمع‌کردنی در دنیای کنترل کار بسیار راحتی است. شما با انجام مراحل اصلی و فرعی می‌توانید بخش بسیار زیادی از موارد مورد نیاز را به دست بیاورید. حتی شاید در طول تجربه‌ی بازی برای اولین بار و تنها با پیش‌روی در بخش داستانی بتوانید این تروفی را به دست بیاورید. اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن تروفی را از آن خود کنید، کافی است که در هر محیط کمی به گشت و گذار بپردازید تا بازی مکان دقیق این آیتم‌ها را با یک نقطه‌ی سفید در نقشه به شما نشان دهد.

Take Control

دهمین مرحله‌ی داستانی بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Master Parautilitarian

تمام آپگرید‌های بازی را آزاد کنید. برای به دست آوردن آپگرید‌ها، شما دو راه در پیش‌رو دارید. راه اول انجام مراحل اصلی و فرعی است و راه دوم، پیدا کردن مکان‌های مخفی. چون شما برای پلاتینیوم کردن این بازی باید به انجام مراحل آن بپردازید، پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا تمام مراحل را تکمیل کرده و پس از آن در صورت نیاز، به سراغ مکان‌های مخفی بروید. این نکته نیز لازم به ذکر است که شما تنها می‌توانید با دسترسی به Control Pointها به ارتقای قابلیت‌های جسی بپردازید.

Non-Standard Issue

یکی از Form های سلاح خود را تا سطح سه ارتقا دهید. شما در طول تجربه‌ی خود از بازی Control تنها با یک سلاح سر و کار دارید که Service Weapon نام دارد. این سلاح دارای حالت‌ها و ویژگی‌های مختلفی است که شما با توجه به نیاز و سبک بازی خود آن‌ها را ارتقا می‌دهید. برای آپگرید‌کردن این سلاح، شما نیاز به آیتم‌هایی با نام Source دارید. این آیتم‌ها با کشتن دشمنان به دست می‌آیند و برای ارتقای فُرم‌های مختلف این سلاح به کار می‌روند. البته برای ارتقای تمام فرم‌های این سلاح به بالاترین حد ممکن، تنها داشتن Source کافی نیست و شما باید به دنبال متریال‌های مخلتفی نیز باشید که در جای جای بازی قرار داده شده‌اند. احتمال زیادی وجود دارد که شما این تروفی را تا قبل از پایان بخش داستانی به دست بیاورید پس نیازی به نگرانی و تلف‌کردن وقت برای پیدا‌کردن متریال‌های اضافه نیست.

Career Development

تمام جایگاه‌های موجود برای اضافه‌کردن مادهای مختلف به اسلحه‌ی خود را آزاد کنید. این تروفی قطعا تا قبل از اتمام بازی به دست می‌آید زیرا شما باید به انجام ماموریت‌های اصلی و فرعی بپردازید و در همین حین نیز، موارد مورد نیاز برای این آپگرید را به دست خواهید آورد.

FBC Crisis Solution Task Force

۱۵ عدد از مراحل فرعی بازی Control را تکمیل کنید. در مجموع ۱۸ مرحله‌ی فرعی در این بازی وجود دارد که شما برای دریافت این تروفی باید ۱۵ تا از آن‌ها را تکمیل کنید. البته نکته‌ای نباید از آن غافل شوید، این است که برای دریافت تروفی Master Parautilitarian شما نیاز به انجام تمام مراحل فرعی دارید. این ماموریت‌ها معمولا توسط NPC های مختلف به شما داده می‌شوند و از شما کار‌های سر راستی مانند پیدا کردن یک آیتم خاص، کشتن یک باس‌فایت و یا به دست آوردن قابلیت‌های ویژه‌ی جدید را می‌خواهند.

Paranatural Collection

در طول تجربه‌ی خود از بازی، بیش از ۱۰۰۰۰۰ سورس جمع‌آوری کنید. همان‌طور که بالاتر گفتیم، سورس‌ها از طریق کشتن دشمنان به دست می‌آیند. اگر شما به انجام مراحل اصلی و فرعی بپردازید می‌توانید تا اواسط بازی این تروفی را به دست بیاورید و نیازی به فارم‌کردن نخواهید داشت.

Interdimensional Defender

۱۰۰۰ نفر از دشمنان بازی که با نام Hiss شناخته می‌شوند را بکشید. این تروفی نیز مانند تروفی قبلی نمی‌تواند نگرانی زیادی را برای شما ایجاد کند و احتمالا آن را تا اواخر بازی، به دست خواهید آورد.

Discerning the Pattern

۲۵ عدد از Control Point ها را پاک‌سازی کنید.  کنترل پوینت‌ها مکان‌هایی هستند که به شما اجازه‌ی ذخیره‌کردن بازی، Fast Travel و ارتقای سلاح و قابلیت‌های جسی را می‌دهند. زمانی که با یکی از آن‌ها مواجه شوید، باید ابتدا آن را پاک‌سازی کنید. در مجموع ۲۹ کنترل پوینت در سراسر نقشه‌ی بازی قرار دارند که شما با پیش‌روی در بخش داستانی با تمام آن‌ها مواجه می‌شوید.

Astral Phenomena

باس‌فایت Former را نابود کنید. برای مبارزه با این باس‌فایت، شما باید مرحله‌ی فرعی Fridge Duty را آغاز کنید. این مرحله پس از پایان بخش داستانی قابل دسترس است و توسط کاراکتری به نام Phillip به شما داده می‌شود.

بازی Control

Astral Tactician

۲۵ عدد از چالش‌های Board Countermeasures را تکمیل کنید. این چالش‌ها مواردی هستند که شما را مجبور به کشتن تعداد مشخصی از دشمنان در شرایطی خاص می کنند. به عنوان مثال، در یکی از این چالش‌ها شما باید پنج اسنایپر را با استفاده از فُرم دوم اسلحه‌ی خود بکشید. این چالش‌ها از ابتدای مرحله‌ی سوم بازی در دسترس شما قرار می‌گیرند. پیشنهاد ما به شما این است که به محض در دسترس قرار گرفتن آن‌ها، به انجام چالش‌های مختلف بپردازید. زیرا در اوایل بازی، دشمنان با تعداد کم‌تری به سراغ شما می‌آیند و چالش کم‌تری را تجربه خواهید کرد.

Crisis Management

۵ عدد از چالش‌های Bureau Alerts را تکمیل کنید. زمانی که در حال تجربه‌ی بازی و گشت و گذار در دنیای Control هستید، در برخی از مواقع صدای آژیری شنیده می‌شود. این آژیر‌ها شما را به مناطقی می‌برند که باید آن‌ها را از حضور دشمنان پاک‌سازی کنید. در طول تجربه‌ی خود از بازی، پنج بار این کار را انجام دهید تا تروفی مد نظر را به دست بیاورید.

Astral Construction

یک عدد ماد و یا حالت خاص را برای Service Weapon طراحی کنید. این تروفی قطعا در مسیر پیش‌روی شما در بازی به دست می‌آید. زیرا در طول تجربه‌ی بازی شما متریال و سورس‌های زیادی را دریافت خواهید کرد و قطعا یک بار به آپگرید کردن اسلحه‌ی خود خواهید پرداخت.

The Importance of Synergy

پنج مرحله‌ی فرعی را تکمیل کنید. برای راهنمایی، به تروفی FBC Crisis Solution Task Force مراجعه کنید.

Inter-Departmental Cooperation

۱۰ مرحله‌ی فرعی را تکمیل کنید. برای راهنمایی، به تروفی FBC Crisis Solution Task Force مراجعه کنید.

Parautilitarian

یکی از شاخه‌های درخت مهارت بازی را آزاد کنید. برای راهنمایی به تروفی Master Parautilitarian مراجعه کنید.

Expert Parautilitarian

نیمی از شاخه‌های درخت مهارت بازی Control را آزاد کنید. برای راهنمایی به تروفی Master Parautilitarian مراجعه کنید.

Choose to be Chosen

سلاح Service Weapon را به دست بیاورید. این تروفی در همان اوایل بازی به دست می‌آید. زمانی که شما به ملاقات با شخصیت Janitor می‌روید و سپس وارد اتاق رئیس ساختمان می‌شوید، باید با این سلاح تعامل کنید. پس از دیدن کات‌سینی که در ادامه‌ی این تعامل به نمایش در می‌آید، شما این تروفی را به دست می‌آورید.

Paranatural Powerhouse

قابلیت Launch را به دست بیاورید. این تروفی نیز با پیش‌روی در خط داستانی اصلی بازی به دست می‌آید. در مرحله‌ی دوم بازی و پس از تعامل برقرار کردن با Hotline شما وارد بخش آموزشی مربوط به این قابلیت می‌شوید. با به اتمام رساندن این بخش، تروفی مد نظر نیز به لیست تروفی‌های شما اضافه می‌شود.

Insular Telekinesis

قابلیت Shield را به دست بیاورید. این قابلیت در مرحله‌ی فرعی با نام A Good Defense قابل دریافت است. لازم به ذکر است که شما برای فعال‌کردن این مرحله ابتدا به یک آیتم جمع‌کردنی نیاز دارید که Home Safe Tests نام داشته و در Black Rock Processing Lab حضور دارد. در این مرحله‌ی فرعی، شما باید یک چالش را در حداکثر زمان ۴۵ ثانیه به اتمام برسانید. اگر برای اولین بار موفق به انجام این کار نشدید، می‌توانید به راحتی به ابتدای اتاق بازگشته و دوباره تلاش کنید. برای به حداقل رساندن زمان خود، می‌توانید از قابلیت Launch استفاده کنید تا محیط مقابل خود را خالی از مانع کرده و راه را تا در مد نظر هموار کنید.

تروفی بازی Control

Shifting Positions

قابلیت Evade را به دست بیاورید. این قابلیت در مرحله‌ی فرعی A Merry Chase و در ابتدای مرحله‌ی سوم قابل دریافت است. زمانی که شما در حال حرکت به سمت اتاق Janitor هستید، باید به سمت دری که رو‌به‌روی این اتاق قرار دارد بروید. این منطقه Break Room نام دارد. با باز کردن این در، کف اتاق خراب شده و شما به پایین سقوط می‌کنید. حال باید راه خود را ادامه دهید تا به یک خانه برسید. خانه از هرگونه آثار Hiss تخلیه کنید تا به قابلیت دست پیدا کرده و تروفی مد نظر را به دست بیاورید.

Psychic Occupation

قابلیت Compel را به دست بیاورید. این قابلیت در مرحله‌ی فرعی A Captive Audience قابل دریافت است. برای آزاد کردن این مرحله شما باید آیتمی با نام Astralnauts Information را پیدا کنید که در منطقه‌ی Parapsychology قرار دارد.

تروفی بازی Control

Rising Thought

قابلیت Levitate را به دست بیاورید. این قابلیت را می‌توانید در مرحله‌ی اصلی با نام My Brother’s Keeper به دست بیاورید.

Ritualistic Thinking

پنج عدد Control Point را پاک‌سازی کنید. برای راهنمایی به تروفی Discerning the Pattern مراجعه کنید.

Ritual Intuition

۱۰ عدد Control Point را پاک‌سازی کنید. برای راهنمایی به تروفی Discerning the Pattern مراجعه کنید.

Strange Collection

۴۰ عدد آیتم جمع‌کردنی را پیدا کنید. برای راهنمایی به تروفی Bureau Archivist مراجعه کنید.

Record Keeper

۸۰ عدد آیتم جمع‌کردنی را پیدا کنید. برای راهنمایی به تروفی Bureau Archivist مراجعه کنید.

Altered Manifestations May Occur

باس‌فایت Essej را نابود کنید. برای رو‌به‌رو شدن با این باس، شما باید مرحله‌ی فرعی Self Reflection را انجام دهید. این باس، در واقع نسخه‌ای خراب و تسخیر شده از خود شخصیت اصلی بازی یعنی جسی است و اسم او نیز همان جسی، اما از آخر به اول است.

بازی Control

Aggressive Growth

باس‌فایت Mold-1 را نابود کنید. این باس در مرحله‌ی Old Growth حضور دارد و شما باید برای رویارویی با او، باید این مرحله را انجام دهید

تروفی های بازی Control

Head of Communications

باس‌فایت Mr.Tommasi را نابود کنید. این باس در یکی از مراحل فرعی با نام Mr.Tommasi قرار دارد. استفاده از قابلیت Launch می‌تواند این مبارزه را برای شما راحت‌تر کند.

Living Archetypes

باس‌فایت Anchor را نابود کنید. این باس در مرحله‌ی فرعی The Enemy Within حضور دارد که دقیقا پس از به اتمام رساندن مرحله‌ی A Matter of Time در دسترس شما قرار می‌گیرد. شما باید زمانی به این باس ضربه بزنید که دهانش باز است. حواس خود را نیز به ساعت‌هایی که پرتاب می‌کند، جمع کنید زیرا برخورد به آن‌ها Damage بسیار زیادی را به شما وارد می‌کند.

تروفی بازی Control

Welcome to the Oldest House

مرحله‌ی اول بازی Control را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Unknown Caller

مرحله‌ی دوم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Directorial Override

مرحله‌ی سوم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Old Boys’ Club

مرحله‌ی چهارم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Threshold

مرحله‌ی پنجم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

My Brother’s Keeper

مرحله‌ی ششم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

The Face of the Enemy

مرحله‌ی هفتم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Finnish Tango

مرحله‌ی هشتم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Polaris

مرحله‌ی نهم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Take Control

مرحله‌ی دهم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Cognitive Intruder

با استفاده از قابلیت Seize، دَه دشمن را تبدیل به سرباز‌های خودتان کنید. پس از به دست آوردن این قابلیت، شما می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ی مربع زمانی که کنار دشمنان در حال مرگ ایستاده‌اید، آن‌ها را به سرباز‌های خود تبدیل کنید. با انجام دادن این کار برای ۱۰ بار، تروفی مد نظر را به دست خواهید آورد.

Unstable Matter

با استفاده از قابلیت Launch، تعداد ۵۰ نفر از دشمنان را نابود کنید. با توجه به این‌که شما در طول تجربه‌ی خود از بازی، استفاده‌ی زیادی از این قابلیت خواهید کرد، تروفی مورد نظر نیز در زمان بسیار کوتاهی به دست می‌آید. پس نیازی به نگرانی از بابت دریافت این تروفی نیست.

Volatile Debris

با استفاده از قابلیت Shield Burst، تعداد ۱۰ نفر را بکشید. برای انجام این کار، شما باید ابتدا قابلیت Shield خود را آپگرید کنید تا قابلیت Barriage را آزاد کنید. پس از آزاد کردن این ویژگی، باید در حین مبارزه با دشمنان دکمه‌ی L1 را نگه داشته تا تیر‌های دشمنان را جمع‌آوری کنید. سپس به سمت یکی از دشمنان ضعیف شده بروید و با رها کردن این دکمه، او را بکشید.

Proper Handling Procedures

با استفاده از قابلیت Launch، یک نارنجک و یا بمب را به سمت دشمنان پرتاب کنید. برای دریافت این تروفی شما نیازی به انجام هیج کار خاصی ندارید و صرفا با تجربه‌ی بازی به صورت عادی آن را دریافت می‌کنید.

War Games

پنج عدد از چالش‌های Board Countermeasures را تکمیل کنید. برای راهنمایی به تروفی Astral Tactician مراجعه کنید.

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید بود؟ نظرات و دیدگاه خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی Control با مناسب‌ترین قیمت نیز می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *