بازی, تریلر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

بازی Hogwarts Legacy: پنج آیتم جادویی که می‌توانند در بازی حضور داشته باشند

بازی Hogwarts Legacy

بازی Hogwarts Legacy جدیدترین بازی دنیای هری پاتر، بدون شک آیتم‌های جادویی نام و آشنای بسیاری را در دنیای خود جا خواهد داد. اما در میان این وسایل و اشیاء جادویی، مواردی وجود دارند که می‌توانند در نوع خود جالب باشند و هواداران را شگفت زده کنند. در این مقاله پنج تا از چیزهایی که دوست داریم ببینیم را معرفی کرده‌ایم.

بازی Hogwarts Legacy

سونی در یک اقدام غیرقابل انتظار، در مراسم معرفی قیمت پلبی استیشن 5، از بازی Hogwarts Legacy رونمایی کرد. معرفی این بازی که قرار است در دنیای جادوگری جی کی رولینگ جریان یابد، توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرد. این بازی قرار است یک تجربه‌ی نقش آفرینی را در اختیار بازیکنان قرار دهد و آروزی زندگی کردن در مدرسه‌ی جادوگری هاگوارتز را واقعیت ببخشد. بازیکن در این بازی جهان باز، می‌تواند تمامی نقاط مدرسه و سایر نقاط دنیای جادوگری را ملاقات کند و تجربه‌ی زندگی در دنیای جادوگری را از نزدیک تجربه کند.

اگر به تماشای فیلم‌های هری پاتر یا کتاب‌های آن پرداخته باشید، به احتمال زیاد با دنیای آن آشنایی لازم را دارید. دنیای جادوگری، مخلوق ذهن پویای جی کی رولینگ (JK Rowling)، یک جهان فانتزی است که مانند دنیاهای مشابه، داستان‌های فانتزی و تخیلی را در خود جا داده است. اما داستان مجموعه کتاب‌های هری پاتر، پس از اکران مجموعه فیلم‌های آن بیش از پیش معروف شد و در حال حاضر می‌توان آن را به عنوان یکی از محبوب‌ترین دنیاهای فانتزی تاریخ شناخت. حال پس از مدت‌ها شایعه و انتظار، بازی Hogwarts Legacy قرار است تجربه‌ی زندگی در این دنیا فانتزی را برای بازیکنان به ارمغان آورد.

داستان و وقایع بازی Hogwarts Legacy قرار است در قرن ۱۹ میلادی جریلان یابد. دوره‌ای که توسط بیش‌تر آثار اقتباسی هری پاتر دست نخورده باقی مانده و اطلاعات زیادی از داستان‌های این دوره‌ی تاریخی، در دسترس نیست. همین موضوع باعث می‌شود که استودیو Avalanche Games، سازنده‌ی بازی، آزادی عمل بیش‌تری را در زمینه‌ی داستان سرایی داشته باشد و بتواند رویداد‌های دلخواه خود را به تصویر بکشد. بازی Hogwarts Legacy  قرار است به عنوان یک بازی جهان باز و نقش آفرینی، اشیاء یا آیتم‌های جادویی و غیرجادویی زیادی را در دنیای خود جا دهد که مانند آن را در مجموعه فیلم‌های هری پاتر مشاهده کرده‌ایم. بسیاری از این آیتم‌ها، مربوط به سال‌های پیش هستند و از قدمت زیادی برخوردارند. این در حالی است که دسته‌ی دیگری از آن‌ها، ممکن است در همین دوره‌ی تاریخی به دنیای جادوگری اضافه شده باشند که هر کدام می‌توانند در نوع خود، جذابیت‌های زیادی در به داستان بازی اضافه کنند.

هم چنین، از آن جایی که داستان بازی Hogwarts Legacy حدود ۲۰۰ سال قبل از وقایع داستان‌های هری پاتر و دوستان او جریان دارد، به طور طبیعی نمی‌توانیم برخی از آیتم‌ها مانند نقشه‌ی Maraudr را مشاهده کنیم، چرا که حدود دویست سال بعد از وقایع بازی به وجود آمده‌اند. بعضی از این اشیاء، می‌توانند تنها به خاطر سرگرم کننده بودن در دنیای بازی وجود داشته باشند، این در حالی است که برخی دیگر از آن‌ها، به احتمال زیاد نقش مهمی را در داستان بازی ایفا خواهند کرد.

The Vanishing Cabinets

The Vanishing Cabinets یا کمدهای محو کننده (که معادل فارسی منطقی‌ای برای آن وجود ندارد) یک جفت کمد جادویی هستند که به عنوان یکی از مهم‌ترین آیتم‌های دنیای جادوگری حساب می‌شوند. با توجه به اطلاعات می‌توان گفت که این دو کمد در حین داستان‌های بازی Hogwarts Legacy ساخته شده‌اند و مربوط به قرن ۱۹ میلادی هستند. این دو کمد که شباهت غیرقابل انکاری با هم دارند، دارای یک سری قابلیت های جادویی هستند؛ در واقع اگر شما یک شئ را در یک کمد بگذارید، به طور خودکار به کمد دیگر منتقل می‌شود و نمنونه‌ی آن در سایر دنیاهای فانتزی با نام تله پورت شناخته می‌شوند. این دو کمد هم عملکرد مشابهی با همین تله پرت‌ها دارند و می‌توانند یک شئ را در صدمی از ثانیه، میان خود جابجا کنند.

این دو کمد جادویی، چندین بار در سری فیلم‌های هری پاتر حضور داشته‌اند و اگر کمی فکر کنید، آن‌ها را به یاد خواهید آورد. در واقع، این دو کمد در فیلم هری پاتر و شاهزاده‌ی دو رگه و هنگام حمله‌ی Death Eaterها یا تاجران مرگ (در دوبله‌ی فارسی از این کلمه استفاده می‌شد) نقش مهمی را در داستان ایفا کردند. اما نکته‌ای که در این میان قابل توجه است، این است که در دنیای جادوگری مانند دنیاهای فانتزی دیگر، تعداد وسایلی که بتوانند اشیاء را تله پورت کنند، زیاد نیست. اما، این دو کمد به خوبی وظیفه‌ی خود را انجام می‌دهند و به عنوان یک تله پورت مناسب، در جهان بازی کار می‌کنند. این دو، حدود سال ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند و معروفیت بسیاری را نیز برای خود به وجود آوردند؛ چرا که حتی در مدرسه‌ای مانند هاگوارتز که پر از شگفتی است، عجیب به نظر می‌آمدند. پس از آن جایی که زمان ساخت این دو آیتم به قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد، احتمال دارد که آن‌ها را در طی رویداد‌های بازی Hogwarts Legacy مشاهده کنیم. در واقع، وجود آن‌ها می‌تواند در نوع خود بسیار جالب باشد و باری دیگر خاطرات طرفداران دنیای هری پاتر را زنده کند.

بازی Hogwarts Legacy

قلم جادویی

قلم‌های جادویی در مدسه‌ی هاگواتز مورد بسیار عجیبی به نظر نمی‌رسند و بسیاری از عوامل این مدرسه به طور روزانه از آن استفاده می‌کنند؛ اما موردی که باید به آن توجه کرد، این است که استفاده از آن‌ها می‌تواند دانش آموزان را به دردسر بیندازد. این قلم‌ها، به گونه‌ای کار می‌کنند که می‌توانند گفته‌های صاحب خود را در کسری از ثانیه بر روی کاغذ یادداشت کنند و در این صورت، دانش آموز نیازی به زحمت دادن به خود ندارد. بنابراین، عوامل مدرسه برای این که از تنبلی دانش آموران جلوگیری کنند، استفاده از قلم‌های جادویی را ممنوع اعلام کرده‌اند و استفاده از آن‌ها، پیگرد قانونی خواهد داشت. پس با توجه به این موضوع، ممکن است برخی از دانش آموزان در بازی Hogwarts Legacy برای انجام دادن تکالیف خود از این قلم‌های جادویی استفاده کنند. در واقع، حضور آن‌ها در بازی می‌تواند داستان‌های فرعی و مکانیک‌های گیم پلی جذابی را هم درست کند. برای مثال، بازی می‌تواند امکان استفاده از آن‌ها را به بازیکن بدهد و بازیکن هم باید نهایت دقت خود را به کار گیرد تا توسط عوامل مدرسه گیر نیفتد. حال اگر شرایط به گونه‌ای پیش رود که یک نفر متوجه این موضوع شود، جریمه‌ای برای دانش آموزان متخلف در نظر گرفته شود. اگر چنین اتفاقی در بازی Hogwarts Legacy رخ دهد، می‌تواند لحظات بامزه‌ای را در طی تجربه‌ی بازیکنان مختلف، به ارمغان آورد.

هم چنین، جالب است بدانید که مدل‌های مختلفی از این قلم‌های جادویی در دنیای جادوگری، وجود دارد. برخی از آن ها دارای سیستم ضد تقلب هستند و دسته‌ی دیگری از آن‌ها، مزه‌ی بسیار خوش و شیرینی دارند و قابل خوردن هستند. علاوه بر این، دانش آموزان گروه اسلیترین (Slytherin) دارای قلم‌هایی هستند که به طور خودکار جواب سوالات امتحانی را می‌دهند و خود دانش آموزان نیازی به زحمت دادن به خود ندارند. اما آن قلمی که شهرت بیش‌تری نسبت به سایر قلم‌های مدرسه هاگوارتز دارد، قلم سیاه شخصیت Umbridge است. از این قلم برای تنبیه کردن دانش آموزان متخلف استفاده می‌شود و وجه‌ی به شدت کثیف و سیاهی دارد. در واقع، این قلم می‌تواند کلمات مختلفی را بر روی پوست دانش آموز متخطی حک کند و باعث عذاب و درد او شود. پس، وجود قلم سیاه موردی است که می‌تواند یک زمینه و پیجش داستانی سیاه را در بازی Hogwarts Legacy به وجود آورد.

بازی Hogwarts Legacy

وجود معجون‌های مختلف در بازی Hogwarts Legacy

با توجه به تریلر بازی Hogwarts Legacy در مراسم پلی استیشن 5، می‌دانیم که کلاس درست کردن معجون در این بازی قرار خواهد داشت. البته اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد و شاهد این کلاس در بازی Hogwarts Legacy نبودیم، می‌توانستیم متعجب شویم؛ چرا که همین معجون سازی، یکی از مهم‌ترین کلاس‌های هاگوارتز است و تاثیر زیادی در رویداد‌های مدرسه می‌گذارد. هم چنین، وجود معجون‌های متفاوت در بازی می‌تواند بر جذابیت عناصر نقش آفرینی بیفزاید. اگر به تجربه‌ی سایر بازی‌های نقش آفرینی مانند بازی Witcher 3 یا Skyrim پرداخته باشید، به احتمال زیاد با سیستم معجون‌های این دو آشنا هستید. شکل کار این گونه است که هر کدام از این معجون‌ها، تاثیر مخصوص خود را بر روی بازیکن یا حملات او می‌گذارند. برای مثال، در تریلر بازی Hogwarts Legacy شاهد یک اژدهای عظیم الجثه بودیم که نفس آتشین خود را به سمت یک دانش آموز گرفته بود. حال اگر بازیکن بتواند در کلاس معجون سازی یک معجون بسازد که می‌تواند او را از دست آتش مصون سازد، قادر به مبارزه با اژدها در شرایط ایده آل‌تری خواهد بود. این موردی است که در بیش‌تر بازی‌های نقش آفرینی و جهان باز دیدهد می‌شود و بازی Hogwarts Legacy هم می‌تواند به خوبی از آن استفاده کند؛ مخصوصا به خاطر این که دنیای هری پاتر و کلاس‌های معجون سازی با یکدیگر اخت گرفته‌اند و بسیاری از طرفداران بدون هیچ گونه سوالی از این سیستم استقبال خواهند کرد.

البته که تنها معجون مقاومت در برابر آتش نیست که می‌تواند در بازی Hogwarts Legacy حضور یابد. می‌توان طیف به شدت گسترده‌ای را برای معجون یا Potionهای مختلف متصور شد که هر کدام تاثیرات مخصوص به خود را دارند. هم چنین، استودیو Avalanche Games می‌تواند برای درست کردن و یاد گرفتن فرمول هر کدام از این معجون‌ها، یک درجه‌ی سختی بگذارد تا روند ساخت و اسفاده‌ی آن‌ها بیش از پیش چالش برانگیز شود و بازی را به اهداف نقش آقرینی‌اش، نزدیک‌تر کند. به طور کلی، کلاس معجون سازی با محتویات داخلش، می‌تواند یکی از لذت‌ بخش‌ترین مکان‌هایی باشد که یک بازیکن می‌تواند زمان خود را درون آن بگذراند و به ساخت معجون‌های متنوع دست بزند.

بازی Hogwarts Legacy

آینه‌ی نفاق انگیز

آینه‌ی نفاق انگیز یا The Mirror of Erised نام آینه‌ای است که می‌تواند بزرگ‌ترین خواسته‌ی هر آدمی را در خود به تصویر بکشد. این آینه، هم در مجموعه فیلم‌های هری پاتر حضور داشت و هم در سری فیلم‌های جانوران شگفت انگیز. در واقع، کارایی این آینه آن است که نهایت آرزوهای هر فرد را به اون نشان دهد. برای مثال، می‌دانیم که هری پاتر در زمان کودکی والدین خود را از دست داده و بزرگ‌ترین آرزویش دیدن آن‌ها از نزدیک است. پس، هنگامی که هری به این آینه نزدیک شد، توانست تصویر پدر و مادر خود را مشاهده کند که در حال تماشای او هستند. اما مورد جالی که در مورد آینه‌ی نفاق انگیز وجود دارد، این است که این آینه در حدود زمان جریان اتفاقات بازی Hogwarts Legacy و قرن ۱۹ اختراع شده است و امکان دارد سازنده‌ی این آینه، در طی داستان این بازی ملاقات کوجکی را با بازیکن تدارک ببیند.

اما نکته این جا است که هیچ کسی بر روی کره‌ی زمین وجود ندارد ک از هویت سازنده‌ی این آینه آگاهی داشته باشد. اما با توجه به شایعات، تنها هدف سازنده از اختراع این آینه، سرگرمی بوده است و هیچ قصد شومی در هنگام ساخت آن نداشته است. ولی جالب است بدانید که بسیاری از انسان‌ها و جادوگر‌ها، زندگی خود را در جلوی این آینه گذرانده‌اند و تمام وقت خود را در حال دیدن آرزوهای محال، تلف کرده‌اند. به همین دلیل، این آینه از حدود سال ۱۹۸۱، در یک اتاق مخفی شده است و تا زمان ورود هری پاتر به این اتاق، افراد زیادی موفق به مشاهده‌ی آن نشده‌اند. بنابراین، وجود آینه‌ی نفاق در بازی Hogwarts Legacy می‌تواند بسیار جالب باشد و ماموریت‌های مختلفی با محوریت آن در داستان گذاشته شود.

بازی Hogwarts Legacy

سنگ رستاخیز

Resurrection Stone یا سنگ رستاخیز، یکی از سه عضو یادگاران مرگ (Deathly Hollow) است که در فیلم‌های پایانی هری پاتر بار‌ها با آن ملاقات کردیم. این سنگ، یکی از قدرتمندترین اشیائی است که تا به حال در دنیای جادوگری وجود داشته است. اما این سنگ، بر خلاف سایر یادگاران مرگ، یعنی شنل نامرئی کننده‌ی هری و چوب دستی پروفسور دامبلدور، آن چنان که باید معروف نیست و در طول داستان‌ها و ماجراهای مختلف دنیای هری پارتر، اخبار زیادی از آن به گوش نمی‌رسد. تام ریدل (ولدومرت) در طی مجموعه فیلم‌های هری پاتر این سنگ را به یک هرکروکس تبدیل کرد که نابودی را، در الویت خود قرار داده بود. هرکروکس‌های اشیائی بودند که هری پاتر و دوستانش برای شکست ولدمورت، به پیدا یا نابود کردن آن‌ها نیاز داشتند.

سنگ رستاخیر جزء اشیایی بود که در مجموعه فیلم‌های هری پاتر آن چنان که باید در مرکز توجهات قرار نگرفت و سازندگان نتوانستند به خوبی قدرت این آیتم را به تصویر بکشند. اما موردی که می‌تواند آن را برای بازی Hogwarts Legacy جذاب کند، این است که سنگ رستاخیز تاریک و شوم‌ترین عضو یادگاران مرگ است و پرداختن به داستان آن، به تاریک شدن داستان بازی منتهی می‌شود. بنابراین، اگر بازی Hogwarts Legacy قصد به روایت یک داستان دردناک و سیاه داشته باشد، می‌تواند نهایت استفاده را از این سنگ شوم ببرد و با استفاده از آن، داستانی را روایت کند که تا به حال مانند آن را مشاهده نکرده‌ایم. هم چنین، جالب است بدانید که شایعه‌های زیادی مبنی بر مربوط بودن داستان بازی به سنگ رستاخیز وجود دارد و آن طور که از ظاهر پیداست، باید انتظار این سنگ را در طی جریانات بازی Hogwarts Legacy بکشیم. استودیو Avalanche Games می‌تواند با استفاده از این سنگ به روایت یکی از بهترین داستان‌های دنیای هری پاتر و جادوگری بپردازد. علاوه بر این، اگر «میراث هاگوارتز» بتواند به یک اثر موفق تبدیل شود، می‌تواند به تمام دنیا ثابت کند که دنیای جادوگری پتاسنیل‌های زیادی برای داستان‌های مختلف دارد و مجموعه فیلم‌های هری پاتر، تنها آثار هنری نیستند که می‌توانند یک داستان جذاب را در دنیای جادوگری تعریف کنند.

بازی Hogwarts Legacy

در پایان نظر شما در مورد آینده‌ی بازی Hogwarts Legacy چیست؟ آیا این بازی می‌تواند با نمایش دادن این آیتم‌ها در دنیای خود باز هم خاطرات خوب مجموعه فیلم‌های هری پاتر را زنده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید