اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی

مراسم Game Awards رکورد بیننده های همزمان را شکست

مراسم Game Awards

مراسم Game Awards در ادامه‌ی روند فوق العاده‌ی خود در طول سال‌های اخیر، در سال ۲۰۲۰ هم عملکرد خوبی از جا گذاشت و رکورد بیننده‌های همزمان را یک بار دیگر شکست. رکوردی که پیش از این هم انتظارش را داشتیم.

مراسم Game Awards یک نمایش سالانه است و سعی می‌کند در هفته‌های پایانی سال میلادی، برای گیمرها یک جشن مفصل را تدارک ببیند و به آن‌ها نشان دهد که آینده‌ی بازی‌های ویدیویی به چه نحوی رقم خواهد خورد. البته که مهم‌ترین بخش این مراسم معرفی کردن بهترین‌های هر سال است و جایزه‌ی این مراسم برای افراد برنده، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید در صفحه‌ی برندگان مراسم Game Awards 2020، با بهترین‌های سال ۲۰۲۰ بیش‌تر آشنا شوید.

همان طور که همه‌ی ما می‌دانیم سال ۲۰۲۰ دوره‌ی زمانی مناسبی برای بشریت نبود و شیوع ویروس کرونا تمام محاسبات را به هم زد. اما آن طور که از شرایط مشخص است جف کیلی (Geoff Keighly) و تیم حرفه‌ای او، موفق شدند مراسم Game Awards را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند و حتی رکورد سال‌های گذشته را نیز تغییر دهند. البته این موضوع که افراد معروف زیادی در این مراسم شرکت داشته‌اند، در این رکورد بی‌تاثیر نبوده است. بازیگران نام و آشنایی مانند تام هالند، گل گدوت و کیانو ریوز به عنوان مهمان در این مراسم حضور داشتند. نکته‌ی جالب دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد حضور کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، کارگردان مشهور هالیوودی، به عنوان معرفی کننده‌ی بهترین بازی سال بود.

مراسم Game Awards

جالب است بدانید که حدود ۸۳ میلیون نفر در سراسر کره‌ی زمین، مراسم Game Awards را به صورت آنلاین مشاهده کرده‌اند که به نوعی، پیشرفت ۸۴ درصدی نسبت به بینندگان سال گذشته است. نمایش امسال به صورت آنلاین برگزار شد و مانند سال های گذشته، خبری از حضور تماشاچیان در سالن نبود. تنها عوامل اجرا و مجری‌ها در این مراسم به صورت فیزیکی حاضر شدند که آن هم با رعایت فاصله‌ی اجتماعی و آزمایش کرونا همراه بود. در واقع، این مراسم از لحاظ سلامت جمعی به هیچ کس ضربه‌ای وارد نکرد و به بهترین شکل ممکن، پایان سال گیمینگ را جشن گرفت.

مراسم Game Awards روی بیش از ۴۰ پلتفرم مختلف به صورت آنلاین و زنده، به نمایش در آمد. در پلتفرم Twitch، سقف تعداد بیننده‌ها به ۲/۶۳ میلیون نفر هم رسید که حتی از دو برابر بیننده‌های سال ۲۰۱۹ هم بیش‌تر است. حدود ۹,۰۰۰ استریمر هم به صورت هزمان نمایش را Co-Stream کردند که افزایش ۹۱ درصدی نسبت به سال پیش محسوب می‌شود. هم چنین، YouTube هم با اسقبال بازیکنان همراه شد و تعداد بینندگان از دو برابر تماشاچیان سال گذشته هم بیش‌تر بود.

تعامل تولید کنندگان محتوا و مردم هم در مراسم Game awards سال ۲۰۲۰، بیش‌تر از گذشته بود و بسیاری از رسانه‌های ویدیوگیمی، اخبار و حواشی مراسم را به طور کامل پوشش داده‌اند که در نوع خود می‌تواند باعث افزایش بینندگان در سال‌های آینده شود. همین دلایل، باعث می‌شود که نمایش امسال به شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین گیم آواردز تاریخ تبدیل شود و از بسیاری جهات، از سایر مراسم‌های مشابه پیشی بگیرد. امیدوار هستیم که در دروه‌ی بعد، شاهد حضور تماشاچیان به صورت فیزیکی باشیم تا دنیای بازی‌های ویدیویی بیش‌تر از هر زمان دیگری در تمرکز مردم جهان قرار گیرد.

نظر شما در مورد نمایش امسال چیست؟ آیا جف کیلی موفق به حفظ روند صعودی خود در جذابیت برنامه شده است؟ یا فکر می‌کنید که مراسم Game Awards می‌توانست به مراتب جذاب‌تر باشد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Informer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *