اخبار و رویدادها, رویدادهای گیمی, کنسول

مایکروسافت قیمت ایکس باکس لایو گلد را به حال قبل بازگرداند

Xbox-Live-Gold (ایکس باکس لایو گلد)

بعد از اعلام مایکروسافت مبنی بر افزایش قیمت ایکس باکس لایو گلد، گیمر‌ها به شدت نسبت به سیاست جدید مایکروسافت اعتراض کردند و ردموندی‌ها نیز خیلی سریع از تصمیم خود منصرف شدند. همراه تیلنو باشید تا علاوه بر جرئیات این خبر، برخی ویژگی‌های ایکس باکس لایو گلد را با شما به اشتراک بگذاریم.

روز جمعه مایکروسافت در طی خبری اعلام کرد که قیمت ایکس باکس لایو گلد (Xbox Live Gold) افزایش قابل توجهی خواهد داشت و تمام تعرفه‌ها با افزایش قیمت روبرو شده‌اند. لایو گلد سرویس اشتراکی مایکروسافت است که برای تجربه بازی‌ها به صورت آنلاین، اشتراک این سرویس را خریداری کنید. لایو گلد برای ایکس باکس، درست عملکردی مانند سرویس PS Plus پلی استیشن دارد و برای تجربه بازی‌ها به صورت آنلاین روی پلی استیشن، باید اشتراک PS Plus را تهیه کنید. البته مزایای این سرویس تنها به این جا ختم نمی‌شود و با خرید لایو گلد ماهانه به دو بازی رایگان، تخفیف‌های مختلف در فروشگاه ایکس باکس و مزایای ماهانه دیگر بهره‌مند می‌شوید. البته مایکروسافت این روز‌ها بیشتر قدرت و توان خود را روی افزایش قدرت و کیفیت سرویس گیم پس گذاشته و قصد بهبود هرچه بیشتر این سرویس دارد. شما می‌توانید با خرید سرویس گیم پس التیمیت، مشترک ایکس باکس لایو گلد نیز بشوید و خیلی راحت علاو ه‌بر مزایای بی‌نظیر گیم پس آلتیمیت، به تجربه آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. یکی دیگر از پیشنهادات فوق‌العاده مایکروسافت به مخاطبان، خرید ایکس باکس گیم پس التیمیت به مدت سه ماه با قیمت تنها یک دلار است و می‌توان روی این پیشنهادات فوق‌العاده نیز کمی فکر کرد. اگر اطلاع کاملی از سرویس گیم پس ندارید، می‌توان با مراجعه به مقاله آموزش کامل ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) و تمام اطلاعات آن، تمام اطلاعات مورد ‌نیاز از سرویس جذاب مایکروسافت را کسب کنید.

ایکس باکس لایو گلد

در ادامه خبر، مایکروسافت اعلام کرد که قیمت تمام سرویس‌های اشتراکی لایو گلد با افزایش روبرو شده‌اند و اشتراک سالیانه نیز حذف خواهد شد. سرویس‌ها قبل از افزایش قیمت برای یک ماه ۱۰ دلار، سه ماه ۲۵ دلار، ۶ ماه ۴۰ دلار و یک سال ۶۰ دلار در دسترس کاربران قرار می‌گرفتند. مایکروسافت افزایش قیمت یک دلار برای اشتراک یک ماهه، پنج دلار برای اشتراک سه ماهه و ۲۰ دلار برای اشتراک ۶ ماهه در نظر گرفته بود و دیگر خبری نیز از اشتراک سالیانه نبود. این افزایش قیمت‌ها نه تنها در ایران، بلکه در کل دنیا قیمت قابل توجهی را روی سرویس‌ها اضافه می‌کند و در برای بیشتر مردم جهان، در خرید مشکل ایجاد می‌کند. بعد از اعتراضات گسترده کاربران در شبکه‌های اجتماعی مایکروسافت، روز بعد ردموندی‌ها در طی خبری از بازگشت تعرفه‌ها گفتند و از طرفداران عذرخواهی کردند. مایکروسافت گفت:

ما دیروز خرابکاری کردیم، ممنون از اینکه ایرادات رو به ما گفتین. اتصال به دوستان تجربه بازی‌ها به صورت چندنفره یکی از بخش‌های حیاتی صنعت ویدیو گیم بوده و برای همین هم ما تصمیم گرفتیم تا قیمت ایکس باکس لایو گلد رو افزایش ندیم. تعریفه‌ها هم به حالت عادی برگشت.

البته مایکروسافت خبر خوب دیگری علاوه‌بر بازگشت تعرفه ها به حالت عادی نیز اعلام کرد و بنظر می‌رسد دیگر نیازی نیست برای تجربه بازی‌های آنلاین رایگان، مانند فورتنایت و Apex Legends اشتراک لایو گلد تهیه کنیم. حال باید منتظر ماند و دید چه زمانی مایکروسافت وعده جدید خود را عملی کرده و گیمر‌ها از پرداخت هزینه برای تجربه بازی‌های رایگان معاف خواهند شد.

با توجه به آغاز نسل نهم بازی‌های ویدیویی اگر قصد دارید با کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به نسل جدید کوچ کنید می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و  خرید ایکس باکس سری اس کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت را از فروشگاه تیلنو تهیه فرمایید. درضمن، امکان خرید گیفت کارت Xbox Live Gold نیز از فروشگاه فراهم است و می‌توانید این کنترلر را نیز با بهترین قیمت تهیه کنید.

نظر شما درباره سرویس‌های مختلف ایکس باکس چیست؟ بنظر شما افزایش قیمت لایو گلد منطقی بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

منبع: Kotaku

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید