راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Among Us

بازی Among Us مدتیه که محبوبیت زیادی در میان بازیکنان پیدا کرده است. حال ما در این مقاله سعی داریم چند نکته اساسی و مهم را برای ماهر شدن در امانگ آس به شما بگوییم. با تیلنو همراه باشید.

بازی Among Us یک بازی آنلاین چند نفره است که از 4 تا 10 بازیکن پشتیبانی می‌کند. در این بازی شما یا در نقش Impostor (قاتل) حضور دارید یا Crewmate (خدمه). Crewmate‌ها در دو صورت برنده می‌شوند؛ یا در صورت به اتمام رساندن تمام تسک (Task) یا همان ماموریت‌ها، یا با شناسایی قاتل و بیرون انداختن او از بازی. در سوی دیگر ایمپاسترها باید بقیه‌ی اعضا را بکشند تا زمانی که تعداد اعضای خدمه با ایمپاسترها برابر شود. در آن صورت قاتلان برنده‌ی این بازی خواهند بود. زمانی که شخصی یک جنازه در بازی پیدا می‌کند و آن را گزارش می‌دهد، تمام بازیکنان در جلسه‌ای به بحث می‌پردازند تا تصمیم بگیرند که چه کسی ایمپاستر است و او را از بازی بیرون بیاندازند. حال در ادامه چندین نکته برای بهتر شدن شما در بازی قرار دارد.

با نقشه و ماموریت‌های بازی آشنا باشید

‌مانند سایر بازی‌ها دیدن چند گیم‌پلی از بازی و یادگیری مکان‌ها و تسک‌های بازی برای شروع بسیار مفید است. سعی کنید تا زمان حفظ شدن اسم مکان‌های بازی نقشه‌ی بازی را جایی کنار خود داشته باشید. دانستن نام، نحوه‌ی انجام دادن و مکان تسک‌ها نیز نکته‌ی مهم و مفیدی است؛ زیرا می‌توانید با اطمینان کامل ماموریت‌هایی را که در نقش خدمه انجام داده‌اید شرح دهید و یا به عنوان ایمپاستر به دروغ بگویید که ماموریتی را انحام داده‌اید.

سکوت

در هنگام انجام ماموریت‌ها هیچ صحبتی نباید بکنید. تنها می‌توانید قبل از بازی و یا در جلسات میان بازی شروع به صحبت کنید. همچنین اگر در بازی کشته شوی به هیچ عنوان چه در طول بازی چه در جلسات حق صحبت کردن ندارید و فقط باید سکوت کنید. خدمه یا کرو میت‌ها پس از مرگ همچنان می‌توانند در نقشه‌ی بازی تسک‌های خود را کامل کنند؛ اما اجازه‌ی صحبت کردن ندارند. البته این نکته را توجه داشته باشید که شما اگر در دیسکورد بازی کنید قطعا همیشه می‌توانید حرف بزنید، ولی برای این که بازی جذاب و حرفه‌ای باشد، بهتر است که این کار را نکنید.

هوشیاری کلید کار است

هنگام پرسه زدن در سراسر نقشه وضعیت و موقعیت سایر بازیکنان را به خاطر داشته باشید. برای مثال اگر سه نفر را در راه اتاق ادمین (Admin) دیده‌اید و جنازه‌ای در نزدیکی آنجا گزارش شده است، می‌توانید این اطلاعات را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در نقش ایمپاستر هستید دانستن موقعیت بازیکنان روی نقشه باعث می‌شود بهتر پنهان شوید و حتی دیگران را به جای خود متهم کنید.

نکاتی در مورد Crewmateها: چگونه قاتلان را ازبین ببریم

تسک‌های خود را تکمیل کنید

این نکته ممکن است واضح به نظر برسد؛ اما گاهی ممکن است به راحتی نقش اصلی خود در بازی را از یاد ببرید و فراموش کنید که ماموریت‌هایی برای انجام دادن دارید. بسته به تنظیماتی که میزبان یا هاست (Host) بازی انتخاب کرده است، ترکیبی از تسک‌های کوتاه و بلند در بازی وجود دارد. خوشبختانه این تسک‌ها به راحتی نوشتن برخی اعداد در صفحه کیبورد یا پایین کشیدن یک اهرم است. همگام مشاهده‌ی یک فعالیت مشکوک هوشیار باشید؛ اما جایگاه اصلی خود را فراموش نکنید. شاید توانستید با تکمیل کردن تسک‌ها برنده‌ی بازی شوید.

Sabotageها را نادیده نگیرید

ایمپاسترها علاوه بر کشتن بازیکنان می‌توانند مکان‌هایی را در بازی خراب کنند یا به اصطلاخ سبوتیج (Sabotage) کنند. حال این خرابکاری‌ها دو نوع دارند؛ یا باعث بسته شدن درها برای چندین ثانیه می‌شوند یا باعث خراب شدن یک دستگاه از آن نقشه می‌شود که در آن صورت کرومیت‌ها باید قبل از تمام شدن زمان مربوطه آن مورد را تعمیر کنند. اگر کل خدمه از تعمیر کردن خرابی‌ها اجتناب کنند ایمپاسترها به راحتی برنده‌ی بازی می‌شوند. در آن شرایط پیکان‌هایی روی نقشه به نمایش در می‌‌آیند که مکان سبوتیج‌ها را نشان می‌دهند و شما باید با باقی اعضای تیم همکاری کنید تا هرچه زودتر آن خرابی‌ها را تعمیر کنید.

تاخیر نکنید، سریعا به Emergency Meeting بروید

اگر فکر می‌کنید اطلاعات ارزشمندی راجع به ایمپاسترها پیدا کرده‌اید، می‌توانید یک جلسه‌ی اضطراری یا Emergency Meeting راه‌اندازی کنید. هر نقشه‌ی بازی Among Us دارای یک دکمه‌ی اضطراری و یک عدد نشان دهنده‌ی اینکه هر بازیکنان چند بار فرصت Emergency Meeting دارد است.

نکاتی در مورد Impostorها: چگونه دوستان خود را فریب دهیم

vent کردن

برخلاف خدمه، ایمپاسترها می‌توانند با ورود به کانال‌ها یا همان ونت‌ها (Vent) بسیار سریع‌تر در سراسر نقشه حرکت کنند. در ونت‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید که به کدام اتاق و کجای نقشه بروید و یا همچنین می‌توانید فقط در آنجا پنهان شوید و کمین کنید؛ اما به یاد داشته باشید که وقتی در ونت‌ها پنهان شده‌اید، مدت زمان بازیابی سبوتیج‌ها و قتل‌هایتان متوقف می‌شود. ولی به هرحال ارزش این را دارد که چندین ثانیه پنهان شوید تا ببینید آیا اعضای خدمه آنجا هستند یا نه.

مشغول به نظر برسید

به عنوان ایمپاستر هدف شما کشتن و خرابکاری است؛ اما باید تسک‌ها را هم در ذهن داشته باشید تا در مواقع اضطرار به کمکتان بیایند. غیر واقعی در کنار تسک‌ها بایستید و تظاهر کنید که در حال انجام ماموریت هستید تا بقیه بازیکنان به شما شک نکنند. در این صورت اگر سایر بازیکنان در جلسات پرسیدند که در طول بازی چه تسک‌هایی را انجام داده‌اید می‌توانید به راحتی نام ببرید و اگر کسی هم آن اطراف بوده باشد می‌‎تواند تایید کند و اینگونه اتهام از شما برداشته می‌شود.

Sabotage کنید

خاموش کردن چراغ‌ها، خراب کردن دستگاه اکسیژن و بستن درها تنها چند روشی است که می‌توانید با کمک آن‌ها بازیکنان را سر در گم کنید و هدف خود را بکشید. پس از هر سبوتیج مقداری زمان می‌برد تا دوباره بتوانید سبوتیج کنید، پس باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید و در این لحظات هدف‌های خود را تنظیم کنید. کشتن بازیکنان کنار ونت‌ها به شما کمک می‌کند که سریع از صحنه‌ی جرم فرار کنید و اتهام را گردن شخص دیگری بیاندازید. همچنین با خاموش کردن چراغ‌ها می‌توانید وسعت دید خدمه را کم کنید و راحت‌تر بازیکنان را به قتل برسانید. همچنین ایمپاستر می‌تواند خود سبوتیج‌ها را تعمیر کند و با این راه می‌توانید خودتون را بی‌گناه نشان دهید.

مراقب دوربین‌ها باشید

کرومیت‌ها می‌توانند از دوربین‌ها برای رصد کردن نقشه و گرفتن مچ ایمپاسترها استفاده ‌کنند. به طور کلی بهتر است از کشتن در راهروها و در دید دوربین‌ها خودداری کنید؛ اما بعضی مواقع فقط چندین ثانیه برای کشتن وقت هست. خوشبختانه می‌توانید با چراغ قرمز چشمک‌زن کنار دوربین‌ها تشخیص دهید که کسی در حال استفاده از دوربین‌ها است یا خیر. حتی اگر خارج از محدوده‌ی دوربین‌ها کشتید، اگر متوجه شدید که کسی در حال دیدن دوربین‌ها است بهتر است حواس خود را جمع کنید تا عادی به اتاق‌ها ورود و خروج کنید.

جنازه‌ها را گزارش دهید

جلب اعتماد دیگران در بازی Among Us ممکن است کمی چالش برانگیز باشد؛ اما با گزارش کردن جسد‌های بازی می‌توانید چهره‌ی بی‌گناه به خود بگیرید و اتهام را از روی خود بردارید. البته این استراتژی می‌تواند خیلی خطرناک باشد و اگر بازیکنان از قبل به شما مشکوک باشند حتی ممکن است این ایده به صورت معکوث عمل کند. بنابراین اگر تا به اینجای کار توانسته‌اید خوب عمل کنید و در جلسات نظر دیگران را بر روی خود مثبت نگه دارید، ماندن در سایه و اجرا کردن این استراتژی گزینه‌ی بسیار مناسبی است.

این‌ها چندین نکته برای افزایش مهارت شما در بازی Among Us چه در نقش ایمپاستر و چه در نقش خدمه بود. امیدواریم که این راهنمایی‌ها برای شما مفید بوده باشد.

نظر شما در مورد بازی Among Us چیست؟ آیا تابحال این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PCGamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “راهنمای بازی Among Us

  1. محمد رضا گفت:

    ببخشید اگه در بازی یک نفر همون اول بدون انجام دادن تسک بمیره و بقیه کرومیت ها بخوان با کامل کردن تسک ها بازی را ببرند تکلیف تسک های انجام نشده اون بازیکن چی میشه ؟
    من درخواست دارم سازندگان کاری کنند که مثلا ۲۰ تا تسک برای همه بازیکن ها به شکل مشترک باشه باشه و همه بازیکن ها بتوانند تست های شخصیت مرده را انجام دهند و ایمپاستر ها بتوانند داخل تسک ها بروند و انجام دهند یا وانمود کنند

دیدگاهتان را بنویسید