بازی, تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Ratchet And Clank

بازی Ratchet And Clank

شرکت سونی در نسل هشتم بازی‌های ویدیویی، انحصاری‌های باکیفیت بسیار زیادی را منتشر کرد و نسل موفقی را چه از لحاظ تجاری و چه از حیث رضایت طرفداران خود تجربه کرد. در بین آثار انحصاری پرتعداد پلی استیشن ۴، اثری دیده می‌شود که به اندازه‌ی کیفیت و آن چیزی که لیاقتش را داشت، مورد توجه قرار نگرفت و آن هم چیزی نیست به جز ساخته‌ی استودیو Insomniac Games یعنی بازی Ratchet And Clank. دو شخصیت دوست‌داشتنی که ما را با ماجراجویی‌های جذاب خود همراه می‌کنند و گاهی با طراحی خارق‌العاده‌ی دنیای بازی و گاهی نیز به واسطه‌ی گیم‌پلی خلاقانه ما را به تحسین سازندگان وا می‌دارند. اگر جزو کسانی هستید که بازی Ratchet And Clank را تهیه کرده و قصد تمام کردن آن را به صورت تمام و کمال دارید، با تیلنو و راهنمای تروفی ما از این اثر جذاب همراه باشید. به تازگی نیز این بازی برای دارندگان کنسول PS4 رایگان شده و شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنیدو قبل از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم این بازی، آن را تجربه کنید.

  • میانگین زمان مورد نیاز برای به دست آوردن تمام تروفی‌ها: ۲۵ ساعت
  • تروفی آنلاین: ندارد
  • آیا درجه‌ی سختی در دریافت تروفی‌ها تاثیر گذار است؟ خیر

پلاتینیوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۱۴ تروفی

برنز – ۳۰ تروفی

The Hero Of Heroes

تمام تروفی‌های موجود در بازی Ratchet And Clank را به دست بیاورید.

The End of The Beginning

باس‌فایت آخر بازی یعنی Dr.Nepharios را نابود کنید و بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید.

Super Trader

تمام سِت‌های Holocard در بازی را به دست بیاورید. در دنیای بازی‌های هولوکارت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند، کارت‌های استاندارد و کارت‌های RYNO. در مجموعه ۱۰۸ کارت در کل بازی وجود دارد که در ست‌های پرتعدادی دسته‌بندی می‌شوند. هر سِت استاندارد از سه کارت و هر ست RYNO از ۹ کارت تشکیل شده‌اند. کارت‌های استاندارد گاهی به صورت اتفاقی و با کشته‌شدن یکی از دشمنان در دسترس شما قرار می‌گیرند و هم‌چنین، می‌توانید آن‌ها را در پک‌های مختلفی که در جای‌جای بازی قرار گرفته‌اند پیدا کنید. پس از مدتی نیز شما با کارت‌های تکراری در بازی مواجه می‌شوید که می‌تواند با مبادله‌ی پنج کارت تکراری، یک کارت جدید دریافت کنید.

کارت‌های RYNO اما شرایطی کاملا متفاوت دارند، این کارت‌ها در مکان‌های خاصی از نقشه، بعضی از پک‌های مخصوص و یا با برنده‌شدن در مسابقات Hoverboard Gold Cup به دست می‌آیند.

Challenging

بخش داستانی بازی را در حالت Challenge Mode نیز به اتمام برسانید. این حالت به نوعی حکم نیو گیم پلاس را دارد و شما را همراه با تمام ارتقا‌ها و اسلحه‌هایی که در طول اولین تجربه‌ی خود دریافت کرده‌اید، باری دیگر به بخش داستانی بازی می‌فرستد. این حالت نیازی به انتخاب درجه‌ی سختی بالا نداشته و شما می‌توانید به راحتی و با انتخاب یک درجه‌ی سختی پایین، بازی را در سریع‌ترین حالت ممکن به اتمام برسانید.

Ultimate Explorer

تمام Gold Boltهای داخل بازی را پیدا کنید. در مجموع ۲۸ Gold Bolt در بازی وجود دارد که هر کدام در مکان‌های مختلفی در نقشه‌ی بازی پراکنده شده‌اند. پس از کمی پیش‌روی در بازی، شما می‌توانید با استفاده وسیله‌ی جدیدی که Map O-Metric نام دارد، موقعیت مکانی دقیق این آیتم‌ها را پیدا کنید.

Full Gun Rack

تمام اسلحه‌های حاضر در بازی را به دست بیاورید. در مجموع ۱۴ اسلحه در بازی وجود دارد که دو عدد از آن‌ها به صورت خودکار در اختیارتان قرار می‌گیرد. اما ۱۰ اسلحه‌ی دیگر را باید خریداری کنید و دو سلاح باقی‌مانده نیز با انجام مراحل فرعی و جمع‌کردن کارت‌های RYNO به دست می‌آید.

Master of War

تمام سلاح‌های بازی را تا بالاترین سطح ارتقا دهید. در اولین تجربه‌ی شما از بازی و به اتمام رساندن بخش داستانی، شما می‌توانید تنها تا سطح ۵ سلاح‌های خود را ارتقا دهید و برای دریافت این تروفی، شما باید یک بار دیگر بخش داستانی بازی را در حالت Challenge Mode نیز به اتمام برسانید. البته نکته‌ی مهم این است که شروع بخش داستانی برای بار دوم، به این معنا نیست که باید تمام سلاح‌ها را از سطح یک ارتقا دهید، بلکه تمام آپگرید‌ها، آیتم‌های جمع‌کردنی و اسلحه‌هایی که از قبل به دست آورده بودید از لحظه‌ی شروع داستان بازی در دسترس‌تان خواهد بود.

These Go To Eleven

تمام آپگرید‌های ویژه را برای تمام سلاح‌های بازی آزاد کنید. این آپگرید‌ها با خرج‌کردن واحد پول اصلی بازی یعنی Raritanium قابل دریافت هستند.

Mr. Fancypants

میزان سلامتی رچت را به حداکثر برسانید. ارتقای میزان سلامتی شخصیت اصلی در بازی این‌گونه است که شما با کشتن دشمنان، امتیاز‌هایی را دریافت می‌کنید که به پر شدن یک نوار در پایین صفحه کمک می‌کنند. زمانی که این نوار کامل شود، سلامتی رچت ۱۰ عدد افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق باید ۱۰ بار رخ دهد تا شما تروفی مورد نظر را آزاد کنید. لازم به ذکر است که برای رساندن سلامتی رچت به حداکثر، شما باید بخش داستانی بازی را یک بار دیگر و روی حالت Challenge Mode تجربه کنید.

Tech Head

تمام گجت‌های بازی را به دست بیاورید. در کل بازی ۱۶ گجت وجود دارند که تنها سه عدد از آن‌ها در مراحل فرعی قابل دریافت هستند و باقی گجت‌ها، با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آیند.

Abby Normal

تمام ذهن‌های Telepathopus را جمع‌آوری کنید. در مجموع ۹۰ آیتم وجود دارند که شما باید آن‌ها را جمع‌آوری کنید. ۳۰ عدد از این موارد به بخش داستانی بازی مرتبط هستند و به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند. باقی این آیتم‌ها را نیز می‌توانید با استفاده از گجت Map O-Metric پیدا کنید.

Go Speed Ratchet, Go

مسابقات Hoverboard را در هر دو سیاره‌ی Kalebo و Rilgar انجام دهید.

Safecracker

تمام پازل‌های Trespasser را بدون استفاده از قابلیت Auto Hack تکمیل کنید. این پازل‌ها، مینی‌گیم‌هایی هستند که شما در طول ماجراجویی‌تان با آن‌ها مواجه می‌شوید. در مجموع ۱۶ پازل در بازی وجود دارند که شما باید تمام آن‌ها را به صورت دستی حل کنید. این تروفی قابل از دست دادن است؛ زیرا اگر در حین حل‌کردن این پازل‌ها، دکمه‌ی مربع را فشار دهید، قابلیت Auto Hack به شما کمک می‌کند و این تروفی را از دست می‌دهید.

Maximizing Potential

 یکی از اسلحه‌های خود را تا بالاترین سطح ممکن ارتقا دهید. پیش‌تر و در راهنمای تروفی Master Of War درباره‌ی نحوه‌ی ارتقای این تروفی صحبت کردیم.

Faster than a Speeding Amoeboid

چالش Hoverboard در سیاره‌ی Rilgar در زمان کمتر از ۱ دقیقه و ۳۶ ثانیه تکمیل کنید. در حالت عادی، نفر دوم مسابقه را در زمانی نزدیک به دو دقیقه به پایان می‌رساند. شما باید بسیار سریع‌تر از نفر دوم باشید تا بتوانید این تروفی را به دست بیاورید.

Kalebo Thunder

چالش Hoverboard در سیاره‌ی Kalebo را در زمانی کمتر از ۲ دقیقه و ۵ ثانیه تکمیل کنید. این تروفی نیز مانند تروفی قبلی بوده و به دست آوردن آن نیاز به تمرین و تکرار دارد.

Kerwan Gladiator

چالش Fitness در سیاره‌ی Kerwan را در زیر ۷۰ ثانیه تکمیل کنید. این چالش نسبت به دیگر موارد حاضر در بازی راحت‌تر بوده و شما می‌توانید در اولین تجربه‌ی خود آن را تکمیل کنید.

Basically Training

بخش تمرینی بازی را به اتمام برسانید. این تروفی با شروع بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

The Little Robot That Could

از سیاره‌ی Quartu فرار کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

The Rescuer

شخصیت شهردار را از سیاره‌ی Novalis نجات دهید. این تروفی نیز با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

Off To The Races

شخصیت Skidd را نجات دهید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

You’re In The Rangers Now

تبدیل به یک Ranger شوید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی به صورت خودکار به دست می‌آید.

Winner Winner Sandshark Dinner

چالش برنز Hoverboard در سیاره‌ی Rilgar را تکمیل کنید. این دسته از چالش‌ها سه سطح دارند که برای به دست آوردن این تروفی، شما تنها نیاز به تکمیل اولین سطح این چالش را دارید.

Who’s A Good Snagglebeast

باس‌فایت SnaggleBeast در سیاره‌ی Nebula G34 را نابود کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و با پیش‌روی در این بخش به دست می‌آید.

Braaaaaaaaaaaains

۳۰ عدد Brain را در سیاره‌ی Gaspar جمع‌آوری کنید. این تروفی در بخش داستانی به دست می‌آید. برای راهنمایی دقیق‌تر می‌توانید به تروفی Abby Normal مراجعه کنید.

I Shot Down Your Battleship

کشتی‌های جنگی در سیاره‌ی Batalia را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

Zurkon Family Values

باس‌فایت Mrs. Zurkon را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

Splashdown

دستگاه‌های Hydroharvester را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

Ferocious Oxide

باس‌فایت Victor را نابود کنید. این تروفی بازی پیش‌روی در بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

Radical

چالش برنز Hoverboard را در سیاره‌ی Kalebo را تکمیل کنید. این تروفی برخلاف دیگر تروفی‌های مربوط به چالش‌های مختلف، با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

A Change Of Heart

باس‌فایت Captain Qwark را نابود کنید. این تروفی نیز با پیش‌روی در بخش داستانی بازی به دست می‌آید.

Clank Crusher

پنج عدد Gadgetbot را نابود کنید. گجت‌بات‌ها ربات‌هایی هستند که توانایی تغییر شکل دهند. برای دریافت این تروفی، می‌توانید از خود این کاراکتر‌ها برای نابود کردن دسته‌ای از گجت‌بات‌ها استفاده کنید.

That Sinking Feeling

یک عدد Constructobot را به داخل یکی از تله‌ها پرتاب کنید. این دسته از ربات‌ها زرد رنگ هستند و یک مخزن قرمز‌رنگ را در پشت خود دارند. برای به دست آوردن این تروفی، شما باید سه بار به این ربات‌ها ضربه بزنید تا از لبه‌ی منطقه‌ای که در آن حضور دارند (منطقه‌ی Aridia) به پایین پرتاب شوند.

I Hate Lamp

تمام لامپ‌های موجود در منطقه‌ی Aleero City را بشکنید. در مجموع ۱۷ لامپ در این منطقه وجود دارند که باید آن‌ها را نابود کنید. هفت عدد از این لامپ‌ها در بخش ابتدایی این منطقه حضور دارند. ۱۰ لامپ باقی‌مانده نیز در ایستگاه قطار حضور دارند. برای به دست آوردن این تروفی نیازی به شکستن تمام این لامپ‌ها در یک دور ندارید و می‌توانید هر زمان که خواستید، به این منطقه رفته و لامپ‌ها را بکشنید تا تروفی را به دست بیاورید.

Not My Job

به Extermibotها اجازه دهید تا ۳۵ عدد amoeboids را نابود کنند. این ربات‌ها در مسیر شما تا رسیدن به اولین چالش Hoverboard قرار دارند. برای به دست آوردن این تروفی زمانی که با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شوید، نباید درگیر شوید و باید اجازه دهید تا آن‌ها همدیگر را نابود کنند.

Top Gunner

۴۰ دشمن را زمانی که سوار جت‌پک هستید نابود کنید. این تروفی چالش زیادی نداشته و شما در طول تجربه‌ی خود از بخش داستانی می‌توانید آن را به دست بیاورید.

When Sheep Fly

با استفاده از اسلحه‌ی Sheepinator یک کاپیتان هلیکوپتر را تبدیل به گوسفند کنید. یکی از مواردی که برای دریافت این تروفی باید به آن توجه کنید، این است که در اولین تجربه‌ی شما از بخش داستانی بازی Ratchet And Clank فقط یک بار با یک هلیکوپتر مواجه می‌شوید و احتمال دریافت اسلحه‌ی Sheepinator تا آن نقطه از بازی، بسیار پایین است؛ پس پیشنهاد ما به شما این است که دریافت این تروفی را به دور دوم تجربه‌ی خود از بازی موکول کنید تا اسلحه‌ی مورد نظر را دریافت کرده باشید.

Warbots Into Plowshares

۱۰ عدد Warbot غیر فعال در داخل منطقه‌ی Quartu Factory را نابود کنید.

Pool Sharks Are The Worst

توسط یک کوسه در منطقه‌ی Pokitaru Ocean خورده شوید. برای دریافت این تروفی وارد منطقه‌ی Pokitaru شوید و به گوشه‌های نقشه بروید. زمانی که به دریا رسیدید، وارد آب شوید و منتظر بمانید تا یک کوسه شما را بخورد تا این تروفی نیز به لیست تروفی‌های شما اضافه شود.

Character Assassination

۵ مجسمه‌ی سیاره‌ها در اتاق Drek را نابود کنید. زمانی که وارد اتاق این شخصیت شُدید، مسیر مستقیم را دنبال کنید تا به اتاقی با مجسمه‌ی پنج سیاره برسید. این مجسمه‌ها را نابود کنید تا این تروفی به دست بیاید.

Et tu, Copernicus

محل استراحت کاپیتان Qwark در منطقه‌ی Deplanetizer را پیدا کنید. پس از به اتمام رساندن بخش داستانی، بازی را باری دیگر لود کنید و وارد منطقه‌ی Deplanitizer شوید. زمانی که وارد این منطقه شدید، وارد یک صفحه‌ی تله‌پورت شوید و سپس به عقب برگردید تا به راه‌روی اول برسید. به سمت چپ بروید تا به یک بن بست با دو در که بر روی آن‌ها قفل‌های نارنجی رنگ وجود دارند، برسید. کنار در بایستید تا دیالوگ‌های کاپیتان Qwark پخش شود و تروفی را به دست بیاورید.

Lazy Lombax

روی تمام پیاده‌رو‌های منطقه‌ی Kalebo رفته اما روی آن‌ها راه نروید. در مجموع چهار پیاده‌رو در این منطقه وجود دارد که سه عدد از آن‌ها در قسمت ابتدایی نقشه هستند. برای به دست آوردن این تروفی، شما باید بر روی هر یک از این پیاده‌رو‌ها بایستید و منتظر بمانید تا به انتها‌ی آن‌ها منتقل شوید.

Death By Disco

اسلحه‌ی Groovitron را روی تمام دشمنان استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که تلاش برای دریافت این تروفی را به دور دوم تجربه‌ی خود از بازی در حالت Challenge Mode موکول کنید. زیرا شما در اوایل بازی به این اسلحه دسترسی ندارید و بعضی از انواع دشمنان تنها در بخش‌های ابتدایی بازی حضور دارند.

Trader In Training

اولین سِت از کارت‌های خود را تکمیل کنید. برای مطلع‌شدن از جزئیات دریافت این تروفی به راهنمای تروفی Super Trader مراجعه کنید.

Modder

اولین شخصی‌سازی بر روی اسلحه‌ی خود با استفاده از واحد پول Raritarium را انجام دهید. این تروفی به احتمال بسیار زیاد در حین تجربه‌ی شما از بازی به دست می‌آید. این واحد پول با کشتن دشمنان و یا پیدا‌کردن سنگ‌هایی خاص در سطح نقشه پیدا می‌شود.

Cha-ching

در حالت Challenge Mode به بیشترین سطح از Bolt Multiplier برسید. مولتی‌پلایر نواری است که با کشتن دشمنان، پر می‌شود و میزان امتیازی که جمع‌آوری می‌کنید را چند برابر می‌کند. اما هر زمانی که یک ضربه را از سمت دشمنان دریافت کنید، این نوار به صفر بر می‌گردد و حالتی شبیه به Combo در بازی‌های مختلف دارد. بالاترین سطح یک Multiplier، عدد ۲۰ است. شما برای دریافت این تروفی باید مولتی‌پلایر را به بالاترین سطح خودش برسانید.

Trade Up

یک دسته از کارت‌ها تکراری را با یک کارت جدید عوض کنید. برای اطلاع از جزئیات این تروفی می‌توانید به تروفی Super Trader مراجعه کنید. لازم به ذکر است که این تروفی قابل از دست دادن است.

آیا راهنمای تروفی ما از بازی Ratchet And Clank برای شما مفید واقع شد؟ نظرات و دیدگاه خود را تیم تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی Ratchet And Clank می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید