راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای شکست دادن Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty

راهنمای شکست دادن Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty

همانطور که مشخص است، بازی Wo Long: Fallen Dynasty یک عنوان چالش برانگیز و سخت به حساب می‌آید. این اثر درست مانند تمامی ساخته‌های فرام‌سافتور و ژانر الهام گرفته شده از آن‌ها، پر از باس فایت‌هایی است که بازیکن را به فکر رها کردن بازی می‌اندازند. اولین و می‌توان گفت یکی از سخت‌ترین باس‌های اصلی بازی Lu Bu به حساب می‌آید زیرا که این Warlord علاوه بر نوار سلامتی‌ای بزرگ، با هر ضربه دمیج زیادی را هم به شما تحمیل می‌کند. برای بدتر کردن شرایط، بازیکن باید در همان ساعات ابتدایی، در حالی که هنوز به صورت کامل با مکانیک‌های بازی آشنا نشده، با Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty مبارزه کند. تمامی این دلایل باعث شدند تا ما با یک راهنمایی کار شما برای شکست دادن او راحت‌تر نه، اما بهتر کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty را شکست دهیم؟

لو بو سرعتی و کشنده است، پس شما نیاز دارید که با رساندن تجهیزاتتان به بالاترین سطح و یاد گرفتن مکانیک Deflect یا همان Parry کردن آماده‌ی مبارزه با او شوید. هروقت که حس کردید آماده‌ی رویارویی با این دشمن قدرتمند هستید، به نکات راهنمایی ما در ادامه‌ی مقاله نگاهی بیاندازید. راهنمایی‌ها در صورت دنبال کردن قدم به قدم می‌توانند این باس فایت را حتی برای کسانی که آن قدر اهل عناوین سولزلایک نیستند، آسان‌تر کنند.

در فاز اسب‌سواری او استاد شوید

نبرد برابر Lu Bu به احتمال زیاد یک درگیری طولانی خواهد بود، پس مهم است که در اولین فاز آن ماهر و استاد شوید. شما باید مطمئن شوید که این بخش را بدون استفاده از آیتم Healing خود یعنی Dragon Cure Pots پشت سر می‌گذارید، زیرا که در مراحل بعدی بیشتر به آن‌ها نیاز خواهید داشت. این Warlord مبارزه را بر پشت اسب آغاز می‌کند و حرکاتش محدود هستند. او اکثر اوقات با یک ضربه‌ی تند که جاخالی دادن از آن آسان است، حمله می‌کند و سپس در یک نقطه ایستاده و شروع به استفاده از تیر و کمان (که تیرهای او را باید بلاک کنید) خود می‌کند. لو بو همچنین دو حمله‌ی کشنده و Critical دارد که یکی از آن‌ها با پرش و دیگری با شارژ کردن انجام می‌شود. البته که هر دو حمله ذکر شده پنجره‌ی بزرگی برای Parry کردن به شما می‌دهند که اگر موفق به انجام این کار شوید می‌توانید ضربه بزرگی به Spirit او وارد کنید.

وقتی که Spirit او در هنگام اسب‌سواری شکسته شود، شما فرصت اجرای یک Fatal Strike را نخواهید داشت. در عوض لو بو از اسب خود به پایین می‌پرد و شروع به جنگیدن با پای پیاده می‌کند. بحرحال اما، او در طول مبارزه چند بار با سوت اسب خود را دوباره صدا می‌کند و شما را وادار به بازگشت به فاز اول می‌کند. اگر در بخش مبارزه با اسب ماهر شوید، برگشتن به آن برای شما تکراری و تبدیل به یک فرصت برای ضربه زدن می‌شود.

ضربات Critical او را متوقف کنید، تا وارد فاز آتشین نشوید.

هنگامی که Lu Bu با موفقیت یک ضربه Critical انجام دهد، در ادامه شمشیر خود را برای مدتی با آتش قدرتمند‌تر می‌کند. این اتفاق می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد، زیرا که بعد از آن با هر بار ضربه خوردن برای مدتی مدام از نوار سلامتیتان کم شود. خوشبختانه اگر ضربات Critical او را Parry کنید، می‌توانید از این فاز دوری کنید. اگر هم او از قبل شمشیر خود را آتشی کرده باشد با Parry کردن می‌توانید آتش را خاموش کنید.

دو ضربه Critical که او بیشتر از بقیه از آن‌ها استفاده می‌کند، پریدن به هوا و یک حمله‌ی شارژی که در آن برای مدتی شمشیر خود را برروی زمین می‌کشد، هستند. برای این دو حمله‌ی ذکر شده، همانطور که گفتیم پنجره‌ی زمانی بزرگی برای Parry کردن درست قبل از آنکه ضربه به شما بخورد، دارید اما باید صبور باشید. هنگامی که او شروع به کشیدن شمشیرش برروی زمین می‌کند، بلافاصله دکمه Deflect را نزنید. در عوض صبر کنید تا حرکات بدنش به شما حس حمله کردن را بدهند، سپس درست در زمانی که شمشیرش برای ضربه زدن از پایین به بالا آماده می‌کند، Deflect کنید.

راهنمای شکست دادن Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty

بلاک کردن بجای Deflect کردن تمام ضربات، امکان زنده ماندن را بالا می‌برد

Lu Bu سریع است و ضربات زیادی را در هر لحظه به سمت شما روانه می‌کند، همین اتفاق باعث می‌شود پیدا کردن زمان‌بندی Deflect در تمام اوقات بسیار چالش برانگیز شود. به همین دلیل اصلا غیرمنطقی نیست که به سمت گزینه‌ی بلاک کردن اکثر حملاتش حرکت کنید. شما همچنان نیاز خواهید داشت که ضربات Critical او را Deflect کنید، اما برای بسیار دیگر از حملات سنگین و یا کمبوهای سرعتیش، نگه داشتن دکمه‌ی بلاک و دریافت ضربات می‌تواند کار را مقداری آسان‌تر کند. البته اگر در پرهیز از فاز آتشین شکست خوردید، باید شانس خود را برای Deflect کردن تمام حملات امتحان کنید، زیرا در این حالت بلاک کردن جلوی آتش گرفتن شما را نخواهد گرفت.

با وجود تمام حرف‌هایی که زدیم، جذب کردن حملات Lu Bu به واسطه‌ی بلاک کردن، تاثیرات منفی برروی Spirit شما خواهد داشت، پس هر از چند گاهی بین خود و این دشمن قدرتمند فاصله ایجاد کنید تا Spirit از دست رفته را دوباره بدست آورید. انجام این کار نیز نباید چندان سخت باشد، شما می‌توانید به سادگی با دویدن از او فاصله بگیرید و بعد از گذشت مدتی دوباره به سراغ مبارزه بروید.

قابلیت Absorb Vitality را با حملات Fatal خود همراه کنید

به دلیل مدت زمان طولانی و طبیعت خسته کننده‌ی مبارزه در برابر Lu Bu در بازی Wo Long: Fallen Dynasty، ممکن است که با مشکل محدود بودن آیتم‌های Healing خود مواجه شوید. با استفاده از این کلک زیبا در راهنمای مبتدیان ما، می‌توانید بخش‌های بزرگی از نوار سلامتی خود را مدام پر کنید. به صورت خلاصه، قابلیت Absorb Vitality را از درخت مهارت Wood انتخاب کنید. هنگامی که Spirit لو بو را شکستید، به سرعت قبل از حمله‌ی Fatal خود، Absorb Vitality را اجرا کنید. انجام این کار برگشت مقدار از سلامتیتان را تضمین می‌کند و احتمالا مقداری از Dragon Cure Potها را برای لحظات بعدی نبرد ذخیره می‌کند.

با خود همراه بیاورید تا کارها را به شدت آسان‌تر کنید

قطعا شکست دادن باس‌های سخت به تنهایی حس بسیار خوبی دارد و شما هم اگر این مسئله برایتان مهم است، بیخیالش نشوید. اما Wo Long: Fallen Dynasty حول محور ایجاد کردن دوستی با همراهان طراحی شده است، پس یک یا دو نفر را برای نبرد با Lu Bu درکنار خود داشته باشید تا استرس این باس فایت را به شدت کم‌تر کنید. همراهان حواس او را پرت می‌کنند و به شما فرصت نفس کشیدن و یا حمله از عقب را می‌دهند. این کار مبارزه را آن قدری که به اصلا زحمت نیافتید آسان نمی‌کند، اما قطعا باعث می‌شود لذت بیشتری ببرید.

قابلیت Divine Beast Qinglong را برای یک Heal و یا زنده کردن دسته جمعی داشته باشید

همراه داشتن Divine Beast Qinglong در نبرد برابر Lu Bu می‌تواند به معنای واقعی کلمه زندگیتان را نجات دهد. Summon کردن این موجود در زمان درست می‌تواند مبارزه را به سمت شما برگرداند به خصوص اگر نکته‌ی قبلی را دنبال کرده باشید و یک یا دو همراه در کنارتان حضور داشته باشند. Qinglong نوار سلامتی شما و دوستانتان را به صورت کامل پر می‌کند و همچنین اگر فردی مرده باشد، او را به زندگی برمی‌گرداند.

برای Respec کردن شخصیت خود در Wo Long: Fallen Dynasty به آن مقاله نیز سر بزنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *