بازی, یادداشت

معرفی 15 مورد از بهترین بازی‌های گانگستری براساس امتیاز متاکریتیک

بازی‌های گانگستری

بازی‌‌های گانگستری یکی از بهترین بازی‌هایی هستند که در بین گیمرها مورد توجه قرار گرفته‌اند. پیش آمدن فرصتی برای تجربه کردن دنیای خلافکاران از آن دست اتفاقاتی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. منظور ما از کار خلاف، قطعا چیزی در حد رد کردن چراغ قرمز نیست. در اینجا صحبت از گروه‌ها و باندهای خلافکار خیابانی است که کارهای غیرقانونی مختلفی را اداره می‌کنند. قاعدتا امکان عضویت در این گروه‌ها برای همه وجود ندارد و تجربه کردن این حال و هوا در بازی‌های کامپیوتری مزیت‌های مخصوص به خود را دارد.

کافیست ایده‌ای درباره یک بازی ویدیویی حول محور باندهای خلافکار مطرح شود و بعد از آن می‌توانیم انتظار ساخت یک بازی جهان باز فوق‌العاده را داشته باشیم. این موضوع از این جهت نیز قابل توجه است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ناامیدی و خشم خود را از جامعه و شرایط حاکم بر آن بدون داشتن هیچگونه عواقب بدی در آنجا تخلیه کنند. تشکیل باندهای خلافکار هیچ محدودیت فرهنگی ندارد و در همه قشری این گروه‌ها پدید می‌آیند و می‌توانیم در هر جامعه‌ای انواع مختلفی از این گروه‌ها را با خصوصیات منحصر به فرد خود مشاهده کنیم. در این مقاله همراه ما باشید تا با 15 مورد از بهترین بازی‌های گانگستری آشنا شوید.

Scarface: The World Is Yours

امتیاز متاکریکت: 76

بازی Scarface: The World Is Yours 

شاید باور این موضوع که یک اقتباس سینمایی در این لیست از بازی‌های گانگستری قرار گرفته کمی سخت باشد. اما با این حال همانطور که در ادامه خواهید دید، به نظر می‌رسد اقتباس کردن از فیلم‌های سینمایی گانگستری در بازی‌های کامپیوتری به طرز شگفت انگیزی کارآمد هستند. بازی Scarface: The World is Yours نیز از آن دست بازی‌هایی است که هم برای طرفداران سینما و هم دوستداران بازی‌های ویدیویی ارزش ویژه‌ای دارد. شخصیت تونی مونتانا در این بازی به همان اندازه که در فیلم تاثیر گذار بود، در این بازی نیز به مهمترین دلیل برای فروش این اثر تبدیل شده است.

Mafia 2

امتیاز متاکریکت: 77

بازی Mafia 2 

وقتی حرف گروه‌های گنگستری به میان می‌آید، طبیعی است که گروه‌های مافیایی اولین چیزی باشند که به ذهن مخاطب می‌آیند. این گروه‌ها توانسته‌اند به سوژه بسیاری از فیلم‌های جنایی موفق در سینما تبدیل شوند. بنابراین طبیعی است که حداقل یک بازی جهان باز به این تبهکاران شیک پوش اختصاص داده شود. در میان تمام سری بازی‌های مافیا، بازی دوم قطعا بهترین نسخه از آن است؛ زیرا داستانی کلاسیک و به شدت سرگرم کننده را دنبال می‌کند و حتی بعد از سال‌ها نیز همچنان این داستان را به یاد خواهید آورد. بازیکنان در نقش کاراکتر ویتو اسکالتا که به تازگی از جنگ برگشته است، قرار گرفته و سعی می‌کنند با پیوستن به خانواده جنایتکار فالکون، زندگی جدیدی را در Empire Bay شروع کنند.

The Godfather

امتیاز متاکریکت: 77

بازی The Godfather 

پدر خوانده یکی از بهترین فیلم‌های تمام تاریخ سینما است و ساخت یک بازی در این مورد حتمی به نظر می‌رسد. خوشبختانه از این اثر نیز یک بازی ساخته شده است و به نسبت دیگر آثار اقتباس شده از فیلم‌های سینمایی، وضعیت بهتری دارد. بازی The Godfather یکی از بازی‌های گانگستری جهان باز هیجان انگیز است که توسط شرکت EA ساخته و منتشر شده است. داستان این بازی حول یک شخصیت اختصاصی به نام آلدو تراپانی می‌چرخد که سعی دارد در سلسله مراتب خاندان تبهکار کورلئونه ترقی کند. وقایع این بازی با اتفاقات فیلم اول از این اثر همزمان است.

Assassin’s Creed Syndicate

امتیاز متاکریکت: 78

بازی Assassin's Creed Syndicate 

وقتی صحبت از دعواهای خیابانی میان گروه‌های خلافکار مختلف که با مشت و چاقو به یکدیگر حلمه می‌کنند، به میان می‌آید، به سختی می‌توان بازی Assassin’s Creed Syndicate را از خاطره‌ها فراموش کرد. قسمت اعظمی از این بازی در شهر لندن ویکتوریایی رخ می‌دهد که باندهای تبهکار بی‌شماری در آنجا فعالیت می‌کردند. این بازی دارای دو شخصیت به نام‌های Evie و Jacob است که می‌خواهند با کمک گروه خودشان، هرج و مرج ناشی از این گروه‌های جنایتکار لندن را از بین ببرند. تقریبا مشخص است که باندها و گروه‌های خلافکار دیگر نماینده سازمان بزرگتری هستند که آن‌ها را هدایت می‌کنند.

Sleeping Dogs

امتیاز متاکریکت: 83

بازی Sleeping Dogs 

می‌توان ادعا کرد که باندهای خلافکار مستقر در هنگ کنک و چین از ترسناک‌ترین و وحشیانه‌ترین باندهای تبهکار تاریخ هستند. این گروه‌ها از تاثیر گذارترین افراد در مسائل شرق آسیا هستند. بنابراین باید گفت ساخته شدن یکی از بازی‌های گانگستری از روی آن‌ها به نام بازی Sleeping Dogs در مورد اقدامات غیرقانونی این شخصیت‌‌ها در یک بازی جهان باز اصلا دور از ذهن نبوده است. این بازی در شهر هنگ کنک رخ می‌دهد و داستان یک پلیس مخفی به نام Wei Shen را روایت می‌کند که به قلب این گروه‌های خلافکار نفوذ می‌کند و از یک جایی به بعد ماموریت اصلی خود را فراموش می‌کند. تجربه این بازی تغییر قابل توجهی با بازی‌های دنیای غرب داشته و بازیکنان را با موسیقی مدرن و المان‌های زیبای شرقی شگفت‌زده می‌کند.

Saints Row: The Third

امتیاز متاکریکت: 84

بازی Saints Row: The Third 

مجموعه بازی‌های Saints Row یکی از بهترین سری بازی‌های گانگستری بوده که تا به حال ساخته شده است. این موضوع که داستان این بازی روی یک گروه گانگستر با خصوصیات کاریزماتیک متمرکز شده، نیز از دیگر نکات مثبت مربوط به این گیم است. نسخه سوم این بازی نقطه عطفی در تمام این سری است و می توان گفت از این نسخه بود که این مجموعه شروع به بهتر شدن کرد. با راه اندازی دوباره این مجموعه در سال 2022، در حال حاضر در بهترین زمان ممکن برای تجربه این بازی شاهکار هستیم.

The Warriors

امتیاز متاکریکت: 85

بازی The Warriors 

بازی The Warriors یک بازی ویدئویی اقتباسی از فیلمی به همین نام بوده و مانند همان نسخه اصلی، درباره باندهای خلافکار عجیب و غریب متشکل از افراد شرور و خشنی است که در شهر نیویورک به جدال با یکدیگر می‌پردازند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این پادآرمان شهر که روایت داستان بازی در آن اتفاق می‌افتد، واقعی نیست. اما شهر نیویورک در سال 1970 تا 1980 نیز چندان دور از آنچه در داستان گفته می‌شود، نبوده است. در هر صورت باید این موضوع را در نظر گرفت که بازی The Warriors یک بازآفرینی وفادارانه از داستان فیلم و فرضیه‌هایی بوده که در آن مطرح شده است. بازی The Warriors به شما امکان کنترل چندین نفر از اعضای اصلی باند را می‌دهد تا بتوانید ماموریت‌های مختلف در شهر را انجام دهید و از آنچه متعلق به شما است دفاع کنید.

Saints Row 4

امتیاز متاکریکت: 86

بازی Saints Row 4 

بازی Saints Row 4 هر آنچه که در نسخه‌های قبلی به آن‌ها اشاره کرده بودیم را دوباره استفاده کرده ولی با این تفاوت که تمام آن‌ها را به کمال رسانده است. در این نسخه کاراکتر اصلی قدرت‌های فوق‌العاده‌ای کسب می‌کند و به سمت ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌رسد و با تهاجم بیگانگان مبارزه می‌کند. اگر به دنبال یک بازی با هرج و مرج خالص هستید، بازی Saints Row 4 یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های گانگستری این لیست خواهد بود. توانایی پرواز کردن در اطراف نقشه و از بین بردن دشمنان بدون هیچگونه نگرانی یک آرزو برای تمامی بازیکنان علاقمند به سبک جهان باز است.

Driver

امتیاز متاکریکت: 87

بازی Driver 

بازی Driver یکی از مشهورترین بازی‌های گانگستری داخل این لیست است و افراد زیادی با آن خاطره دارند. نسخه اصلی آن روی کنسول پلی استیشن به یک اثر انقلابی در زمان خود تبدیل شد. ایده بازی که شما را در نقش یک راننده فراری از موقعیت‌های مخاطره انگیز قرار می‌دهد، باعث می‌شود که فکر شما با گیم پلی بازی کاملا درگیر باشد. متاسفانه آینده مجموعه بازی Driver پس از ارائه تعدادی نسخه ضعیف‌تر که نتوانستند کیفیت بازی اصلی را برآورده کنند، در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. این اتفاق بسیار ناراحت کننده است، اما باید گفت بازی اصلی همچنان بعد از این همه سال نیز می‌تواند یک تجربه خوب را برای شما به ارمغان آورد.

Mafia

امتیاز متاکریکت: 88

بازی Mafia 

اولین نسخه از سری بازی Mafia یک عنوان خارق العاده بود که به بازیکن اجازه می‌داد جا پای یکی از اعضای مافیایی به نام تامی آنجلو بگذارد. این بازی بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت و بعدا یک نسخه بازسازی شده کاملا درخور و شایسته نیز دریافت کرد. نقطه قوت اولین نسخه بازی Mafia بدون شک روایت داستان عالی است که طی کردن آن و کشف رازهایش تجربه تکرار نشدنی است. ممکن است گیم پلی بازی اصلی تا حدی ضعیف باشد، اما نسخه بازسازی شده آن تا جای ممکن این مکانیسم‌ها را مدرن کرده و بخش‌های آن بهبود قابل توجهی داشته است.

Yakuza: Like A Dragon

امتیاز متاکریکت: 89

بازی Yakuza: Like A Dragon 

سری بازی Yakuza تا مدت‌ها به عنوان یک بازی با گیم پلی سرگرم‌کننده و صحنه‌های جنگ و درگیری فراوان شناخته می‌شد. بنابراین زمانی که طرفداران این بازی متوجه شدند هفتمین نسخه از این سری متفاوت‌تر از آثار دیگر خواهد بود و سبک نقش آفرینی دارد، تا حدودی از این تغییر نگران بودند. با این حال، بازی Yakuza: Like A Dragon موفق شد این تغییر گیم پلی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و یکی از بهترین بازی‌های گانگستری نوبتی تمام دوران را به جهان ارائه کند. در این بازی Ichiban Kasuga، که از طرفی یک قهرمان به شمار می‌رود، نقش Kiryu را در داستان به شیوه‌ای متفاوت اجرا می‌کند.

Yakuza 0

امتیاز متاکریکت: 90

بازی Yakuza 0 

باید این موضوع را در نظر گرفت که یاکوزاها برای مدت زمان طولانی شهرهای ژاپن را در سلطه خود داشتند، برای همین است که مجموعه کامل و محبوب از بازی Yakuza از آن‌ها منتشر شده است و کاملا مستحق این عنوان هستند. اگر قرار باشد فقط یک بازی وجود داشته باشد که به خوبی اوج پتانسیل و قدرت این سری بازی را نمایش دهد، قطعا بازی Yakuza 0 خواهد بود. بازی‌های گانگستری زیادی در دنیا وجود ندارد که در کنار ماموریت‌های سخت و بیرحمانه خود به شما اجازه بدهند با جنبه‌های دیگر شخصیت‌های بازی آشنا شوید.

Grand Theft Auto: San Andreas

امتیاز متاکریکت: 95

Grand Theft Auto: San Andreas 

در مورد ایجاد تجربه گانگستری در بازیکنان، تاکنون بازی‌های کامپیوتری زیادی نبوده‌اند که بتوانند همان احساسی را که بازی Grand Theft Auto: San Andreas به دنیای گیم و بازی‌های گانگستری کامپیوتری هدیه کرد، به مخاطبان خود انتقال دهند. این بازی در سال 2004 منتشر شد، اما هنوز هم از نظر عمق، اندازه و وسعت قادر به رقابت با آخرین بازی‌های سری GTA است. بازیکنان قرار است در نقش شخصیت اصلی یعنی کارل جانسون قرار بگیرند و به آرامی گروه در حال نابود شدن را در شهر لوس سانتوس از طریق جنگ‌های گروهی و در یک محیط جهان باز دوباره احیا کنند. در این بازی ماموریت‌های مختلفی را باید طی کنید، با CIA درگیر شوید و حتی باید بتوانید مشکلات خانوادگی این شخصیت را نیز حل کنید. تمام این کارها را دقیقا از همان لحظه‌ای شروع می‌کنید که دیالوگ معروف “آن قطار لعنتی را دنبال کن” گفته می‌شود.

Red Dead Redemption 2

امتیاز متاکریکت: 97

بازی Red Dead Redemption 2 

اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم، کابوی‌ها و قانون‌شکنان غرب وحشی را نیز می‌توانیم گانگستر در نظر بگیریم. تمام آن‌ها با خود اسلحه حمل می‌کنند و از طرفی با یکدیگر نیز پیوند وفاداری برقرار می‌کنند. به خصوص در بازی Red Dead Redemption 2 که در آن بازیکن عضوی از یک گروه خلافکار است که به مرور زمان این گروه شروع به تکه تکه شدن می‌کند. در بازی Red Dead Redemption 2 شخصیت اصلی که آرتور مورگان نام دارد، به همراه دیگر اعضای گروه Van der Linde سعی دارند از مدرن سازی آمریکا در ابتدای قرن جدید فرار کنند. در حال حاضر این بازی بهترین بازی گنگستری حال حاضر دنیا است. البته این موضوع تا زمانی صادق است که کمپانی راکستار نسخه بعدی از مجموعه بازی Grand Theft Auto را برای تغییر این رتبه بندی منتشر کند.

Grand Theft Auto 4

امتیاز متاکریکت: 98

Grand Theft Auto 4 

در حالی که بازیکنان سراسر دنیا بازی Grand Theft Auto 5 را بهترین تجربه از مجموعه Grand Theft Auto  می‌دانند، منتقدان بازی‌های ویدیویی نسخه چهارم این سری بازی را بیشتر از بقیه آن‌ها تحسین می‌کنند. دلیل عمده این انتخاب منتقدین، گیم پلی بی‌نظیر نسخه چهارم این مجموعه است. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که بازی GTA 4 نیز نسبت به نسخه‌های پیشین خود تغییرات چشمگیری داشته و در جایگاه خود یک بازی شگفت انگیز است. طرفداران این مجموعه قطعا با نقش آفرینی در شخصیت نیکو بلیک در بازی Grand Theft Auto 4 لحظات بسیار خوبی را تجربه خواهند کرد.

نظر شما در مورد بازی‌های معرفی شده بالا چیست؟ کدام اثر را بهترین بازی گانگستری تاریخ می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: TheGamer

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3u0uuHY https://yun.ir/hhgz11 https://zx1.ir/HIS0u
https://b2n.ir/d18224 https://is.gd/fc2bxr https://tinyurl.com/mu5rrztn

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *