اخبار و رویدادها, کنسول

سرویسی مشابه Xbox Game Pass به پلی استیشن خواهد آمد

پلی استیشن

سونی با عرضه کنسول PS5، بالاخره گیمرهای مشتاق پلی استیشن را وارد نسل بعدی کرد. اگرچه بسیاری از طرفداران در مناطقی مانند بریتانیا در تهیه کنسول به مشکل خوردند و به دلیل استقبال بیش از حد از کنسول و موجودی ناکافی آن، موفق به تهیه آن نشدند. حالا مهم‌ترین عاملی که می‌تواند دارندگان PS5 را به آینده دلگرم کند، ایجاد سرویسی مانند Xbox Game Pass، توسط سونی و برای پلی استیسن است. سرویسی که در برای قسمت‌هایی از کنسول در دسترس خواهد بود. با تیلنو همراه باشید.

طبق مصاحبه مدیر عامل Sony Interactive Entertainment، یعنی جیم رایان با آژانس خبری روسی TASS، این موضوع در رابطه با راهکار سونی در برابر Xbox Game Pass مطرح شد. رایان در مقابل به پاسخی مبهم و غیر شفاف اکتفا کرد. او گفت:

واقعا خبری در راه است اما نه برای امروز، ما در حال حاضر Play Station Now را داریم که سرویس اشتراکی ماست و در بسیاری از بازارها حضور دارد و موجود است.

در حال حاضر، نمی‌توانیم به درستی و مشخص متوجه این امر برای Play Station شویم، اما به نظر می‌رسد که جیم رایان تصمیماتی در تضاد با گفته‌های قبلی‌اش می‌خواهد اتخاذ کند. مدت زمانی قبل او بیان کرد که به هیچ وجه ایجاد همکاری و رابطه‌ای متعادل با سرویس اشتراکی ایکس باکس، یعنی Xbox Game Pass برای برنامه‌هایی که کمپانی برای PS5 در نظر دارد، منطقی نیست.

ایکس باکس گیم پس و رقابت با پلی استیشن

هنگامی که به گیم پس مایکروسافت نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که روز به روز قوی‌تر می‌شود، به طوری که در حال حاضر یکی از کلیدی‌ترین نکات و دلایل خرید برای افرادی شده است که قصد انتخاب کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس را دارند. از پیشنهاد بازی‌های انحصاری ایکس باکس بر روی رایانه‌های شخصی گرفته تا پیشنهاد ویژه‌ی اعطا Game Pass Ultimate، با قیمت فقط یک دلار برای مشترکینی که اولین بار است وارد این سرویس می‌شوند، ارائه هدایا و دیگر امکانات همه و همه بدون شک بهترین فرصت برای کسانی است که می‌خواهند با ورود به نسل بعد و تجربه بازی‌های مختلف، در مصرف پول خود نیز صرفه جویی کنند.

در قسمت دیگری از مصاحبه رایان با TASS، رایان سوالی مطرح کرد که آیا جنگ و رقابت کنسولی با مایکروسافت واقعا وجود دارد؟

این اصطلاحی نیست که من همیشه استفاده کنم یا واقعا دوست داشته باشم. برای من خیلی عالی است که رقابتی این میان وجود داشته باشد. به نظرم این موضوع باعث سخت کوشی و سخت کار کردنمان می‌شود و از خود راضی و مغرور شدن ما پیشگیری می‌کند.

هم‌چنین رایان پاسخ می‌دهد:

این خیلی عالی است که مصرف کننده حق انتخاب دارد. به نظرم این اتفاق شگفت انگیز است. ما خوشحالیم و به آن‌چه داریم افتخار می‌کنیم.

از چند روز پیش کنسول PS5 در همه نقاط دنیا در دسترس قرار گرفت، اما طبق انتظار و در حال حاضر تهیه کردن آن‌ها کمی مشکل است. با روند تولید و عرضه بیشتر این کنسول شاهد دسترسی بهتر و بیشتری خواهیم بود.

سرویس اشتراکی ایکس باکس با جمع‌آوری بازی‌های بسیار، توانسته محوبیت زیادی در جامعه گیمینگ به دست بیاورد. شما در بلاگ تیلنو می‌توانید ۱۲ بازی برتر سرویس ایکس باکس گیم پس را مشاهده کنید.

برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس می‌توانید همین حالا وارد فروشگاه تیلنو شوید.

نظر شما در رابطه با سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا این سرویس می‌تواند مایکروسافت را در رقابت با سونی پیروز کند؟ به نظر شما آیا سونی باید سرویسی مشابه با Xbox Game Pass برای پلی استیشن طراحی کند؟ لطفا نطرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: DualSHOCKERS

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید