یادداشت, بازی, داستان, راهنمای خرید بازی

معرفی شخصیت بسیم در داستان بازی Assassin’s Creed Mirage

معرفی شخصیت بسیم در داستان بازی Assassin's Creed Mirage

بسیم (Basim) به عنوان شخصیت اصلی داستان بازی Assassin’s Creed Mirage نقش بزرگی در اتفاقات و رویدادهای آن دارد. اما این شخصیت کیست، چه هویتی دارد و چگونه سر از داستان در می‌آورد؟ در ادامه به این سوال‌ها و جزئیات تکمیلی مربوطه خواهیم پرداخت.

بسیم در داستان بازی Assassin’s Creed Mirage چه نقشی دارد؟

بسیم که ریشه‌اش به سمت خاورمیانه و کشورهای اطراف ایران خودمان بر می‌گردد، شخصیت اصلی داستان اساسینز کرید میراژ به شمار می‌رود. به همین دلیل، او از اهمیت بالایی برخوردار است و برای فهم هرچه بهتر داستان، باید از هویت این کاراکتر مرموز بیش‌تر سر دربیاورید. حالا که Assassin’s Creed Mirage با هدف پایبندی به ریشه‌های مجموعه ساخته شده، شخصیت‌پردازی بسیم به عنوان یک اساسین از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به این فرقه مرموز وفادار بماند.

درست مانند اتزيو آدیتوره و کاساندرا، بسیم هم سرگذشت جالبی دارد که باید پیش از ورود به داستان Assassin’s Creed Mirage یک سری نکات را در مورد او بدانید. البته توجه داشته باشید که این شخصیت یک چهره کاملا جدید محسوب نمی‌شود و ما پیش از این او را در داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla مشاهده کرده‌ایم؛ به همین دلیل حتی پیش از رفتن به سراغ داستان بازی هم به نحوی او را می‌شناسیم. فقط توجه داشته باشید که وقایع میراژ چند سال قبل از داستان اساسینز کرید والهالا رخ می‌دهد. بنا بر همین موضوع، ما نسخه جوان‌تر و خام‌تری از بسیم می‌بینیم که با بازی قبلی تفاوت‌های عمده‌ای دارد.

داستان بازی Assassin's Creed Mirage

گذشته بسیم ابن اصحاق

نام کامل شخصیت اصلی داستان بازی Assassin’s Creed Mirage بسیم ابن اصحاق (بسیم، پسر اصحاق) است. او پسر یک معمار بزرگ است که در سنین جوانی یتیم می‌شود و به اجبار در خیابان‌های شهر بغداد برای بقا تلاش می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که او شروع به دزدی کند و با مخفی‌کاری خو بگیرد. بسیم در ادامه به جمع اساسین‌ها می‌پیوندند و برای تبدیل شدن به یک قاتل حرفه‌ای تلاش می‌کند. البته که شخصیت مورد بحث در این مسیر موفق می‌شود و بعدها مقام رئیس اساسین‌های شهر قسطنطنیه را به دست می‌آورید. در ادامه هم او شخصیتی با نام هیتام را به عنوان دستیار خود انتخاب می‌کند که او را هم در داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla مشاهده کرده‌ایم.

اگر به تجربه والهالا پرداخته باشید می‌دانید که اودین، خدای خدایان نورث، در جسم شخصیت ایور حلول کرده است. اما در دستی دیگر، بسیم نمایانگر لوکی است که او را با عنوان خدای شرارت و حقه‌بازی می‌شناسیم. در داستان والهالا جادوگری وجود دارد که برای جلوگیری از نابود شدن مجدد تمدن، ارتباطی میان شخصیت‌های داستان و خدایان اسکاندیناوی برقرار می‌کند تا از تجربیات پیشینیان برخوردار شوند. به همین دلیل، انگیز‌ه‌ها و افکار لوکی در شخصیت بسیم تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که کاراکتر مورد بحث به خدای شرارت اسطوره‌شناسی نورث نزدیک و نزدیک‌تر شود. اما همه این موارد به داستان والهالا مربوط است و ما نمی‌دانیم که پیش از تاثیرات لوکی، بسیم ابن اصحاق چه اهداف و رفتارهایی داشته است.

اما با گذر از بحث‌های مطرح شده، ما می‌دانیم که شخصیت اصلی داستان بازی Assassin’s Creed Mirage یک اساسین مستعد است؛ فردی که در کنار کشتن آدم‌ها به علم و دانش نیز علاقه دارد و همیشه در پی بیش‌تر یاد گرفتن است. همین کنجکاوی در کنار شخصیت کاریزماتیکی که در والهالا مشاهده کردیم می‌توانند تشکیل یک پروتاگونیست جذاب دهند که مخاطب را تا آخرین لحظه در جای خود میخکوب کند. حال صرفا باید با تجربه بازی متوجه شویم که آیا یوبیسافت از پس پردازش شخصیت اصلی به خوبی برآمده است یا خیر.

قابلیت‌ها و مهارت‌های شخصیت بسیم

علاوه بر مسائل ذهنی و مربوط به آگاهی عقلی، همان‌طور که گفته شد بسیم یک اساسین فوق‌العاده بااستعداد و بامهارت است. همین که او مدتی در سمت رئیس اساسین‌های قسنطنطیه قرار داشته مهر تثبیتی بر این موضوع محسوب می‌شود. در واقع تا زمانی که یک فرد از مهارت و دانش بالایی برخوردار نباشد به چنین مقام مهمی نمی‌رسد. علاوه بر این، بسیم به عنوان قاتل شماره یک Templarها یا همان Ancient Oneها محسوب می‌شود و تخصص خاصی در این زمینه دارد. همه این‌ها نشانگر این هستند که پسر اصحاق نحوه مبارزه رو در رو را می‌داند. فقط توجه داشته باشید که تخصص اصلی بسیم در زمینه مخفی‌کاری تعریف می‌شود و به همین دلیل یک اساسین تمام عیار است.

ولی توجه داشته باشید که بسیم ابن اصحاق به هیچ وجه شخصیت کاملی نیست و اهداف شومی هم در سر دارد. با توجه به اطلاعاتی که در مورد مجموعه اساسینز کرید وجود دارد، بسیم پسر خود را از دست می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که دیدگاه او نسبت به زندگی کمی تغییر پیدا کند. علاوه بر این، همان‌طور که اشاره شد شخصیت شرور لوکی هم روی بسیم تاثیر می‌گذارد تا او نگاه خصمانه‌ای نسبت به همه چیز داشته باشد. البته که این موارد به معنی سست بودن رفتارهای کاراکتر مورد بحث نیست. او همواره برای دوستان و اطرافیان خود اهمیت قائل است و وفاداری بالایی نسبت به آن‌ها دارد.

با وجود اینکه باید با تجربه داستان بازی Assassin’s Creed Mirage به جزئیات بیش‌تری در مورد شخصیت بسیم دست پیدا کرد، همین حالا هم اطلاعات جالبی در مورد قابلیت‌های وی وجود دارد. ما با تماشای ویدیوهای گیم‌پلی متوجه شدیم که او می‌تواند با استفاده از قابلیت خاص خود تله‌پورت کند و چندین دشمن را به صورت همزمان بکشد. علاوه بر این، او در استفاده از خنجرها هم مهارت دارد و می‌تواند با استفاده از آن‌ها دشمنان را از راه دور مورد هدف قرار دهد.

در این نقطه به پایان مقاله معرفی شخصیت بسیم در داستان Assassin’s Creed Mirage می‌پردازیم. شما درباره این موضوع چه فکری می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheLoadout

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *