اخبار و رویدادها

بازی Elder Scrolls 6 احتمالا انحصاری ایکس باکس نخواهد بود

بازی Elder Scrolls VI

همانطور که می‌دانید شرکت مایکروسافت تمام استودیوهای شرکت ZeniMax Meida را خریداری کرده است و در میان این استودیو‌ها، نام بتسدا نیز به چشم می‌خورد. از موقعی که این اتفاق روی داده، سوالات زیادی حول بازی‌های بتسدا پرسیده می‌شود و حالا تاد هاوارد به یکی از این سوال‌ها پاسخ داده است.

Todd Howard & Xbox

تاد هاوارد رئیس استودیو‌های Bethesda که سابقه کارگردانی بازی‌های 4 و Fallout 3 و Elder Scrolls 5 را در کارنامه دارد، درطی صحبتی که با سایت Gameindustry داشت، وقتی از او پرسیده شد که Elder Scrolls 6، انحصاری مایکروسافت است یا خیر؟ در جواب گفت:

“بعید می‌دانم این بازی تبدیل به انحصاری مایکروسافت شود.”

تاد هاوارد به صورت قطعی، درباره اینکه سری Elder Scrolls، انحصاری مایکروسافت خواهد بود یا نه، صحبتی نکرد، اما اشاره کرد که این اولین باری نیست که بتسدا و مایکروسافت قرارداد‌های انحصاری می‌بندند.

او همچنین اضافه کرد که بتسدا همیشه دنبال انتشار بازی‌های خود بر روی پلتفرم‌های مختلف بوده و این کار را به عنوان بخشی از مایکروسافت نیز انجام خواهد داد.

“ما این‌کار را انجام داده‌ایم و به عنوان بخشی از مایکروسافت هم انجامش می‌دهیم. مایکروسافت، برای دیگر پلتفرم‌ها هم خیلی دست و دلباز بوده و فقط روی ایکس باکس تمرکز نکرده. این یک نمای بیرونی از مایکروسافته، اگه به 10 سال پیش برگردیم، شما قبول نمی‌کنید که اونا کل آفیس رو حتی برای آیفون هم در دسترس قرار بدن.”

ما چنین‌کارهایی رو قبلاً به صورت مستقل انجام داده‌ایم. اگر به نسخه‌های قبلی Elder Scrolls نگاه کنیم، می‌بینیم که همیشه معامله‌ای انحصاری با مایکروسافت یا ایکس باکس در کار بوده. ما توی همه‌ی بازی‌ها با هم همکاری داشتیم. Morrowind انحصاری ایکس باکس بود. Oblivion برای مدت طولانی انحصاری بود. DLC اسکایریم هم مدتی در انحصار مایکروسافت بود. زمانش که برسد بهترین تصمیم را خواهیم گرفت، اما الآن نمی‌دانم آن تصمیم چه خواهد بود.

۳۱ شهریور بود که مایکروسافت استودیوی بتسدا را خریداری کرد و تمام صنعت گیم و طرفداران آن را به طرز عجیبی شوکه کرد. هزینه ۷.۵ میلیارد دلاری مایکروسافت از طرفی و سرنوشت نامعلوم آثار بزرگ و پرطرفداری مانند: Elder Scrolls ،Doom، ولفنشتاین و … از سوی دیگر به شوکه کننده بودن این اتفاق می‌افزود.

چندوقت پیش بود که فیل اسپنسر مدیر بخش سرگرمی‌های مایکروسافت، در مصاحبه‌ای اعلام کرد نیازی به انتشار بازی‌های انحصاری ایکس باکس برای دیگر پلتفرم‌ها وجود ندارد و سرویس‌ها و پلتفرم‌های مایکروسافت برای سوددهی، کافی هستند. باتوجه به صحبت‌های ضد و نقیضی که در این مدت شاهد بوده‌ایم، باید منتظر ماند و دید خبر رسمی و قطعی مایکروسافت درباره سرانجام بازی‌های بزرگ بتسدا، چه زمانی از راه می‌رسد. هنوز مدت زیادی تا انتشار نسخه بعدی سری Elder Scrolls مانده و برای تصمیم‌گیری در این‌باره خیلی زود است.

پیش‌بینی شما درباره عاقبت بازی‌های بتسدا چیست؟ با صحبت‌های تاد هاوارد موافق هستید؟ نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *