اخبار و رویدادها, کنسول

پلی استیشن ۵ مصرف برق کمتری نسبت به PS4 Pro دارد

پلی استیشن 5

ظاهرا پلی استیشن 5 در عین بزرگی ابعاد مصرف برق بهینه‌ای دارد و با اینکه این کنسول نسل نهمی است نسبت به نسل پیشین خود از برق کم‌تری استفاده می‌کند.

یک خبر خوب برای محیط زیست و قبض برق شما، کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی استیشن 5 نسبت به مدل قبلی خود یعنی پلی استیشن 4 بسیار بهینه‌تر در مصرف برق است. طبق تحلیل و بررسی منتشر شده توسط Eurogamer.net این کنسول در حالت استراحت یا همان Rest Mode با تمام ویژگی‌هایش 1.3 وات برق مصرف می‌کند که در مقایسه با 5 وات مصرف PS4 Pro بسیار پایین‌تر است.

این میزان در هنگام دانلود کردن یک بازی تا 36 وات بالا می‌رود که شاید فکر کنید مقدار زیادی است. اما وقتی این مقدار را با مصرف 50 واتی کنسول پیشی سونی در شرایطی مشابه مقایسه می‌کنیم واقعا مقدار ناچیزی است. این میزان صرفه‌جویی در مصرف برق تنها مختص چند بخش نیست و به طور کل در این کنسول به طور یکسان است. برای مثال در منوی اصلی این کنسول 47 وات برق مصرف می‌شود که این میزان در کنسول پلی استیشن 4 پرو 63 وات است. همچنین در هنگام اجرای بازی‌های با قابلیت Backward Compatibility مصرف برق 107 وات است که تقریبا به نسبت 147 وات کنسول دیگر 40 وات کم‌تر است.

پلی استیشن 5

در حقیقت، تنها زمانی که در آن کنسول نسل نهمی سونی نسبت به نسخه‌ی پیشین خود مصرف برق بیشتری پیدا می‌کند در هنگام اجرای بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales است که در پر مصرف‌ترین شرایط به 203 وات مصرف می‌رسد. به عنوان مثال در هنگام انجام بازی God of War در کنسول PS4 Pro زیر بار مشابه‌ای حدود 177 وات برق مصرف می‌شود که این نکته را ثابت می‌کند. این مقایسه کاملا درست و برابر نیست اما یک دید کلی از این موضوع به شما می‌دهد.

به طور کل ما از عملکرد PS5 تا به اینجای کار راضی هستیم. سونی قطعا سعی می‌کند مقدار مصرف برق در تمامی بخش‌های کنسول به پایین‌ترین حد خود برسد (هرچند طبیعتا در هنگام تجربه‌ی بازی‌های نسل بعدی فشار برق بالاتر می‌رود) و خوب است که بدانید حالا برخی از ویژگی‌ها مانند حالت Rest Mode اکنون با کاهش مصرف برق محافظه کارتر هستند.

برای خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما درمورد این اتفاق نسبتا خوشحال کننده در این کنسول چیست؟ آیا پلی استیشن 5 به خوبی کنسول نسل قبلی خود عمل خواهد کرد؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Push Square

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *