اخبار و رویدادها, بازی, بازی, یادداشت

بهترین بازی هایی که در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند

بهترین بازی های ۲۰۲۱

با این که هنوز از لیست کامل بازی های ویدیویی که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند خبر نداریم، اما همین حالا هم آثار به شدت موارد مورد انتظاری برای عرضه در این سال برنامه ریزی شده‌اند. در این مقاله، به بهترین بازی های ۲۰۲۱ و مورد انتظارترین آن‌ها می‌پردازیم.

در حال حاضر سال ۲۰۲۰ را پشت سر گذاشتیم و به استقبال سال جدید میلادی می‌رویم. سال ۲۰۲۰ هر چقدر هم که برای بشریت سال بد و سیاهی بود، به سال خوبی برای طرفداران بازی های ویدیویی تبدیل شد. از عرضه‌ی نسخه‌ی جدید Doom گرفته تا آثار بزرگی مانند The Last of Us Part 2 و Cyberpunk 2077. شما می‌توانید در مقاله‌ی برندگان مراسم Game Awards 2020، با بهترین بازی‌های سال گذشته آشنا شوید.

به هر حال، ۲۰۲۱ قرار است باز هم به یک سال هیجان انگیز برای طرفداران بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. ما همین حالا با بخش بزرگی از آثار سال ۲۰۲۱ آشنا هستیم، اما قسمت هیجان انگیز این جا است که هنوز غافلگیری‌های جدیدی در راه‌اند و به احتمال زیاد با معرفی بازی‌های دیگری هم روبرو خواهیم شد.

پیش از پرداختن به هر اثری، باید اشاره کنیم تنها بازی‌هایی در این لیست قرار می‌گیرند که دارای تاریخ عرضه‌ی دقیق یا حتی حدودی هستند؛ به طوری که حداقل سال انتشار آن‌ها مخشص باشد. برای مثال، ما در این مقاله از بازی به شدت موردانتظاری مانند Elden Ring نام نمی‌بریم، جرا که حتی از تاریخ عرضه‌ی حدودی آن هم خبر نداریم. البته نیازی به گفتن نیست که اگر الدن رینگ در سال جاری منتشر شود، با استقبال بزرگی روبرو خواهد شد. هم چنین، باید بدانید که این لیست هیچ گونه ترتیب خاصی به غیر تاریخ انتشار ندارد و ما آن‌ها را با توجه به تاریخ انتشارشان رده بندی می‌کنیم. البته اگر قصد دارید تنها با آثار کنسول نسل نهمی مایکروسافت در سال جاری آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی تمام بازی های ایکس باکس سری ایکس که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند مراجعه کنید.

مورد انتظار‌ترین و بهترین بازی های ویدیویی ۲۰۲۱

بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Hitman 3

تاریخ عرضه: ۱ بهمن ۹۹

پلتفرم های مقصد: نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و Google Stadia
بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Hitman 3 قرار است پایان دهنده‌ی سه گانه‌ای باشد که در سال ۲۰۱۶ و با بازی Hitman شروع شد. نسخه‌ی سوم این مجموعه باز هم قرار است بازیکن را در نقش مامور ۴۷ قرار دهد و او را به دنبال کشتن افراد مهم بفرستد. این بازی، دارای ۶ نقشه و مکان جدید مانند دوبی و برلین است. آزادی عمل بازیکنان برای کشتن اهداف این بار وسیع‌تر از هر نسخه‌ای است و آن‌ها می‌توانند هر مرحله‌ای را با چندین کار متفاوت به پایان برسانند. اما نکته‌ی مثبت این جا است که در حال حاضر فاصله‌ی زیادی با این بازی نداریم و طرفداران می‌توانند هر چه زودتر به تجربه‌ی این بازی موردانتظار بپردازند.

بازی Deathloop

تاریخ عرضه: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

استودیو Arkane جزء آن دسته از توسعه دهندگانی است که همواره دست به ساخت بازی‌های قابل تحسینی زده است. پروژه‌ی جدید آن‌ها که با نام بازی Deathloop شناخته می‌شود، ایده‌ی به شدت جالب و متفاوتی دارد. شخصیت اصلی این بازی که Colt نام دارد، در یک حلقه‌ی زمانی (Time Loop) گیر کرده و باید علاوه بر پیدا کردن راه نجات خود، آدم‌های مشخصی را هم به قتل برساند. البته در این میان کلت باید با یک آدم کش دیگر نیز مبارزه کند. کلت قرار است با استفاده از مخفی کاری، پارکور و اسلحه‌های متفاوت اهداف خود را به قتل برساند و از حلقه‌ی زمانی که در آن گیر کرده، خارج شود.

بازی Back 4 Blood

تاریخ عرضه: 1 تیر

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Back 4 Blood قرار است با ادامه دادن راه بازی Left 4 Dead، میراث این مجموعه را حفظ کند. Back 4 Blood توسط استودیویی توسعه داده می‌شود که وظیفه‌ی ساخت آخرین نسخه‌ی Left 4 Dead را بر عهده داشت. این بازی قرار است با الهام گیری از پدر معنوی خود، بازیکنان را در نقش چهار شخصیت مختلف قرار دهد. این چهار شخصیت در یک دنیای آخرالزمانی و زامبی زده گیر کرده‌اند و باید برای حفظ جان خود، با دسته‌های کوچک و بزرگ زامبی‌ها مبارزه کنند. آن دسته از افرادی که موفق به تجربه‌ی نسخه‌ی Early Access شده‌اند، از جذابیت بی حد و وصف آن تعریف می‌کنند. در ادامه باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که Back 4 ‌Blood می‌تواند به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ تبدیل شود یا خیر.

بازی Mass Effect Legendary Edition

تاریخ عرضه: اوایل ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی و نسخه‌ی بهبود یافته برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس
بهترین بازی های ۲۰۲۱

طرفداران مجموعه‌ی افسانه‌ای Mass Effect چندین سالی بود که منتظر یک نسخه‌ی بهبود یافته از سه گانه‌ی ابتدایی بودند. حالا، EA انتظارات را به پایان رساند و اظهار کرد که این بازی با نام Mass Effect Legendary Edition، به همراه تمام DLCها عرضه خواهد شد. در حال حاضر اطلاعات زیای در مورد این بازی وجود ندارد و تنها نمایش آن به یک تیزر کوتاه در مراسم Game Awards بر می‌گردد. به هر حال، Mass Effect Legendary Edition قرار است در اوایل سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار شود.

بازی Ratchet And Clank: Rift Apart

تاریخ عرضه: اوایل ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 5

بهترین بازی های ۲۰۲۱

نمایش‌های بازی Ratchet And Clank: Rift Apart از زمان معرفی اولیه، نشان داده‌اند که این بازی می‌تواند به یک دموی فنی و نشان دهنده‌ی قدرت پلی استیشن 5 تبدیل شود. یکی از مکانیک‌های اصلی این بازی، جا به جا شدن میان بعدهای مختلف است. این جا به جایی، به سرعت بالای SSD پلی استیشن 5 بستگی دارد و اگر خبری از چنین حافطه‌ای نبود، سازندگان نمی‌توانستند از چنین مکانیکی استفاده کنند. از آن جایی که اوایل سال ۲۰۲۱ به عنوان پنجره‌ی عرضه‌ی احتمالی Rift apart معرفی شده، فاصله‌ی زیادی با انتشار این بازی نداریم.

بازی Halo Infinite

تاریخ عرضه: پاییز ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Halo Infinite در ابتدا قرار بود به عنوان بزرگ‌ترین پروژه‌ی تاریخ ایکس باکس و در قالب یک بازی روز عرضه برای ایکس باکس سری ایکس منتشر شود. در نهایت، شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های آن باعث شد که نسخه‌ی جدید Halo تا پاییز سال ۲۰۲۱ تاخیر بخورد و بزرگ‌ترین بازی کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت، به موقع عرضه نشود. البته مشخص است که همه‌ی بازیکنان یک اثر با کیفیت را به یک بازی سطح پایین که خیلی زود عرضه می‌شود، ترجیح می‌دهند. پس شاید عقب افتادن Infinite پدیده‌ی مناسبی برای اکو سیستم ایکس باکس باشد. هنگامی که اولین تریلر گیم پلی اینفینیت به نمایش درآمد، مردم به شدت از گرافیک بصری آن ایراد گرفتند و آن را به یکی از موضوعات طنز روز تبدیل کردند. شاید به همین خاطر بود که مایکروسافت تصمیم گرفت حدود یک سال بیش‌تر به استودیو 343Industries فرصت دهد تا آن‌ها اثری را روانه‌ی بازار کنند که لیاقت داشتن نام Halo را به خود ببیند.

بازی Horizon Forbidden west

تاریخ عرضه: نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5
بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Horizon Forbidden west قصد دارد به عنوان ادامه‌ی مستقیم بازی Horizon Zero Dawn، ایلوی (Aloy) را به غرب ممنوعه بفرستد؛ محل خطرناکی که افراد کمی به آن سفر کرده‌اند. انتظار می‌رود که این بازی علاوه بر جزئیات معرفی شده، مکانیک‌های بسیاری را در خود جای دهد. هم چنین، بدون شک استودیو Guerilla Games در ماه‌های آینده اطلاعات بیش‌تری از نسخه‌ی جدید هورایزن، اثری که احتمالا به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ تبدیل می‌شود، منتشر می‌کنند.

بازی Far Cry 6

تاریخ عرضه: ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، رایانه‌های شخصی و Google stadia
بهترین بازی های ۲۰۲۱

بازی Far Cry 6 که در ابتدا برای عرضه در ماه فوریه ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود، با یک تاخیر غیرمنتظره مواجه شد. در حال حاضر، ما خبری از تاریخ انتشار این بازی نداریم و تنها می‌دانیم که نسخه‌ی جدید Far Cry قرار است در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱، روانه‌ی بازار شود. با این که این خبر بسیاری از طرفداران را ناراحت کرد، اما یوبیسافت شانس خوبی برای نمایش جدید بازی در سال ۲۰۲۱ دارد. بازی Far Cry 6 قرار است بسیاری از جزئیات جدید را به این مجموعه اضافه کند که پیش از این دیده نشده است. برای مثال، فارکرای ۶ قرار است به اولین نسخه از مجموعه تبدیل شود که در یک شهر بزرگ جریان دارد و یک پسر بچه را به عنوان یک نقش منفی وارد داستان می‌کند. اما مهم‌تر از این دو نکته، باید بدانید که وظیفه‌ی اجرای آنتاگونیست اصلی این بازی بر عهده‌ی خوان کارلو اسپوزیتو است که سابقه‌ی نقش آفرینی در سریال‌هایی مانند The Boys، Mandalorian و Breaking Bad را نیز دارد.

نسخه‌ جدید God of war

تاریخ عرضه: سال ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 5
بهترین بازی های ۲۰۲۱

علامتی که در تصویر مشاهده کردید، مربوط به واقعه‌ی رگناروک است که حکم آخرالزمان منطقه‌ی اسکاندیناوی و پایان دنیا را دارد. همین علامت و عبارت Ragnarok Is Coming، باعث شد که طرفداران نسخه‌ی جدید بازی God of War را با عنوان Ragnarok‌ بشناسند. به هر حال، آخرین نسخه‌ی مجموعه که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد، انتظارات را به شدت بالا برد و حالا بسیاری از طرفداران باور دارند که جدیدترین ماجراجویی کریتوس و آترئوس به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ تبدیل خواهد شد؛ آن‌ها از این جهت تردید زیادی در کیفیت محصول نهایی وجود ندارد. شاید بتوان گفت بازی God of War: Ragnarok نه تنها موردانتظارترین بازی سال ۲۰۲۱ است، بلکه برای خیلی‌ها حکم موردانتظارترین بازی نسل نهم را دارد. اگر می‌خواهید با این بازی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی ۵ نکته و ۵ شایعه که باید در مورد بازی God of War Ragnarok بدانید، مراجعه کنید.

بازی Gotham Knights

تاریخ عرضه: سال ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

شاید بازی Gotham Knights مورد انتظارترین بازی با محوریت دنیای DC نباشد، اما ایده‌ی به شدت جذابی دارد که ما را مجبور کرد نام آن را در فهرست مورد انتظار و بهترین بازی های ۲۰۲۱ بگذاریم. گاتهام نایتز نسخه‌ای از شهر گاتهام را به نمایش می‌کشد که بزرگ‌ترین نگهبان خود، یعنی بتمن، را از دست داده است. حالا در غیاب بروس وین یا همان بتمن، خانواده‌ی بتمن (Bat Family) وظیفه‌ی حفاظت از این شهر را دارد. بازی Gotham Knights یک اثر C0-Op و نقش آفرینی است که بازیکنان را در قالب شخصیت‌های Nightwing، ‌Batgirl، Robin و Red Hood می‌گذارد و آن‌ها را به مبارزه با محفل جغدها (Court of Owls) می‌فرستد. شما می‌توانید در مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد بازی Gotham Knights بدانید، با این اثر بیش‌تر آشنا شوید.

بازی Hogwarts Legacy

تاریخ عرضه: سال ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

سال‌های زیادی بود که طرفداران مجموعه‌ی هری پاتر، منتظر اثری بودند که بتواند تجربه‌ی زندگی در مدرسه‌ی هاگوارتز و دنیای جادوگری را شبیه سازی کند. حال آن طور که از شرایط مشخص است، بازی Hogwarts Legacy قرار است به این آرزو پایان دهد. یک بازی RPG و جهان باز که به بازیکنان اجازه می‌دهد علاوه بر خود هاگوارتز، به مکان‌هایی خارج از مدرسه بروند و به گشت و گذار بپردازند. داستان Hogwarts Legacy حدود ۱۰۰ سال پیش از داستان‌های خود هری پاتر جریان دارد که در آن بازه، خبری از پاترها و تهدیدی به نام ولدمورت وجود ندارد. به همین دلیل، سازندگان بازی در استودیو Avalanche Software آزادی عمل زیادی در امر روایت داستان دارند.

بازی Resident Evil Village

تاریخ عرضه: سال ۲۰۲۱

پلتفرم های مقصد: پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی
بهترین بازی های ۲۰۲۱

جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی رزیدنت اویل که با نام Resident Evil Village شناخته می‌شود، قرار است در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ به دست بازیکنان برسد. Village به دومین نسخه از سری تبدیل خواهد شد که از زوایه‌ی دید اول شخص استفاده می‌کند و به نوعی از دید داستان هم، به ادامه‌ی داستان نسخه‌ی هفتم می‌پردازد. اثری که با توجه به اطلاعات، قرار است به جاه طلبانه‌ترین نسخه‌ی سری تبدیل شود و بازیکنان را در محیط‌های بزرگ‌تری قرار دهد. نکته‌ی جالب و به نسبت عجیبی که در مورد این بازی وجود دارد، حضور شخصیت قدیمی و محبوب Chris Refield به عنوان آنتاگونیست است. در حال حاضر اطلاعات زیادی از داستان Resident Evil Village در دسترس نیست اما همان طور که همه‌ی ما انتظار داریم، این اثر قرار است به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ تبدیل شود.

در بین بهترین بازی های ۲۰۲۱ آثاری دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به طور خلاصه به ذکر نام آن‌ها می‌پردازیم:

  • بازی Scott Pilgrim Vs. The World: The Game – Complete Edition
  • بازی The Medium
  • بازی Outriders 2
  • بازی Persona 5 Strikers
  • بازی Bravely Default 2
  • بازی Monster Hunter Rise
  • بازی Shin Megami Tensei 5
  • بازی Evil Dead: The Game
  • The Lord of the Rings: Gollum

در پایان اگر قصد دارید به محض عرضه‌ی این بازی‌ها در بهترین حالت ممکن به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید، می‌توانید از طریق لینک‌هایی که در قسمت پایین قرار داده شده، استفاده کنید.

نظر شما در مورد مورد انتظار و بهترین بازی های ۲۰۲۱ چیست؟ آیا شما هم منتظر بازی خاصی هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید