راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی

آموزش ابتدایی بازی Mass Effect Legendary Edition

بازی Mass Effect Legendary Edition

در قسمت دوم مجموعه مقالات آموزشی بازی Mass Effect Legendary Edition نحوه کارکرد دیالوگ‌ها، لول-آپ کردن و مدیریت هم‌تیمی‌ها را به شما آموزش می‌دهیم که در ماجراجویی‌های خود به همراه کاپیتان شپرد (Shepard)، تجربه لذت‌بخش‌تری داشته باشید.

مجموعه بازی Mass Effect همواره به وجود مکانیک‌های نقش‌آفرینی غنی خود معروف است و این موضوع در نسخه‌های بهبودیافته هم تغییر نداشته و بازیکنان باید برای رسیدن به بهترین اتفاقات داستانی ممکن، حسابی حواس خود را در موقعیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های مختلف جمع کنند. از این رو، ما تصمیم گرفتیم تا با پرداختن به مسائل ابتدایی، راه شما را در هر یک از این سه نسخه تاریخی هموارتر کنیم. با آموزش ابتدایی بازی Mass Effect: Legendary Edition‌ همراه تیلنو باشید.

پیش از پرداختن به هر موضوعی، اگر دوست دارید شما هم در ماجراجویی‌های کاپیتان شپرد سهیم شوید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Mass Effect: Legendary Edition مراجعه کنید.

آموزش بازی Mass Effect: Legendary Edition برای مبتدی‌ها

بازی Mass Effect Legendary Edition

باز کردن مهارت‌های جدید

زمانی که شما در مس افکت پیشروی می‌کنید، امتیاز تجربه یا همان XP می‌گیرید و هنگامی که به یک مقدار مشخص از XP برسید، یک Skill Point دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید با استفاده از این Skill Pointها مهارت‌ها و ویژگی‌های مختلف خود را ارتقاء دهید. برای مثال هر چقدر که مهارت Weapon خود را ارتقاء دهید، هنگام نبرد با اسلحه‌ها می‌توانید آسیب بیش‌تری به دشمنان خود وارد کنید.

هم‌چنین، امکان استفاده از این XPها در بخش Talents هم وجود دارد. شما در این بخش می‌توانید ویژگی‌های جزئی‌تر خود مانند جذابیت و مهارت در کمک‌های اولیه را ارتقاء دهید. علاوه بر این باید بدانید که ارتقاء یک زمینه خاص از Talents، می‌تواند به باز کردن یک مهارت یا Skill جدید باز شود. شما باید برای باز کردن این مهارت‌ها یکی از Talentهای خود را تا موقعیت مشخصی تقویت کنید. این Skillها در ابتدا قفل هستند و با لول-آپ شدن شخصیت شما باز می‌شوند. مهارت‌ها با علامت + مشخص هستند و دستیابی به یکی از آن‌ها می‌تواند شما را در داخل یا خارج از میدان مسابقه بهتر کند. هنگامی که برای اولین بار با این سیستم مواجه می‌شوید، می‌توانید روند ارتقاء شخصیت را به خود بازی بسپارید یا آن را شخصا به دست بگیرید.

نحوه کارکرد دیالوگ‌ها

صحبت کردن با NPCهای درون بازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی Mass Effect: Legendary Edition است. ویژگی‌های شخصیتی که پیش از این و هنگام ساخت کاراکتر خود انتخاب کرده‌اید، در این زمینه خود را نشان می‌دهند. در حالی که این ویژگی‌های شخصیتی آنقدرها در روند داستان تاثیرگذار نیستند، اما می‌توانند باعث به وجود آمدن موقعیت‌ها و تصمیم‌های جالبی شوند که وقوع آن‌ها در شرایط متفاوت ممکن نیست.

سیستم گفت‌وگو در مس افکت مانند یک درخت می‌ماند و به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود. هنگامی که شما شروع به صحبت با یک NPC می‌کنید، در هر قسمت چندین انتخاب دارید. این انتخاب‌ها روند گفت‌وگوی شما را مشخص می‌کنند و به آن جهت می‌دهند. برخی از این تصمیم‌ها گفت‌وگو را به پایان می‌رسانند و برخی دیگر، به فهمیدن اطلاعات جدیدتری ختم می‌شود.

انتخاب‌هایی که در سمت چپ انتخاب دیالوگ قرار دارند، معمولا به بحث‌ها و اطلاعات دقیق‌تری منجر می‌شود و زیاد ارتباطی به تصمیم‌گیری نهایی شما ندارند. شما در قسمت سمت چپ می‌توانید در مورد موضوعات مورد بحث سوالات بیش‌تری کنید.

اما انتخاب‌هایی که در سمت راست قرار دارند، بیش‌تر از این که نقشی جزئی داشته باشند، مکالمه را به یه موضوع یا سمت جدید می‌کشند یا حتی به تصمیم‌های جدید منجر می‌شوند. در ضمن، هیچ راهی برای اتمام کوتاه‌مدت مکالمه وجود ندارد؛ پس به جای عجله کردن از تاریخچه و شخصیت‌پردازی عمیق بازی Mass Effect Legendary Edition لذت ببرید.

چهار معیار Paragon، Renegade، Charm و Intimidate

بسته به تصمیماتی که در بازی Mass Effect: Legendary Edition می‌گیرید، به یکی از دو معیار اخلاقی خوب (Paragon) و بد (Renegade) نزدیک می‌شوید. تصمیماتی که شما را به سمت Paragon می‌کشند، اکثرا صلاح‌آمیز و انسان دوستانه بوده و تصمیماتی که به Renegade می‌انجامند، انتخاب‌های بی‌رحم و انتقام‌جویانه‌ای هستند.

البته که این دو تنها معیار یا آمارهای اخلاقی بازی Mass Effect نیستند و دو مکانیک دیگر با نام‌های Charm و Intimidate وجود دارد. اگر شما از Charm بالاتری برخوردار باشید نزد دیگران محبوب‌ترید و به عنوان یک فرد خوب شناخته می‌شوید؛ اما اگر از Intimidate بیش‌تری بهره ببرید اطرافیان بیش‌تر از شما می‌ترسند تا این که تحسین‌تان کنند.

هم‌چنین، شما می‌توانید با خرج کردن Skill Point در بخش Talents دو فاکتور Charm و Intimidate خود را ارتقاء دهید و دیالوگ‌های جدیدی را هم باز کنید. ارتقاء این دو ویژگی باعث بهبود Paragon و Renegade هم می‌شود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، تاثیر چشم‌گیر Charm و Intimidate در خریدوفروش است. اگر شما از Charm بیش‌تری برخوردار باشید، می‌توانید از فروشندگان تخفیف بیش‌تری بگیرید و اگر از Intimidate بیش‌تری بهره ببرید، می‌توانید آیتم‌های خود را با قیمت بیش‌تری به فروش برسانید.

بازی Mass Effect Legendary Edition

مدیریت هم تیمی‌ها و دستور دادن به آن‌ها

شما در بازی Mass Effect Legendary Edition می‌توانید از شخصیت‌های همراه مختلفی استفاده کرده و در موقعیت‌های مختلف آن‌ها را به کار بگیرید. شما می‌توانید به آن‌ها فرمان حمله، تغییر موقعیت یا ممانعت از درگیری را بدهید. هم‌چنین، امکان انتخاب مهارت، آیتم و شیوه مبارزه آن‌ها نیز وجود دارد و شما می‌توانید این گونه نقش آن‌ها در دنیای بازی را مشخص کنید.

بازی مس افکت یک مکانیک جداگانه برای کنترل شخصیت‌های همراه دارد؛ برای مثال شما می‌توانید به آن‌ها دستور بدهید که روی یک دشمن واحد تمرکز کنند یا این که در میدان نبرد پخش شوند. این سیستم کنترل می‌تواند در بسیاری از نبردهای سخت و نفس‌گیر به کمک شما بیاید. شما می‌توانید با استفاده از این مکانیک دشمنان مختلف را از پا درآورید، آن هم بدون این که به صورت مستقیم وارد نبرد شوید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، مکانیکی به نام Power Wheel است. شما می‌توانید به کمک این مکانیک به هم‌تیمی‌های خود دستور بدهید که از مهارت‌های خود علیه دشمنان استفاده کنند. هنگامی که از Power Wheel استفاده می‌کنید، زمان آهسته می‌شود تا بتوانید خیلی راحت‌تر تصمیم بگیرید.

البته اگر دوست ندارید همیشه به صورت مستقیم کنترل آن‌ها را به دست بگیرید، می‌توانید با مراجعه به منوی Options و گزینه Squad Power Usage این کار را به هوش مصنوعی بسپارید. البته حتی با روشن کردن این قابلیت هم می‌توانید به آن‌ها دستور دهید، اما وقتی که کاری با آن‌ها نداشته باشید خود‌شان به صورت خودکار می‌جنگند.

در پایان نظر شما در مورد نکاتی که به آن اشاره کردیم چیست؟ اگر سوالی در مورد بازی Mass Effect Legendary Edition دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Polygon

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *