تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Odyssey

بازی Assassin's Creed Odyssey

در اواسط نسل هشتم بود که استودیو یوبیسافت، با معرفی بازی Assassin’s Creed Origin تصمیم به ایجاد تغییرات کلی در هسته‌ی گیم‌پلی این مجموعه گرفت و آن را از یک بازی اکشن-ماجراجویی، به یک اثر نقش‌آفرینی تبدیل کرد. تصمیمی که در این نسخه به بهترین شکل ممکن به انجام نرسید، اما اولین قدم در راستای تغییرات گسترده‌ی AC بود. پس از این بازی، ما با اثری به اسم Assassin’s Creed Odyssey مواجه شدیم که کاملا به یک بازی نقش‌آفرینی تبدیل شده بود. درخت مهارت‌های گسترده‌تر و سیستم انتخاب دیالوگ از جمله مواردی بودند که به این بازی اضافه شدند تا یک تغییر کامل را نسبت به نسخه‌های اوریجینال مجموعه شاهد باشیم. البته این تغییرات به مذاق بعضی از طرفداران خوش نیامد و خیلی از آن‌ها دیگر این بازی‌ها را Assassin’s Creed نمی‌خواندند. اما این تغییرات چیزی از کیفیت خوب آثار جدید یوبیسافت کم نمی‌کند و در مجموع با بازی‌هایی باکیفیت طرف هستیم.

اگر شما نیز جزو خریداران بازی Assassin’s Creed Odyssey هستید و می‌خواهید تا تروفی‌های این بازی را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید، با تیلنو و ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

 • میانگین زمان لازم برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم: ۶۰ الی ۷۰ ساعت
 • تروفی‌های آفلاین: ۵۱ عدد
 • تروفی آنلاین: ندارد
 • آیا درجه‌ی سختی در دریافت تروفی‌ها تاثیر دارد؟ خیر

پلاتینیوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۱۰ تروفی

برنز – ۳۸ تروفی

Epic Cycle

تمام تروفی‌های بازی Assassin’s Creed Odyssey را به دست بیاورید.

Odyssey’s End

اپیزود نهم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Island Hopper

۲۰ مرحله (اصلی و فرعی) را در مناطق Pephka، Obsidian و Abantis Islands تکمیل کنید. این مناطق هر کدام در نقاط زیر قرار دارند:

 • منطقه‌ی Pephka: نیمه‌ی سمت راست جزیره‌ی Messara
 • منطقه‌ی Obsidian Islands: این منطقه از مجموع دو جزیره‌ی Hydrea و Melos تشکیل شده است.
 • منطقه‌ی Abantis Islands: این منطقه نیز از مجموع دو جزیره‌ی Euboea و Skyros تشکیل شده است.

در مجموع ۲۳ مرحله در این مناطق وجود دارد که شما می‌توانید سه تا از آن‌ها را انجام ندهید.

Taking Back Athens

اپیزود هشتم بازی را به اتمام برسانید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

I am Legend

یک اسلحه و پنج تکه‌ی زره خود را به قطعات افسانه‌ای تبدیل کنید. آیتم‌های افسانه‌ای با رنگ زرد در بازی قابل رویت هستند و شما می‌توانید آن‌ها را از راه‌های مختلفی به دست بیاورید. در کنار بخش داستانی و مراحل فرعی که احتمالا برای به دست آوردن این تروفی کافی باشند، شما می‌توانید به کشتن Cultist ها بپردازید که هر کدام از آن‌ها یک آیتم افسانه‌ای را به شما می‌دهند.

Are You Not Entertained

یک بار در تجربه‌ی خود، قهرمان Arena شوید. آرِنا یکی از بخش‌های فرعی بازی است که شما را در پنج مبارزه‌ی مختلف، در مقابل دشمنان مختلفی قرار می‌دهد. این نکته لازم به ذکر است که آخرین مبارز این بخش، سطح ۵۰ دارد و شما نمی‌توانید تا اواخر بازی با او مبارزه کنید. مکان دقیق Arena در تصویر زیر قابل مشاهده است.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Legacy Restored

نیزه‌ی خود را تا سطح ۶ آپگرید کنید. شما برای ارتقا دادن نیزه‌ی خود، نیاز به Artifact Fragment هایی دارید که با کشتن Cultist ها به دست می‌آید. شما با کشتن تمام کالتیست‌ها، آرتیفکت‌های کافی برای ارتقای نیزه را پیدا می‌کنید.

The Cult Unmasked

تمام کالتیست‌های حاضر در بازی را بکشید. در مجموع ۴۲ نفر عضو این فرقه هستند که به نوعی دشمنان شما محسوب می‌شوند. در یکی از قسمت‌های منوی بازی شما می‌توانید به لیست کامل این شخصیت‌ها دسترسی داشته باشید. هرکدام از این کاراکترها در قسمتی از نقشه پراکنده شده‌اند و شما برای پیدا کردن آن‌ها، باید سرنخ‌های ارائه شده توسط بازی را به دقت بررسی کنید. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید و سپس به سراغ این فرقه بروید. زیرا تا پایان بخش داستانی شما با تعداد زیادی از اعضای این کالت برخورد می‌کنید و آن‌ها را به قتل می‌رسانید.

Lord of the Seas

کشتی خود (Adrestia) را تا بالاترین سطح ممکن ارتقا دهید. برای آپگرید بخش‌های مختلف کشتی شما به آهن و چوب درخت زیتون نیاز خواهید داشت که آن‌ها را می‌توانید با گشت و گذار در محیط و لوت‌کردن بقایا کشتی‌های دیگر پیدا کنید. یکی دیگر از راه‌هایی که به شما متریال زیادی را می‌‌دهد، Dismantle کردن لوازم و آیتم‌هایی است که نیازی به آن‌ها ندارید. شاید سخت‌ترین بخش ارتقای کشتی‌ها پیدا کردن Ancient Table ها باشد. این صفحات باستانی و قدیمی، در خرابه‌های مختلف و در برخی موافق نیز توسط آهنگر‌ها به فروش می‌رسند.

The Argonauts

فرمانده‌های کشتی خود را تماما به افرادی با سطح افسانه‌ای تبدیل کنید. قبل از پیدا کردن افراد لازم برای این کار، شما باید بدنه‌ی کشتی خود را تا سطح چهار ارتقا دهید. زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید چهار فرمانده را برای کشتی خود انتخاب کنید. برای استخدام افراد مختلف، شما باید با دست خالی به مبارزه آن‌ها بپردازید و یا به صورت مخفیانه به آن‌ها نزدیک شده و با یک ضربه، شخصیت مد نظر خود را بی‌هوش کنید. سپس به بالای سر او رفته و با فشردن دکمه‌ی R3، کاراکتر مورد نظر را به استخدام خود در بیاورید. لازم به ذکر است که برای آگاهی از سطح شخصیت‌های مختلف، می‌توانید با عقاب خود آن‌ها را اسکن کنید تا سطح‌شان در سمت راست صفحه برای شما به نمایش در بیاید.

Going For Gold

خط داستانی Olympics را تکمیل کنید. این مراحل پس از تکمیل‌کردن مرحله‌ی Kings of Sparta قابل دسترس هستند و شما باید به انجام آن بپردازید. پس از تکمیل این مراحل، تروفی مورد نظر به دست می‌آید.

One Head Down

یک شاخه‌ی کامل از افراد Cult of Kosmos را بکشید. برای راهنمایی به تروفی The Cult Unmasked مراجعه کنید.

This is Sparta

نبرد ۳۰۰ را تکمیل کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

An Odyssey in the Making

اپیزود اول بازی Assassin’s Creed Odyssey را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Past Mistakes

اپیزود دوم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Evil Unearthed

اپیزود سوم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

The Bright Minds

اپیزود چهارم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

From the Ashes

اپیزود پنجم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Democracy Falls

اپیزود ششم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Legend in the Making

اپیزود هفتم بازی را تکمیل کنید. این تروفی به بخش داستانی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Make It Your Own

برای اولین بار یکی از آیتم‌های خود را Engrave کنید. Engrave کردن به معنای ارتقای آیتم خاصی با استفاده از منابع مختلف است. برای این کار باید به پیش یک آهنگر بروید. سپس از منوی باز شده، گزینه‌ی Engrave را انتخاب کنید. درصورت داشتن منابع کافی، عمل ارتقا انجام می‌شود و تروفی مد نظر نیز به دست خواهد آمد.

You Work for Me Now

اولین کاپیتان با سطح افسانه‌ای را برای کشتی خود پیدا کنید. توضیحات کامل در تروفی The Argonauts داده شده است. اما خالی از لطف نیست اگر بگوییم که برای پیدا کردن شخصیت‌های لجندری در زمان سریع‌تر می‌توانید به سراغ کاپیتان‌ها و فرمانده‌های پایگاه‌های مختلف بروید.

Shiny

اولین آیتم Legendary خود را به دست بیاورید. شما به صورت خودکار و در پایان اپیزود دوم بخش داستانی این تروفی را به دست خواهید آورد.

Demigod

به سطح ۵۰ در بازی برسید. به اتمام رساندن بخش داستانی بازی به تنهایی شما را تا سطح ۴۰ ارتقا می‌دهد. در کنار این بخش، به انجام ماموریت‌های فرعی، شکار حیوانات و کشتن Mercenary ها بپردازید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به بالاترین سطح ممکن در بازی برسید.

Godly Power

یکی از قابلیت‌های سطح سه در درخت مهارت بازی را آزاد کنید. این تروفی به احتمال زیاد در اواخر بازی به دست می‌آید و شما نیازی به انجام کار‌های فرعی نخواهید داشت.

Top of the Food Chain

به بالاترین رتبه در بین مزدور‌ها برسید. سعی کنید تا این کار نیز را در کنار تکمیل مراحل اصلی و فرعی انجام دهید. شما با کشتن هر یک مزدور، یک رتبه در جدول Mercenaries بالا می‌روید. این نکته نیز لازم به ذکر است که کشتن مزدور‌هایی که رتبه‌ی کمتری نسبت به شما دارند، تغییری در رتبه‌ی شما ایجاد نمی‌کند.

Stink Eye

چشم یکی از باس‌فایت‌های بازی را از یک بز در منطقه‌ی Kephallonia پس بگیرید. این اتفاق پس از اتمام اپیزود اول بخش داستانی قابل انجام است. برای به دست آوردن این چشم، شما باید به منطقه‌ی گفته شده بروید و به کشتن بز‌های مختلف بپردازید تا بالاخره این آیتم را به دست بیاورید. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از کشتن بزها، حتما آن‌ها را لوت کنید.

Hermes’s Homie

از تمام مناطق یونان باستان بازدید کنید. به دست آوردن این تروفی به مرور راحت‌تر می‌شود زیرا بازی شما را مجبور به بازدید از جزیره و شهر‌های مختلف می‌کند.

In Perseus’s Image

باس فایت Medusa را بکشید. برای رسیدن به این باس، شما باید یک سری از مراحل فرعی را انجام دهید که از مرحله‌ی Romancing The Stone Garden شروع می‌شود. لازم به ذکر است که این باس سطح ۵۰ دارد و تا اواخر بازی نیز در دسترس نیست. پس برای رویارویی با او عجله نکنید و سطح خود را حداقل ۴۷ برسانید. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مرحله را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

A-maze-ing Victory

باس‌فایت Minotaur را نابود کنید. برای مبارزه با این باس شما باید یک خط داستانی فرعی را شروع کنید که از مرحله‌ی Myths And Minotaurs شروع می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مرحله‌ را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Eye on the Prize

باس‌فایت Cyclops را نابود کنید. برای رسیدن به این باس شما باید خط داستانی فرعی را به پایان برسانید که از مرحله‌ی A God Among Men شروع می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مرحله را ببینید. (این باس به شخصیتی که در پایان اپیزود یک با او رو در رو مربوط نیست.)

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Riddle Me This

شخصیت Sphinx را گول بزنید. برای رو‌به‌رو شدن با این شخصیت شما باید مرحله‌ی فرعی A Family Legacy را شروع کنید. زمانی که او رو در رو می‌شوید، این شخصیت سوال‌هایی را از شما می‌پرسد که باید به درستی آن‌ها را حل کنید. نکته‌ی مهم این است که سوال‌های پرسیده شده، هر بار متفاوت هستند و از بین ۱۲ سوال مختلف، سه سوال پرسیده می‌شود. اگر شما جواب اشتباهی بدهید، کشته خواهید شد و باید دوباره این مکالمه را انجام دهید. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مرحله را مشاهده کنید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Master of the Hunt

خط داستانی Daughters of The Artemis را تکمیل کنید. این خط داستانی از تعدادی مرحله‌ی فرعی تشکیل شده که در آن‌ها باید به شکار حیوانات مختلف بپردازید. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مراحل را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Everybody Benefits

خط داستانی شخصیت Markos را به اتمام برسانید. این خط داستانی با مرحله‌ی A Business Opportunity شروع می‌شود و شامل چهار مرحله است. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مراحل را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Trust Me, I’m a Doctor

خط داستانی شخصیت Hippokrates را تکمیل کنید. این خط داستانی در اپیزود هفتم با مرحله‌ی Hunting Party برای شما باز می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مراحل را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

A Pirate’s Life for Me

خط داستانی شخصیت Xenia را تکمیل کنید. شما در اپیزود پنجم با این کاراکتر آشنا می‌شوید اما این مراحل در اپیزود هفتم بازی در اختیار شما قرار می‌گیرند. در تصویر زیر می‌توانید مکان دقیق شروع این مراحل را ببینید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Odyssey

Scourge of the Aegean

اولین کشتی Epic خود را غرق کنید. این دسته از کشتی‌ها با یک نماد زرد در دنیای بازی Assassin’s Creed Odyssey قابل مشاهده هستند. برای به دست آوردن این تروفی شما باید ابتدا با آن‌ها وارد مبارزه دریایی شوید و پس از نابود‌کردن آن‌ها، یک شلیک دیگر انجام دهید تا کشتی مورد نظر کاملا غرق شود و قابلیت حمله به عرشه‌ی آن را نداشته باشید.

Blood Sport

یک مزدور را در بخش Arena بکشید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها در برخی مواقع دشمنان شما در آرنا از مزدور‌ها تشکیل شده‌اند. در واقع شما اکثر مواقع به دشمنان معمولی مبارزه می‌کنید. برای این که مزدور‌ها را به داخل این بخش بکشانید، می‌توانید کمی سطح تحت تعقیب بودن خودتان را بالاتر ببرید تا مزدور‌ها به دنبال شما باشند.

Harder, Better, Faster, Stronger

کشتی خود را برای اولین بار ارتقا دهید. برای راهنمایی به تروفی Lord of the Seas مراجعه کنید.

Fashion’s Creed

یک دست کامل از زره‌های افسانه‌ای را به دست بیاورید و از آن‌ها به صورت همزمان استفاده کنید. شما با به اتمام رساندن خط داستانی Daughters of The Artemis که کمی بالاتر درباره‌ی آن توضیح دادیم، می‌توانید یک سِت کامل از زره‌های افسانه‌ای را به دست بیاورید.

Aphrodite’s Embrace

با یک شخصیت دیگر وقت بگذرانید.

Birthright

شهر آتلانتیس را پیدا کنید و با شخصیت Pythagoras صحبت کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Ramming Speed

یک کشتی از وسط به دو نیم تقسیم کنید. برای این کار ابتدا باید میزان سلامتی کشتی را تا حد نابودی آن کم کنید. سپس با نهایت سرعت به سمت آن حمله کنید تا کشتی دشمن از وسط نصف شود.

I Have the Power

ضربه‌ی Overpower را با استفاده از تمام اسلحه‌ها انجام دهید. ابتدا باید این نوع ضربات را از درخت مهارت‌ها آزاد کنید. سپس می‌توانید با نگه داشتن دو دکمه‌ی R1 و R2 این ضربه را اجرا کنید. برای تکمیل کردن این تروفی، باید با یک اسلحه از هر کلاس زیر یک بار این ضربه را اجرا کنید:

 • Sword
 • Dagger
 • Heavy Blunt
 • Heavy Bladed
 • Staff
 • Spear
 • Bow

War Master

فرمانده‌ی یکی از بخش‌های دنیای بازی را در شرایطی که منابع کمی دارند بکشید. هر منطقه در بازی یک فرمانده و یک نوار بنفش رنگ به نام Power Level دارد که میزان قدرت، کنترل و منابع آن منطقه را نشان می‌دهد. برای خالی‌کردن این نوار شما باید به تصرف پایگاه‌ها، سوزاندن منابع و غارت اموال با ارزش گروه کنترل کننده‌ی آن منطقه بپردازید. پس از انجام این کار‌ها، به سراغ Leader آن منطقه رفته و با کشتن او تروفی را به دست بیاورید.

Misthios in Training

۲۰ عدد از Bounty، War Contracts و یا Naval Quest ها را تکمیل کنید. شما می‌توانید این موارد را از صفحات پیغامی که در مرکز شهر‌ها نصب شده‌اند پیدا کنید و با پذیرفتن‌شان، آن‌ها را تکمیل کنید. یکی از را‌ه‌های ساده برای به دست آوردن این تروفی، این است که شما تمام مواردی که موجود هستند را قبول کنید. زیرا تعداد زیادی از آن‌ها با پیش‌روی عادی در بخش داستانی تکمیل می‌شوند. مواردی مانند غرق‌کردن پنج کشتی و یا لوت‌کردن پنج جعبه، چیز‌هایی هستند که شما در حالت عادی نیز در بازی Assassin’s Creed Odyssey به انجام می‌رسانید.

Infamous

میزان Bounty خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. برای تکمیل این تروفی می‌توانید وارد یک پایگاه بزرگ شوید و به مبارزه با دشمنان بپردازید. این کار را برای چند دقیقه انجام دهید تا سطح بانتی خود را به بالاترین حد ممکن برسانید و تروفی را به دست بیاورید.

Hero for Hire

اولین نبرد Conquest خود را پیروز شوید. برای شرکت در این دسته از نبرد‌ها، شما باید آن‌ها را ایجاد کنید. این کار با خالی‌کردن نوار قدرت هر منطقه که بالاتر درباره‌ی آن توضیح دادیم میسر می‌شود. پس از ایجاد این نبرد، به یکی از سپاه اسپارتا و یا آتنی‌ها بپیوندید و در نبرد نیز کاپیتان‌های دشمن را بکشید تا پیروز شده و تروفی را به دست بیاورید.

Wrath of the Amazons

یک کشتی را با استفاده از یک خدمه‌ی تشکیل شده از زنان نابود کنید. تنها کاری که برای به دست آوردن این تروفی نیاز دارید، این است که برای خدمه‌ی خود، اسکینی که دارای کاراکتر‌های زن است را انتخاب کنید و سپس به مبارزه با یک کشتی بروید.

The Midas Touch

یک آیتم افسانه‌ای را با یک تاثیر افسانه‌ای Engrave کنید. برای این تروفی ما به شما استفاده از دو اسلحه‌ی لجندری را پیشنهاد می‌کنیم زیرا بازی Assassin’s Creed Odyssey انتخاب بیشتری در سلاح‌ها نسبت به زره‌ها به بازیکنان می‌دهد. پس از این‌که دو سلاح افسانه‌ای به دست آوردید، به پیش یک آهنگر بروید و یکی از این دو سلاح را با قابلیت ویژه‌ی دیگری Engrave کنید تا تروفی را به دست بیاورید. (برای انجام این کار نیاز به مقداری منابع مختلف دارید.)

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید بود؟ دیدگاه و نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی Assassin’s Creed Odyssey با مناسب‌ترین قیمت می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید