راهنمایی و آموزش, بازی, بهترین مادها, یادداشت

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 برای PC

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

با وجود اعمال اصلاحات متعدد پس از به روز رسانی ۱.۵، هنوز هم Modهای مختلفی وجود دارند که با نصب آن‌ها، می‌توانید تجربه خود از سایبرپانک ۲۰۷۷ را ارتقا دهید. از اضافه کردن شبکه مترو گرفته تا امکان شخصی‌سازی خودروها؛ در این مقاله به معرفی بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 خواهیم پرداخت.

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 که باید نصب کنید

بیش از ۱۷ ماه از عرضه ابتدایی بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد که اگر راستش را بخواهید، حداقل برای این بازی برهه خوبی به شمار نمی‌رود. این بازه ۱۷ ماهه برای استودیو CD Projekt Red با فشار زیادی از سوی مخاطب‌ها همراه بوده؛ فشارهایی که به دلیل کیفیت به نسبت پایین بازی به وجود آمده‌اند. البته سازندگان هم در این میان بیکار نبوده‌اند و نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات بازی، به کار گرفته‌اند. به روز رسانی ۱.۵ سایبرپانک 2077 هم مهر تاییدی بر این موضوع است و اگر به تازگی به تجربه بازی پرداخته باشید، متوجه بهبود اثر مذکور در زمینه‌های مختلف خواهید شد.

این به روز رسانی بزرگ که حدود دو-سه ماه پیش منتشر شد، با آپدیت نسخه نسل نهمی بازی Cyberpunk 2077 همراه بود. این آپدیت عظیم عملکرد بازی را در زمینه‌های مختلف مانند هوش مصنوعی، بافت‌ها، نرخ فریم و سیستم مبارزات بهبود بخشید و باعث شد تا افراد بیش‌تری به سراغ آن بروند. حال در بین همه این سر و صداها، جامعه مادسازهای نسخه PC هم بی‌تفاوت ننشستند و درست مانند همیشه، با توسعه مادهای مختلف کیفیت بازی را افزایش داده‌اند. اگر به دنبال بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 و دانلود آن‌ها برای سیستم خود می‌گردید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. فقط توجه داشته باشید که این Modها تنها مخصوص نسخه رایانه‌های شخصی بازی هستند و کاربران کنسول‌های خانگی (چه پلی استیشن و چه ایکس باکس) قادر به استفاده از آن‌ها نخواهند بود.

اگر به تجربه این بازی علاقه دارید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS4 مراجعه کنید.

امکان شخصی‌سازی خودروها

نام اصلی ماد: Car Modification Shop

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

پچ ۱.۵ بازی که پیش از این به آن اشاره کردیم، کنترل خودروهای مختلف را به مراتب بهتر از قبل کرده است و رانندگی با آن‌ها در حال حاضر، حس بهتری دارد. حال اگر ماد Car Modification Shop را نصب کنید، می‌توانید حس لذت رانندگی در شهر نایت سیتی را افزایش دهید و به سطح‌های جدیدی در این زمینه برسید.

با نصب ماد مذکور می‌توانید بخش‌های مختلف خودروهای خود مانند سرعت، شتاب و کنترل را ارتقا دهید تا بدین ترتیب، حس بهتری در حین رانندگی در خیابان‌های شلوغ شهر پیدا کنید. تنها ایرادی که نسبت به ماد مورد بحث وارد می‌شود، عدم قابلیت شخصی‌سازی ظاهری است. به عبارتی دیگر، شما نمی‌توانید با بهره‌گیری از این ماد رنگ یا سایر بخش‌های تزئینی خودروهای خود را دست خوش تغییر خاصی کنید.

تیراندازی در هنگام رانندگی

نام اصلی ماد: Vehicle Combat

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

حال که در بحث مادهای مربوط به خودروها قرار داریم، بگذارید به سراغ Vehicle Combat برویم. یکی از قابلیت‌هایی که فقدان آن در گیم‌پلی بازی Cyberpunk 2077 حس می‌شد، عدم امکان تیراندازی در حین رانندگی بود. به عبارتی دیگر، شما نمی‌توانستید هنگام کنترل یک ماشین، به تیراندازی بپردازید و دشمنان خود را مورد هدف قرار دهید. حال اگر ماد Vehicle Combat را نصب کنید، می‌توانید هنگام رانندگی با یک ماشین یا یک موتور، همزمان تیراندازی کنید.

اضافه کردن شبکه مترو

نام اصلی ماد: Metro System

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

در این نقطه از لیست بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 به ماد Metro System می‌رسیم. به طور کلی، اگر در نقشه سایبرپانک بگردید می‌توانید چندین ایستگاه مختلف را در سطح شهر پیدا کنید. البته این ایستگاه‌های مترو صرفا تزئینی هستند و قابلیت ورود به آن‌ها به هیچ وجه وجود ندارد. همین موضوع، باعث می‌شود فکر کنیم که در ابتدا برنامه‌هایی برای اضافه کردن سیستم مترو وجود داشت اما بعدها و به دلایل مختلف، سازندگان آن را از بازی نهایی حذف کردند. به هر حال، می‌توانید با نصب ماد Metro System از متروهای شهر نایت سیتی استفاده کنید و با استفاده از آن‌ها، در سطح شهر جا به جا شوید. فقط توجه داشته باشید که انیمیشن‌های متروها به صورت کامل طراحی نشده‌اند و ممکن است از نظر بصری، کمی عجیب و ضعیف به نظر برسند.

بازی Cyberpunk 2077 با دوربین سوم شخص

نام اصلی ماد: JB – TPP MOD WIP third person

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

جالب است بدانید که در ایده‌های اولیه بازی Cyberpunk 2077، قرار بود دوربین سوم شخص هم در کنار دوربین اول شخص در بازی قرار داده شود (درست مانند بازی Fallout 4 و Red Dead Redemption 2). اما با این حال، چند ماه پیش از عرضه رسمی بازی استودیو CD Projekt Red اعلام کرد که زاویه سوم‌شخص دیگر جایی در تفکر سازنده‌ها ندارد و در محصول نهایی وجود نخواهد داشت. دوربین سوم شخص در به روز رسانی ۱.۵ هم به بازی اضافه نشد و انتظار می‌رود این اتفاق هیچ وقت به واقعیت نخواهد پیوست.

حال اگر ماد JB – TPP MOD WIP third person را نصب کنید، می‌توانید به صورت سوم شخص به تجربه سایبرپانک 2077 بپردازید. یکی از بهترین ویژگی‌های تجربه بازی به صورت سوم شخص، قابلیت دیدن جزئیات ظاهری شخصیت V (کاراکتر قابل کنترل بازی) است که همه ما زمان زیادی برای شخصی‌سازی آن صرف کردیم.

ظاهر شخصیت خود را تغییر دهید

نام اصلی ماد: Appearance Change Unlocker

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

در این نقطه از معرفی بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 به موردی می‌رسیم که افراد زیادی از آن لذت خواهند برد. با عرضه به روز رسانی بزرگ بازی، شما می‌توانید با مراجعه به آپارتمان شخصیت V و رفتن جلوی آینه، ظاهر کاراکتر خود را تغییر دهید. اما دست شما در اعمال تغییرات زیاد باز نیست و تنها قادر به عوض کردن یک سری جزئیات خاص خواهید بود. حال اگر ماد Appearance Change Unlocker را نصب کنید، می‌توانید شخصیت خود را به صورت کامل و از اول بازسازی کرده و تغییر دهید. از صدا گرفته تا جزئیات صورت؛ با نصب ماد مذکور می‌توانید V خود را یک بار دیگر و به طور کامل بسازید.

تفاوت در انتخاب Life-Pathها و تاثیرات آن روی گیم‌پلی

نام اصلی ماد: Lifepath Bonuses And Gang-Corp Traits

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

یکی از بزرگ‌ترین ایراداتی که نسبت به گیم‌پلی بازی Cyberpunk 2077 گرفته می‌شد، مربوط به رفتار دشمنان بود. به عبارتی دیگر، دشمنان مختلف و گروه‌های متفاوت هنگام مبارزه با شخصیت V، رفتار متفاوتی نداشتند و مبارزه با همه آن‌ها شکل مشابهی داشت. این موضوع در پچ ۱.۵ کمی بهتر شد، ولی باز هم با نقطه ایده‌آل فاصله زیادی داشت.

به هر حال، با نصب ماد Lifepath Bonuses And Gang-Corp Traits این موضوع دست خوش تغییرات مثبتی می‌شود. در این شرایط، رفتار دشمنان با توجه به Life-Path شما که در ابتدای بازی انتخاب کردید، فرق می‌کند. برای مثال، اگر گزینه Streetkid را انتخاب کرده باشید، گنگسترهای خیابانی شهر نایت سیتی در مقابل شما ضعیف‌تر خواهند بود. یا در مثالی دیگر، اگر گزینه Corpo را به عنوان Life-Path انتخاب کرده باشید، می‌توانید به شکل راحت‌تری سربازهای شرکت Arasaka را هک کنید.

تجربه بهتر در هک کردن

نام اصلی ماد: AI Netrunners Enhanced

ماد AI Netrunners Enhanced جزو Modهای اولیه بازی Cyberpunk 2077 به شمار می‌آید و مدت‌ها پیش از عرضه به روز رسانی ۱.۵ در دسترس بوده است. با وجود بهبودهایی که آپدیت بزرگ بازی در زمینه هک کردن به وجود آورده، ماد AI Netrunners Enhanced به شما کمک می‌کند کارهای بیش‌تری به عنوان یک Netrunner انجام دهید. از اضافه شدن هک‌های جدید گرفته تا قدرتمندتر شدن دشمنان در زمینه هک کردن شما؛ ماد AI Netrunners Enhanced تجربه بازی از این دید را بهبود می‌بخشد.

الهام از فیلم‌های بلید رانر

نام اصلی ماد: Bladerunner 2077

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 از لحاظ بصری از فیلم‌های سایبرپانکی و آینده‌نگرانه مختلفی الهام گرفته است. یکی از مهم‌ترین این منابع الهام، مجموعه Blade Runner و به خصوص فیلم Blade Runner 2049 به شمار می‌رود. با نصب ماد مذکور، ظاهر نایت سیتی شباهت زیادی به فضا فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ پیدا می‌کند و می‌تواند حسابی باعث تنوع شود. یکی از این تغییرها که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، حذف تبلیغ‌های موجود در نایت سیتی و تبدیل آن‌ها به تبلیغ‌های موجود در فیلم مورد بحث است. به طور کلی نصب ماد Bladerunner 2077 می‌تواند تجربه و تنوع جالبی باشد.

کاهش HUD برای باورپذیری بیش‌تر

نام اصلی ماد: Limited HUD

بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077

Immersion یا میزان غرق شدن یا غوطه‌وری در دنیای بازی، یکی از اولویت‌های به روز رسانی عظیم بازی بود که واقعا هم بهبود پیدا کرد. از اضافه شدن معشوقه‌های جدید گرفته تا آپارتمان‌های قابل سکونت و بهبود هوش مصنوعی NPCها؛ پچ ۱.۵ توانست میزان Immersion که از اهمیت بالایی هم برخوردار است را به مراتب بهتر کند. ماد Limited HUD هم در مسیر مشابهی حرکت می‌کند.

اما هدف از وجود Limited HUD چیست؟ با نصب این ماد هنگامی که از مبارزات خارج می‌شوید، HUD حذف می‌شود تا بتوانید از گشت و گذار در سطح نایت سیتی بیش‌تر لذت ببرید. اگر با HUD یا همان Heads-Up Display آشنایی ندارید، باید بدانید به اطلاعات رابط کاربری موجود روی صفحه (مانند تعداد تیرها یا HP باقی مانده) HUD گفته می‌شود.

در این نقطه به پایان معرفی بهترین مادهای بازی Cyberpunk 2077 که می‌توانید نصب کنید، می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ کدام یک از مادهای مذکور بیش‌تر به کار شما می‌آیند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Game Rant

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *