اخبار و رویدادها, بازی

Bioshock 4 و شایعات جدید در رابطه با آن

Bioshock

چندی پیش استودیوی سازنده‌ی Bioshock 4 آگهی استخدام خود را منتشر کرد و با توجه به نیاز‌های این شرکت، اطلاعات و شایعات زیادی حول این بازی به گوش می‌رسد.

Bioshock

استودیو‌های زیر مجموعه‌ی 2K Games که مشغول ساخت نسخه‌ی بعدی از مجموعه‌ی Bioshock هستند، لیست نیاز‌های شغلی خود را به معرض دید عموم گذاشتند. این لیست کمی عجیب به نظر می‌رسد چراکه افرادی با این شغل، در سه گانه‌ی اصلی حضور نداشتند. بنابراین باید شاهد تفاوت‌های نسبتا عمده‌ای در این رابطه باشیم. همچنین با توجه به تخصص این  افراد، به احتمال بسیار زیاد شاهد به کار گیری آن‌ها در یک بازی شوتر اول شخص (Bioshock) باشیم.

در قدم اول در لیست بیان شده که استودیوها نیاز به چندین طراح ارشد صدا و طراح سیستم دارند؛ این مشخصات خبر از پروژه‌ای بلندپروازانه و پر از شخصیت‌های گوناگون می‌دهد. بنابراین می‌توانیم شاهد دنیا‌های مختلف در این بازی نیز باشیم. اما مهم‌ترین بخش این لیست فراخوانی افرادی با سابقه‌ی کار روی پروژه‌‌های RPG (نقش آفرینی) است که احتمال این را می‌دهد که شاهد یک بازی فوق العاده‌ به تمام معنا باشیم. یکی از کاربران توییتر در این راستا اعلام کرده است که احتمالا شاهد سیستم گفت و گویی شبیه به سری Fallout خواهیم بود (سیستم مکالمه در این بازی انتخابی است، به این معنا که شما از بین چندین کلمه و جمله، می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید).

در ادامه شاهد آگهی برنامه نویس هوش مصنوعی نیز هستیم. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با مناطقی شلوغ مانند چندین شهر متفاوت سر و کار داریم. همچنین با توجه به آگهی احتمالا شاهد گروه‌های مختلفی در این بازی خواهیم بود. البته این اولین بار نیست که این استودیو آگهی استخدام ثبت می‌کند. چند ماه قبل هم شاهد این قضیه برای استخدام مدل ساز محیط زیست بودیم که اطلاع از مناطق مختلف به خصوص طبیعت می‌‌داد.

خبر‌ها حاکی از این است که جدیدترین نسخه از سری Bioshock هنوز در مراحل اول توسعه قرار دارد و بزودی شاهد عرضه‌ی آن نخواهیم بود. یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با این بازی این است که کن لوین، گارگردان افسانه‌ای سه گانه‌ی Bioshock، روی این نسخه کار نخواهد کرد؛ البته نگران نباشید تیم توسعه‌ی بازی از کیفیت بسیار خوبی بهره می‌برد و احتمالا شاهد موفقیت این بازی برای بار دیگر خواهیم بود. آخرین نسخه‌ی این سری با نام Bioshock Infinite در سال ۲۰۱۳ برای کنسول‌های نسل هفتم و هشتم و PC منتشر شد. هم اکنون می‌توانید نسخه‌ی کالکشن این مجموعه که شامل تمام نسخه‌ها، بسته‌های الحاقی، بهبود‌های گرافیکی و صحبت‌های سازندگان می‌شود را از تیلنو تهیه فرمایید.

از نظر شما Bioshock جدید موفق خواهد شد؟ نظر شما در رابطه با این سری چیست؟ نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع : VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید