راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی

راهنما بازی Biomutant برای تازه واردها

بازی Biomutant

بالاخره بازی Biomutant منتشر شد و وقت آن رسیده تا با کاراکترهای بامزه و دوست‌داشتنی، دل به دنیایی پسا آخرالزمانی و رنگارنگ بزنید. اگر تازه پا به دنیای بازی جدید استودیو Experiment 101 گذاشته‌اید، همراه تیلنو و راهنما بازی Biomutant باشید.

بازی‌های نقش آفرینی جزو آثاری هستند که با قرار دادن آیتم‌ها و موارد شخصی‌سازی بسیار زیاد پیش‌روی گیمر، بعضی مخاطبان را سردرگم می‌کنند. قابلیت‌های مختلف شخصی‌سازی، درخت مهارت‌ها، تعداد زیادی آیتم برای لوت کردن و حتی تنوع و کارایی سلاح‌ها و تجهیزات مختلف، چیزی نیست که بتوان در همان ابتدای بازی، با آن‌ها آشنایی کامل داشت. بازی Biomutant نیز به عنوان یک اکشن ماجراجویی نقش آفرینی عرضه شده و شاید، بعضی ویژگی‌های آن در ابتدا برای گیمر، گیج کننده بنظر برسد. الهام از بازی‌هایی مانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild، مدرکی برای اثبات تنوع فوق‌العاده آیتم‌ها، درخت مهارت‌ها و… در بایومیوتنت است.

نگران بخش شخصی‌سازی نباشید

بازی Biomutant

درست مانند بخش عظیمی از بازی‌های نقش آفرینی، باید ابتدا کاراکتر مورد علاقه خود را برحسب سلیقه و سبک بازی خود انتخاب کنید. بازی Biomutant نیز علاوه‌بر امکانات طراحی ظاهری، اجازه انتخاب کلاس‌های خاص بازی را نیز پیش‌روی شما قرار می‌دهد.

اولین کاری که باید در شخصی‌سازی کاراکتر خود انجام دهید، انتخاب قبیله است. با انتخاب قبیله ویژگی‌های خاصی مثل سبک‌های مبارزه، ظاهر کلی کاراکتر، پرک‌ها و توانایی‌های خاص و یکسری ویژگی‌های منحصر به فرد، در دسترس شما قرار می‌گیرد. خوشبختانه یا شوربختانه، خیلی نیاز به نگرانی نیست و با پیش‌روی در داستان و تکمیل ماموریت‌ها، آنقدر توانایی‌های مختلف به دست می‌آورید و بازی آنقدر روش‌های پیش‌روی خاص جلوی راهتان قرار می‌دهد، که از انتخاب قبیله خود پشیمان نشوید. انتخاب قبیله، صرفا یکی از ویژگی‌های کاراکتر را به طرز ویژه‌ای بهبود می‌دهد و به این معنا نیست که دیگر کلاس‌ها، امکان استفاده از آن قابلیت را ندارند. برای مثال قبیله Saboteur بهترین انتخاب برای مبارزه همزمان با دو سلاح است، اما دیگر کلاس‌ها نیز این ویژگی را در اختیار گیمر قرار می‌دهند. از لحاظ شخصی‌سازی ظاهری نیز جای نگرانی خاصی نیست و فقط اعضای اصلی صورت کاراکتر را با دقت شخصی‌سازی کنید. رنگ موی سر و صورت و  استایل آن،  با مراجعه به آرایشگر قابل تغییر است و اگر دوست داشتید کمی به سر و صورت کاراکتر خود برسید، Trim  آرایشگر، منتظر شما خواهد بود.

سریع لباس‌های محافظ را پیدا کنید

یکی از الهاماتی که بازی Biomutant از The Legend of Zelda: Breath of the Wild گرفته است، تاثیر شرایط محیطی روی کاراکتر شما است. چنین ویژگی را در بازی رد دد ردمپشن 2 نیز شاهد بودیم. مناطق خاصی از نقشه بازی Biomutant، ویژگی‌های خاص آب و هوایی دارند که روی سلامتی کاراکتر شما موثر است. سرما، گرما و محیط‌های مملو از رادیواکتیو، هر کدام لباس‌های‌ خاصی برای محافظت از شما تدارک دیده‌اند. به محض ورود برای اولین بار به هرکدام از این مناطق، کوئستی برای پیدا کردن این لباس‌های محافظ، برای شما فعال خواهد شد. اولین کاری که باید بکنید، تکمیل این کوئست‌ها است. بعضی گیمرها به اشتباه بدون لباس و تجهیزات مناسب در این مکان‌ها به گشت و گذار می‌پردازند و پرک‌های خود را در توانایی‌هایی که مقاومت در برابر این عوامل را افزایش می‌دهند، خرج می‌کنند. خرج این پرک‌ها به خصوص در اوایل بازی، امکان پیشرفت سریع‌تر را از شما گرفته و در راه بیهوده‌ای هدر می‌دهد. می‌توانید هم زمان پنج لباس مختلف را با خود حمل کنید تا هیچ چیز در شرایط آب و هوایی مختلف، جلوی پیشرفت شما را نگیرد.

خیلی نگران Aura خود نباشید

یکی از ویژگی‌های خیلی بامزه و جذاب بازی Biomutant، امکان انتخاب واضح بین خیر و شر است. دو موجود فرشته مانند در تصمیمات مهم از شانه‌های چپ و راست شما برمی‌خیزند و پیشنهاد‌های خود را برای پیش‌برد داستان ارائه می‌دهد. این ویژگی بامزه Aura نام‌گذاری شده است. برای بازکردن و دسترسی به یک‌سری توانایی‌ها مانند superpower‌ها و Psi-Powerها باید Aura شما به سطح خاصی برسد. سیستم Aura و نحوه کارکرد آن نیز به وضوح از سری رد دد ردمپشن و به خصوص از نسخه دوم آن الهام گرفته شده است. برای افزایش سطح Aura خود به سمت تاریکی و تبدیل شدن به یک شخصیت بد یا رفتن به سمت روشنایی و تبدیل شدن به یک موجود دوست‌داشتنی، راه‌های مختلفی پیش‌روی شما است. مهم‌ترین راه، انتخاب راه حل‌هایی است که هرکدام از فرشته‌ها پیش‌روی شما قرار می‌دهند. به طبع با انتخاب راه‌های فرشته سفید Aura شما به سمت خوبی و با انتخاب فرشته سیاه، Aura شما به سمت تاریکی حرکت خواهد کرد. یکی دیگر از راه‌ها، انتخاب بین بخشش یا کشتن موجودات مختلفی است که در جریان بازی با آن‌ها روبرو می‌شوید. اینکه کدام رحم کردن یا به قتل رساندن دشمنان نیز Aura شما را به کدام سمت می‌برد، کاملا واضح است. در مجموع، جابجایی بین یک شخصیت منفور و خون‌ریز و یک شخصیت دوست‌داشتنی و کمک‌حال، در بازی Biomutant به هیچ عنوان کار سختی نیست و این شمایید که تصمیم می‌گیرید چطور بازی را پیش ببرید.

بازی Biomutant

از شر راوی بازی Biomutant راحت شوید

یکی از ویژگی‌های بازی Biomutant که در همان لحظه اول به چشم می‌آید، روایت داستان بازی توسط یک راوی است. داستان بازی و اتفاق‌ها با صحبت‌ها راوی رنگ و بوی تازه‌ای می‌گیرد و بعضی صحبت‌های او حسابی جذاب هستند. متاسفانه صحبت‌های راوی در در خیلی مواقع برای بعضی گیمرها اعصاب خورد کن می‌‌شود و آن‌ها را به دنبال راهی برای بستن صدای او می‌فرستد. خوشبختانه استودیو Experiment 101 به این موضوع فکر کرده در تنظیمات بازی امکان کاهش دادن دیالوگ‌های راوی وجود دارد. خیالتان راحت باشد که این قضیه روی داستان کلی بازی تاثیرگذار نیست و با خیال راحت می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید. برای این کار طبق تنظیمات زیر عمل کنید.

  • ابتدا بازی را Pause کنید.
  • وارد تنظیمات شده و بخش Audio را باز کنید.
  • در بخش Audio به دنبال Frequency بگردید.
  • در این بخش Narrator را بین صفر تا صد تنظیم کنید.
  • با توجه به عددی که انتخاب می‌کنید، میزان صحبت کردن راوی نیز کم یا زیاد می‌شود.

کدام ارتقا های ملخ مکانیکی بازی Biomutant را سریع تر فعال کنیم؟

درست مانند بازی Star Wars Jedi Fallen Order، استودیو Experiment 101 یک همراه دوست‌داشتنی و بامزه را روی شانه کاراکتر اصلی قرار داده و ملخ مکانیکی بازی Biomutant حسابی در جریان بازی به کمک شما خواهد آمد. ارتقاهای مختلفی برای این ملخ مکانیکی در نظر گرفته شده است و اگر سریع‌تر ارتقا‌های کاربردی‌تر را برای این ربات بامزه انتخاب کنید، کارایی آن در جریان بازی بیشتر می‌شود. ارتقا‌های مهمی که باید هرچه سریع‌تر فعال کنید را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

  • Glider: امکان جابجایی با گلایدر در یک فاصله کوتاه را برای شما فعال می‌کند.
  • Health Injector: یک دارو خاص را به صورت خودکار به شما تزریق کرده و سطح سلامتی شما را بهبود می‌دهد.
  • Turret: این ملخ دوست‌داشتنی به صورت خودکار در مبارزات کمک حال شما خواهد بود.
  • Boost: با تزیرق یک دارو. خاص، برای مدتی قدرت شما را افزایش می‌دهد.
بازی Biomutant

گول پیغام Area Cleared را نخورید

در بیشتر استیج‌های مبارزاتی در بازی‌های مختلف، بعد از کشتن تمام دشمنان، با پیام‌هایی مانند Area Cleared روبرو خواهید شد. پیام‌هایی که نشان دهنده پاکسازی کامل منطقه هستند و بعد از دیدن این پیام، می‌توانید با خیال راحت به گشت و گذار در مناطق دنیای بازی بپردازید. در بازی Biomutant پیام Area Cleared قاعدتا باید بعد از کشتن تمام دشمانن و لوت کردن تمام آیتم‌ها ظاهر شود. بگذارید خیالتان را راحت کنم و با اطمینان بگویم به هیچ عنوان این طور نیست. بعد از ظاهر شدن Area Cleared هنوز هم آیتم‌های مختلفی در آن محیط قرار دارند و باید به گشت و گذار خود ادامه دهید. معلوم نیست این قضیه مربوط به یک باگ است یا تیم Experiment 101 از قصد این قضیه را در بازی گنجانده‌اند، اما در کل به پیام Area Cleared اطمینان نکنید.

این تمام نکاتی بود که به عنوان یک مبتدی باید درباره بازی Biomutant می‌دانستید. جدیدترین اثر Experiment 101 برای طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی، می‌تواند لحظات سرگرم کننده‌ای رقم بزند. راستی اگر دوست دارید نظر شما درباره این بازی بیشتر بدانید، تیلنو پیش نمایش بازی Biomutant را نیز برای شما آماده کرده است. نظر شما درباره بازی Biomutant و دنیای جذاب آن چیست؟ موفق به تجربه بایومیوتنت شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

منبع: gameinformer

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *