اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

قاب‌ های قابل تعویض پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد

پلی استیشن 5

پیش از این هم شایعه‌هایی مبنی بر وجود امکان شخصی سازی قاب‌های پلی استیشن 5 وجود داشت؛ اما حالا شرکتی به نام dbrand با پستی در Reddit، از قاب‌های قابل شخصی سازی PS5 رونمایی کرد و قصد دارد آن‌ها را در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار کند.

تنها حدود یک ماه از عرضه‌ی پلی استیشن 5 می‌گذرد، اما در همین مدت زمان کوتاه هم کم از موفقیت‌های این کنسول نشنیده‌ایم. آن دسته از بازیکنانی که تا این لحظه موفق به تهیه‌ی PS5 شده‌اند، می‌توانند از بهبودهای گرافیکی و صفحات Loading کوتاه‌تر آن لذت ببرند. اما در این میان برخی از بازیکنان نیز وجود دارند که به سخت افزار قدرتمند کنسول خود راضی نمی‌شوند و دوست دارند که تغییراتی هم در جنبه‌های ظاهری آن انجام دهند. خوشبختانه، شرکتی به نام dbrand اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ قاب‌هایی تزئینی و شخصی سازی شده‌ی خود را وارد بازار می‌کند.

dbrand نام شرکتی است که در سال‌های اخیر به خاطر فروش لپ تاپ، تلفن و اسکین‌های شخصی سازی شده‌ی خود شناخته می‌شود. حالا این شرکت می خواهد تولیدات خود را گسترش دهد و قاب‌های شخصی سازی شده‌ی پلی استیشن 5 را با نام OEM-grade faceplates روانه‌ی بازار کند. این قاب‌های تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی وارد تولید انبوه می‌شوند تا بازیکنان بتوانند جنبه‌های ظاهری کنسول خود را نیز تغییر دهند. فروش قاب‌های مشکی توسط dbrand، می‌تواند برای آن دسته از بازیکنانی که رابطه‌ی خوبی با رنگ سفید این کنسول ندارند، هیجان انگیز باشد. البته جالب است بدانید که این شرکت اول نفری نیست که ادعای فروش این محصول را کرده و پیش از این هم شاهد موارد مشابهی بودیم.

پلی استیشن 5

شرکت dbrand به صورت مستقیم سونی را به چالش کشیدن و آن‌ها را به شکایت کردن دعوت کرد. این اقدام به شدت جسورانه به نظر می‌رسد، چرا که سونی پیش از این هم اظهار کرده بود که به صورت قانونی از فروشنده‌ی این قاب‌ها شکایت خواهد کرد. اما ظاهرا شرکت dbrand در کار خود خیلی مطمئن است و فکر می‌کند که سونی قادر به شکایت کردن از آن‌ها نخواهد بود.

شرکت dbrand در یک پست Reddit این گونه می‌گوید:

«همان طور که عنوان این پست اشاره می‌کند، حالا ما در عرضه‌ی قاب‌های (Faceplates) پلی استیشن 5 پیشرو هستیم. سونی می‌تواند از ما شکایت کند.

این پروژه زمانی کلید خود که ما به شما گفتیم از خرید اسکین‌های PS5 خودداری کنید. پس از اعمال برخی تغییرات، ما یک محصول جدید را به خط تولید پلاستیکی خود اضافه کردیم و روی آن کار می‌کنیم. مهارت‌هایی که ما در چند سال اخیر به خاطر تولید قاب رایانه‌های شخصی به دست آورده‌ایم ما را در جایگاهی قرار داده است که قادر به ساخت OEM-grade Faceplates باشیم. این محصولات با دقت و توجه به جزئیات ساخته می‌شود و دقیقا جیزی را به شما ارائه خواهد داد که از شرکت dbrand انتظار دارید. ما تا پایان سال ۲۰۲۰ وارد تولید انبوه خواهیم شد».

این گفته‌ها در پستی نوشته شد که به بازی Cyberpunk 2077 هم اشاره داشت. در واقع، این شرکت کوچک با زدن طعنه‌ای به سران CD Projekt اظهار کرد آن‌ها تا از کامل شدن محصول خود مطمئن نشوند، آن را منتشر نخواهند کرد. این حرف به مشکلات فنی فراوان بازی Cyberpunk 2077 اشاره دارد که می‌توانست با کمی زمان، به شدت پایدارتر شود. شما می‌توانید در مقاله‌ی چه اتفاقی برای بازی Cyberpunk 2077 رخ داد؟ با این مشکلات بیش‌تر آشنا شوید.

در زیر این پست یکی از کارابران در مورد تنوع طرح این قاب‌ها سوال کرده بود. شرکت dbrand در پاسخ به این سوال گفت که احتمال وجود طرح‌های مختلف وجود دارد. البته این لوازم جانبی تزئینی تنها به قاب‌های پلی استیشن 5 خلاصه نخواهد شد و ظاهرا قرار است شاهد برچسب‌های مختلفی برای Dualsense هم باشیم. اگر بازیکنان قصد به شخصی سازی ظاهری کنسول و دسته‌ی خود داشته باشند، می‌تواند در سال ۲۰۲۱ از محصولات مختلف این شرکت استفاده کنند.

اما موضوعی که یک علامت سوال را در این میان به جا می‌گذارد، این است که آیا سونی به همین راحتی حق تولید این قاب‌ها را به یک شرکت کوچک خواهد داد یا خیر؟ آن طور که از اطلاعات مشخص است هیچ نشانی از علامت رسمی پلی استیشن در این قاب‌ها دیده نمی‌شود و همین موضوع، احتمال شکایت کردن سونی را بالاتر می‌برد. اما اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و سونی این مشکل را از مراجع قانونی پیگیری نکند، بازیکنان آزادی عمل بیش‌تری در شخصی سازی پلی استیشن 5 خود خواهند داشت. Faceplateهای کنسول PS5 در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار خواهند شد.

اگر شما هم قصد به تهیه‌ی کنسول جدید سونی دارید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید پلی استیشن 5 و خرید پلی استیشن 5 دیجیتال مراجعه کنید.

نظر شما درباره‌ی این موضوع چیست؟ آیا شما هم از قاب‌های قابل شخصی سازی استقبال می‌کنید؟ یا تا زمان معرفی محصولات رسمی خود سونی منتظر می‌مانید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید