بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

بازی Ghost Of Tsushima: مواردی که از نیو گیم پلاس نمی‌دانید

بازی Ghost of Tsushima

استودیو ساکر پانچ در جدیدترین آپدیت بازی Ghost of Tsushima حالت نیو گیم پلاس را اضافه کرده که در این مطلب به معرفی بخش‌های مختلفی از آن می‌پردازیم.

بازی گوست او سوشیما بدون شک از لحاظ گیم‌پلی و گرافیک یکی از بهترین آثار تاریخ بازی‌های ویدیویی است. در. قالب این اثر می‌توانید داستانی فوق‌العاده ‌‌و حماسی را در دل تاریخ ژاپن و عصر سامورایی‌ها تجربه کنید. در مهر ماه سال گذشته استودیو ساکر پانچ (Sucker Punch) در قالب یک آپدیت رایگان ویژگی‌های جدیدی از جمله حالت مولتی‌پلیر موسوم به Legends را اضافه کرده است. با این حال یکی از جنبه‌های اصلی این به روز رسانی در دسترس قرار گرفتن حالت نیو گیم پلاس است. حالت نیو گیم پلاس تنها زمانی در دسترس قرار می‌گیرد که کمپین داستانی بازی Ghost of Tsushima را به پایان رسانده باشید. انجام مراحل فرعی و پیدا کردن تمامی موارد قابل جمع‌آوری الزامی نبوده و تنها کافی است مراحل اصلی را کامل کنید.

بازی Ghost of Tsushima

حال این سوال پیش می‌آید که حالت New Game Plus چیست؟ به صورت کلی در این حالت داستان بازی از ابتدا و در شرایطی که تمامی ارتقاها، موارد باز شده و تجهیزات به بازی جدید منتقل می‌شوند، آغاز خواهد شد. این شرایط در قبال بازی Ghost of Tsushima قدری متفاوت است. داستان از زمان اولین حمله مغول‌ها به سوشیما آغاز شده و برخی از موارد باز شده از دسترس خارج می‌شوند. علاوه بر این نیو گیم پلاس دارای محتواهای جدیدی است که در تبلیغات نمایش داده نشدند. در ادامه مواردی را معرفی می‌کنیم که بسیاری از بازیکنان از وجود آن‌ها بی‌خبر هستند. با تیلنو همراه باشید.

مهمات و منابع را از دست خواهید داد

بازی Ghost of Tsushima

ابزارهای فوق‌العاده و تکنیک‌هایی که جین ساکای در اختیار دارد همچنان در نیو گیم پلاس هم وجود خواهند داشت؛ در نتیجه هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. همچنین حالت‌های مبارزه و قلاب که به صورت عادی با انجام مراحل مختلف اضافه می‌شوند، از ابتدا در دسترس قرار دارند. آنچه که در نیو گیم پلاس از دست می‌دهید، مواردی هستند که به عنوان منابع همراه با خود دارید؛ شامل چوب‌ها، پارچه‌ها، فلزات و مواردی از این دست. بر همین اساس بازی را در شرایطی آغاز می‌کنید که جین ساکای (Jin Sakai) به شدت قدرتمند است اما از لحاظ منابع فقیر و تنگدست است. تمام تیرها و مهمات نیز از دست خواهند رفت.

رنگ‌‌ها و آیتم‌های جدید

بازی Ghost of Tsushima

استودیو ساکرپانچ سعی کرده بازی Ghost of Tsushima از لحاظ تاریخی دقیق باشد، اما در عین حال در قالب رنگ‌بندی‌های معاصر بخشی از دنیای مدرن را به اثر خود اضافه کرده است. Baku the Voiceless تاجری است که در حالت نیو گیم پلاس آیتم‌هایی همچون کلاه‌ها، ماسک‌ها و رنگ‌های جدید برای استفاده در اختیار شما قرار می‌دهد. برای دستیابی به این موارد به گل جدیدی به نام Ghost Flower نیاز دارید که تنها در حالت مذکور وجود دارد. با انجام اعمالی همچون کامل کردن وظایف و پشت سر گذاشتن مراحل اصلی و فرعی می‌توانید به این نوع از منابع بازی گوست آو سوشیما دسترسی پیدا کنید.

Charm‌ها همچنان وجود دارند

بازی Ghost of Tsushima

پس از آن که برخی از بازیکنان اقدام به تجربه بازی Ghost of Tsushima در حالت +New Game کردند، متوجه شدند که بخش‌های مربوط به Charm‌های سلاح‌ها خالی هستند. به همین منظور با خشم به فروم‌ها و شبکه‌های مراجعه کرده و از این امر گله و شکایت کردند. البته این امر منطقی است که حذف شدن برخی از بهترین Charmها بازیکنان را خشمگین کند. اما این افراد به جای واکنش‌های احساسی تنها کافی بود نفس عمیق کشیده و کمی در منو‌ها جا‌به‌جا شوند. با این وجود که بخش Charmهای اسلحه خالی است، ولی همچنان در Inventory وجود داشته و در کنار دیگر Charmها قرار دارند.

علاوه بر Charm‌های موجود در بازی اصلی، حالت نیو گیم پلاس بازی گوست آو سوشیما دارای Charm‌های جدید و منحصر‌به‌فردی بوده که از Baku the Voiceless می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. از بین این Charm‌ها می‌توان به Charm of Heavenly Rebuke (در هنگام استفاده از Heavenly Strike ممکن است رعد و برق به دشمنان اطراف اصابت کند) و Charm of Carnage (افزایش میزان خون در مبارزات) اشاره کرد. نکته حائز اهمیت این است که تمامی Charm‌ها قرار نیست به قوی‌تر شدن جین ساکای و راحت‌تر کردن نبرد با مغول‌ها منجر شوند. برخی از Charm‌ها باعث می‌شوند تجربه بازی Ghost of Tsushima بیش از پیش چالش‌بر‌انگیز باشد. برای مثال یک Charm‌ وجود دارد که در هنگام استفاده از آن با دریافت هر ضربه فورا کشته خواهید شد.

ارتقا‌های اضافه

بازی Ghost of Tsushima

هر یک از بازیکنان بازی Ghost of Tsushima زره مورد‌علاقه خود را دارند و صحبت در مورد این که کدام زره‌ها از دیگران بهتر بوده و کجا می‌توان آن‌ها را پیدا کرد، همواره بحث داغی بوده است. استودیو ساکر پانچ تمام تلاش خود را به کار بسته تا اطمینان حاصل کند که تمامی بازیکنان با هر سبک و سلیقه‌ای بتوانند زره مورد‌نظر و مناسب خود را پیدا کنند. در صورتی که قصد دارید در نیو گیم پلاس نیز از زره مورد‌علاقه خود استفاده کنید، سازندگان بازی گوست آو سوشیما در این حالت ارتقا‌های اضافه‌ای در نظر گرفته‌اند که اکثریت مقادیر قبلی را دو برابر می‌کنند. این ارتقا‌ها تنها به زره ختم نشده و اسلحه‌ها را نیز شامل می‌شود.

اسب و زین جدید

بازی Ghost of Tsushima

با اولین نگاه به تصویر بالا از حالت نیو گیم پلاس بازی Ghost of Tsushima به سرعت مجذوب شنل و زره جدید جین ساکای خواهید شد. اما با نگاه دقیق‌تر متوجه اسب او می‌شوید که هرگز قبلا دیده نشده است. این اسب سیاه رنگ با یال و دم قرمز روشن که دارای زین قرمز رنگ است، در ابتدای حالت +New Game در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. برای استفاده از این اسب و زین قرمز لازم نیست به منظور پیدا کردن فروشنده زین یا اصطبل، جین ساکای در جهان بازی گشت و گذار کند؛ زیرا از همان ابتدای امر او فاتحانه روی آن سوار شده است.

برای خرید بازی گوست آو سوشیما می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید:

آیا حالت نیو گیم پلاس بازی Ghost of Tsushima را تجربه کرده‌اید؟ این حالت ارزش تجربه دوباره بازی مذکور را دارد؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید