بازی, یادداشت

نکات جدیدی که در مورد بازی Red Dead Redemption 2 متوجه شدیم

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 آنقدر جزئیات و ریزه‌کاری‌های دقیق دارد که حتی با گذشت حدود سه سال از زمان عرضه آن، بازیکنان هنوز موارد جدیدی در آن پیدا می‌کنند. در این مقاله به نکات جالبی می‌پردازیم که در طی سال ۲۰۲۱ میلادی توسط بازیکنان کشف شده‌اند.

بازی Red Dead Redemption 2 اولین بار در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و آنقدری در کار خود موفق بود که می‌توانیم از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ یاد کنیم. توجه به جزئیات، ظرافت در داستان‌سرایی و تنوع در همه بخش‌ها باعث شد که رد دد ردمپشن 2 به دستاوردهای انقلابی بسیاری دست پیدا کند. در واقع، این توجه به جزئیات آنقدر از سوی سازندگان بازی در استودیوهای شرکت Rockstar زیاد بوده که با گذشت این همه مدت، بازیکنان هنوز موارد و ویژگی‌های جدیدی در سطح آن پیدا می‌کنند. در ادامه، به نکات جذابی می‌پردازیم که در طی سال ۲۰۲۱ میلادی توسط بازیکنان کشف شده‌اند.

نکات جدیدی که در مورد بازی Red Dead Redemption 2 متوجه شدیم

مغازه میوه‌فروشی الکساندر باتلر (Alexander Butler)

به دست آوردن Pelt (گوشت و پوست حیوانات) و فروختن آن‌ها به Trapperها یکی از راه‌های خوب پول درآوردن در دنیای بازی Red Dead Redemption 2 است. شما می‌توانید چند عدد از این Trapperها را در سطح دنیای بازی پیدا کنید که از قضا یکی از آن‌ها در شهر Saint Denis وجود دارد. Saint Denis بزرگ‌ترین شهر  رد دد ردمپشن 2 است و به همین خاطر رفتن به سمت آن می‌تواند موقعیت‌های خوبی را در اختیار شما قرار دهد. به هر حال در کنار Trapper این شهر، یک میوه‌فروشی وجود دارد که پیش از این فکر می‌کردیم تزئینی است و قابلیت خاصی ندارد. حالا با توجه به گفته‌های یکی از کاربران Reddit، این یک میوه‌فروشی واقعی است و بازیکنان می‌توانند از آن آیتم‌های مختلفی تهیه کنند. جالب است بدانید اگر به سمت این مغازه بروید، صاحب آن با آرتور خوش و بش می‌کند.

امکان استفاده از قایق بخار

بازی Red Dead Redemption 2

به احتمال زیاد خود شما قایق‌های بخار یا Steamboatهایی که در دنیای بازی Red Dead Redemption 2 وجود دارند را دیده‌اید. پیش از این ما فکر می‌کردیم که قابلیت سوار این قایق‌ها شدن وجود ندارد و به هیچ نمی‌توان با آن‌ها حرکت کرد؛ اما آن طور که مشخص شده این امکان وجود دارد. در نزدیکی عمارت Barithwaite، یک Steamboat وجود دارد که در آب‌های آن محدوده حرکت می‌کند. هنگامی که متوجه این قایق شدید، به سمت آن شنا کرده و آن را از صاحبش بدزدید. حالا که کنترل آن را به دست آوردید، می‌توانید آزادانه از Steamboat خود لذت برده و با آن در آب‌های بازی جا به جا شوید.

غذا خوردن واقع‌گرایانه NPCها در بازی Red Dead Redemption 2

اینکه NPCها زندگی خاص خود را دارند و به انجام کارهای روزمره خود می‌پردازند، نکته جدیدی در بازی‌های ویدیویی نیست. پس با توجه به این موضوع، اگر یک NPC را موقع خوردن غذا مشاهده کنیم بدون شک هیجان‌زده نخواهیم شد. اما اگر به نحوه غذا خوردن یک سری NPCها و جزئیات انیمیشن‌های آن‌ها توجه کنید، شگفت زده خواهید شد. با توجه به یافته‌های یکی از بازیکنان، یک شخصیت در بازی Red Dead Redemption 2 وجود دارد که به طرز عجیبی واقع‌گراینه غذا می‌خورد. او ابتدا غذای خود را از وسط دو نصف می‌کند و سپس با قطعه‌قطعه کردن آن، با استفاده از یک چنگال آن‌ها را تا انتها می‌خورد. اما موضوع عجیب‌تری که در این میان وجود دارد این است که سازندگان برای غذا خوردن خود آرتور مورگان آنقدر وقت نگذاشتند و او خیلی سریع و در یک حرکت کار خود را تمام می‌کند.

آبشارها و ماهی‌ها

با توجه به پست یکی از کاربران وبسایت Reddit، در برخی از آبشارها که لبه‌های سنگی دارند، می‌توانید ماهی‌های مرده‌ای را روی آن‌ها پیدا کنید. در واقع در برخی شرایط ماهی‌ها پرش موفقی ندارند و به جای فرود در آب، به صخره می‌خورند. به هر حال اگر این دسته از نقاط را پیدا کنید، می‌توانید کلی ماهی به دست آورده و از طریق فروش آن‌ها پول خوبی به دست آورید.

بازی Red Dead Redemption 2

سگ کنار پنجره

اگر تا به حال به شهر Rhodes سفر کرده باشید، به احتمال زیاد سگی که در کنار General Store می‌نشیند را مشاهده کرده‌اید. این سگ برخی مواقع پنجه‌های جلویی خود را به پنجره این مغازه می‌زند؛ درست مانند اینکه چیزی می‌خواهد. حالا آن طور که متوجه شدیم، یک سری سوسیس داخل این مغازه وجود دارد که ظاهرا سگ مذکور آن‌ها را می‌خواهد. حالا علاوه بر این نکته جالب، اگر در طی شب سگ‌ها شروع به پارس کردن کنند، NPCها از این کار ناراضی می‌شوند و سر سگ‌ها داد می‌زنند.

شکستن پنجر‌ه‌ها و ورود به خانه‌ها

با وجود تمامی این جزئیات و ظرافت‌ها در بازی Red Dead Redemption 2، شما نمی‌توانید وارد برخی خانه‌ها شوید؛ حتی اگر پنجره آن‌ها بشکنید. اما با این حال، یک سری خانه‌ با درهای قفل شده در نقشه بازی وجود دارند که می‌توانید با شکستن پنجره آن‌ها، واردشان شوید. از جمله این ساختمان‌ها، می‌توانیم به خانه شهردار در شهر Saint Denis اشاره کنیم؛ جایی که می‌توانید پنجره آن را شکسته و وارد خانه شوید. البته این روش در مورد اکثر خانه‌های بازی صدق نمی‌کند و اگر جایی را با پنجره‌های مات مشاهده کردید، بهتر است ورود به آن را فراموش کنید. به هر حال، این کار بهانه جالبی برای برگشت به دنیای رد دد ردمپشن 2 و بررسی تک‌تک پنجره‌های آن است.

برای Chelonia

Chelonian نام یکی از فرقه‌های بازی Red Dead Redemption 2 است که یکی دوبار در روند داستان اصلی به نمایش در می‌آیند. هنگامی که اولین بار با آرتور برای دیدن جیمی (Jamie) به کوه اعضای فرقه Chelonian می‌روید، می‌توانید پیش از دنبال کردن جیمی با استفاده از اسب به سمت اعضای فرقه مذکور شلیک کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید و با گلوله یکی از اعضا را بکشید، سایر اعضا بدون فاصله از کوه خود را به پایین می‌اندازند. البته سناریوی مشابهی در چپتر آخر داستان هم رخ می‌دهد که در نوع خود بسیار جالب است. فقط توجه داشته باشید که پس از مرگ همه Chelonianها، ماموریت شما با شکست مواجه می‌شود.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید به تجربه این بازی بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 و خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای ایکس باکس بپردازید.

بازی Red Dead Redemption 2

رفتار جالب خرس‌ها

در بازی Red Dead Redemption 2 حیوانات وحشی متعددی مانند کروکودیل و خرس وجود دارند که به خون آرتور و به طور کلی تمام انسان‌ها تشنه هستند. NPCهای حیوانی هم درست مانند انسان‌ها، رفتارها و برنامه خاص خود را دارند که با دنبال کردنشان نکات جالبی پیدا خواهید کرد. برای مثال، اگر به اندازه کافی روند زندگی خرس‌ها را دنبال کنید، به صحنه‌ای بر می‌خورد که آن‌ها برای خاراندن خود از درخت‌ها بهره می‌برند. خرس‌ها به طور خیلی جذابی روی دو پا خود می‌ایستند و سپس پشت خود را با استفاده از درخت خارش می‌دهند. این صحنه می‌تواند به نوع خود خیلی بامزه و جالب باشد، اما باید حواس خود را جمع کنید تا متوجه شما نشوند.

قطعات Maxim Gun آرتور

گشت و گذار در اطراف کمپ‌های وندر لیند (Van Der Linde) و توجه به اتفاقات آن می‌تواند شما را در جریان اطلاعات خیلی جالبی قرار دهد. حال آن طور که یکی از کاربران وبسایت Reddit متوجه شده، شما می‌توانید پشت تخت آرتور قطعات اسلحه‌ای به نام Maxim Gun را پیدا کنید. Maxim Gun در واقع یک گونه Mini-Gun کوچک است که می‌تواند در طول یک ثانیه گلوله‌های زیادی را به سمت دشمنان شلیک کند. در حالی که شما نمی‌توانید از این اسلحه به طور معمولی بهره ببرید، می‌توانید در طی مرحله Our Best Selves آرتور را در حالی مشاهده کنید که یک Maxim Gun را خیلی سریع و بدون تاخیر سرهم کرده و از آن برای دفاع از گروه استفاده می‌کند. بنابراین اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شد که آرتور چگونه توانست این کار را آنقدر سریع انجام دهد، باید بدانید که او پیش از این تمرین کرده بود.

بازی Red Dead Redemption 2

کمک به برده‌ها

در طی مرحله Help a Brother Out، آرتور باید در شهر Saint Denis به سمت منطقه‌ای برود که در آن به قاچاق انسان‌ها و برده‌فروشی می‌پردازند. در پایان این مرحله، آرتور دو نفر از این برده‌ها را در حالی نجات می‌دهد که درون یک مغازه زندانی شده بودند. حالا اگر در این موقعیت به سمت صندوق این مغازه بروید و پول‌های آن را بردارید، آرتور پول‌ها را روی میز گذاشته و از برده‌ها می‌خواهد که آن را برای خودشان بردارند. این نکته جالب، یکی دیگر از مواردی است که نشان می‌دهد آرتور مورگان به چه انسان فوق‌العاده‌ای تبدیل می‌شود.

بر فراز رنگین کمان

هنگامی که در یک قسمت از بازی آرتور و تیلی (Tilly) کنار هم نشسته‌اند و به افق و رنگین کمان به وجود آمده نگاه می‌کنند، آرتور حرف خیلی جالبی می‌زند. آرتور توضیح می‌دهد که به احتمال زیاد در قسمتی که این رنگین کمان به زمین می‌پیوندد، یک کیسه پر از طلا وجود دارد. حال اگر یکی از طرف‌های این رنگین کمان را دنبال کنید، به شهر متروکه‌ای به نام Limpany می‌رسید. حالا که به این شهر متروکه رفتید، می‌توانید در دفتر کلانتر یک صندوق کوچک را پیدا کنید که یک شمش طلا در آن وجود دارد. درست است که در این نقطه خبری از کیسه طلا نبود، اما چه کسی می‌تواند از یک شمش طلا که قیمت بسیار بالایی هم دارد بگذرد؟

بازی Red Dead Redemption 2

نیازی به ماسک و پوشش صورت نیست

هنگامی که آرتور در طی زمان لباس‌ها و وسایل خود را عوض می‌کند، با اتفاقات جالبی روبرو می‌شود. درست مانند دفعه‌ای که آرتور کلاه خود را در میان تیراندازی تغییر می‌دهد و با ملامت از طرف داچ روبرو می‌شود. یا در یک مثال جالب دیگر هنگامی که آرتور به همراه شخصیت رین فال (Rain Fall) در حال اسب سواری است، اگر آرتور ماسک خود را بپوشد با واکنش جالبی روبرو می‌شود. در این لحظه Rain Fall خطاب به آرتور می‌گوید که نیازی به ماسک یا پوشش صورت نیست و خطری او را در میان طبیعت تهدید نمی‌کند. آرتور هم در جواب می‌گوید:«تو غافلگیر خواهی شد، افراد زیادی در حال حاضر به دنبال من هستند». Rain Fall هم هنگامی که این جواب را می‌شنود به آرتور احترام می‌گذارد و او را راحت می‌گذارد.

او زنده خواهد ماند

آرتور همیشه پس از اینکه یک ماهی را می‌گیرد آن را به خوبی بررسی می‌کند. پس از گرفتن ماهی، شما می‌توانید از میان دو گزینه نگه داشتن ماهی یا بازگرداندن آن به آب یکی را انتخاب کنید. حالا اگر زیادی طول دهید و ماهی را چند دقیقه‌ای دست خود نگه دارید، در دستان آرتور می‌میرد. در این حالت آرتور ماهی را به آب می‌اندازد و می‌گوید:«او زنده خواهد ماند».

پلاک جمع‌آوری کمک‌های مالی

در طی خط اصلی داستان بازی Red Dead Redemption 2 آرتور مورگان می‌تواند برای گسترش یادبود کوینسی هریس (Quincy Harris)، کمک مالی کند. شما برای کمک به کمپین تنها ۲۰ دلار نیاز خواهید داشت که رقم سنگینی هم نیست. حال اگر این کار را انجام دهید و در چپتر پایانی یا Epilogue بازی در قالب جان مارستون بازگردید، می‌توانید نام آرتور را در پلاک اسامی افرادی که از آن‌ها به خاطر کمک مالی تشکر شده، مشاهده کنید. این اتفاق و دیدن آن قطعا حس خوبی به شما خواهد داد.

در این نقطه به پایان نکات جدید کشف شده در بازی Red Dead Redemption 2 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ کدام یک از موارد مذکور برای شما جذاب‌تر بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/31hmh65 https://yun.ir/xnqf2 https://zx1.ir/7cMn1
https://b2n.ir/d13271 https://is.gd/A6bFto https://tinyurl.com/2p8srvss
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *