نمایش و پیش نمایش, پوستر بازی, گیم پلی بازی

پیش نمایش بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin's Creed Valhalla

جدیدترین نسه‌ی مجموعه‌ی Assassin’s Creed قصد دارد تجربه‌ی زندگی کردن در قالب یک وایکینگ تبر به دست را برای بازیکنان تداعی کند و داستان خدایان را با جریانات حمله‌ی نروژی‌ها به بریتانیای شمالی، به تصویر بکشد. اگر قصد دارید با بازی Assassin’s Creed Valhalla بیش‌تر آشنا شوید، ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla قصد دارد داستان فرقه‌ی قاتل‌ها را به کشور انگلستان بازگرداند، اما این بار در بازه‌ی زمانی متفاوتی با Assassin’s Creed Syndicate. داستان بازی Assassin’s Creed Syndicate، در دوره‌ی انقلاب صنعتی جریان داشت و لندن را به گونه‌ای به تصویر می‌کشید که در حال تبدیل شدن به یک مادرشهر بزگ و صنعتی است. اما در بازگشت مجدد مجموعه‌ی Assassin’s Creed، قرار است با منطقه و داستانی جدید و متفاوت روبرو شویم. داستان والهالا در سال ۸۷۳ میلادی روایت می‌شود و قصد دارد داستان حمله و کشورگشایی‌های وایکینگ‌های نروژی را به تصویر بکشد. بازیکن در این اثر، کنترل شخصیتی به نام ایور (Eivor) را در دست می‌گیرد که قصد دارد در مناطق شمالی انگلستان، مکانی را به تصرف خود درآورد تا بتواند آن جا را با نام «خانه» صدا کند.

از آن زمانی که بازی Assassin’s Creed Valhalla معرفی شد، در طی زمان اطلاعات مختلفی از آن به بیرون آمد و در حال حاضر می‌دانیم که قرار است با چگونه اثری روبرو شویم. بازیکن می‌تواند در نقش ایور قبلیه‌ی مخصوص به خود را گسترش دهد، خانه‌ی جدیدی برای خود دست و پا کند و به اتفاق واکینگ‌ها و در جنگ، خون بریتانیایی‌های مسیحی را جاری کند. صد البته این بازی هم مانند تمامی نسخه‌های مجموعه، داستان فرقه‌ی قاتلان را به تصویر می‌کشد و اسلحه‌ی نمادین Hidden Blade را هم پس از یک نسخه غیبت در بازی Assassin’s Creed Odyssey، به مجموعه باز می‌گرداند.

شخصیت اصلی بازی Assassin’s Creed Valhalla چه کسی است؟

بازیکن به عنوان شخصیتی به نام ایور بازی می‌کند، یک جنگجوی وایکینگ که وظیفه‌ی رهبری قبیله‌ی خود را بر گردن دارد. بر خلاف نسخه‌های قبلی، ایور می‌تواند هم به عنوان یک شخصیت مذکر انتخاب شود و هم به عنوان یک شخصیت مؤنث. انتخاب کردن جنسیت ایور بر عهده‌ی خود بازیکن است، اما او می‌تواند به خود بازی اجازه دهد تا این موضوع را در جاهای مختلف داستان عوض کند. هم چنین، قابلیت Switch کردن میان ایور زن و ایور مرد، در تمامی بازی وجود دارد و هر گاه حس کردید که این کار می‌تواند به لذت بخش‌تر شدن تجربه‌ی شما کمک کند، می‌توانید این کار را انجام دهید. نسخه‌ی زن و مرد ایور، هر کدام بازیگر و صدا پیشه‌ی مخصوص به خود را دارند و تفاوت‌های ظاهری آن‌ها هم آشکار است، اما هر دو از لحاظ طرز تفکر و جهت‌های ذهنی، همسان هستند.

بازی Assassin's Creed Valhalla

زمان و مکان داستان والهالا

وقایع بازی Assassin’s Creed Valhalla در قرن نهم میلای و سال ۸۷۳، روایت می‌شود. قبیله‌ی شما نروژ را به مقصد انگلستان ترک می‌کند تا بتواند زمین‌های مخصوص به خود را تصرف کرده و خانه‌ی جدیدی بسازد. البته که این روند به هیچ وجه آسان نخواهد بود و شما باید برای رسیدن به اهداف بازی، با تعداد زیادی از دشمنان مبارزه کنید. هم چنین، حکومت‌های محلی انگلستان هم به هیچ وجه از حضور گروهی از وایکینگ‌های خونخوار در سرزمین خود خوشحال نیستند. جدا از این مسئله، محتویات پس از عرضه‌ی بازی نیز مناطق جدیدی را باز می‌کنند که می‌توانید در مقاله‌ی محتویات پس از عرضه ‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla با آن‌ها آشنا شوید.

در دنیای واقعی، ارتش وایکینگ‌های نروژی در حدود سال‌های میان ۸۶۰ و ۹۰۰ پس از میلاد مسیح، نروژ را به مقصد بریتانیا ترک کردند. اما جالب است بدانید که پیش از این بازه‌ی تاریخی، گروه‌های وایکینگی کوچکی در شمال انگلستان جا خشک کرده بودند. یکی از شخصیت‌های مقابل ایور، پادشاه آلفرد از وسکس (King Alfred The Great of Wessex) است که تمام تلاش خود را برای شکست وایکینگ‌ها به کار می‌گیرد. در تاریخ واقعی هم پادشاه آلفرد جزء معدود مسیحی‌هایی بود که توانست به درستی سپاه نروژی‌ها را به عقب نشینی مجبور کند و از این منظر، جزء یکی از قدرتمندترین مردهای تاریخ اروپا است. اگر سریال وایکینگ‌ها محصول شبکه‌ی History را تماشا کرده باشید، با شاه آلفرد آشنایی لازم را دارید. در واقع، پادشاه آلفرد پسرخوانده‌ی اتلولف و نوه‌ی شاه اکبرت است که در سریال وایکینگ‌ها، به عنوان پسر اتلستن شناخته می‌شود. هم چنین، در طول داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla گیمرها می‌توانند با پیروان رگنار لثبروک هم که یک فرقه‌ی افراطی هستند، مقابله کنند. رگنار لثبروک، شخصیت اصلی سریال وایکینگ‌ها بود.

بازی Assassin's Creed Valhalla

آیا بازی Assassin’s Creed Valhalla یک اثر نقش آفرینی است؟

پس از انتشار دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و Origins، سبک مجموعه از اکشن مخفی کاری، به نقش آفرینی تغییر پیدا کرد. ادیسی از همه‌ی نسخه‌های مجموعه عناصر RPG‌ بیش‌تری داشت و قابلیت انتخاب دیالوگ و درخت مهارت را در اختیار بازیکن می‌گذاشت. این تغییر اساسی، باعث افزایش جذابیت و محبوبیت اساسینز شد و در حال حاضر، می‌توانیم خوشحال باشیم که بازی Assassin’s Creed Valhalla قرار است مجموعه‌ی فرقه‌ی قاتلان را بیش‌تر از هر زمان دیگری به یک نقش آفرینی تمام عیار تبدیل کند.

استودیو Ubisoft Montreal، توسعه دهنده‌ی اثر، در این باره می‌گوید:

مکانیک‌های RPG به شما اجازه می‌دهد تا به روند پیشرفت شخصیت خود شکل دهید و بر روی دنیای پیرامون خود تاثیر بگذارید.

سیستم مبارزات به چه شکلی عمل خواهد کرد؟

با توجه به تریلرهای سینمایی بازی و ویدیوهای گیم پلی که در سطح اینترنت منتشر شده است، با جنگ‌های بزرگ و حماسی روبرو خواهیم بود. با توجه به گفته‌ی اشرف اسماعیل، تهیه کننده‌ی اجرایی بازی، اگر پای وایکنیگ‌ها در میان باشد، باید با یک اثر خشن و پر از خونریزی روبرو باشیم. البته در این میان باید اشاره کرد که اشرف اسماعیل به خاطر حاشیه‌های شخصی، به طور رسمی از پروژه کنار گذاشته شد.

سیستم مبارزه‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla ادامه دهنده‌ی راه Odyssey‌ بوده و شباهت‌های زیادی با آن دارد، اما توجه کنید که این بار قرار است با مبارزات به شدت کامل‌تری روبرو باشیم. یکی از ایرادات ادیسی این بود که هنگام مبارزه و کشتن دشمنان، بازیکن احساس می‌کرد که تنها باید یک خط (خط سلامتی دشمنان) را خالی کند و لذت خاصی در آن پیدا نبود. اما با توجه به گیم پلی‌های منتشر شده از بازی جدید، می‌دانیم که این بار احساس مبارزات مانند ادیسی نخواهد بود و هنگام جنگ، می‌توان حس درگیری و فرو کردن اسلحه در گوشت و پوست دشمن را حس کرد.

بازی Assassin's Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) برای PS5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سرییایکس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. برای خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

برای خرید بازی PS5 و خرید PS5 دیجیتال می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد سرنوشت نهایی بازی Assassin’s Creed Valhalla چیست؟ آیا این بازی می‌تواند در ادامه‌ی روند تغییر مجموعه‌ی اساسینز کرید موفق عمل کند؟ یا قرار است به یک اثر ناامید کننده تبدیل شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PCGAMER

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *