اخبار و رویدادها, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

جزئیات بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

اگر منتظر بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هستید و می‌خواهید تمام اطلاعات منتشر شده از این اثر موردانتظار را بدانید، ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

Call of Duty: Black Ops Cold War

مجموعه‌ی Call of Duty چند سالی بود که از بخش‌های داستانی با ارزش خود فاصله می‌گرفت و رفته رفته تنها به یک بازی آنلاین تبدیل می‌شد. این روند نزولی از ابتدای نسل هشتم و با انتشار بازی‌هایی مانند Call of Duty: Ghost شروع شد و تا حدود بازی Call of Duty: Infinite Warfare ادامه یافت. اما Activision پس از این که از این دوره‌ی نزولی عبور کرد، متوجه شد که هنوز هم طرفداران انتظار یک بخش داستانی با کیفیت را از یک نسخه‌ی Call of Duty می‌کشند. شاید دلیل این که این مجموعه سال‌ها از رقیب مستقیم خود، یعنی مجموعه‌ی Battlefield، جلو زده، همین بخش‌ها و کمپین‌های داستانی با کیفیت آن است؛ چرا که نسخه‌های مختلف بتلفیلد، در بخش‌های چند نفره آن قدر‌ها هم از مجموعه‌ی ندای وظیفه عقب نیستند و همواره به ارائه‌ی تجربه‌ی خوبی می‌پردازند.

Activision در نهایت به این نتیجه رسید که باید دوباره سیاست ساخت‌ کمپین‌های داستانی با کیفیت را از سر بگیرد و برای شروعی قدرتمند، بازی Call of Duty WW 2 را انتخاب کرد. این بازی شاید نتوانست داستانی مانند ماجراهای کاپیتان پرایس و گوست رو کند، اما روزنه‌ی امیدی را برای طرفداران پراپاقرص این مجموعه بازکرد. World War 2 قصد داشت یک داستان هر چند کوتاه ولی با ارزش را، در دل محتواهای خود قرار دهد تا شاید بتواند نقطه‌ی شروعی برای بازگشت مجموعه به اوج باشد. این روند صعودی، با انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare به اوج خود رسید و  موفق شد که یک کمپین داستانی با عمق را در اختیار بازیکنان قرار دهد. این بازگشت، با آمدن کاپیتان پرایس و چند شخصیت عمیق و چندلایه‌ی دیگر همراه شد تا بتواند یک داستان جذاب با اجراهای فوق العاده را برای بازیکنان تدارک ببیند.

حال، آن طور که از ظاهر ماجرا پیدا است، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم می‌خواهد مانور زیادی بر‌روی کمپین داستانی بدهد و کاری کند که از این بخش، نه تنها به عنوان یکی از نقاط قوت بازی Call of Duty: Black Ops Cold War محسوب شود، بلکه به عنوان یکی از بهترین روایت‌های داستانی مجموعه نیز شناخته شود. در ادامه‌ی این راهبرد محبوب، شرکت Activision تصمیم گرفته است که وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی جدید محبوب‌ترین سری خود را، به چندین استودیو توسعه دهنده‌ی بزرگ بسپرد. دو استودیوی TreyArch و Sledgehammer سازنده‌های اصلی این بازی هستند و قصد دارند یکی از جاه طلبانه‌ترین نسخه‌های سری ندای وظیفه را وارد بازار کنند. با توجه به اطلاعات، بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است شامل ویژگی‌هایی باشد که مانند آن را در هیچ کدام از نسخه‌های این مجموعه مشاهده نکرده‌ایم. مواردی مانند اضافه شدن انتخاب جزئیات ظاهری، انتخاب دیالوگ و تصمیم گیری، از جمله‌ی این نوآوری‌ها هستند که با توجه به گفته‌ی سازندگان، قرار است تجربه‌ی متفاوتی را ارائه دهند.

اما نکته‌ای که می‌توان در این میان به آن اشاره کرد، این است که اکتیویژن تصمیم گرفت اطلاعات بیش‌تری را در قالب بازی Call of Duty: Warzone در اختیار کاربران قرار دهد که در نوع خود، کمی عجیب به نظر می‌رسد. این تریلر پخش شده در جریان این بازی بتل رویال، مشخص کرد که نسخه‌ی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در تاریخ ۲۳ آبان ۹۹ (۱۳ نوامبر ۲۰۲۰) عرضه خواهد شد. هم چنین، نسخه‌های مناسب دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس (اس) همزمان با عرضه‌ی این کنسول‌ها در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قصد دارد با برگرداندن برخی از شخصیت‌های معروف سری، یک حس نوستالژی را در کنار نوآوری‌های بازی قرار دهد تا بازیکنان با یک اثر چندلایه‌ روبرو شوند. هم چنین، آن طور که متوجه شدیم، بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است آزادی بسیاری را به بازیکن در روند روایت داستان بدهد که در برخی از جزئیات مانند ساخت شخصیت، انتخاب تصمیم‌ها و انتخاب سبک بازی ظاهر می‌شود. منظور از انتخاب سبک بازی، این است که بازیکن می‌تواند استفاده از مخفی کاری یا عدم استفاده‌ از آن را در طی مراحل مختلف، مشخص کند. هم چنین، مراحل مختلف این بازی قرار است برخلاف سایر نسخه‌های سری، غیر خطی باشد؛ به عبارتی دیگر، گیمر در حال پشت سر گذاشتن مراحل داستانی و رد شدن از سطح نقشه، راه‌های زیادی را در پیش رو دارد و می‌تواند به دلخواه خود هر کدام از آن‌ها را مشخص کند. علاوه بر این موارد، باید بدانید که تصمیم گیری و انتخاب دیالوگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War، برای اولین بار در سری حضور نخواهد داشت و در بازی‌های کلاسیک هم شاهد این ویژگی بوده‌ایم. اما جدیدترین نسخه‌ی ندای وظیفه آزادی عملی را در پیش‌ روی بازیکن قرار می‌دهد کا تا به حال مانند آن را ندیده‌ایم.

Call of Duty: Black Ops Cold War

داستان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

در چند روز اخیر، اطلاعات مختلفی در مورد داستان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War منتشر شده است که به جزئیات مختلفی اشاره می‌کند. این بازی قرار است ادامه‌ی مستقیمی بر وقایع بازی call of Duty: Black Ops 1 باشد که در سال ۱۹۸۱ رخ داده است و قصد دارد، داستان جنگ سرد را تا پایان این دهه‌ی میلادی، ادامه و گسترش دهد. در آن دوره‌ی زمانی، نگرانی‌ها و ترس‌هایی مانند آن چه که ما در دنیای امروز تجربه می‌کنیم، وجود داشته است. همه‌ی مردم آن زمان در مورد شرایط جهان و اتفاقات جاری در آن نگرانی‌هایی داشته‌اند، چرا که ممکن بود به زندگی شخصی و عمومی آن‌ها لطمه بزند. همان طور که ما انسان‌ها در دنیای امروز دچار طلسمی به نام کرونا شده‌ایم و نگران آن هستیم، مردم در دهه‌ی هشتاد میلادی نگرانی‌هایی در مورد وقوع جنگ‌ها و بمباران‌های احتمالی داشتند که می‌توانست زندگی آن‌ها را به کلی نابود کند.

مجموعه‌ی call of Duty، با این که در برخی از واقعیت‌های تاریخی دست می‌برد و آن‌ها را تغییر می‌دهد، اما داستان‌ها و ماجراهای جذابی از این وقایع بیرون می‌کشد. حتی ممکن است که برخی از این داستان‌ها، به طور کلی با واقعیت‌های بیرونی تناقض داشته و کوچک‌ترین شباهتی به آن چه که ما در دنیا دیده‌ایم و می‌بینیم، نداشته باشند. در نتیجه، درست است که به احتمال زیاد اکتیویژن تحریفات بسیاری را در داستان‌های جنگ سرد انجام می‌دهد، اما می‌تواند یک روایت به شدت جذاب را از دل این واقعه‌ی تاریخی معاصر، بیرون کشد. در واقع، داستان‌ها و رویدادهایی که در دوره‌ی جنگ سرد رخ داده‌اند، پتانسیل زیادی برای گسترش‌های داستانی دارد و می‌توانند با هر گونه داستان و فلسفه‌ای، کنار بیایند.

داستان بازی، در مورد یک گروه کارگشته‌ی نظامی آمریکایی است. این گروه قصد دارند تا شخصیتی به نام پرسئوس (Perseus) را پیدا کنند که یکی از افراد صاحب رتبه‌ی دولت اتحاد جماهیر شوروی است. او می‌خواهد با انجام دادن برخی از اقدامات آشوب گرایانه، نظم حاکم بر جهان را از بین ببرد. بازیکن در قالب این گروه قرار می‌گیرد و باید زیر دست سرگروه مرموز خود، با نام راسل ادلر به انجام دادن ماموریت‌ها بپردازد. اما نکته‌ی به شدت جالبی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که همه ی این تجهیزات و این گروه، طبق خواسته‌ی رونالد ریگان (Ronald Reagan)، چهلمین رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا، تشکیل شده است و بازیکن در واقع باید به انجام دادن دستورات ریگان، بپردازد.

اعضای این تیم را ماموران هادسون (Hudson)، وودز (Woods) و میسون (Mason) تشکیل می‌دهند که هر کدام از آن‌ها، در امور نظامی خبره هستند. هم چنین علاوه بر این سه نفر، شخصیت‌های دیگری هم از بازی Black Ops 1 بازگشته‌اند. در واقع، بازگشت این شخصیت‌ها به هیچ وجه دور از ذهن نبود، چرا که آن‌ها جزء بهترین شخصیت‌هایی هستند که مجموعه‌ی ندای وظیفه به خلق و شخصیت بخشی آن‌ها، پرداخته است.

Call of Duty: Black Ops Cold War

آزادی عمل بالا در بخش داستانی

همان طور که پیش‌تر گفتیم، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است آزادی بسیاری را در زمینه‌های مختلف به بازیکن بدهد. استودیو Raven Software اظهار کرده است که این آزادی عمل از تمامی نسخه‌های مجموعه بیش‌تر است و شما می‌توانید موارد و جزئیات مختلفی را در طی بازی، انتخاب و استفاده کنید. شما می‌توانید در ابتدای بازی، مانند آثار نقش آفرینی، شخصیت خود را درست کنید. این طراحی شخصیت، در هشت عنصر مانند انتخاب رنگ پوست و جنسیت خلاصه می‌شود و به شما اجازه می‌دهد که ظاهر شخصیت خود را بسازید. اما نکته‌ی جالبی که در این میان وجود دارد، این است که بازیکن می‌تواند در ابتدای بازی، جنسیت شخصیت قابل بازی را انتخاب نکرده و آن را به عنوان یک جزء محرمانه باقی گذاشت. انجام دادن این کار، باعث خواهد شد که شخصیت‌های درون این بازی شما را با ضمیر مذکر یا مونث مورد خطاب قرار ندهند و این محدودیت را از جلوی شما بردارند. هم چنین، انتخاب جنسیت همان طور که مشخص است، بر ظاهر و صدای شخصیت شما هم تاثیر گذار خواهد بود و برخی از جزئیات بدیهی را تعیین خواهد کرد.

اما قابلیتی که کم‌تر کسی انتظار شنیدن آن را داشت، انتخاب پیش زمینه یا نژاد داستانی است. به عبارتی دیگر، ویژگی انتخاب کردن نژاد شخصیت یا پیش زمینه‌ی داستانی او، موردی است که بیش‌تر در بازی‌های نقش آفرینی با آن روبرو می‌شویم و کم‌تر پیش آمده که در بازی‌هایی مانند ندای وظیفه با آن روبرو شویم. برای مثال، انتخاب کردن کلاس Paranoid، به بازیکن اجازه می‌دهد که هر چه سریع‌تر با اسلحه‌ی خود نشانه گیری کند؛ یا انتخاب کلاس Lone Wolf یا گرگ تنها، به شما اجازه می‌دهد تا دو برابر بیشتر از سایر افراد بدوید.

این آزادی عمل بالا در بخش داستانی تنها به انتخاب ویژگی‌های شخصیت محدود نمی‌شود و شما می‌توانید در حین تجربه‌ی مراحل مختلف، راه‌ها و راهبرد‌های متفاوتی را برای کامل کردن آن، در پیش بگیرید. این جمله، بدان منظور است که علاوه بر آزادی در انتخاب راه‌های مختلف برای طی کردن، شما می‌توانید تصمیم‌های مختلفی را اتخاذ کنید که به احتمال زیاد، بر روی اتفاقاتی که در داستان رخ می‌دهد، تاثیر خواهد گذاشت. هم چنین، در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War می‌توان به انجام ماموریت‌های فرعی هم پرداخت. اگر شما در طول تجربه‌ی خود از بازی، دقت بیش‌تری به خرج دهید و محیط اطرف را به خوبی بگردید، می‌توانید ماموریت‌های فرعی یا Side Quest را باز کنید که اطلاعات مهم و جالبی را در مورد داستان اصلی، فاش می‌کنند. علاوه بر این، انجام دادن ماموریت‌های فرعی می‌تواند در پایان بندی بازی، گزینه‌های بیش‌تری را در جلوی شما قرار دهد تا بتوانید همان پایانی را که مدنظر دارید، تجربه کنید. البته که این تاثیرات، قطعا در یک مرز محدود خواهد شد و به طور اساسی، در پایان بندی بازی نقش نخواهد داشت و تاثیر آن، در یک سری از موراد جزئی خلاصه خواهد شد.

Call of Duty: Black Ops Cold War

شباهت برخی از جزئیات با بازی HITMAN

اگر به تجربه‌ی مجموعه‌ بازی‌های Hitman پرداخته باشید، می‌دانید که بازیکن می‌توانست ماموریت‌های موجود در بازی را با چندین روش مختلف به پایان برساند. در واقع همین آزادی عمل در انجام دادن ماموریت‌ها بود که باعث شد دو بازی جدید هیتمن، با این حجم از موفقیت روبرو شود. حال آن طور که مشخص است بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم می‌خواهد از ویژگی مشابهی استفاده کند. برای آن که این موضوع را بهتر متوجه شوید، به سراغ یک مثال می‌رویم.

در یکی از مراحل بازی Call of Duty: Black Ops Cold War شما به یکی از پایگاه‌های نظامی-اطلاعاتی کمونیست‌های شوروی می‌روید. در این قسمت، شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای انجام دادن هدف خود استفاده کنید. در این زمان و موقعی که در زمین‌های دشمن هستید، می‌توانید برای به پایان رساندن ماموریت خود فرمانده‌ی آن منطقه را مسموم کنید، اطلاعات مختلفی را بدزدید، یکی از کارمندان را به مرگ تهدید کنید یا از یکی از زندانی‌های اعتراف بگیرید تا علاوه بر انجام دادن Quest خود، به اطلاعات ارزشمندی دست یابید و جلوی اهداف شوم کمونیست‌ها را بگیرید. اما آن چه که مشخص است، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در انتها باز هم یک کال آو دیوتی است و عدم وجود یک اکشن درست حسابی و نفس گیر در پایان هر مرحله، به عنوان یک ضعف شناخته خواهد شد. پس شما باید در طی انجام دادن خود کارهای مختلفی را انجام دهید تا هنگام رسیدن به اکشن‌ها و تیراندازی‌های بازی، بیش‌تر در جریان داستان قرار بگیرید. هم چنین، در این میان یک خبر بسیار خوب برای آن دسته از طرفدارانی که از Cold War یک کال آو دیوتی تمام عیار می‌خواهند، وجود دارد. سازندگان تایید کرد‌اند که در کنار حالت‌های مخفی و جاسوسی گونه‌ی این بازی، قرار است شاهد خونریزی‌های خشن و چشم نواز باشیم و در این نسخه از ندای وظیفه، نهایت خشونت را تجربه کنیم.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به چه گونه اثری تبدیل خواهد شد؟

با توجه به اطلاعاتی که به آن دسترسی داشتیم، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است به یکی از بهترین نسخه‌های ندای وظیفه تبدیل شود. وجود انتخاب‌های مختلف و تصمیمات متنوع، می‌تواند یک تازگی خاص را به بازی تزریق کند که تا به حال مانند آن را در مجموعه مشاهده نکرده‌ایم. علاوه بر این موضوعات، می‌دانیم که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از جاه طلبانه‌ترین یا شاید جاه طلبانه‌ترین نسخه‌ی مجموعه است و قصد دارد تا نام سری را به بالاترین نقطه‌ی ممکن بکشد. هم چنین، این قابلیت ساخت کاراکتر بازی می‌تواند به بازیکن آزادی عمل بیش‌تری را بدهد تا بتواند هر‌آن چه که ایده‌اش را در سر می‌پروراند، در بازی اعمال کند.

علاوه بر موضوعاتی که گفته شد، باید بدانید این بازی قرار است یکی از چشم نواز‌ترین جلوه‌های بصری در چند وقت اخیر را نمایش دهد. با توجه به آن چه که در تریلرها و نمایش‌های این بازی دیده‌ایم، می‌توانیم انتظار یک بازی با گرافیک نسل نهمی را داشته باشیم. اما آن چه که می‌تواند شک یک فرد را برانگیزد، این است که نمایش‌های این بازی اکثریت بر روی استیشن 5 ضبط شده‌اند و چگونگی به نظر رسیدن بازی در کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اما با توجه به آن چه در بازی Call of Duty: Modern Warfare مشاهده کردیم، می‌توانیم بگوییم که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War اگر بهتر از مدرن وارفر نباشد، از آن ضعیف‌تر نیست.

Call of Duty: Black Ops Cold War

اما موضوعی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که سیاست‌های اکتیویژن برای سال ۲۰۲۱ دو گانه است. به عبارتی دیگر، از آن جایی که حالت بتل رویال بازی Call of Duty: Warzone از محبوبیت بسیاری برخوردار است، به احتمال زیاد در سال جاری هم مورد پشتیبانی قرار خواهد گرفت؛ پس سوالی که در این میان به وجود می‌آید این است که برنامه‌ی اکتیویژن برای حالت چندنفره‌ی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War چیست؟ آیا این بازی هم دارای حالت بتل رویال خواهد بود؟ متاسفانه هنوز اطلاعات زیادی در این باره منتشر نشده است و نمی‌دانیم که برنامه‌های اکتیویژن برای سال آینده چیست. اما، می‌توانیم حدس بزنیم که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War میزبان هیچ گونه حالت بتل رویالی نخواهد بود، چرا که وارزون همواره موفق عمل کرده و ظاهرا قرار نیست که شاهد هیچگونه افت یا ضعفی شود. از طرفی دیگر، وارزون اولین حالت بتل رویال مجموعه است که با حمایت عظیمی از طرفداران روبرو است. به غیر از وارزون، تنها حالت بتل رویالی که در مجموعه مشاهده کرده‌ایم، بخش Blackout بازی Call of Duty: Black Ops 4 است که به هیچ وجه در حد و اندازه‌‌های وارزون با استقبال طرفداران روبرو نشده بود.

پس می‌توان حدس زد که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War تمرکز خود را بر روی بخش‌های آنلاین و چند نفره به غیر از حالت بتل رویال خواهد گذاشت و سعی خواهد کرد که سایر این بخش‌ها و حالت‌ها را ارتقاء دهد. وارزون هم برای چند وقتی تمرکز اصلی سازندگان برای حالت بتل رویال است و به احتمال زیاد حداقل تا یک سال، شاهد بخش مشابه جدیدی نخواهیم بود.

اما متاسفانه هنوز اطلاعات جامعی از بخش‌های Multiplayer و Co-Op بازی منتشر نشده است، اما می‌دانیم که حالت زامبی قرار است پرقدرت‌تر از همیشه به مجموعه بازگردد. هم چنین، باید بدانید هنوز مشخص نیست که آیا خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به معنی دسترسی آن در کنسول‌های نسل بعد خواهد بود یا خیر. اما از آن جایی که هم سونی و هم مایکروسافت در حال تلاش برای گسترش این موضوع هستند، نسخه‌ی جدید ندای وظیفه هم شامل این موضوع خواهد شد. در واقع، با توجه به آن چه که در سایر بازی‌های بزرگ مانند Cyberpunk 2077 و Assassin’s Creed Valhalla مشاهده کردیم، می‌توانیم پیش بینی کنیم که خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بر روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، به شما اجازه‌ می‌دهد که آن را بر روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس هم تجربه کنید. اما اگر هنوز شک دارید و می‌خواهید این بازی را بر روی کنسول‌های نسل جدید تجربه کنید، خرید این بازی در حال حاضر کمی دور از منطق است، چرا که ممکن است ویژگی ذکر شده، برای بازی Call of Duty: Black Ops Cold War اعمال نشود. در این زمان، اگر شما بخواهید این بازی را بر روی کنسول‌های نسل نهمی هم تجربه کنید، لازم است که دوباره دست به خرید بازی  بزنید.

اما از طرفی دیگر، با توجه به شایعات پخش شده، بازیکنان می‌توانند نسخه‌ی بین نسلی بازی یا Cross-Gen Digital Edition بازی Call of Duty: Black Ops Cold War با ۱۰ دلار بیش‌تر، خریداری کنند. به عبارتی دیگر، اگر شما نسخه‌ی هفتاد دلاری این بازی را خریداری کنید، می‌توانید هم بر روی کنسول‌های نسل هشتمی به تجربه‌ی آن بپردازید و هم بر روی کنسول‌های نسل نهمی.

Call of Duty: Black Ops Cold War

در پایان، اگر قصد دارید پیش از انتشار بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به تجربه‌ی نسخه‌های پیشین این بازی بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Call of Duty: Modern Warfare مراجعه کنید. برای خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نیز می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما درباره‌ی کمپین داستانی کال آف دیوتی کلد وار چیست؟ آیا این بازی و بخش داستانی آن موفق خواهد شد که در حد و حدود مجموعه‌ ظاهر شود یا خیر؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: وبسایت Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “جزئیات بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

 1. محمد گفت:

  اینکه ادلر به ما شلیک کنه یعنی شخصیت پلیر ۱ هستی بازی دو تا شخصیت داره یکم داستانش پیچیدس در ضمن معلوم نیست تو اول زدی یا ادلر.

  1. محمد قربانیان گفت:

   سلام دوست عزیز. دقیقا همینه. البته من نظر کامپیوترکا رو که تو یوتوبش گذاشت دوست داشتم بهتر بود.

 2. امید گفت:

  ببخشید داخل کال اف قسمت داستان و زامبی میشم جفتش قفل هست و وارد نمیشه دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه

  1. محمد قربانیان گفت:

   سلام دوست عزیز. باید قسمت کمپین و زامبی رو دانلود کنید. چند سالیه بازی کال آف اینطوزیه که دیسک کلا برای اجرای بازیه فقط٬ همه چی باید دانلود بشه.

 3. سلام من آریو هستم ببخشید آخر کالاف دیوتی چرا ادلر به من یا همان بل شلیک کرد

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام به شما، این پایان یکی از بدترین پایانای بازیه. **خطر اسپویل** ادلر چون فکر می‌کنه بل شستشوی مغزی شده و هیچوقت نمی‌تونه بهش اعتماد کنه، مجبور میشه که اونو بکشه.

 4. yazdan گفت:

  ببخشید بخش داستانی و زامبی این بازی افلاینه یا انلاین؟؟؟؟؟؟ لطفا پاسخ دهید.

  1. ارحام ادبخواه گفت:

   بخش داستانی رو میشه بدون اتصال به اینترنت تموم کرد مثل سایر نسخه‌های مجموعه. بخش زامبی هم بخش آفلاین داره و هم بخش آنلاین که میتونید با دوستتون بازی کنید.

   1. بهادر گفت:

    پس تو pc بخش camping بدون اینترنت میشه گیم زد؟

    1. ارحام ادبخواه گفت:

     بله همین طور هست.

 5. بردیا گفت:

  این تریلر آخرش که خیلی خفن بود ایشالله که آخرش خوب در بیاد

  1. ارحام ادبخواه گفت:

   تیم‌ خوبی پشت سر بازی هست که امتحانشو پس داد و بودجه‌ی سنگینی هم پشت بازیه. به احتمال زیاد حداقل یک بخش داستانی خوب رو داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید