بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای کامل Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom

راهنمای کامل Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom

Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom با پیشرفت در بخش داستانی با استفاده از Crafting و قدرت‎‌های Elemental به دست می‎‌آیند، به همین دلیل ما راهنمایی برای شما آماده کردیم، پس در ادامه مطلب همراه ما بمانید.

Crafting با استفاده از قابلیت Ultrahand

Ultrahand ابزاری است که با استفاده از  آن می‎‌توانید برای مبارزات، گشت و گذار و حل پازل‌‎ها، وسایل متنوعی بسازید، به این قابلیت در ابتدای بخش داستانی دسترسی پیدا خواهید کرد. بیشتر این وسایل از طریق Shrineهای Great Sky Island آزاد خواهند شد. با نگه داشتن دکمه L میتوانید از Ultrahand استفاده کنید. این قابلیت بدون شک پایه و اساس تجربه جدیدترین نسخه‌ی سری محبوب زلدا است.

نگه داشتن و جا به جا کردن وسایل با استفاده از Ultrahand

یکی از قابلیت‎‌های ابتدایی Ultrahand این است که با استفاده از آن می‌‎توانید آیتم را نگه دارید، بچرخانید، بلند کنید یا به دیگر آیتم‌‎ها متصل کنید، تا در نتیجه وسیله‎‌ای زیبا و کاربردی بسازید. این Ability با بخش قبلی به صورت کامل در ارتباط است و همانطور که گفتیم پایه و اساس این بازی را شکل می‌دهد.

قابلیت Fuse

Fuse قابلیتی است که به شما اجازه می‌‎دهد یک سپر یا سلاح را با متریال‎‌های متفاوت یا حتی دیگر سلاح‎‌ها و سپرها ترکیب کنید.  به عنوان مثال شما یک سلاح چوبی دراختیار دارید، با استفاده از Fuse می‌‎توانید متریال یک سلاح مانند شمشیر را به سلاح چوبی خود برای افزایش آسیب آن منتقل کنید. البته می‎‌توانید آیتم‎‌های عجیب و غریبی مانند سپرهایی با Energy Beam نیز بسازید. در آینده یک راهنمایی کامل‌تر از این Ability در سایت قرار می‌دهیم.

قابلیت Autobuild

Autobuild را می‎‌توانید نسخه سریع‎‌تر Ultrahand در نظر بگیرید. با به اتمام رساندن کوئست‌‎های Depth، Chasm و هربار شکست دادن یک باس فایت‌‎ مشخص مربوط به آن، به دیزاین‎‌های جدیدی برای Autobuild دست پیدا خواهید کرد. همچنین می‌‎توانید از سیستم‎‌های History و Favorites استفاده کرده تا در سریع‎‌ترین زمان ممکن از طرح‎‌های خود استفاده کنید.

راهنمای کامل Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom

قابلیت‌های Utility Effect

از Utility Effectها در درجه اول برای حل پازل‎‌ها و سفر در نقشه‌ استفاده می‎‌شود. همچنین می‌‎توانید آن‌ها را از Shrineهای جزیره Great Sky به دست آورید. برای استفاده از آن‌ها درست مانند دیگر Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom، باید دکمه L را نگه دارید.

قابلیت Ascend

همانطور که از نام این قابلیت پیدا است، با استفاده از Ascend می‌‎توانید به مناطقی که ارتفاع بالاتری دارند دسترسی پیدا کنید. در واقع برای استفاده از آن زمانی که قابلیت را انتخاب کرده‌‎اید، یک Marker سبز رنگ در اطراف سقف‎‌هایی با ارتفاع کم، بلوک‎‌های مربع، پایین ستون‎‌ها و مناطق مشابه دیده می‎‌شود. شخصیت Link از اجسام جامد عبور می‎‌کند تا به منطقه مورد نظر شما برسد.

قابلیت Recall

Recall یا Rewind یکی از قابلیت‎‌های جذاب بازی است که به شما اجازه می‌‎دهد یک آیتم را در زمان حرکت دهید و آن را جا به جا کنید. به عنوان مثال یک بلوک از ارتفاع بلندی سقوط می‌‎کند، سپس Link به بالای بلوک می‌‎رود و از Rewind استفاده می‎‌کند، با استفاده از این قابلیت بلوک به موقعیتی که از آن سقوط کرده برمی‌گردد و شما را به جایی که می‌خواستید می‌رساند. این Ability هنگامی جذاب می‌شود که درگیر پازل‌های سخت‌تر بازی می‌شوید.

راهنمای کامل Abilityهای بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom

Sage Summonها و قدرت‌های Elemental

این قابلیت‎‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom از همراهان Sage نشأت می‌‎گیرند. در واقع مناطق اصلی بازی، هرکدام دارای یک شخصیت هستند که به شما کمک می‎‌کنند. زمانی که مرحله اصلی آن منطقه را به اتمام برسانید، همراه شما یک سنگ مرموز به دست می‎‌آورد که امکان می‌‎دهد قدرت‎‌های او به شخصیت Link منتقل شوند. چندین قابلیت از همراهان Link را نیز همیشه می‌‎توانید فعال کنید، البته برخلاف Ability‌هایی مانند Ultrahand، برای فعال کردن آن‌ها باید نزدیک به شخصیت شوید و دکمه A را فشار دهید. در هر صورت، فعال کردن این موارد ممکن است کمی دشوار باشد، به این دلیل که دوستان Link به جز چند شخصیت، دوست دارند بدون هدف خاصی بدوند.

قابلیت Sage of Wind

این قابلیت به همراه شما اجازه می‌دهد که وزش شدیدی از باد تولید کند که دشمنان کوچک را به عقب پرتاب می‌‎کند و هنگام پرواز کردن سرعت بیشتری به شما می‌‎دهد.

قابلیت Sage of Lightning

Sage of Lighting محدوده‌‎ای درخشنده اطراف Link ایجاد می‎‌کند که وسیع‌‎تر نیز خواهد شد، درنهایت با پرتاب تیر، یک صاعقه قدرت‌مند شلیک می‎‌شود.

قابلیت Sage of Water

این قابلیت، حبابی از جنس آب اطراف Link تشکیل می‎‌دهد تا از او در برابر حملات دشمنان محافظت کند، با تمیز کردن راه سرعت را افزایش دهد و البته در مناطق گرم Link را خنک کند.

قابلیت Sage of Fire

این قابلیت همراه شما را به یک توپ تبدیل می‎‌کند که دشمن را به عقب پرتاب کرده و مقدار کمی آسیب آتش نیز به او وارد خواهد کرد. از Sage of Fire برای شکستن سنگ‌‎ها جهت باز کردن راه نیز می‎‌توانید استفاده کنید، البته اگر سوار وسیله نقلیه‌‎ای باشید این قابلیت همیشه فعال است.

قابلیت Sage of Spirit

پنجمین و آخرین Sage، قابلیت Sage of Spirit است، که برای جلوگیری از اسپویل آن، بهتر است خودتان بازی را تجربه کرده و این قابلیت جذاب را به دست آورید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *