اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

فیل اسپنسر: ۲۰۲۱ سال بزرگی برای ایکس باکس گیم پس خواهد بود

گیم پس

فیل اسپنسر، مدیرعامل بخش ایکس باکس، اعتقاد دارد که سرویس ایکس باکس گیم پس سال بزرگی را در پیش و رو دارد و اتفاقات هیجان انگیزی در انتظار طرفداران خواهد بود.

مایکروسافت در چند وقت اخیر اطلاعات هیجان انگیزی را در مورد ایکس باکس گیم پس منتشر کرده و آن طور که از این اطلاعات مشخصه، این سرویس از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان نقطه‌ی تمرکز Xbox در نسل نهم کنسول‌های خانگی شناخته می‌شود. مشترکان Xbox Game Pass به محض خرید اشتراک خود، به مجموعه‌ی بزرگی از بازی‌ها در پلتفرم‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی دسترسی  پیدا می‌کنند. این سرویس اشتراکی تا همین الان هم به دستاوردهای بزرگ رسیده است و نمی‌توان نقش آن را در تجربه‌ی ارزان قیمت‌تر بازی‌های ویدیویی انکار کرد. اما ظاهرا مایکروسافت هنوز برنامه‌های زیادی برای آن دارد، به طوری که فیل اسپنسر از آینده‌ی روشن و هیجان انگیز گیم پس در سال سال ۲۰۲۱ می‌گوید. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ی تمام بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ برای Xbox Series X منتشر می‌شوند، با آینده‌ی احتمالی کنسول مایکروسافت در سال جاری بیش‌تر آشنا شوید.

فیل اسپنسر در طی گفتگویی که با Larry Hryb، خبرنگار و برنامه نویس بخش ایکس باکس، از موفقیت‌های Game Pass در طول چند وقت اخیر صحبت کرد. اسپنسر اعتقاد دارد که این سرویس مسیر درستی را طی می‌کند و همین حالا هم سود زیادی را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است. او در ادامه اشاره می‌کند که «۲۰۲۱ قرار است به سال فوق العاده‌ای تبدیل شود» و آثار زیادی به Game Pass اضافه خواهند شد. البته یکی از خبرهای هیجان انگیز مربوط به سال ۲۰۲۱، دسترسی احتمالی کاربران IOS به بازی‌های گیم پس است. اگر این اتفاق رخ دهد، کاربران بیش‌تری راهی این سرویس اشتراکی خواهند شد.

گیم پس

سال ۲۰۲۰ برخلاف این که سال سیاهی برای بشریت بود، به بازه‌ی مناسبی برای طرفداران بازی‌های ویدیویی تبدیل شد. در سال ۲۰۲۰، مایکروسافت موفق شد علاوه بر اضافه کردن آثار جدید و بزرگی به Game Pass، شرکت Zenimax و زیر شاخه‌های آن از جمله استودیو Bethesda را به مالیکت خود درآورد. نکته‌ی هیجان انگیزی که در این مورد وجود دارد، این است که تمام بازی‌های انحصاری ایکس باکس در سال ۲۰۲۱ (از جمله‌ بازی‌های بتسدا)، در روز اول عرضه روی ایکس باکس گیم پس قابل اجرا خواهند بود. این در حالی است که به احتمال زیاد شاهد معرفی بازی‌های جدید دیگری هم باشیم.

اولین بازی بزرگی که در سال ۲۰۲۱ به گیم پس اضافه می‌شود، بازی ترسناک The Medium است که استودیو خوشنام Bloober Team وظیفه‌ی توسعه‌ی آن را بر عهده دارد. مشترکان سرویس Game Pass می‌توانند در روز عرضه‌ی بازی مدیوم، یعنی ۹ بهمن ۹۹، به طور رایگان به دانلود و تجربه‌ی آن بپردازند. البته The Medium تنها قطره‌ای از انحصاری‌های مایکروسافت در نسل نهم است و هنوز آثار مورد انتظار دیگری در راه هستند. مهم‌ترین این آثار، بازی Halo Infinite است که با توجه به اطلاعات، در پاییز سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

البته به هیچ وجه فکر نکنید که مایکروسافت تمام تمرکز خود را روی بازی‌های انحصاری و First-Party گذاشته است. آن‌ها به احتمال زیاد بازی‌های Multi-Platform و Third-Party را هم به سرویس خود اضافه خواهند کرد. همین چند روز پیش بود که شایعاتی مبنی بر اضافه شدن +Ubisoft به ایکس باکس گیم پس پخش شده بود. اگر این اتفاق رخ دهد و یوبیسافت هم مانند EA سرویس اشتراکی خود را در اختیار مایکروسافت قرار دهد، مطمئن باشید که Game Pass به دستاوردهای بیش‌تری دست پیدا خواهد کرد. درصد به واقعیت پیوستن این شایعه مشخص نیست، اما منابع و افراد معتبری این موضوع را تایید کرده‌اند. بدون شک در آینده‌ای نه چندان دور اطلاعات بیش‌تری در مورد این شایعه پخش خواهد شد.

در پایان اگر قصد دارید در بهترین حالت ممکن به تجربه‌ی بازی‌های انحصاری ایکس باکس بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد آینده‌ی Xbox Game Pass در سال جاری چیست؟ آیا شما هم برای شروع نسل نهم برای اثر خاصی هیجان زده هستید؟نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *