تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی Doom Eternal

تروفی-راهنمای تروفی Doom eternal

بعد از نسخه‌ی موفق Doom 2016، باید به سراغ نسخه‌ی جدید این سری بریم و یک بازی پر از اکشن و هیجان را تجربه کنیم. وقتی که اسم Doom را می‌شنویم، ناخودآگاه یاد گانپلی خاص و روانش می‌افتیم. Doom همیشه بازی خاصی بوده و خیلی بر گردن دنیای گیم حق دارد.  Doom Eternal هم این سبک خاص را ادامه داده و به بازی موفقی تبدیل شده است. این بازی در کل 34 تروفی (Trophy) دارد که 7 تاش در بخش آنلاین بدست میاد. با راهنمای تروفی‌ Doom Eternal در تیلنو همراه باشید تا یک بازی دیگر را هم پلات کنید.

پلاتینوم

طلا – 4 تروفی

نقره – 12 تروفی

برنز – 17 تروفی

تعداد دفعاتی که باید بازی را به پایان برسانید: 2 بار
حداقل زمان لازم: 25 تا 35 ساعت

Heavy metal

بدست آوردن تمام تروفی‌های بازی. (بدون نیاز به DLC)

Iconoclast

Icon of Sin را بکشید. این باس آخرین دشمن شما در بازی است که باید از پا دربیارید. این باس یکی از سخت‌ترین دشمنای درون بازیه و باید برای کشتنش وقت زیادی بزارید. 8 نقطه‌ی ضعف در زره این باس وجود دارد که باید آن‌ها را از بین ببرید. در این حین، دشمنای دیگری هم به سراغ شما میان که بهترین منابع برای جمع کردن تیر هستند.

Running up the High Score

تمام کردن حالت Extra Life با داشتن حداقل 10 جان اضافی در Inventory. در هنگام شروع یک بازی جدید، حالت Extra Life را انتخاب کنید و سپس آسانترین درجه سختی را انتخاب کنید. حالا باید یکبار دیگر بازی را تمام کنید و حداقل 10 جان در آخر بازی با خودتان داشته باشید.

They’re ALL My Favorite

خریدن تمامی پرک‌های Praetor Suit. برای این تروفی شما باید با استفاده از Sentinel Ghost‌هایی که در بازی وجود دارن، چهار پرک مربوط به این Suit را در 5 گروه متفاوت، بخرید.

It’s a Magic Number

666 تا Demon بکشید. برای این تروفی فقط کافیست که 666 تا از دشمنای بازی را بکشید. این تروفی احتمالا با اتمام مرحله‌ی 5، خود به خود بدست می‌آید.

The Hunters became the Hunted

Doom Hunters را بکشید. در آخر مرخله‌ی چهارم یعنی Doom Hunter Base، 3 تا باس وجود دارد که باید آن‌ها بکشید. بهترین راه، استفاده از Plasma Rifle برای صدمه زدن به شیلد آن‌هاست. هنگامی که سپرشون را پایین آوردند، با هر سلاحی که خواستید به آن‌ها دمج وارد کنید.

Thumbs Down

غلبه بر Gladiator در Coliseum. این تروفی در آخر مرحله‌ی 8 بدست میاد. Gladiator باس فایتی است که در کل مرحله‌ی Sentinel Prime باید باهاش بجنگید.

Reforged and Refueled

بدست آوردن یک Crucible جدید در مرحله‌ی Taras Nabad. این تروفی را ممکن نیست از دست بدهید و خود به خود در مرحله‌ی 9 بخش داستانی بدست میاد.

Nontraditionalist

Khan Maykr را بکشید. خان باس فایتی است که باید در آخر مرحله‌ی 12 شکستش دهید.

The Once and Future Slayer

تمام کردن بخش داستانی بازی روی درجه‌ی سختی دلخواه. کل بخش داستانی بازی شامل 13 مرحله‌ می‌شود که باید ‌آن‌ها را برای این تروفی به پایان برسانید. از اونجایی که درجه سختی تاثیری روی این تروفی نداره، بهتره که روی آسان‌ترین درجه‌ی سختی یعنی I’m too young to die، بازی را تمام کنید.

King of the Crystals

فول آپگرید کردن Health، Armor یا Ammo. برای این تروفی کافیست یکی از این سه را کاملا آپگرید کنید. برای این کار باید 4 تا از 12 کریستالی که در بازی وجود دارد را پیدا کنید و یکی از این سه گروه را آپگرید کنید.

Extra Extra Lives

جمع کردن 20 Extra Lives در طول بازی. این جان‌ها در مرحله‌های مختلف و در مکان‌های مخفی شده قرار داده شده‌اند. نیازی نیست که 20 تا از آن‌ها را همزمان در اختیار داشته باشید و فقط باید 20 تا از آن‌ها را جمع کنید.

…If only I Could Read

پیدا کردن تمامی صفحه‌های Physical Codex. به لینک پایین صفحه مراجعه کنید.

Breaker of Gates

تکمیل کردن تمام Slayer Gateها. 6 تا Slayer Gate در کل بازی وجود دارن که هر کدام با رنگ قرمز در نقشه نمایش داده شده‌اند. برا یپیروزی در مقابل آن‌ها، شما نیاز به Slayer Key دارید. هرکدام از این کلیدها در نزدیکی محل اسلیر گیت جاسازی شده و باید آن را پیدا کنید. با کشتن این دشمنان، شما امتیاز کافی برای گرفتن سلاح Unmaykr در Fortress of Doom را بدست میارید.

Gunpletionist

گرفتن حالت Master برای همه‌ی Modsهای هر سلاح.

Man vs Monsters

25 مسابقه را در حالت Battlemode به پایان برسانید. فرقی نمی‌کند که این مسابقات را در حالت Public یا Private انجام بدهید.

Truce between Demons

خودتان یا هم‌تیمی‌هایتان را به اندازه 50000 تا جان بدهید. در حالت Battlemode، نقش Defensive را انتخاب کنید. سپس از ویژگی Healing zone برای جان دادن به بقیه استفاده کنید. این ویژگی یک محل موقت برای پر کردن سلامتی، ایجاد می‌کند.

Doomsday

تکمیل کردن مرحله‌ی Hell on Earth. این تروفی در آخر مرحله‌ی 1 بخش داستانی بدست میاد.

Interplanetary Fracking

یک سوراخ در مریخ ایجاد کنید. این تروفی بعد از به اتمام رسیدن مرحله‌ی Mars Core بدست میاد.

Treasure Hunter

کامل کردن تمامی چالش‌ها و مبارزات در مرحله‌ی Taras Nabad. در واقع این تروفی در صورتی بدست میاد که شما این مرحله را 100 درصد کامل کنید. در بخش چالش‌ها هم باید 3 کار انجام بدهید. اولین کار، منجمد کردن 10 Demon با Ice Bomb است. سپس باید 3 گلوری کیل متفاوت انجام دهید و در آخر، باید 6 کدکس پیدا کنید. ترتیب این چالش‌ها مهم نیست. سخت ترین چالش، انجام 3 گلوری کیل است. در این مرحله، بین 4 تا 6 Pain Elementals وجود دارد که پیدا کردنشان برای این کیل‌ها واجب است. زمانی که جان آن‌ها پایین بود و در حالت Stunned قرار گرفته بودن، به پشت، جلو یا بغل آن‌ها برید و گلوری کیل را انجام دهید.

Master of Fasting

کامل کردن یک کرحله فقط با استفاده از چیت Famine mode. این چیت در آخر مرحله‌ی 10 بدست میاد. بعد از بدست آوردنش، به منوی مراحل برید و دکمه‌ی مربع را فشار دهید. حال فقط Famine mode را فعال کنید و یک مرحله را به دلخواه تمام کنید. این چیت، باعث می‌شود که دشمنان پس از مرگشان، فقط به شما تیر Ammo می‌دهند و دیگر خبری از زره و Health نیست.

Crystal Craving

آپگرید کردن Health، Armor یا Ammo. این تروفی خود به خود در طول داستان بازی بدست میاد.

This one’s my Favorite

کامل کردن یک گروه از پرک‌هایPraetor Suit . به تروفی They’re ALL my favorite مراجعه کنید.

Homemaykr

مصرف کردن 8 Sentinel Batteries در Fortress of Doom. در بازی 27 تا از این باتری‌ها وجود دارد که به شما اجازه می‌دهند در حالت Fortress of Doom، درها را باز کنید. با باز کردن این درها، می‌توانید آپگرید‌ها و رازهای متفاوتی را پیدا کنید. این باتری‌ها با تکمیل چالش‌های بخش داستانی بدست می‌آیند.

Reforged the Genie Lamp

پیدا کردن تمامی Cheat codeها. بعد از پیدا کردن این کدها‌ی تقلب، تروفی موردنظر بدست نمیاد و لازم است که همه‌ی آپگریدهای Praetor Suit را نیز خریداری کنید. با این کار Quakecode Mode هم فعال می‌شود و این تروفی آزاد می‌شود.

Metal Head

پیدا کردن کل کالکشن Albumهای بازی. به لینک پایین صفحه مراجعه کنید.

Playset Sold Seperately

پیدا کردن کل کالکشن اسباب بازی‌ها (Toy Collection). به لینک پایین صفحه مراجعه کنید.

Bonus Stage

کامل کردن یک Slayer Gate. به تروفی Breaker of Gates مراجعه کنید.

Meet your Unmaykr

بدست آوردن سلاح Unmaykr. به تروفی Breaker of Gates مراجعه کنید.

Darn it, They keep BREAKING

33 بار Glory Kill انجام بدهید. برای این کار لازم است تا دکمه‌ی R3 را در هنگامی که جان دشمنان کمه و به آن‌ها نزدیکید، فشار بدهید. توجه داشته باشید که این 33 کیل را باید در یک دور بازی انجام دهید.

Mix and Match

در نقش 5 تا Player Demons در حالت Battlemode بازی کنید. در حال حاضر 5 شخصیت Archvile، Mancubus، Marauder، Pain elemental و Revenant در این مود در دسترسند. برای این تروفی لازم است تا در نقش هر کدام، یک بازی را کامل کنید. یعنی در کل باید 5 بازی را در حالت Battlemode تکمیل کنید.

Fight like Hell

وارد کردن 5000 دمِج (Damage) به دشمنان در قالب یک Player demon. برای این کار باید به سراغ حالت آنلاین بازی یعنی Battlemode بروید.

Blood Bath

کشتن 200 دشمن در حالت Battlemode.

Weapons Expert

از هر 8 سلاح برای کشتن Player demonها در حالت Battlemode استفاده کنید.

در آپارات تیلنو، تمام ویدئوهایی که برای جمع کردن Collectibleها نیاز دارید، تهیه شده‌ان. به صفحه‌ی آپارات تیلنو برید تا این ویدئوها را ببینید.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید