اخبار و رویدادها, کنسول, کنسول PS5

مدل سبک‌تر کنسول PS5 معرفی شد

کنسول PS5 / پلی استیشن 5

براساس گزارش وب‌سایت Press Start، شرکت سونی اقدام به عرضه نسخه سبک‌تر کنسول PS5 در کشور استرالیا کرده است. با تیلنو همراه باشید.

 

از مدت‌ها پیش شایعاتی مربوط به عرضه نسخه‌های جدید و اصلاح‌شده کنسول پلی استیشن 5 در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر شده است. حال وب‌سایت Press Start گزارش داده که در سکوت خبری و بدون هیچ‌گونه اطلاع رسانی از سوی شرکت سونی، نسخه جدیدی از کنسول مذکور در کشور استرالیا به فروش می‌رسد. این نسخه اصلاح‌شده کنسول Playstation 5، داری وزن کمتری بوده و از پیچ متفاوتی برای پایه بهره می‌برد.

براساس گزارش وب‌سایت Press Start، مدل جدید کنسول PS5 به میزان ۳۰۰ گرم از نسخه پیشین سبک‌تر است. با این حال مشخص نیست شرکت Sony چه تغییراتی را اعمال کرده یا کدام‌یک از قطعات را حذف کرده تا به این وزن رسیده است. همچنین بهره‌گیری از پیچ جدید موجب شده که دارندگان این نسخه از کنسول پلی استیشن 5 بتوانند بدون استفاده از پیچ‌گوشتی و با دست، پیچ را بسته و باز کنند. نسخه جدید این کنسول با شماره مدل CFI-1102A به فروش می‌رسد که از این بابت با شماره مدل مورد استفاده در نسخه اصلی یعنی CFI-1000، متفاوت است. تصویری از مقایسه پیچ پایه در دو مدل کنسول PS5 را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

کنسول PS5 / پلی استیشن 5

با توجه به عدم عرضه نسخه جدید کنسول پلی استیشن 5 در دیگر کشور‌ها، به نظر می‌رسد سیاست شرکت سونی بررسی استقبال از این نسخه در کشور استرالیا و سپس عرضه در سایر نقاط جهان است. نکته حائز اهمیت این است که با وجود عدم نیاز به پیچ‌گوشتی برای باز کردن پیچ پایه، برای دسترسی به فضای M.2 SSD همچنان به این ابزار نیاز دارید. شرکت سونی قصد دارد در آپدیت بعدی کنسول 5 Playstation امکان استفاده از حافظه SSD جانبی را در دسترس دارندگان این پلتفرم قرار دهد. از دیگر ویژگی‌های این آپدیت که نسخه بتای آن منتشر شده، می‌توان به بهبود‌های رابط کاربری، صدای سه‌بعدی برای اسپیکر‌های داخلی نمایشگر و اضافه شدن راه‌هایی برای تشخیص نسخه‌های مختلف بازی‌ها اشاره کرد.

در صورتی که تا‌کنون کنسول نسل نهمی سونی را خریداری نکرده و قصد تهیه کنسول پلی استیشن 5 را دارید، از لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به خرید آن کنید:

نظر شما راجع به نسخه جدید کنسول PS5 چیست؟ آیا تفاوت‌های آن مهم و تاثیر‌گذار هستند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: The Verge

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *