راهنمای خرید بازی, راهنمای خرید

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2 یکی از محبوب‌ترین آثار امسال به حساب می‌آید و توانسته نظر مثبت مخاطبان را به خود جلب کند. لذا طرفداران این بازی کم نیستند و ما به همین منظور قصد داریم در این مطلب بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 را به شما معرفی کنیم. در ادامه همراه تیلنو باشید.

بازی Little Nightmares 2 اوایل سال جاری میلادی منتشر شد و علاقه‌مندان به سبک ترسناک و پلتفرمر را حسابی تحت تاثیر قرار داد. این بازی ادامه‌ی داستان نسخه اول را روایت می‌کند؛ جایی که سیکس (Six) و مونو (Mono) باید در شهری به نام Pale City گام بردارند و به Signal Tower برسند. در این مسیر آن‌ها با تهدیدهای مختلفی روبه‌رو می‌شوند. بد نیست اشاره کنیم که بازی Little Nightmares 2 بسیار ترسناک‌تر از نسخه اول است.

حالا که زمان نسبتا زیادی از عرضه بازی گذشته است، احتمالا بسیاری از کاربران آن را تمام کرده‌اند. در نتیجه تعداد افرادی که در به در به دنبال بهترین بازی های مشابه بازی Little Nightmares 2 می‌گردند، کم نیست. با این که بازی Little Nightmares 2 یک اثر منحصر به فرد محسوب می‌شود، اما عناوین دیگری می‌توان یافت که به طور کلی مشابه با این بازی باشند.

بازی Detention

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، موبایل و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

این بازی که در دوران White Terror در دهه 60 کشور تایوان روایت می‌شود، یکی از ترسناک‌ترین آثار تاریخ بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. سبک هنری متفاوت بازی Detention به نحوی است که می‌تواند به خوبی فضای عجیب و دلهره‌آوری را برایمان به وجود آورد. طراحی این بازی به شکلی صورت گرفته که در هر لحظه احساس خطر خواهید کرد. شما در بازی Detention شاهد اتفاقات تراژیک مختلف خواهید بود و بد نیست اشاره کنیم که شاید با تجربه آن احساس کنید از نظر روانی تحت فشار هستید. این اثر را می‌توان یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 دانست.

بازی Among The Sleep

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Among the Sleep یک اثر فوق‌العاده از استودیو Krillbite است که به هیچ عنوان ناامیدتان نخواهد کرد. این بازی که در سبک ترس و بقا ساخته شده، شما را در نقش یک کودک قرار می‌دهد. استودیو Killbite به خوبی از عناصری مثل نور، رنگ و صدا بهره برده تا بتواند دلهره را در دل مخاطب به وجود آورد.

داستان بازی Among the Sleep چندان هم طولانی نیست و این اثر صحنه‌های خیلی ترسناکی ندارد. اما باید گفت که سازندگان این بازی تعریف متفاوتی از واژه ترس داشته‌اند و در این اثر جامپ‌اسکیر (Jump Scare) زیادی نخواهید دید، بلکه بیشتر از نظر روان‌شناختی تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. بازی Among the Sleep پیچش‌های داستانی خوبی دارد و به نحو احسن می‌تواند شما را سرگرم کنید. به همین دلیل می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های شبه به بازی Little Nightmares 2 قلمداد کرد.

بازی Limbo

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، PS Vita، موبایل، نینتندو سوییچ، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

در آغاز بازی Little Nightmares 2، بازیکنان باید از تهدیدهای مختلفی که مونو در جنگل با آن‌ها مواجه می‌شوند، دوری کرده و سپس باید به محلی بروند که سیکس در آن قرار دارد. بازی Limbo نیز یک اثر عجیب و غریب و پلتفرمر است که اتفاقاتش درون یک جنگل رخ می‌دهد. در نتیجه می‌توان شباهت‌های زیادی میان آن و بازی Little Nightmares 2 پیدا کرد.

در این بازی شما باید کنترل پسر جوانی را برعهده بگیرید و به حل کردن معماهای مختلف مشغول شوید. قابل ذکر است که هر معما از مورد پیشین سخت‌تر خواهد بود. همین چالشی بودن این اثر است که موجب می‌شود مخاطبان تا لحظه آخر پای کنسول خود بمانند و به ماجراجویی بپردازند. بازی Limbo نیز استایل هنری خاص خود را دارد و از جنبه‌های مختلف، منحصر به فرد است. به همین دلیل می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 دانست.

بازی Inside

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، موبایل، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Inside نیز یکی دیگر از آثار استودیو Playdead به حساب می‌آید و می‌توان آن را دنباله معنوی بازی Limbo دانست. حتی برخی این بازی را بهتر از Limbo می‌دانند. محیط بازی شباهت‌های زیادی به Pale City از بازی Little Nightmares 2 دارد. همچنین این بار هم بازی در جنگلی ترسناک و تیره و تار جریان دارد.

شخصیت اصلی بازی که نامی نیز ندارد، متوجه می‌شود که محققان ذهن مردم را کنترل کرده و از آن‌ها برای اهداف شخصی استفاده می‌کنند. شما در بازی Inside باید معماهای بسیاری را حل کنید که برخی از آن‌ها واقعا چالش‌برانگیز هستند. درست مانند مجموعه Little Nightmares، از این بازی نیز می‌توان برداشت‌های متفاوت کرد و به همین دلیل نظریه‌های زیادی درباره این اثر توسط طرفداران ارائه شده است. در نتیجه می‌توان این اثر را یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 در نظر گرفت.

بازی Bendy And The Ink Machine

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، موبایل، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

اتفاقات بازی Bendy and the Ink Machine در استودیو Joey Drew جریان دارد، جایی که می‌توان در آن شخصیت‌های کارتونی مثل آلیس (Alice) و بوریس (Boris) را پیدا کرد. هنری (Henry) شخصیت اصلی داستان محسوب می‌شود، کسی که شخصیت‌های کارتونی مذکور را ساخته و سال‌ها پیش این استودیو را ترک کرده و حالا به آنجا برگشته است. او پس از بازگشت می‌فهمد که شخصیت‌های کارتونی جان گرفته‌اند و قصد کشتن او را دارند.

شما در این بازی می‌توانید در استودیو Joey Drew کاوش کرده و اتفاقات هیجان‌انگیزی را تجربه کنید. استودیو سازنده توانسته به خوبی حس تعلیق و دلهره را به Bendy and the Ink Machine تزریق کند و در نتیحه حاصل آن به یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 تبدیل شده است.

بازی Hello Neighbor

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، موبایل، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

پسر جوانی به رفتار همسایه‌اش مشکوک شده و به صورت مخفیانه وارد خانه او می‌شود. او با ورود به خانه همسایه با صحنه‌هایی روبه‌رو می‌شود که اصلا انتظارش را نداشت. در واقع این مکان بیشتر به یک هزارتو شباهت دارد تا یک خانه معمولی. Hello Neighbor پر از اتفاقات جالب و گاهی ترسناک است و یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 محسوب می‌شود.

بازیکنان در بازی Hello Neighbor باید کمک کنند که پسرک از دست همسایه‌اش فرار کند. شخصیت منفی داستان از هوش مصنوعی خوبی برخوردار است و مطمئنا شما را به زحمت خواهد انداخت. در واقع شخصیت منفی با توجه به نحوه شکست خوردنتان در هر تلاش، رفتارش را تغییر می‌دهد. در نتیجه پس از هر تلاش ناموفق باید رویکرد جدیدی اتخاذ کنید. در حقیقت بازیکنان باید در لحظات دل را به دریا زده و شانس خود را امتحان کنند. اگر در بازی Hello Neighbor به کرات شکست خوردید، خونسردی خود را حفظ کرده و مجددا تلاش کنید.

بازی Unravel

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

اگر سری Little Nightmares خالی از عناصر ترسناک بود، شباهت زیادی به بازی Unravel پیدا می‌کرد. اگر می‌خواهید یک بازی پر رمز و راز با اتمسفری بی‌نظیر را تجربه کنید، ولی دائم دچار احساس وحشت نشوید، بازی Unravel برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود. شخصیت اصلی این بازی Yarny نام دارد، موجودی که از نخ‌ بافتنی ساخته شده است. او در طول بازی خاطرات یک زن سال‌خورده را کاوش می‌کند.

برخی از این خاطرات خوب هستند و برخی بد؛ به هر حال باید اذعان کرد که بازی Unravel از هر جنبه‌ای که فکرش را کنید، عملکرد خوبی دارد. این بازی معمایی و پلتفرمر هم از نظر طراحی عالی است و هم گیم‌پلی جذابی دارد. شخصیت‌های بازی Unravel بامزه هستند و کنترل شخصیت اصلی در عین سادگی، کاملا گیرا است. موسیقی متن بازی به قدری خوب کار شده که هر لحظه از اثر را به یاد ماندنی می‌کند. Unravel بدون شک یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 است.

بازی SOMA

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی SOMA تلفیقی از آثار سبک وحشت و شبیه‌سازی است. اما به دلیل زمینه و معماهایی که دارد، می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 قلمداد کرد. در این بازی شما شخصیتی به نام سایمون (Simon) را کنترل خواهید کرد. او در آینده‌ای دیستوپیایی حضور دارد، جایی که بازماندگان کم تعداد در محیط زیر آب زندگی می‌کنند. از این نظر می‌توان بین آن و Rapture در بازی BioShock شباهت‌هایی پیدا کرد.

سیمون در بازی SOMA با زنی به نام کاترین (Catherine) ملاقات می‌کند. کاترین راهی پیدا کرده که به وسیله آن می‌تواند تغییراتی در خودآگاهی بشر ایجاد کند. او در این مسیر با سیمون همراه می‌شود. شما در بازی SOMA با هیولاهای خطرناکی مواجه خواهید شد و باید معماهای پیچیده‌ی زیادی را حل کنید.

بازی Undertale

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Undertale یکی از محبوب‌ترین آثار دهه گذشته به حساب می‌آید. از همین رو تصمیم گرفتیم در لیست بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 به آن اشاره کنیم. توبی فاکس (Toby Fox) تقریبا همه‌ی فرایند ساخت بازی را به تنهایی انجام داده است؛ از طراحی و نویسندگی گرفته تا ساخت موسیقی متن. بازی Undertale از نظر گیم‌پلی کاملا منحصر به فرد است و جلوه‌ی جدیدی از آثار نقش‌آفرینی را به مخاطب معرفی می‌کند.

این بازی جذاب داستان شخصی را روایت می‌کند که در جهان زیر زمین حضور داشته و در راه برگشت با هیولاهای مختلفی روبه‌رو می‌شود. در این مسیر بازیکنان اطلاعات بیشتری درمورد رابطه‌ی هیولاها و انسان‌ها در زمان‌های گذشته به دست می‌آورند.

بازی We Happy Few

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی We Happy Few یک اثر اکشن و ترسناک است که وقایع آن در بحبوحه جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد؛ البته جهانی که این اثر به تصویر می‌کشد با دنیای واقعی متفاوت است. در این بازی شما می‌توانید کنترل سه شخصیت به نام‌های آرتور (Arthur)، سالی (Sally) و اولی (Ollie) را برعهده بگیرید. در جهان بازی We Happy Few دارویی به نام Joy ساخته شده که به مردم کمک می‌کند اتفاقات بد را فراموش کرده و نگاهی مثبت‌اندیشانه به دنیا داشته باشند.

در طول بازی، شخصیت‌های اصلی می‌فهمند که تاریخچه واقعی جهانشان چه بوده و از این اطلاعات شوکه می‌شوند. اگر به آثاری علاقه‌مند هستید که داستان‌محور بوده و گیم‌پلی گیرایی دارند، بازی We Happy Few را از دست ندهید. این بازی یکی از بهترین آثار ترسناک در دنیای گیم نیز به حساب می‌آید. از همین رو می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 در نظر گرفت.

بازی Cuphead

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Cuphead اثری در سبک ران اند گان (Run and Gun) بوده که با الهام از کارتون‌های کلاسیک ساخته شده است. انیمیشن‌های این بازی واقعا چشم‌نواز بوده و موسیقی متن آن نیز فوق‌العاده است. گیم‌پلی بازی Cuphead جذابیت زیادی دارد و واقعا شما را به چالش می‌کشد. شما می‌توانید در کنار دوستان یا خانواده‌تان این بازی را به صورت co-op نیز تجربه کنید. حالت دونفره کمی گیم‌پلی را ساده‌تر خواهد کرد.

در بازی Cuphead شما باید برای نجات جانتان با باس‌های مختلفی بجنگید و آن‌ها را از بین ببرید. اکثر این باس‌ها شما را به زحمت خواهند انداخت و ممکن است مجبور شوید بارها یک نبرد را تکرار کنید. با این که Cuphead یک اثر ترسناک به حساب نمی‌آید، اما باز هم می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2 قلمداد کرد.

بازی Hollow Knight

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی

بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2

بازی Hollow Knight اثری منحصر به فرد در سبک Metroidvania بوده که استایل دو بعدی خاصی دارد و از نظر گیم‌پلی نیز یکی از بهترین عناوین پلتفرمر محسوب می‌شود. این بازی حول محور شوالیه‌ای می‌چرخد که در منطقه‌ای به نام Hallownest حضور دارد. او در این محل با حشرات متنوعی روبه‌رو می‌شود و برای زنده ماندن، باید از تمام مهارتش استفاده کند.

Hallownest یک مکان تاریک و زیبا است که بازیکنان از کاوش در آن لذت می‌برند. در طول بازی Hollow Knight بیشتر با دنیای این اثر آشنا می‌شویم و به وقایعی جالب و گاهی تراژیک پی خواهیم برد. قابل ذکر است که یک دنباله از این اثر با نام Hollow Knight: Silksong در دست ساخت است.

این بود لیست بهترین بازی های شبیه به بازی Little Nightmares 2. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما نظرتان درباره آثار این لیست چیست؟ آیا اثری را در این مقاله جا انداخته‌ایم؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *