راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای خرید

تمام خریدهای درون برنامه‌ای بازی فورتنایت از بتل پس تا Fortnite Crew

فورتنایت Fortnite

فورتنایت به عنوان یکی از پدیده‌های دنیای بازی‌های ویدیویی، سیاست درآمدزایی از طرف خرید‌های درون برنامه‌ای را پیش گرفته است و حجم عظیمی از پیشنهادات را در مقابل گیمر قرار می‌دهد. همراه تیلنو باشید تا با هم تمام پیشنهادات را مرور کنیم و نکات مهم درباره آن‌ها را با یکدیگر در میان بگذاریم.

بعد از انتشار فورتنایت (Fortnite) در سال ۲۰۱۷، شاید کسی فکرش را نمی‌کرد که این بازی رایگان تبدیل به یکی از پدیده‌های دنیای بازی‌های ویدیویی شود و بعد از گذشت چهار سال هر روز به محبوبیت آن افزوده شود. سال ۲۰۱۷ و روز‌هایی که با انتشار پابجی (Player Unknown Battle Grounds) و فورتنایت سبک بتل رویال تازه داشت رونق می‌گرفت، بهترین زمان برای محکم کردن ستون یک بازی و توسعه آن تا سال‌ها و حداقل، زمانی بود که پدیده دیگری از راه برسد. رقابت بزرگ بین فورتنایت و پابجی تا مدت‌ها ادامه داشت و بازی‌های مختلفی نیز سبک بتل رویال را به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک‌های حال حاضر، به بازی خود اضافه می‌کردند. بدون ‌شک مهم‌ترین و جذاب‌ترین رقابت باز هم بین پابجی و فورتنایت بود. دنیای واقع‌گرایانه و مبارزات تاکتیکی پابجی از طرفی و دنیای بامزه و پر از اغراق، ویژگی‌های غیرواقعی و… فورتنایت از طرفی دیگر، طرفداران زیادی را به سمت این بازی‌ها جذب می‌کرد. یکی از مهم‌ترین نکات در این رقابت، بحث درآمدزایی این دو غول بازی‌های بتل رویال به شمار می‌رفت. جایی که برای تهیه پابجی باید ۳۰ دلار ناقابل هزینه کنید اما فورتنایت به صورت رایگان در دسترس قرار دارد. یعنی فورتنایت برای امور خیریه و سرگرم کردن گیمر‌ها بدون هیچ سودی ساخته شده است؟ بدون‌شک جواب منفی است و اپیک گیمر راه جدید و جذابی را برای درآمدزایی در نظر گرفته است، پیشنهادات درون برنامه‌ای و صرفا تزئینی. شاید بنظر ساده برسد اما همین سیاست چهارسال درآمد بی‌نظیری را برای اپیک گیمر به ارمغان آورده و تا پایان راه فورتنایت نیز ادامه خواهد داشت. مشکل بعضی گیمرها با ورود به فورتنایت سردرگرمی درباره این پیشنهادات و ویژگی‌های آن‌ها است. همراه تیلنو باشید تا تمام توضیحات مهم درباره این پیشنهادات را با یکدیگر مرور کنیم.

وی باکس (V-Bucks)

فورتنایت وی باکس

وی باکس (V-Bucks)، پول درون بازی به حساب می‌آید و بخش عظیمی از آیتم‌ها با این پول قابل خرید هستند. راه‌های زیادی برای کسب این پول در بازی وجود دارد. راه اول رسیدن به لول ۱۰۰ در بازی بدون بتل پس است. در هر سیزن یا همان فصل، تعداد زیادی آیتم مختلف با داشتن بتل پس به شما تعلق می‌گیرد، اما اگر این اشتراک را خریداری نکنید، می‌توانید به صورت رایگان در هر سیزن ۳۰۰ وی باکس به دست آورید. این تنها راه رایگان برای بدست آوردن وی باکس است و راه دیگری حداقل در حال حاضر پیش روی گیمرها قرار ندارد. راه بعدی، خرید بتل پس و استفاده از وی باکس‌های دریافتی آن است. شاید برای خرید بتل پس نیاز به استفاده از پول واقعی باشد اما با خرید این اشتراک، در هر سیزن حدود ۱۵۰۰ وی باکس بدست می‌آورید که مقدار بدی به شمار نمی‌رود. راه بعد استفاده از استارتر پک است که علاوه ‌بر یک ست کامل لبا، تعداد ۶۰۰ وی باکس را نیز در دسترس گیمرها قرار می‌دهد. راه بعدی استفاده از بخش سیو د ورلد (Save the World) است. این بخش با قیمت ۴۰ دلار در دسترس قرار دارد و بصورت روزانه و با انجام ماموریت‌های این بخش تعدادی وی‌باکس به دست می‌آورید. راه آخر و سریع‌ترین راه خرید وی باکس از آیتم شاپ (Item Shop) بازی است. پک‌های مختلفی که با قیمت‌های مختلف تعداد وی باکس مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهند.

بتل پس (Battle Pass)

فورتنایت بتل پس

شاید مهم‌ترین و رایج‌ترین بخش فورتنایت بتل پس باشد. بخشی که از همان ابتدا در بازی قرار داشت و بیشتر گیمر‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند. سیستم بتل پس با اینکه هیچ ویژگی خاصی در بازی‌ها برای گیمر در نظر نمی‌گیرد اما با پیشنهادات خیلی‌خوب و هیجان‌انگیز بیشتر گیمر‌ها را ترغیب به خرید می‌کند. چندین ست کامل شخصیت، از بک بلینگ گرفته تا پیک اکس، اسکین و گلایدر، تعداد زیادی ایموت (Emote) و کلی آیتم دیگر در این اشتراک قرار دارند و ارزان‌ترین و رایج‌ترین سرویس بازی به شمار می‌رود. برای خرید بتل پس باید ۹۵۰ عدد وی باکس پرداخت کنید. برای تمدید بتل پس، خوشبختانه اگر به لول خاصی برسید و وی باکس‌های خود را خرج نکنید، نیازی به پرداخت هزینه دوباره نیست. بعد از خرید بتل پس در هر سیزن و با رسیدن به لول ۱۰۰، حدود ۱۵۰۰ عدد وی باکس در اختیار شما قرار داده می‌شود که برای خرید بتل پس سیزن بعد کافی خواهد بود. البته اگر دوست ندارید برای یک بازی رایگان مبلغی خرج کنید، راه دیگری نیز پیش روی شما قرار دارد. در هر سیزن ۳۰۰ وی باکس رایگان به شما تعلق می‌گیرد و اگر چندین سیزن مشغول به تجربه بازی شوید، می‌توانید به صورت رایگان بتل پس را تهیه کنید.

فورتنایت Crew

فورتنایت کرو Fortnite Crew

جدیدترین اشتراک بازی که مدت زیادی از در دسترس قرار گرفتن آن نمی‌گذرد، Fortnite Crew نام دارد. ابن اشتراک جدید تنها با پرداخت ۱۲ دلار قابل خرید است و ویژگی‌های جذابی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. با خرید کرو به ویژگی‌های زیر دسترسی پیدا می‌کنید:

  • اشتراک بتل پس در سیزن مربوطه
  • ۱۰۰۰ عدد ویباکس
  • اسکین‌ ماهانه اختصاصی اشتراک Crew

این سرویس جدید نیز با توجه به اسکین‌های جذابی که در اختیار کاربران می‌گذارد حسابی مورد توجه قرار گرفته و خیلی از گیمر‌ها به سراغ خرید آن می‌روند. قیمت فورتنایت کرو تنها چهار دلار از بتل پس بیشتر است و شما با پرداخت این مبلغکم به بخش زیاد و جذابی از ویژگی‌های این سرویس دسترسی پیدا می‌کنید. تا به امروز سه ست مختلف برای این اشتراک در نظر گرفته شده و به صورت ماهیانه یک اسکین جدید نیز در دسترس قرار می‌گیرد. پک کرو باید بصورت ماهیانه با پول واقعی خریداری شود و تمدید آن به وی باکس امکان پذیر نیست.

استارتر پک (Starter Pack)

فورتنایت استارترپک

یکی دیگر از جذاب‌ترین پیشنهادات بازی استارترپک به شمار می‌رود. یکی از مقرون به صرفه‌ترین و جالب‌ترین پک‌هایی است که تنها با چهار دلار در دسترس قرار دارد. با خرید این پک به یک بک بلینگ، پیک اکس و اسکین دسترسی پیدا می‌کنید و علاوه‌بر آن، ۶۰۰ وی‌باکس نیز به شما اهدا می‌شود. این پیشنهاد جذاب باعث شده تا استارترپک یکی از پرفروش‌ترین آیتم‌های فورتنایت باشد و گیمر‌های زیادی به خرید آن روی بیاورند. ذقت کنید که استارترپک شبیه به Crew یا بتل پس یک اشتراک نیست و شما درحال خریداری چندین آیتم هستید و اشتراکی در دسترس شما قرار نمی‌گیرد. یک از جذابترین مدل‌های کنسول سوییچ مربوط به بازی فورتنایت می‌شود. شما می‌توانید برای خرید نینتندو سوییچ باندل فورتنایت از تیلنو اقدام کنید و این کنسول خاص را به کلکسیون خودتان اضافه کنید.

Save the World

فورتنایت سیو د ورلد

سیو د ورلد یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های Fortnite است و بهترین مکان برای کسب وی باکس به حساب می‌آید. این بخش با قیمت ۴۰ دلار در دسترس قرار دارد و با یک بار خرید برای همیشه آن را در دسترس خواهید داشت. به صورت روزانه ماموریت‌هایی در Save the World قرار می‌گیرد و با انجام این ماموریت‌ها تعداد متغییری وی باکس به دست می‌آورید. شاید بتوان سیو د ورلد را بخش کمپین فورتنایت نیز در نظر گرفت. در این بخش هیرو‌های مختلفی با پیش‌روی در بازی به گیمر اهدا می‌شود و می‌توان به کمک آن‌ها دشمنان مختلف در ابن بخش را از بین برد. در این بخش دیگر خبری از بتل رویال و سبک سنتی این بازی نیست و با روی دیگری از فورتنایت روبرو خواهید شد. علی‌رقم کسب وی باکس در این بخش با تجربه سرگرم کننده‌ای نیز روبرو خواهید شد که تجربه آن در کنار بخش اصلی بازی خالی از لطف نیست. بزرگ‌ترین مشکل این بخش که باعث شده خیلی از گیمر‌ها به این بخش روی نیاورند قیمت آن است. قیمت ۴۰ دلاری سیو د ورلد نه در ایران، بلکه در بخش عظیمی از کشور‌های دنیا مبلغ زیادی است و گیمر‌ها استفاده از پیشنهادات دیگر را ترجیح می‌دهند. اگر قصد تجربه روی دیگری از فورتنایت را دارید و می‌خواهید کلی وی باکس نیز به دست بیاورید، تجربه سیو د ورلد را از دست ندهید.

باندل‌ها (Bundle)

فورتنایت باندل Bundle

باندل‌ها، پیشنهادات ویژه‌ای هستند که با مدت محدود در دسترس گیمرها قرار می‌گیرند. چندین اسکین و تجهیزات مربوط به آن‌ها در کنار بعضی پیشنهادات ویژه، محتویات باندل‌ها را تشکیل می‌دهند. پیشنهادات ویژه باندل‌ها، بسته به زمان و محتویات باندل متفاوت است و ویژگی‌های خاصی را در دسترس قرار می‌دهد. توجه کنید که در ابتدا مدت دقیقی برای در دسترس بودن باندل‌ها اعلام نمی‌شود و اگر قصد خرید باندلی را دارید، بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام کنید. چند وقت پیش بود که فورتنایت میزبان پک دیگری از قهرمانان مارول شد و این پک دوست‌داشتنی را تا مدتی در آیتم شاپ بازی قرار داد. قیمت بالای باندل‌ها این پیشنهادات را تنها برای قشر خاصی از افراد قرار داده و افراد کم‌تری اقدام به خرید این آیتم‌ها می‌کنند. راستی اگر قصد خرید باندل FORTNITE THE LAST LAUGH برای PS4 را دارید می‌توانید از فروشگاه اقدام کنید.

بخش‌ های مختلف آیتم شاپ فورتنایت

آیتم شاپ فورتنایت

آیتم شاپ فورتنایت، تمام خرید‌های مختلف را در خود جا داده و بیشتر بخش‌هایی را که در بالا توضیح دادیم، می‌توان از این قسمت خریداری کرد. این قسمت از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که می‌تواند گیمر‌ها را برای خرید آیتم مورد نظر خود گمراه کند. در ادامه بخش‌های مختلف این منو را توضیح می‌دهیم.

Featured

در این بخش اسکین‌ها و تجهیزات مختلفی که به تازگی طراحی شده‌اند در دسترس قرار می‌گیرد. اسکین‌های این بخش مدت محدودی در آیتم شاپ قرار دارند و اگر قصد تهیه آن‌ها را دارید باید عجله کنید. با عوض شدن این بخش تا مدت‌ها شاهد اسکین مورد نظر نخواهید بود.

Daily

همان طور که از اسم این بخش مشخص است، آیتم‌هایی را به صورت روزانه در آن شاهد هستیم. نکته جالب درباره این بخش، رفت و آمد آیتم‌هایی است که ممکن در سیزن‌های قبل شاهد آن‌ها بوده‌ایم و برای اینکه گیمر‌های جدید، یا گیمر‌های قدیمی‌ای که آیتم مورد علاقه خود را تهیه نکرده‌اند، در دسترس قرار می‌گیرد.

Special Offers

این بخش پیشنهادات خاصی را با خود به همراه دارد و بیشتر اسکین‌ها و پک‌های خاص در این بخش قرار می‌گیرند. برای مثال اسکین کریتوس و مستر چیف بعد از ورود به بازی در این بخش قرار گرفتند. آیتم‌های این بخش نیز تا مدت محدودی در دسترس قرار دارند اما مدت آن‌ها از بخش‌های بالا بیشتر است.

Limited Time

این بخش مخصوص قرارگیری باندل‌ها و استارترپک است. پیشنهادات این بخش نیز محدودیت زمانی دارند اما خیلی دیرتر از بخش‌های دیگر تعویض می‌شوند.

اپیک گیمز با در پیش گرفتن سیاستی هوشمندانه و در دسترس قرار دادن حجم عظیمی آیتم مختلف، علاوه‌بر سودسازی بی‌نظیر برای خود، فورتنایت را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین بازی‌های بتل رویال تاریخ کرد. باید منتظر ماند و دید چه زمانی دوران پشتیبانی اپیک گیمز از بازی محبوب خود به پایان می‌رسد و فورتنایت، جای خود را به پدیده دیگری در بازی‌های ویدیویی می‌دهد.

نظر شما درباره فورتنایت و ویژگی‌های خاص آن چیست؟ بنظر شما تا چه زمانی شاهد پشتیبانی اپیک گیمز از این بازی خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *