راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای زنده نگه داشتن اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake

راهنمای زنده نگه داشتن اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake

تمام افرادی که بازی Resident Evil 4 را تجربه کردند، می‌دانند که زنده نگه‌داشتن اشلی، دختر ریاست جمهوری آمریکا حتی از زنده نگه‌داشتن شخصیت اصلی یعنی لئون، مهم‌تر است. در حالی که انجام این کار در نسخه‌ی اصلی به علت کنترل‌های سفت و سخت کمی دشوار بود، در Resident Evil 4 Remake نجات دادن اشلی مقداری آسان‌تر است. با این وجود اما، به علت آن که این شخصیت قدرت مبارزه با هیولاهای ترسناک را ندارد، شما برای زنده نگه‌داشتن او به چیزی فراتر از توانایی‌های خود در تیراندازی در بازی‌های ویدیویی نیاز دارید. درست به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم راهنمای زنده نگه داشتن اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake را برای شما آماده کنیم، در این مقاله علاوه بر بهترین دستوراتی که در هر لحظه باید به او بدهید، مکانیک‌های دیگر را نیز برای نجات دختر ریاست جمهوری توضیح دادیم.

راهنمای کنترل کردن و زنده نگه داشتن اشلی در Resident Evil 4

شما اشلی را در بازی Resident Evil 4 بعد از رسیدن به کلیسا ملاقات می‌کنید. این اتفاق بعد از کامل کردن پازل Mural Cave در کلیسای ذکر شده، می‌افتد. به محض آن که به یک اتاق در طبقه آخر برسید، لئون اشلی را نجات می‌دهد، و درست بلافاصله بعد از این مسئله شما دستوراتی که می‌توانید به او بدهید را مشاهده خواهید. این دستورات در شرایط مختلف می‌توانند جان اشلی را نجات دهند و در صورت استفاده نامناسب او را در خطر نیز قرار دهند.

دستورات حرکتی اشلی

اشلی دو دستور حرکتی دارد که شامل Tight و Loose می‌شوند. شما می‌توانید دستوری که به او دادید را با فشردن آنالوگ سمت راست تغییر دهید. کاربرد این فرمان به شکل زیر است:

  • دستور حرکتی نزدیک یا Tight اشلی را مجبور به نزدیک بودن به لئون می‌کند. این فرمان برای هنگامی که در حال فرار از دست موجودی ترسناک هستید بسیار کاربردی خواهد بود.
  • دستور حرکتی آزاد یا Loose اشلی را دور از لئون نگه می‌دارد، این فرمان جهت در امان نگه داشتن او از ضربات AoE (ضرباتی مانند ترکیدن یک بشکه و بمب و…) بسیار کاربردی است. البته که این دستور اشلی را از گلوله‌های لئون و دشمنان هنگام مبارزه نیز دور نگه می‌دارد.
راهنمای زنده نگه داشتن اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake

زنده نگه‌داشتن اشلی

نکته‌ی خوب در مورد اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake آن است که شما نباید نگران نوار سلامتی و جان او باشید. اشلی عملا نوار سلامتی ندارد ولی در عوض دو اتفاق می‌تواند به مرگ او و در نتیجه صفحه Game Over ختم شود. این شرایط در درجه‌های سختی بالاتر بازی بسیار بیشتر می‌افتد در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم، درجه‌های سختی بالا را بعد از باز کردن تمام اسلحه در یک پلی‌تروی آسان، تجربه کنید.

  • ناتوانی در حرکت – دشمنان همواره لئون را هدف اصلی حملات خود قرار می‌دهند، با این وجود اما ممکن است اشلی در میان مبارزات ضربات سرگردانی دریافت کند (پرتاب داس‌های دشمنان و یا حملات Plaga parasites‌ها از این موارد هستند). اگر این اتفاق بیافتد، اشلی نقش بر زمین می‌شود و برای دوباره سر پا شدن به کمک شما و فشردن آنالوگ سمت راست نیاز خواهد داشت. در این شرایط، اشلی با خوردن یک ضربه‌ی دیگر می‌میرد. در حالی که دشمنان به صورت مستقیم به اشلی حمله نمی‌کنند اما برخی از ضربات AoE مانند موارد ذکر شده در بخش‌های بالایی، می‌توانند باعث نابودی او شوند.
  • گرفتن و قاپیدن – برخی از دشمنان دست خود را به قصد دزدیدن اشلی دراز می‌کنند (معمولا آن‌هایی که اسلحه‌ی Melee و نزدیک زن در دست ندارند). آن‌ها او را می‌گیرند و با خود می‌برند. لئون باید در صورت این اتفاق فاصله‌ی خود را با توجه به نواری در سمت راست-پایین صفحه با موقعیت اشلی کم کند و با فشردن R2/RT از پشت به دشمن خنجر زده و در عوض او را نجات دهد. اگر لئون از کسی که اشلی را دزدیده دور شود و یا در مدت زمانی کوتاه کار را انجام ندهد، بازی Game Over خواهد شد.
راهنمای زنده نگه داشتن اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake

دیگر مکانیک‌های اشلی

یک نکته‌ی دیگر که باید در مورد اشلی در بازی Resident Evil 4 Remake به یاد داشته باشید، آن است که او به عنوان یار و همراه لئون می‌تواند به شما کمک کند تا به مناطقی جدید دسترسی پیدا کنید. این مناطق با رنگ زرد و یا دکمه قلاب گرفتن مشخص شده‌اند. با فشردن دکمه‌ی لازمه در این موقعیت‌ها لئون اشلی را به سمت بالا می‌فرستند، و در ادامه او درهای قفل شده را باز کرده و یا نردبانی را به سمت پایین برای شما می‌فرستد. جدا از این، شرایطی هستند که می‌توانید در آن‌ها به اشلی دستور قایم شدند دهید، مانند منطقه‌ی مبارزه با Chainsaw-Wielding Twins که می‌توانید با این کار او را نجات دهید. در کل بهتر است که در مواقعی که احساس خطر می‌کنید به اشلی دستور قایم شدن دهید تا مشکل اعصاب خورد کنی پیش نیاید.

علاوه بر این موارد، شما می‌توانید بسیار از برخورد‌های خود با دشمنان را در رزیدنت اویل ۴ با سو استفاده از هوش مصنوعی به صورت کاملا امن پشت سر بگذارید. کارهایی مانند درگیر کردن دشمن با لئون و سپس دور زدن او و طی کردن مسیری که قبلا نمی‌توانستید از آن عبور کنید، از این موارد هستند. در انجام عملیات‌های این گونه اما، موقعیت اشلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در بعضی مواقع اگر به او دستور درستی نداده باشید، ممکن است پشت دروازه‌ها گیر کند و کشته شود. پس حتما قبل از درگیری با دشمنان شرایط را ارزیابی کنید و فرمان مناسب را به اشلی بدهید.

قابل ذکر است که در بخش‌هایی از بازی شما باید کنترل اشلی را در دست بگیرید و او را زنده نگه دارید. در این قسمت‌ها، شما می‌توانید کارهایی را برای بازکردن آیتم‌های مختلف مانند اسلحه‌ی CQBR انجام دهید تا در ادامه با لئون کار آسان‌تری داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *