اخبار و رویدادها, بازی, عمومی

بازی Call of Duty: Warzone از نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند

بازی Call of Duty: Warzone

شرکت Infinity Ward پشتیبانی کیفیت 120 قریم بر ثانیه را به بازی Call of duty: Warzone اضافه خواهد کرد، اما این اتفاق تنها بر روی ایکس باکس سری ایکس رخ خواهد داد.

بازی Call of Duty: Warzone

ظاهرا شرکت Infinity Ward از قافله‌ی کنسول‌های نسل جدید عقب نمانده است و به بازی Call of Duty: Warzone پشتیانی 120 فریم بر ثانیه اضافه کرده است. این خبر به طور رسمی توسط این شرکت تایید نشده است، اما بازیکنانی که تجربه‌ی این بازی را بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس داشته‌اند به تازگی متوجه شده‌اند که این بازی قابلیت این را دارد که با کیفیت 120 فریم بر ثانیه اجرا شود. همچنین علاوه بر بازیکنان، در فروشگاه مایکروسافت برای هر دو بازی Call of Duty: Warzone و Modern Warfare نرخ فریم ۱۲۰ لحاظ شده است

وبسایت Digital Foundry نیز در آزمایش‌های اولیه‌ی خود تایید کرده است که وارزون اکنون با نرخ 120 فریم بر ثانیه بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس اجرا می‌شود. اما این عدد معمولا بین 100 فریم و 120 فریم متغیر است.

این وبسایت همچنین تایید کرد که این بازی بر روی کنسول پلی استیشن 5 همچنان با کیفیت 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود.

این یک تفاوت چشم گیر بین اجرای وازون بر روی ایکس باکس سری ایکس و PS5 است. Digital Foundry روش‌های مختلفی را برای بررسی فریم بر ثانیه‌ی این بازی بر روی پلی استیشن 5 امتحان کرده است. آن هم سه دفعه، اما نتیجه باز هم همان 60 فریم بوده است. این کنسول حالت دستی هم برای انتخاب 120 فریم بر ثانیه دارد، اما حتی در حالت دستی هم این بازی با نرخ فریم سابق اجرا می‌شود.

با وجود این پرسش‌ها اما هنوز نه اکتیویژن و نه اینفینیتی وارد در این باره توضیحی نداده‌اند. بنابراین فعلا فقط می‌توانیم حدس بزنیم که چرا سازندگان تابحال خبر پشتیبانی بازی شوتر محبوبشان را به طور رسمی اعلام نکرده‌اند. این عمل دقیقا برعکس استودیو Bungie است که در این هفته اعلام کرد بازی Destiny 2 با کیفیت 120 فریم بر روی کنسول‌های نسل نهمی اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است که اکتیویژن همین چند روز پیش یک نسخه‌ی جدید از مجموعه‌ی کال آف دیوتی منتشر کرد و ممکن است بخاطر همین باشد که این شرکت مایل نیست با اعلام خبر پشتیبانی از 120 فریم بر ثانیه حواس‌ها را از اثر جدید خود دور کند. برای تجربه‌ی بازی جدید این مجموعه، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مراجعه کنید.

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ آیا مایل به تجربه‌ی بازی Call of Duty: Warzone با کیفیت 120 فریم بر ثانیه هستید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید