اخبار و رویدادها, رویدادهای گیمی, یادداشت

بازی Elden Ring: آیا شاهد نمایش جدیدی از این بازی خواهیم بود؟

بازی Elden Ring

بازی Elden Ring پس از معرفی اولیه‌ی خود وارد یک سکوت خبری مطلق شد و طرفداران استودیو Fromdoftware از آن موقع منتظر یک نمایش جدید از این بازی بوده‌اند. اما با این وجود و ناامیدی طرفداران آیا در ادامه‌ی سال ۲۰۲۰ شاهد نمایشی از این بازی موردانتظار خواهیم بود؟

بازی Elden Ring

بازی Elden Ring، جدیدترین بازی در دست توسعه‌ی استودیو Fromsoftare که سابقه‌ی ساخت مجموعه بازی‌های Drak Souls را در کارنامه‌ی خود دارد، پس از نمایش اولیه‌اش در یک سکوت خبری مرگبار فرو رفته است و شاهد هیچگونه نمایشی از این بازی نبوده‌ایم. بازی Elden Ring در مراسم E3 سال ۲۰۱۹ که در لس آنجلس برگزار شد، با یک تیزر سینمایی کوتاه معرفی شد و طرفدارن بازی‌های فانتزی و Souls-Borne را بیش‌تر از هر زمان دیگری به وجد آورد. مورد دیگری که این بازی را مهم جلوه می‌دهد، حضور نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های بازی تاج و تخت، یعنی جرج. آر. آر. مارتین، است. این نویسنده با نوشتن این کتاب شهرت بسیاری را برای خود رقم زد. این شهرت، در ادامه و با ساخته شدن سریال بازی تاج و تخت به اوج رسید و طرفدارن بیش‌تری را به این داستان جلب کرد. از آن روزی که طرفدارن متوجه شدند که مارتین هم در پروژ‌ه‌ی ساخت الدن رینگ دست دارد، هیجان ساخته شده حول این بازی دو چندان شد. مارتین قرار است در نوشتن و ویرایش داستان در کنار هیدتاکا میازاکی، کارگردان بازی Elden Ring، به فعالیت بپردازد.

اما همان طور که اشاره کردیم، استودیو Fromsoftware هیچ نمایشی از بازی رو نکرده و طرفدارن را بیش‌تر از هر موقعی منتظر حتی یک خبر کوتاه گذاشته است. همین موضوع، باعث شد که شایعه‌هایی مبنی بر لغو روند توسعه‌ی این بازی به وجود بیاید و بسیاری از مردم را در این باره ناراحت کند. موردی که باعث می‌شود بیش‌تر به این شایعه دامن بخورد، واکنش نشان ندادن اعضای استودیو Fromsoftware به این مسئله بود. همه‌ی این داستان‌ها، ممکن است که به ضرر میازاکی و تیم حرفه‌ای او، منجر شود و از هیجانات حول بازی Elden Ring بکاهد. بنابراین، طرفداران در شرایط نامطمئنی قرار گرفته‌اند و هیچگونه ایده‌ای در مورد این بازی موردانتظار ندارند. هم چنین، متاسفانه با وجود حدس‌هایی که زده می‌شود، در سال ۲۰۲۰ هم شاهد هیچگونه نمایشی از این بازی نخواهیم بود و باید باز هم انتظار کوچک‌ترین خبر ممکن را از این اثر بکشیم.

همین سکوت خبری، باعث شده که برخی از دوستداران بازی‌های ویدیویی لطیفه‌ها و memeهایی با محوریت بازی Elden Ring درست کنند و بازی را به تمسخر بکشند. اما موردی که باعث می‌شود بیش از پیش ناامید شویم، عدم واکنش فرام سافتور و شرکت Bandai Namco نسبت به هر موضوع و شایعه‌ای است، در حالی که آن‌ها می‌توانستند با انتشار یک بیانیه‌ی چند خطی، قشر عظیمی از طرفداران را از سردرگمی در بیاورند. تازه این پایان ماجرا نیست و باید توجه کنید که زمان اکثر مراسم‌های مهم بازی‌های ویدیویی گذشته است و اکثر آن‌ها، به صورت اینترنتی و مجازی برگزار شده‌اند. البته، موردی که می‌توان به آن امیدوار بود، مراسم Game Awards 2020 است که با توجه به صحبت‌های جف کیلی، مجری مراسم، به صورت مجازی برگزار خواهد شد. اگر در طول چند سال اخیر اخبار بازی‌های ویدیویی را دنبال کرده‌اید، متوجه این موضوع شده‌اید که مراسم Game Awards در کنار معرفی کردن برترین بازی‌های سال، به معرفی برخی از بازی‌های جدید می‌پردازد. موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که می‌فهمیم سابقه‌ی معرفی بازی‌های بزرگ و موردانتظار در تاریخ این مراسم بوده است. گیم اواردز محتمل‌ترین گزینه‌ی ممکن است، اما مراسم‌های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در طول یکی از آن‌ها، نمایشی جدید از بازی Elden Ring را مشاهده کنیم.

بازی Elden Ring

بازی Elden Ring در نمایشگاه Gamescom

بزرگ ترین رویداد ویدیو گیمی که در چند وقت اخیر برگزار شده است، نمایشگاه Gamescom است. این مراسم در اوایل شهریور برگزار شد و نتوانست آن طور که باید واقع شود و شاهد نمایش‌های ناامید کننده‌ای از این مراسم بودیم. اما مورد جالبی که در مورد این نمایشگاه وجود دارد، این است که برخلاف هشدارهای متصدیان برگزاری مراسم، طرفداران در قسمت کامنت‌ها غوغای بسیاری را بر پا کردند و همواره نام بازی Elden Ring را در قسمت چت می نوشتند. این کار، برای این بود که حداقل اسم این بازی موردانتظار، در مراسم گفته شود که شاید شاهد واکنشی از یکی از افراد شویم. البته که مسئولان مراسم بیکار ننشستند و کلمه‌ی بازی Elden Ring را در قسمت چت، بلاک کردند. این بلاک کردن بدان معنا است که دیگر هیچکس نمی‌تواند این کلمه را در قسمت چت‌های همزمان بنویسد. درست است که این اقدام کمی به منظم شدن مراسم کمک کرد، اما به احساسات عده‌ی بسیاری از طرفداران که منتظر یک نمایش جدید بودند، ضربه‌ی بزرگی وارد کرد.

با وجود اتمام نمایشگاه Gamescom و وارد شدن به ماه سپتامبر، امیدهای بیشتری در سال ۲۰۲۰، از بین رفت. بعد از از دست دادن گیمزکام، فرصت‌های بسیاری برای بازی Elden Ring به وجود نخواهد آمد و شاهد مراسمی با عظمت و معروفیت گیمزکام نخواهیم بود.

رویدادهای ویدیوگیمی فصل پاییز و زمستان

اگر بخواهیم به تقویم دقت بیش‌تری کنیم، شانس معرفی شدن بازی Elden Ring در مراسم Tokyo Game Show بیش‌تر از سایر رویدادها است. اما خبرهای بد حول الدن رینگ تمامی ندارد و با توجه به اخبار منتشر شده، این بازی هیچگونه نمایشی در Tokyo Game Show نخواهد داشت و هیچکس نباید منتظر هیچگونه تیزری باقی بماند. با این که حضور شرکت Bandai Namco در رویداد بازی‌های توکیو تایید شده است، اما شاهد نمایشی از بازی الدن رینگ نخواهیم بود، چرا که در لیست بازی‌هایی که قرار است در این رویداد نشان داده شود، نامی از بازی Elden Ring دیده نمی‌شود. اما امکان دارد که اعضای این لیست در هر لحظه‌ای تغییر پیدا کند و اسم بازی موردنظر به این لیست اضافه شود. اما از آن جایی که طرفدارن بازی Elden Ring یاد گرفته‌اند که نباید به معرفی این بازی امید ببندند، کسی منتظر اتفاق خارق العاده‌ای نخواهد بود.

هم چنین، مورد دیگری که می‌توان به آن امیدوار بود و شایعه‌هایی هم در مورد آن پخش شده، نمایش مایکروسافت در Tokyo Game Show است. اما امید بسیار کمی در این موضوع وجود دارد که تریلر جدید بازی Elden Ring در مراسم مایکروسافت به نمایش گذاشته شود، علاوه بر این، انتظار می‌ورد که مایکروسافت در این بازه‌ی زمانی، تمام تلاش خود را می‌کند تا بر بروی بازی‌های نسل بعد و ایکس باکس سریز ایکس مانور بدهد، پس این نظریه هم احتمال کمی برای به واقعیت پیوستن دارد و نباید زیاد به آن امیدوار شد.

بازی Elden Ring

اما با این وجود که مراسم‌های مهمی در این چند وقت اخیر برگزار شده‌اند، هنوز هم می‌توانیم به رویداد‌های کوچک و بزرگی که در ادامه‌ی سال به وقوع می‌پیوندد، امیدوار شویم. برخی از این رویداد‌ها کوچک و گم نام و برخی دیگر از آن‌ها رویداد‌های نام آشناتری هستند. اما موردی که میان همه‌ی این رویدادها مشترک است، این است که همه‌ی آن‌ها به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می‌شوند و خبری از رویداد‌های فیزیکی که مردم در آن جمع شوند، نخواهد بود. به هر حال، حدس زدن این که بازی Elden Ring پتانسیل نمایش داده شدن در کدام یک از این مراسم‌ها را دارد، سخت است و نمی‌توان به طور قطعی به یکی از آن‌ها اشاره کرد.

اما در این میان، یک رویداد وجود دارد که محتمل‌تر از سایر مراسم‌ها است. PAX Oline که از تاریخ ۲۲ شهریور (۱۲ سپتامبر) شروع می‌شود و تا چندین روز ادامه دارد، یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های روی میز است. هم چنین، احتمال می‌رود که سونی و مایکروسافت برای کنسول‌های نسل نهمی خود دست به برگزاری یک رویداد بزنند. در این صورت، احتمال نمایش بازی Elden Ring بالاتر می‌رود، چرا که هر دوی آن‌ها به احتمال زیاد تعداد بسیاری از طرفداران را پای خود می‌نشانند و به مراسم‌های بزرگی تبدیل می‌شوند. اگر چنین رویداد‌هایی با محوریت پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سریز ایکس برگزار شود، احتمال وجود یک نمایش هیجان انگیز از بازی Elden Ring وجود دارد. اما مورد که این احتمال را ضعیف می‌کند، این است که الدن رینگ هنوز برای کنسول‌های نسل نهمی تایید نشده است و نمی‌دانیم که‌ آیا بر روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس عرضه خواهد شد یا خیر.

وضعیت بازی Elden Ring در سال ۲۰۲۰

با توجه به شرایط و سنجیدن اوضاع، می‌توان نتیجه گرفت که به احتمال زیاد هیچگونه نمایشی را از بازی Elden Ring در سال ۲۰۲۰، مشاهده نکنیم. این مورد در نوع خود بسیار عجیب است که استودیو Fromsoftware، در حالی این بازی را معرفی کرد که زمان زیادی تا آماده شدن نیاز دارد. البته این شرایط تنها برای بازی Elden Ring پیش نیامده و بازی Elder Scrolls VI هم دچار چنین معضلی شده است. هیچگونه تضمینی برای رونمایی از این دو بازی حتی در دو سال آینده هم وچود ندراد و ممکن است که باید سال‌ها انتظار یک نمایش جدید از این دو اثر فوق العاده مورد انتظار را بکشیم. در حال حاضر، تنها چاره‌ای که در پیش و رو داریم این است که صبر کنیم تا شاید یکی از این دو بازی، در چند وقت آینده از خود رونمایی کند.

بازی Elden Ring برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دست توسعه است و همان گونه که اشاره کردیم، در تاریخ نامشخصی عرضه خواهد شد. هم چنین هنوز خبری از نسخه‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس این بازی در دسترس نیست، اما با توجه به این که الدن رینگ در چند دسال آینده منتشر می‌شود، می‌توان حدس زد که تنها کنسول‌های نسل هشتمی را هدف خود قرار نخواهد داد و برای کنسول‌های نسل نهمی هم عرضه خواهد شد.

در پایان، اگر تمایل دارید پیش از عرضه‌ی بازی Elden Ring به تجربه‌ی بازی‌های دیگر استودیو Fromsoftware بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Bloodborne مراجعه کنید.

در پایان نظر شما درباره‌ی سکوت خبری بازی Elden Ring چیست؟ آیا روند توسعه‌‌ی این بازی متوقف شده است یا فرام سافتور تنها قصد دارد که با یک غافلگیری بزرگ به نمایش از بازی خود بپردازد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *