اخبار و رویدادها, راهنمای خرید لوازم جانبی PS5, راهنمایی و آموزش, کنسول PS5

هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

جیم رایان (رییس بخش سرگرمی‎‌های تعاملی سونی ) در نمایشگاه CES 2023 پروژه‌‎ای (کنترلری) جدید با نام لئوناردو را معرفی کرد. Project Leonardo در قالب یک کیت، ویژگی‎‌های Accessibility جدیدی را به PS5 اضافه می‌‎کند. پروژه Leonardo شامل یک گیم‎‌پد دایره‌‎ای و کیتی از دکمه‌ها و جوی استیک‎‌های قابل تعویض است، تا بسته به نیاز از دکمه دلخواه استفاده شود. طبق اطلاعاتی که در وبلاگ رسمی سونی به اشتراک گذاشته شده، این کنترلر با کمک کارشناسان حوزه Accessibility، گیمرها و اعضای استودیوهای بازی‎‌سازی مختلف توسعه داده شده. در ادامه مطلب به ویژگی‎‌های این کنترلر می‌‎پردازیم پس همراه ما باشید.

هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

تجربه‌ای با امکان شخصی‌سازی بالا

شخصی سازی سخت افزاری: پروژه لئوناردو برای PS5، با قطعات قابل تعویض مانند انواع آنالوگ در شکل‎‌ها و سایزهای مختلف، تجربه‎‌ای کاملا قابل شخصی‌‎سازی را به گیمر ارائه می‎‌دهد. بازیکنان با استفاده از این قطعات، می‌‎توانند به طیف وسیعی از Layoutها دسترسی پیدا کنند. همچنین فاصله آنالوگ‎‌ها از گیم‎‌پد را نیز می‎‌توان تغییر داد، تا بازیکن با توجه به قدرت، دامنه حرکت و نیاز فیزیکی راحت‎‌ترین تجربه را داشته باشد.

شخصی سازی نرم افزاری: در کنسول PS5 می‎‌توان به گزینه‌‎های متنوعی برای سازگاری Project Leonardo با سلیقه شخص دسترسی پیدا کرد:

  • شخصی‌‎سازی کلیدها: کلیدهای کنترلر Project Leonardo را می‎‌توان با توجه به نیاز شخصی‌‎سازی کرد. به عنوان مثال کلیدهای ترکیبی R2+L2 را می‎‌توان به یک کلید منتقل کرد.
  • پروفایل‌های کنترلر: بازیکنان می‌توانند پروفایل‌های شخصی‌سازی شده را ذخیره کنند تا به راحتی از آن‌ها استفاده کنند و یا چند روش دیگر را نیز امتحان کنند. همچنین بازیکن حداکثر سه پروفایل را می‌تواند ذخیره کند.
هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

سازگاری با سایر دستگاه‌‎ها و لوازم جانبی Accessibility

از پروژه لئوناردو می‎‌توان به عنوان کنترلری مستقل استفاده کرد یا آن را به یک DualSense یا لئوناردو دیگر وصل کرد. حداکثر تا دو کنترلر لئوناردو و یک DualSense را می‎‌توان به هم متصل و از آن به عنوان یک کنترلر واحد استفاده کرد، این کار به بازیکن اجازه می‌‎دهد تا با توجه به نیازی که گیم‎پلی بازی دارد آن‎‌ها را با هم ترکیب کند. به عنوان مثال، بازیکن می‎‌تواند کنترلر DualSense را به یک لئوناردو متصل و یا دو لئوناردو را با هم جفت کند. یکی از اعضای خانواده یا یک دوست نیز می‎‌تواند در کنترل شخصیت بازی با استفاده از DualSense و یا لئوناردو به بازیکن ناتوان کمک کند.

هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

این کنترلر با استفاده از چهار درگاه 3.5 میلی متری AUX قابل ارتقا است، تا از انواع لوازم جانبی پشتیبانی کند. این ویژگی به کاربر امکان ترکیب سوییچ‌‎ها، کلیدها یا آنالوگ‎‌های خاص را می‎‌دهد. این لوازم جانبی را می‎‌توان متصل یا جدا کرد و نقش آن را به دکمه‎‌ای دلخواه تغییر داد.

هر آنچه که در مورد Project Leonardo می‌دانیم

طراحی انعطاف‌پذیر و سازگار

طراحی جدا از هم و متقارن کنترلر Project Leonardo این امکان را به کاربر می‎‌دهد تا آنالوگ‎‌ها را به هم دور یا نزدیک کنند. این کنترلر را می‌‎توان به راحتی روی سطوح صاف مانند میز و یا صندلی چرخ دار قرار داد و استفاده کرد. همچنین Project Leonardo به پایه‎‌های AMPS و یا سه‎‌پایه متصل شده و به صورت 360 درجه تنظیم می‎‌شود، و حتی می‌‎توان جهت شمال را بر روی آنالوگ‎‌ها انتخاب کرد تا به جهت‎‌گیری بازیکن کمک کند.

سو موریتونو ( رییس بخش طراحی سرگرمی‌های تعاملی سونی ) در رابطه با کنترلر Project Leonardo توضیح می‎‌دهد: ” پروژه لئوناردو بخش جدیدی از خانواده PS5 به شمار می‌‎رود، و بر اساس همان Concept طراحی شده است. ما از این ایده الهام گرفتیم، که تمام بازیکنان دنیای پلی استیشن درکنار یکدیگر از آن لذت ببرند. تیم ما همراه با متخصصان Accessibility بیش از دوازده طرح را مورد آزمایش قرار دادند، تا به بهترین نتیجه ممکن برسند. تا درنهایت به طرح Split Controller رسیدیم و این طرح مورد قبول ما قرار گرفت. این طرح به کاربر اجازه می‎‌دهد تا انگشت شست خود را به طور آزاده حرکت دهد و بدون نیاز به نگه داشتن از آن استفاده کند. از آنجایی که بازیکنان می‌‎توانند پروژه لئوناردو را بر اساس نیازهای خود شخصی‌‎سازی کنند، هیچ فرم درستی برای استفاده از آن وجود ندارد. قصد ما این است که به آن‎‌ها قدرت این را بدهیم تا تنظیمات منحصر به فرد خودشان را درست کنند. همچنین بازیکن با ترکیب لوازم جانبی می‌‎تواند زیبایی کنترلر را چند برابر کند. من بسیار هیجان‎‌زده هستم که این پروژه با همکاری بازیکنان تکمیل خواهد شد.”

منبع: PlayStation

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *