عمومی

معرفی قوی‌ترین شخصیت ‌های تاریخ بازی ‌های ویدیویی

بازی God of War

برخی از شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم جزء قدرتمند‌ترین‌ها هستند، اما کدام‌یک از همه قوی‌تر است؟ با تیلنو و معرفی قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی همراه باشید.

 

در دنیای بازی‌های ویدیویی همه چیز ممکن است و می‌توانید هر کاری که بخواهید انجام دهید. در این دنیا می‌توانید به عنوان یک غاز، دهکده‌ای را آزار دهید یا در قالب یک خدا دنیا را از شر وجود شیاطین پاک کنید. دقیقاً به همین دلیل است که ویدیو گیم را دوست داریم و وقت و سرمایه خود را به آن اختصاص می‌دهیم. در طول تاریخ شخصیت‌های بزرگ و کوچک بسیاری معرفی شده‌اند که از قدرت‌های غیر قابل تصور بهره می‌برند. حال این سؤال پیش که کدام شخصیت لیاقت لقب «قوی‌ترین» را دارد. ما در تیلنو قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

Sonic The Hedgehog

Sonic The Hedgehog از سری بازی ‌های Sonic the Hedgehog

شانس ‌بیار کمپانی سگا (Sega) یعنی سونیک جوجه‌تیغی (Sonic The Hedgehog)، در لیست قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ در پایین‌ترین رده قرار می‌گیرد. با این وجود که او دارای قدرت‌ها و مهارت‌های فوق‌العاده‌ای از جمله سرعت بالا و حملات چرخشی است، اما معمولاً برای استفاده از آن‌ها باید پیش‌نیازی را رعایت کند. برای مثال برای دستیابی به قوی‌ترین حالت سونیک به نام سوپر سونیک (Super Sonic) باید تمامی زمردهای آشوب (Chaos Emeralds) را در اختیار داشته باشید. علی‌رغم اینکه سونیک شدیداً قدرتمند است، اما در اغلب موارد به عناصر خارجی یا کمک فرد دیگری برای دستیابی به قدرت واقعی‌اش نیاز دارد.

 

بازی Metroid

Samus Aran از سری بازی ‌های Metroid

ساموس آران (Samus Aran) به عنوان یک شکارچی جایزه‌ بگیر فعالیت می‌کند و آخرین بازمانده از میراث Chozo است. پس از آنکه خانواده ساموس آران به دست ریدلی (Ridley) کشته شدند، نژاد چوزو (Chozo) او را پیدا می‌کنند و ساموس آران در کنار آن‌ها بزرگ می‌شود. زره فوق پیشرفته ساموس آران که قدرت‌ها و توانایی‌های بسیاری در اختیارش قرار می‌دهد، یکی از هدایای چوزو به او است. از بین توانایی‌های ساموس آران می‌توان به شلیک انواع موشک‌ها، لیزر، یخ زدن دشمنان، تبدیل شدن به یک توپ، پرتاب بمب‌های مختلف و ایجاد میدان نیرو که به کمک آن در فضا، مواد مذاب و زیر آب زنده می‌ماند، اشاره کرد. با این وجود که ساموس آران شخصیتی قدرتمند است، اما به این دلیل که قدرت‌های او وابسته به زره‌اش هستند، جایگاه بالایی در بین قدرتمند‌ترین شخصیت‌ها ندارد.

 

سری Halo

Master Chief از سری بازی ‌های Halo

مستر چیف (Master Chief) یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم است. این اسپارتان از لحاظ ژنتیکی برای تبدیل شدن به یک ابر سرباز مهندسی شده و علاوه بر گذراندن تمرینات سخت و دشوار، زره پیشرفته‌ای در اختیار دارد که به واسطه آن حتی از سقوط از فضا نیز جان سالم به در می‌برد. او مهارت شگفت‌انگیزی در استفاده از هر اسلحه‌ای دارد و توانا‌یی‌های فوق‌العاده خود را در هنگام استفاده از اسلحه‌های فضایی به رخ کشیده است. او استقامت بسیاری بالایی دارد و تهدید‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است. مستر چیف و ساموس آران شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند و هم ‌رده یکدیگر محسوب می‌شود، اما به این دلیل که توانایی‌های مستر چیف چندان به زره‌اش وابستگی ندارند، تصمیم گرفتیم تا او را در جایگاهی بالاتر از ساموس آران قرار دهیم.

 

بازی Metal Gear Rising: Revengeance

Raiden از بازی Metal Gear Rising: Revengeance

در هنگام معرفی قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم، بسیاری شخصیت رایدن (Raiden) را نادیده می‌گیرند که این امر به دلیل قدرت‌های به شدت زیاد او در بازی Metal Gear Rising: Revengeance چندان منطقی نیست. او سایبورگی است که در نبرد‌ها، قدرت‌هایش بیش از میزان درد حس شده‌اش است، می‌تواند روی هوا از روی موشک به موشک دیگری بپرد، ماشین‌هایی به بزرگ تانک را بلند کند و هر چیزی را برش دهد. دلیل اینکه رایدن به عنوان قدرتمند‌ترین شخصیت شناخته نمی‌شود، این است که قدرت‌های او به واسطه فناوری به وجود آمده‌اند. رایدن در بازی Metal Gear 2: Solid Snake، به عنوان شخصیتی ضعیف که دائماً غر می‌زند به تصویر کشیده شده و دیدن قدرت‌های او در بازی Metal Gear Rising: Revengeance به شدت هیجان‌انگیز است.

 

بازی Infamous Second Son

Delsin Rowe از بازی Infamous Second Son

سومین بازی از سری بازی‌های Infamous که به صورت انحصاری روی پلتفرم پلی استیشن عرضه می‌شوند، بازیکنان را با شخصیت جدیدی به نام دلسین رو (Delsin Rowe) آشنا کرد. دلسین رو از بسیاری جهات با شخصیت روگ (Rogue) از مجموعه مردان ایکس (X-Men) که قادر به جذب قدرت دیگر جهش‌یافته‌ها و استفاده از آن‌ها است، شباهت دارد. این ویژگی دلسین رو باعث می‌شود که او به یکی از قدرتمند‌ترین شخصیت‌ها تبدیل شده و به واسطه قدرت نامحدود توانایی‌هایش به کاراکتری غیر قابل پیش‌بینی بدل شود. اما دلسین رو یک نقطه ضعف بزرگ دارد؛ پس از استفاده از قدرت‌هایش او باید برای استفاده مدت زمانی را صبر کند. این امر بدان معنا است که با وجود قدرت‌های متعدد، دلسین قادر به رقابت با بسیاری از شخصیت‌های لیست قدرتمند‌ترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم نیست.

 

بازی Star Wars: The Force Unleashed

Starkiller از سری بازی‌ های Star Wars: The Force Unleashed

بازی Star Wars: The Force Unleashed که در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ روی تمامی پلتفرم‌های اصلی عرضه شد این بازی در سبک اکشن ماجراجویی ساخته شده که شخصیت جدیدی به نام استارکیلر (Starkiller)، با نام اصلی گالن مارک (Galen Marek) را معرفی می‌کند. دارث ویدر (Darth Vader) به منظور تحقق برنامه‌هایش برای سرنگونی امپراتور (The Emperor)، او را به عنوان یک شاگرد، به صورت مخفیانه بزرگ کرده است. تنها در اولین بازی سری Star Wars: The Force Unleashed، استارکیلر موفق می‌شود چهار جدای، دارث ویدر و حتی امپراتور را شکست دهد. او در هر هفت سبک مبارزه با لایت‌سیبر به درجه استادی رسیده و به راحتی می‌توانند از ضعف‌های دشمنانش استفاده کند. علاوه بر این او از چنان نیرویی بهره می‌برد که قادر است استار دیسترویر (Star Destroyer) را از آسمان به پایین بکشد. به دلیل خریداری لوکاس‌فیلم (Lucasfilm) توسط کمپانی دیزنی، شخصیت استارکیلر به عنوان یک کاراکتر Canon محسوب نمی‌شود.

 

بازی Prototype

Alex Mercer از سری بازی ‌های Prototype

سری بازی‌های Prototype که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ روی پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 عرضه شده‌اند، حکم دنباله‌های معنوی بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction، دیگر محصول استودیو رادیکال اینترتینمنت (Radical Entertainment) را دارند. به همین دلیل الکس مرسر (Alex Mercer) را می‌توان نسخه‌ای از شخصیت هالک (Hulk) دانست که قدرت‌های ونوم (Venom) را نیز در اختیار دارد. در طول تاریخ بازی‌های کمی را می‌توان پیدا کرد که قدرت‌هایی در حد و اندازه‌های سری Prototype در اختیار بازیکنان قرار دهد و این امر زمانی بیش از پیش مشخص می‌شود که با آزاد کردن تمامی قدرت‌های الکس مرسر، دیوانه‌وار و نابود‌کننده بودن آن‌ها را مشاهده کنید. به علت آلوده شدن الکس مرسر به ویروس بلک‌لایت (Blacklight) او دارای توانایی‌هایی همچون قدرت نامحدود، تغییر قیافه، و سرعت فرا انسانی است که ترکیب آن‌ها با قدرت احیای سلامتی عملاً الکس مرسر را به شخصیتی شکست‌ناپذیر و یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل کرده‌اند.

 

بازی Devil May Cry

Dante از سری بازی ‌های Devil May Cry

دانته (Dante) کاراکتری به شدت عجیب و در عین حال ماورا الطبیعه بوده که نه تنها قادر است زمان را نگه دارد، بلکه از دریافت ضربات کشنده سالم مانده و در مقابل مشت شیطانی با جثه‌ای صد برابر خودش، ایستادگی کرده است. او به این توانایی مشهور است که بدون صدمه زدن به بدن دشمنانش قادر است روح آن‌ها را بیرون کشیده و با این توانایی موجودات نامیرا را بکشد. همانند مستر چیف، دانته قادر است در کسری از ثانیه روش استفاده از یک سلاح را متوجه شود و به بهترین شکل از آن استفاده کند. با این وجود که دانته پسر شیطانی قدرتمند به نام اسپاردا (Sparda) است، اما این امر باعث نمی‌شود که او به عنوان قوی‌ترین کاراکتر تاریخ ویدیو گیم شناخته شود.

 

بازی Bayonetta 2

Bayonetta از سری بازی‌ ‌های Bayonetta

بایونتا (Bayonetta) را می‌توان نسخه‌ای از شخصیت اصلی بازی Bullet Witch یعنی آلیسیا کلاوس (Alicia Claus) دانست که توانایی‌های و قدرت‌های بسیار بیشتری در اختیار دارد. او کاراکتری نا‌میرا است که در فضا سفر کرده و به راحتی به اتمسفر زمین باز‌می‌گردد. بایونتا قدرتی فرا انسانی و غیر قابل تصور دارد که به واسطه آن‌ها قادر است آسمان‌خراش‌ها و تانک‌ها را مثل اسباب‌بازی به اطراف پرتاب کند. علاوه بر این او قادر است با هر سلاحی بجنگد، شیاطین را احضار کند، تغییر قیافه دهد و کنترل زمان را در دست بگیرد. نبرد با جوبیلیوس (Jubileus)، ثابت کرد که بایونتا به اندازه‌ای قدرتمند بوده که قادر است حتی یک خدا را نیز شکست دهد. عدم محدودیت زمانی ویژگی است که باعث می‌شود قدرت‌های بایونتا بیش از دانته بوده و در جایگاهی بالاتر قرار بگیرد.

 

بازی God of War

Kratos از سری بازی ‌های God of War

کریتوس (Kratos) به دلیل حجم بالایی از خدایانی که تا‌کنون آن‌ها را به قتل رسانده، معمولاً به عنوان قوی‌ترین شخصیت تاریخ بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود. کریتوس که خود نیز یک خدا است، در طول مدت حضورش در بین اساطیر یونان، بسیاری از خدایان این پانتئون را از بین برده است. با این وجود که بسیاری از شخصیت‌های حاضر در این لیست سابقه کشتن خدایان را دارند، اما این کریتوس است که باعث شده نابود کردن یک خدا چندان هم دشوار به نظر نرسد. کریتوس بار‌ها به جهنم و دنیای مردگان سفر کرده و با چنگ و دندان خود را از آنجا نجات داده است. توانایی‌های متعدد، هیکل تنومند، هوش بالا و قدرت فراتر از حد تصور، کریتوس را به جنگجویی توقف‌ناپذیر تبدیل کرده‌اند. او بیشتر از هر کسی تجربه حضور در میدان نبرد را دارد و به موجب آن قادر است نقطه ضعف هر دشمنی را پیدا و نابودش کند.

 

بازی Asura's Wrath

Asura از بازی Asura’s Wrath

شخصیت اصلی بازی Asura’s Wrath یعنی آسورا (Asura) بدون شک یکی از قوی‌ترین پروتا‌گونیست‌های تاریخ ویدیو گیم است. این کاراکتر نیمه‌-‌خدا به منظور انتقام از خیانتی که به او شده، دست به کشتار خدایانی می‌زند که به بزرگی شهر‌ها و سیاره‌ها هستند. قدرت آسورا متکی به خشم او است که این امر از سری Dragon Ball الهام گرفته شده و طرفداران این مجموعه بیش از دیگران با قدرت‌های آسورا ارتباط برقرار خواهند کرد. علی‌رغم اینکه کریتوس نیز به کمک خشم، نیروی باور‌نکردنی به دست می‌آورد، اما حتی او نیز نمی‌تواند با درنده خویی آسورا رقابت کند.

 

بازی Katamari

The Prince از سری بازی‌ های Katamari

در لیستی که کاراکتر‌هایی همچون کریتوس، دانته و بایونتا حضور دارند، انتظار شاهزاده (The Prince) را نداشتید؟ حقیقت امر این است که برخی از قوی‌ترین شخصیت‌ها دارای عجیب و غریب‌ترین قدرت‌های تمام دوران هستند. در سری بازی‌های Katamari شاهزاده به عنوان خالق اجرام آسمانی شناخته می‌شود. او برای انجام این کار از توپ چسبناکی استفاده می‌کند که با چرخاندن آن به اطراف، اجسام کوچکتر را جمع می‌کند و رفته رفته بزرگتر می‌شود. توپ شاهزاده هر چیزی را به خود جذب می‌کند و از افراد و حیوانات گرفته تا هیولا‌ها و سیاره‌ها به آن می‌چسبند. به طور خلاصه می‌توان گفت که اگر آن را لمس کنید، تا ابد به آن خواهید چسبید، به همین سادگی. حالا باید تمام شخصیت‌های معرفی شده را مرور و بررسی کرد آیا آن‌ها در قبال توپ کاتاماری قادر به انجام کاری هستند یا نه؟ پاسخ این است که عملا کاری از دست آن‌ها بر‌نمی‌آید. این توپ غیر‌قابل تخریب و به شدت چسبنده است و تمامی شخصیت‌ها در نهایت به بخشی از آن تبدیل خواهند شد.

 

بازی Super Smash Bros. Ultimate

Kirby از سری بازی‌ های Kirby

کربی (Kirby) در واقع یک جنگجوی ستاره‌ای (Star Warrior) که خدای فضا محسوب می‌شود، است. این جنگجویان وظیفه دارند از تمامی جهان‌ها دفاع کنند. کربی که قادر است حجم نامحدودی از هر چیزی را بخورد، دارای قدرت بی‌اندازه‌ای بوده و عملاً فنا‌ناپذیر است. علاوه بر این کربی قادر است خود را با شرایط مختلف وفق دهد، دشمنانش را بلعیده و قدرت‌های آن‌ها را در اختیار بگیرد و در سخت‌ترین شرایط نیز زنده بماند. در بازی Super Smash Bros. Ultimate یک موجود شیطانی به نام گالیم (Galeem) ظاهر شده و دنیای Smash Bros را نابود می‌کند. کربی به کمک Warp Star تنها باز‌مانده این حمله است و به کمک آن قادر است به نقاط مختلف تلپورت کرده و با سرعت زیاد حرکت کند. اصلی‌ترین محدودیت کربی در استفاده از قدرت‌هایش، سن پایین و جوان بودن او است. با این وجود که او قادر هر شخصیتی را بلعیده و قدرت‌هایش را مال خود کند، اما این قدرت روی یکی از شخصیت‌های لیست قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی کاربرد ندارد.

 

بازی Ōkami

Amaterasu از بازی Ōkami

در افسانه‌ها کمتر شخصیتی را می‌توان پیدا کرد که قوی‌تر از آماتراسو (Amaterasu) از بازی Ōkami باشد. او قادر است هر چیزی از ستاره، یخ و رعد و برق گرفته تا آب و هوا، پل، درخت، باد، آتش، بمب و هر چیزی که فکرش را کنید، خلق کند. همچنین آماتراسو در کنار آهسته کردن زمان، می‌تواند هر چیزی از جمله ساختمان‌ها، درختان و سنگ‌ها را برش دهد. قدرت‌های او به موارد ذکر شده ختم نمی‌شود و به عنوان یک شفا‌دهنده، آماتراسو می‌تواند گیاهان مرده را دوباره زنده کند. انجام این اعمال به تلاش زیادی احتیاج ندارند؛ زیرا که آماتراسو در کسری از ثانیه هر چیزی را خلق می‌کند. خلق احساسات در انسان‌ها و مجبور کردن آن‌ها به بغل کردنش، نیز جزء قدرت‌های آماتراسو است. حتی اگر دشمنانش مثل اوروچی (Orochi) دهان خود را باز کنند، آماتراسو قادر است با قدرت‌هایش آن‌ها را غرق کرده یا با استفاده از ساکی، آن‌ها را از حالت عادی خارج و امکان جنگیدن را سلب کند. یکی از مهم‌ترین توانایی‌های آماتراسو کنترل سپر‌ها و شمشیر‌ها با استفاده از قدرت تلکینسیس است. امکان خلق هر چیزی به عنوان سلاح نهایی و غیر قابل شکست بودن مواردی هستند که آماتراسو را به شخصیتی شدیداً قدرتمند تبدیل می‌کنند. اگر کاراکتری وجود داشته باشد که کربی نتواند آن را ببلعد، آماتراسو است؛ زیرا که می‌توانید اشیای مختلف را بین خودش و کربی قرار دهد.

 

بازی Shin Megami Tensei III: Nocturne

شخصیت اصلی بازی Shin Megami Tensei III: Nocturne

بازی Shin Megami Tensei III: Nocturne برای اولین در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ روی کنسول پلی استیشن 2 در دسترس قرار گرفت و مدتی پیش نسخه ریمستر آن برای انتشار در سال جاری روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ معرفی شد. در این بازی کنترل دانش‌آموزی را به دست می‌گیرید که در توکیو امروزی زندگی کرده و به واسطه اتفاقاتی به یک نیمه‌-‌شیطان تبدیل می‌شود. در پایان بازی Shin Megami Tensei III: Nocturne، او به چنان قدرتی دست پیدا می‌کند که به قوی‌ترین شخصیت تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل می‌شود. نیمه‌-‌شیطان دارای قدرت مطلق است و به قدری قدرتمند است که قادر به نبرد با خدا نیز بوده و تمامی دنیا‌ها تحت سلطه او قرار دارند. اگر نیمه‌-‌شیطان قدم در راه تبدیل شدن به شیطان حقیقی (True Demon) بگذارد، در نهایت به چرخه مرگ و تولد دوباره پایان داده، جهان را نابود کرده و مفهوم زمان را از بین می‌برد. شخصیت‌هایی همچون آماتراسو می‌توانند جهان اطراف خود را شکل دهند، اما نیمه‌-‌شیطان قادر است جهان‌های مختلف و تمام اجزای آن‌ها را نابود کند.

 

آیا تا‌کنون قدرت شخصیت‌های معرفی شده را تجربه کرده‌اید؟ آیا کاراکتر قدرتمند دیگری را می‌شناسید که در این لیست قرار ندارد؟ نظرات خود راجع به قوی‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی را با ما در تیلنو در میان بگذارید. اگر تا‌کنون قدرت‌های کریتوس، دلسین رو و دانته را مشاهده نکرده‌اید، هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید بازی‌های Devil May Cry 5، Infamous Second Son و God Of War این امر را محقق کنید.

 

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید