بازی, یادداشت

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ring

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ring

چند روز پیش در رویداد Summer Game Fest تریلری از گیم‌پلی بازی Elden Ring منتشر شد و سایر بخش‌های این مراسم را به زیر سایه خود برد. این بازی اثری فانتزی و نقش‌آفرینی است که یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال‌های اخیر به حساب می‌آید. در ادامه ما به بررسی دقیق گیم پلی بازی Elden Ring خواهیم پرداخت. با تیلنو همراه باشید.

بالاخره چندی پیش توانستیم جهان خلق شده توسط هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) و جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin) را ببینیم. از نظر بصری این بازی را می‌توان یکی از زیباترین آثار استودیو FromSoftware قلمداد کرد. تریلر بازی Elden Ring در رویداد Summer Game Fest نمایش داده شد و ما را با یک اثر اکشن و نقش‌آفرینی (RPG) مهیج مواجه کرد. درواقع این بازی ادامه‌ی راه بازی‌هایی است که شباهت زیادی به مجموعه بازی‌های Dark Souls دارند.

در کنار نمایش گیم‌پلی بازی الدن رینگ، شرکت Bandai Namco که ناشر بازی است، اطلاعاتی از محتوا و داستان این بازی منتشر کرد. این اطلاعات، جزئیات خوبی از جهان فانتزی و تاریک بازی استودیو FromSoftware را در اختیار ما قرار می‌دهد. ما از جزئیات منتشر شده در همین چند روز می‌توانیم اطلاعات زیادی به دست آوریم؛ از نحوه مبارزات گرفته تا شکل و شمایل بخش چند نفره.

بازی Elden Ring قرار است در تاریخ 1 بهمن 1400 (21 ژانویه 2022) عرضه شود، پس ماه‌ها (شاید هم سال‌ها) برای کشف رازهای کامل این بازی باید صبر کنیم. با این حال ما در این مقاله قرار است چیزهایی که تا این لحظه دستگیرمان شده است را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

این بازی دارای بزرگترین و پویاترین جهان خلق شده توسط استودیو FromSoftware است

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringداستان بازی Elden Ring، روایتگر سرنوشت شخصیتی به نام Tarnished است که از او به عنوان «مرده‌ای که هنوز زنده است» یاد می‌شود. بازی در محیطی به نام سرزمین‌های میانی (Lands Between) جریان دارد که از نظر بصری بسیار چشم‌نواز و خیره‌ کننده است. در همان نگاه اول به بازی الدن رینگ، می‌توانیم تشخیص دهیم که این بازی قرار است بزرگترین جهان خلق شده توسط استودیو FromSoftware را به ما ارائه دهد. علاوه‌بر این، شرکت Bandai Namco هم تایید کرده که این بازی قرار است جهانی چنان عظیم را به ما ارائه دهد که تاکنون مشابه‌اش را در هیچ یک از آثار FromSoftware ندیده‌ایم.

سرزمین‌های میانی در بازی Elden Ring صرفا از نظر بزرگی اهمیت ندارد و شکوه آن به ویژگی‌های دیگرش نیز برمی‌گردد. در تریلر گیم‌پلی این بازی ما شاهد محیطی کاملا مبهوت کننده هستیم. دشت‌هایی وسیع، مرداب‌های عجیب و غریب، قلعه‌هایی واقع در کوهستان‌ها و سازه‌‌هایی ویران شده از جمله مواردی در محیط بازی بودند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. همچنین در بازی الدن رینگ شاهد آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روزی هستیم؛ یعنی ما محیط‌های بازی را همیشه به یک شکل نخواهیم دید.

 

اسب شما اهمیت زیادی در مبارزات و گشت و گذارتان در محیط بازی دارد

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringما از همان چند سال قبل هم می‌دانستیم که در بازی Elden Ring قرار است اسب‌سواری کنیم. با این حال، تا همین چند روز قبل که تریلر گیم‌پلی بازی به نمایش در‌آمد، نمی‌دانستیم که اسب ما چقدر در بازی اهمیت خواهد داشت.

اسب ما که Reima نام دارد، به جز اهمیت داشتن در انتقال‌مان در محیط وسیع بازی، می‌تواند ما را با پرش‌های بلندش در بالا رفتن از صخره‌های بلند یاری کند. تریلر گیم‌پلی بازی الدن رینگ به ما نشان داد که می‌توانیم مانند سوار نظام‌ها، با نشستن بر پشت اسب‌مان به نبرد مشغول شویم یا در مواقع مورد نیاز از روی زین پریده و به دشمن آسیب مهلکی وارد کنیم. به نظر می‌رسد که ما قادر خواهیم بود در مواقع لزوم Reima را احضار کرده، یا او را از صحنه خارج کنیم. همچنین احتمالا می‌توانیم از مرکب قابل اطمینان‌مان در برخی از مبارزات با باس‌ها نیز استفاده کنیم. در تریلر گیم‌پلی مشخص است که ما در هنگام نبرد با اژدهایی غول‌پیکر، سوار بر اسب‌مان خواهیم بود.

 

تنوعی بیشتر از همیشه در نحوه مبارزات

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringتریلر گیم‌پلی بازی Elden Ring نبردهایی را برای ما به تصویر می‌کشد که در آن‌ها می‌توان از جادو، شمشیر، سپر و نیروهای ماورایی استفاده کرد. همه ما می‌دانیم که این موارد از مولفه‌های اصلی بازی‌های استودیو FromSoftware هستند، اما چیزی که در این بازی بیش از همه خودنمایی می‌کند، تمرکز بیشتر روی بخش مخفی‌کاری و مبارزات بدون استفاده از جادو است.

ما در بازی Demon’s Souls هم می‌توانستیم از تیر و کمان استفاده کنیم، اما کاربرد این سلاح چندان هم زیاد نبود و درصورت ناچار بودن از آن استفاده می‌کردیم. علاوه‌بر این، مخفیانه‌ترین کاری که می‌توانستیم در بازی‌های شبیه به Dark Souls انجام دهیم، این بود که یک نفر را بکشیم، قبل از این که 99 تای دیگر توجه‌شان به سمت ما جلب شود. با این حال به نظر می‌رسد که بازی الدن رینگ از نظر نحوه مبارزات تنوع بیشتری دارد و این اثر اکشن و نقش‌آفرینی بیشتر روی بخش RPG خود تمرکز کرده است.

به گفته شرکت Bandai Namco، در بازی Elden Ring می‌توانید از روش‌های مختلفی در نبردها استفاده کنید و تنوع بالای سلاح‌ها، قدرت‌های جادویی و مهارت‌های خاص دست شما را برای ایجاد مبارزاتی مهیج‌تر باز می‌گذارد. شما می‌توانید در این بازی به صورت مخفیانه دشمنان‌تان را از پا در آورید و حتی قادر خواهید بود در موارد خاص از متحدان و یاران‌تان کمک بگیرید. در حقیقت شما با روش‌های مختلفی که در دسترس‌تان است، می‌توانید رویکردی منحصر به فرد را برای گشت و گذار و انجام مبارزات‌ در دستور کارتان قرار دهید.

 

در تیلنو بخوانید:

تریلر گیم پلی بازی Elden Ring منتشر شد

بازی Elden Ring چگونه می‌تواند میراث Dark Souls را ادامه دهد؟

دلایلی که باعث مورد انتظار بودن بازی Elden Ring می‌شوند

 

پس‌زمینه‌ای تیر و تار پشت جهان بازی پنهان شده است

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringسرزمین‌های میانی در بازی Elden Ring محلی است با حیات وحشی متنوع که در بسیاری از لحظات ما آن را در حالتی می‌دیدیم که محیط کاملا روشن و چشم‌نواز بود. همچنین در این سرزمین درختی به نام ErdTree دیده می‌شود که شباهت‌هایی به Yggdrasil (درخت جهان در اساطیر اسکاندیناوی) دارد. با این حال  مشخص است که بسیاری از مکان‌های بازی در زیر زمین خواهند بود و گیم‌پلی بازی در لحظاتی به غارها و سیاه‌چال‌هایی تیره و تار کشیده خواهد شد. پس خودتان را برای دیدن سیاه‌چال‌هایی با دروازه‌های مهر و موم شده، اتاق‌هایی مخفی و سرسراهایی ساخته شده از سنگ‌هایی سیاه‌رنگ آماده کنید.

آیا Catacombها را در نسخه‌ی اول Dark Souls به یاد می‌آورید؟ در بازی الدن رینگ نیز با چنین حال و هوایی مواجه خواهید شد. همچنین شرکت Bandai Namco اعلام کرده که در این بازی شاهد سیاه‌چال‌هایی خوفناک، پیچیده و تو در تو خواهیم بود که حضور در این مکان‌ها تجربه‌ای خاص را برای‌تان به همراه خواهد داشت.

 

بخش چند نفره بیشتر به حالت Co-Op شباهت دارد

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringاستودیو FromSoftware در سال‌های اخیر شکل‌های مختلفی از حالت چند نفره را در بازی‌های‌اش امتحان کرده است، اما آخر سر همه چیز به استفاده از فانتوم‌ها (Phantom) منتهی می‌شود. در حقیقت با این روش دوستان‌تان به شکل فانتوم در کنار شما خواهند جنگید. بخش آنلاین بازی Elden Ring هم با همین حالت ادامه خواهد یافت. با این حال به نظر می‌رسد که همکاری در این بازی اهمیت بیشتری نسبت به آثار پیشین استودیو FromSoftware دارد.

در گیم‌پلی بازی الدن رینگ دیدیم دو فانتوم که متحد شما هستند در کنارتان می‌جنگیدند. با این وجود جالب اینجا است که آن‌ها به هیچ عنوان در حین مبارزه با باس‌ها حضور پیدا نمی‌کنند و فقط در مبارزات ساده شاهد حضور آن‌ها خواهیم بود. همچنین شرکت Bandai Namco به طرفداران اطمینان داده که می‌توانند به‌ صورت تک نفره یا آنلاین با سایر دوستان‌شان در محیط بازی به گشت و گذار مشغول شوند. به نظر می‌رسد که بازی الدن رینگ نسبت به آثار پیشین FromSoftware در بخش آنلاین آزادی عمل بیشتری به کاربران خواهد داد و ما می‌توانیم بدون تحمل چارچوب‌هایی خاص به بازی با سایر دوستا‌ن‌مان بپردازیم. علاوه‌بر این، مشخص شده که حداکثر چهار بازیکن می‌توانند با یکدیگر در یک جهان به بازی مشغول شوند؛ پس خودتان را برای یک بخش آنلاین سرگرم‌کننده آماده کنید.

 

افسانه‌های خلق شده توسط جورج آر آر مارتین ریشه‌هایی اساطیری دارند

نگاهی عمیق به گیم پلی بازی Elden Ringیکی از هیجان‌انگیزترین خبر‌هایی که هنگام معرفی بازی Elden Ring در سال 2019 شنیدیم، حضور جورج آر آر مارتین، خالق مجموعه نغمه آتش و یخ (A Song of Ice and Fire)، به عنوان نویسنده در این بازی بود. هرچند همیشه برای‌مان جای سوال بود که او دقیقا قرار است چه بخشی از کار را انجام دهد. تنها چیزی که می‌دانستیم این بود که او در خلق جهان بازی کمک خواهد کرد. به لطف صحبت‌های اخیر کارگردان بازی، هیدتاکا میازاکی، داستان بازی الدن رینگ و نقش جورج آر آر مارتین کمی روشن‌تر شد. او گفت:

ما جهانی غنی از حس‌ها و جلوه‌های مختلف خلق کردیم که بر اساس افسانه‌های نوشته شده توسط جورج آر آر مارتین به تصویر کشیده شده‌اند. جهان بازی Elden Ring پر از رمز و رازها و اتفاقات مخاطره‌آمیز مختلف است که می‌توانید خودتان با گشت و گذار در محیط بازی آن‌ها را به چشم ببینید. داستان بازی سرشار از حوادث دراماتیک است و شما با کاراکترهایی مواجه خواهید شد که هر یک از آن‌ها انگیزه‌ها و ابعاد شخصیتی خاص خود را دارند.

این بود هر آنچه از تریلر گیم‌پلی بازی Elden Ring می‌توانستیم استخراج کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بازی Elden Ring چیست؟ چه انتظاراتی از این بازی دارید؟ نظرات خود را با ما در بخش‌ کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GamesRadar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید