راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2

راهنمای تروفی بازی Marvel's Spider-Man 2

بزرگ‌ترین انحصاری سونی و پلی استیشن 5 در سال 2023 تروفی‌های ساده‌ای دارد که در صورت حوصله کردن، می‌توانید همه آن‌ها را به دست آورید. ما در مقاله راهنمای تروفی Marvel’s Spider-Man 2 به نحوه آزاد کردن این تروفی‌ها می‌پردازیم تا هرچه سریع‌تر آن‌ها را به حساب پلی استیشن خود اضافه کنید.

آموزش کسب تروفی‌های Marvel’s Spider-Man 2

با وجود اینکه بازی Marvel’s Spider-Man 2 به تازگی منتشر شده، اما در همین مدت معدود هم تحسین گیمرها و منتقدین را نسبت به خود برانگیخته است. این اثر که در ادامه دو بازی Marvel’s Spider-Man و Spider-Man: Miles Morales منتشر شده، داستان پیتر پارکر و مایلز مورالس را ادامه می‌دهد و این دفعه، اجازه کنترل هر دو را در اختیار گیمر می‌گذارد. همین موضوع باعث به وجود آمدن موقعیت‌های جذابی در داستان و گیم‌پلی شده تا تجربه متفاوتی از دو مرد عنکبوتی متفاوت به دست آورید. مایلز و پیتر علاوه بر مشخصات ظاهری رفتارهای متمایزی نسبت به یکدیگر دارند و همین تفاوت عقیده باعث به وجود آمدن تنش‌های جذابی می‌شود.

اما تمرکز اصلی ما در مقاله آموزش تروفی Marvel’s Spider-Man 2 چیزی به غیر از تروفی‌ها نیست. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم این بازی تروفی‌های سختی ندارد و در صورت دندان روی جگر گذاشتن می‌توان همه آن‌ها را به دست آورد. برای کسب تروفی پلاتینیوم این بازی باید داستان اصلی را به اتمام برسانید و سپس تمام کالکتیبل‌های روی نقشه را پیدا کنید. حال از آنجایی که محل قرار گیری تمام این کالکتیبل‌ها روی نقشه بازی مشخص می‌شود، پیدا کردن‌شان کار زیاد سختی نخواهد بود.

راهنمای تروفی بازی Marvel's Spider-Man 2

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 2 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 25 الی 35 ساعت (20 ساعت برای اتمام داستان، بیش از 10 ساعت برای مرحله‌های فرعی و کالکتیبل‌ها)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 42 (1trophy، 2trophy، 17trophy، 22trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را بدون نیاز به اتصال به اینترنت کسب کنید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر، این بازی هیچ تروفی از دست دادنی خاصی ندارد
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: برخی از گیمرها برای کسب تروفی Superior به مشکل خورده‌اند
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی پایین‌ترین درجه سختی ممکن یعنی Frindely Neighborhood به دست آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: شما می‌توانید با یک بار تمام کردن بازی تمام تروفی‌های آن را کسب کنید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در سطح نقشه وجود دارد؟: بله، شما می‌توانید پس از اتمام داستان اصلی به نقشه بازگردید و به تکمیل کارهای باقی مانده خود بپردزاید. فقط توجه داشته باشید که امکان تکرار یا Replay مراحل داستانی وجود نخواهد داشت
Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Dedicated

تمام تروفی‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2 را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Marvel’s Spider-Man 2 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Superior

تمام Districtها یا منطقه‌ها را به شکل 100 درصد تکمیل کنید

Gold

بازی Marvel’s Spider-Man 2 به طور کلی شامل 160 کالکتیبل می‌شود که برای تکمیل 100 درصدی همه Districtهای بازی باید همه آن‌ها را پیدا کنید. شما می‌توانید در ادامه لیست این کالکتیبل‌ها و تعدادشان را ببینید:

 • 14 عدد Marko’s Memory
 • 23 عدد Photo Ops
 • 6 عدد FNSM Request
 • 10 عدد Prowler Stash
 • 4 عدد Flame Mission
 • 5 عدد Brooklyn Visions Mission
 • 9 عدد EMF Experiment
 • 11 عدد Hunter Blind
 • 4 عدد Hunter Base
 • 43 عدد Spider-bot
 • 10 عدد Mysterium
 • 2 عدد Cultural Museum Mission
 • 9 عدد Unidentified Traget
 • 10 عدد Symbiote Nests

هنگامی که تمامی این آیتم‌های جمع کردنی را به دست آورید، تروفی Superior و سایر تروفی‌های مربوطه را آزاد خواهید کرد. ما در ادامه و در بخش مربوط به هر یک از این کالکتیبل‌ها به نحوه به دست آوردن‌شان به شکل دقیق‌تری اشاره خواهیم کرد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Heal the World

داستان اصلی را به پایان برسانید

Gold

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را با تکمیل تمام مراحل اصلی بازی و تماشای تیتراژ پایانی به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap To the Max

تمام Gadget Upgradeها را بخرید

Silver

شما تمام گجت‌های موجود در بازی را با پیشروی در روند داستان آزاد می‌کنید و می‌توانید آن‌ها را از Gadgets Menu بخرید. مالرولز اسپایدرمن 2 جمعا شامل پنج گجت می‌شود که برای هر کدام یک از آن‌ها پنج Upgrade وجود دارد. شما برای ارتقا این گجت‌ها به یک سری متریال خاص نیاز دارید که می‌توانید آن‌ها را با تکمیل فعالیت‌های فرعی موجود در نقشه به دست آورید. هنگامی که به سراغ جمع کردن همه کالکتیبل‌ها و 100 درصد کردن منطقه‌ها بروید، می‌توانید تمام متریال‌های مورد نیاز برای Gadgets Upgradeها را به دست آورید (به غیر از 1000 الی 2000 واحد Tech Part که برای به دست آوردن‌شان باید Crimeها را تکمیل کنید).

به طور کلی برای خرید تمامی گجت آپگریدها به 4,495 واحد Tech Part، حدود 28 واحد City Token، حدود 76 واحد Rare tech Part و 31 واحد Hero Token نیاز خواهید داشت. در ادامه نیز نام پنج گجت موجود در بازی را مشاهده خواهید کرد (تمام آن‌ها را با پیشروی در روند داستان به دست می‌آورید):

 • Web Shooters
 • Upshot
 • Web Grabber
 • Sonic Burst
 • Ricochet Web
Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Kitted Out

تمام لباس‌ها یا همان Suitهای موجود را بخرید

Silver

Suitها یا همان لباس‌های پیتر و مایلز را می‌توانید با استفاده از متریال‌های مورد نیاز از طریق Suits Menu بخرید. شما تمام Suitها و متریال‌های مورد نیازشان را در مسیر 100 درصد کردن تمامی منطقه‌ها به دست خواهید آورد. در این میان چندین لباس وجود دارند که امکان خرید مستقیم‌شان وجود ندارد، بلکه آن‌ها را با پیشروی در روند داستان و جمع کردن کالکتیبل‌ها به دست خواهید آورد. اگر در مسیر پیدا کردن این لباس‌ها به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته کمک بگیرید:

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Behind the Masks

Grand Finale را به اتمام برسانید

Silver

Grand Finale نام مرحله آخرین Mysterium موجود در بازی است (یکی از کالکتیبل‌ها). این مرحله تنها در حالتی در دسترس قرار می‌گیرد که تمام Mysteriumهای موجود در بازی را به اتمام رسانده باشید. Mysteriumها در واقع چالش‌های مبارزه‌ای کوچکی هستند که باید آن‌ها را به اتمام برسانید (کسب سطح برنز هم برای این تروفی کافی خواهد بود). هنگامی که تمامی این چالش‌ها را پشت سر گذاشتید، یک ماموریت جدید در مرکز شهر بروکلین به چشم می‌خورد که مرحله Grand Finale را استارت می‌زند. هنگامی که این ماموریت به پایان برسد تروفی Behind the Masks مال شما خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به صفحه راهنمای Mysteriumهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Data Collector

Target Indentified را به اتمام برسانید

Silver

Target Indentified نام آخرین مرحله Unidentified Target موجود در بازی است (یکی از کالکتیبل‌ها). این مرحله تنها در زمانی در دسترس قرار می‌گیرد که سایر Unidentified Targetها را تمام کرده باشید. هنگامی که این اتفاق رخ داد، یک ماموریت در مرکز شهر به نمایش در می‌آید که باید آن را به اتمام برسانید تا تروفی Data Collector آزاد شود. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به صفحه راهنمای Unidentified Targetهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Crimson Hour

مرحله It Was Meant for Me را تکمیل کنید

Silver

It Was Meant for Me نام آخرین مرحله The Flame موجود در بازی است (نام یکی از کالکتیبل‌ها). هنگامی که تمامی The Flameهای بازی را به اتمام برسانید یک ماموریت جدید در منطقه Williamsburg فعال می‌شود که در واقع همان It Was Meant for Me است. هنگامی که این ماموریت را انجام دهید تروفی Crimson Hour برای شما خواهد بود. راستی اگر در این مسیر به مشکل خاصی برخوردید می‌توانید به صفحه راهنمای The Flameهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Exterminator

تمام Symbiote Nestها را تکمیل کنید

Silver

بازی Marvel’s Spider-Man 2 مجموعا شامل 10 عدد Symbiote Nest می‌شود که برای کسب تروفی Grains of Sand باید همه آن‌ها را تکمیل کنید. چهار Nest اول پس از تکمیل ماموریت Trouble With Harry در دسترس قرار می‌گیرد و 6 عدد باقی مانده، پس از ماموریت Set Things Right آزاد می‌شود. تکمیل این فعالیت‌های فرعی کار زیاد سختی نیست و به محض رویارویی با آن‌ها خود بازی نحوه حل کردن‌شان را به شما آموزش می‌دهد. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای Symbiote Nestهای بازی Marvel’s Spidr-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Grains of Sand

‌‌Broken Memoryها را در کنار یکدیگر قرار دهید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به تروفی Grains of Sand می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید هر 14 عدد Marko Memoryها (یا Broken Memoryها) را تکمیل کنید. اولین Marko’s Memory پس از مرحله اصلی One Thing at a Time در دسترس قرار می‌گیرد و تعداد باقی مانده، پس از آن ممکن می‌شود. اگر در پیدا کردن این فعالیت‌ها به مشکل برخوردید می‌توانید از اطلاعات موجود در راهنمای Broken Memoryهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 کمک بگیرید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Leave Us Alone

ماموریت Don’t Be Scared را تکمیل کنید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله Don’t Be Scared به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap The Great Hunt

ماموریت Anything Can Be Broken را تکمیل کنید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله Anything Can Be Broken به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Seek and Destroy

همه Hunter Baseها را نابود کنید

Silver

برای کسب تروفی Seek and Destroy باید هر 11 عدد Hunter Blind و هر چهار Hunter Base را به اتمام برسانید. هنگامی که تمامی Hunter Blindهای یک منطقه را به اتمام برسانید، Hunter Base آن برای تکمیل کردن در دسترس قرار می‌گیرد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap

Friendly Neighborhood Spider-Man

تمام FNSM Requestها را به پایان برسانید

Silver

بازی Marvel’s Spider-Man 2 شامل 6 عدد FNSM Request می‌شود که برای کسب تروفی Friendly Neighborhood Spider-Man باید همه آن‌ها را به اتمام برسانید. اولین FNSM Request پس از ماموریت Show Me New York در دسترس قرار می‌گیرد و سایر آن‌ها به تدریج و با پیشروی در داستان آزاد می‌شوند (پس از تکمیل Wings of My Own تمام این فعالیت‌ها در دسترس خواهند بود). این فعالیت‌های فرعی زیاد سخت نیستند و صرفا از شما می‌خواهند که برای یک سری NPCها کارهای ساده‌ای انجام دهید. اگر در این مسیر به مشکل خوردید پیشنهاد می‌کنیم که به راهنمای FNSM Requestهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Medicine

ماموریت It Chose You را به اتمام برسانید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله It Chose You به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Surge

25 بار از Symbiote Abilityها در حین فاز Symbiote Surge استفاده کنید

Silver

اول از همه باید بدانید که Symbiote Surge و Symbiote Abilityها در انحصار پیتر پارکر قرار دارند و مایلز مورالس قادر به استفاده از آن‌ها نیست. با نگه داشتن این موضوع در ذهن باید اشاره کنیم که Symbiote Surge پس از تکمیل مرحله اصلی Good Men آزاد می‌شود. این قدرت یک نوار زرد رنگ را در سمت راست-بالا صفحه به وجود می‌آورد که در حین نبرد به تدریج پر می‌شود. هنگامی که این نوارد زرد به طور کامل پر شد می‌توانید با فشردن دو دکمه R3 و L3 به صورت همزمان Symbiote Surge را فعال کنید. این قابلیت پیتر را برای چند ثانیه قوی‌تر می‌کند تا بتوان دشمنان را به شکل راحت‌تری شکست داد.

حال برای اینکه بتوانید تروفی Surge را به دست آورید، باید در حین فعال بودن Symbiote Surge حدود 25 بار از قابلیت‌های آن یا Symbiote Abilityها استفاده کنید. پیش از فعال کردن Symbiote Surge بهتر است چهار عدد از این قابلیت‌ها را انتخاب کنید تا در حین نبرد همه آن‌ها آماده استفاده باشند. حالا در حین فعال شدن Surge باید تا می‌توانید از این قابلیت‌ها استفاده کنید تا تروفی مورد نظر باز شود. فقط توجه داشته باشید که باید از Symbiote Abilityها در حین فعال بودن Symbiote Surge استفاده کنید تا به کسب تروفی نزدیک شوید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Foundational

تمام EMF Experimentها را تمام کنید

Silver

بازی مارولز اسپایدرمن 2 مجموعه شامل 9 عدد EMF Experiment می‌شود که برای به دست آوردن تروفی Foundational باید همه آن‌ها را کسب کنید. اولین EMF Experiment پس از تکمیل مرحله اصلی Healing the World در دسترس قرار می‌گیرد و فقط از طریق پیتر پارکر می‌توانید آن را به اتمام برسانید. این‌ها فعالیت‌های فرعی ساده‌ای هستند که از شما می‌خواهند به یک نقطه خاص بروید و مینی گیم‌های ساده‌ای را به اتمام برسانید. تمامی این فعالیت‌های فرعی روی نقشه به نمایش در می‌آیند و هر موقع که خواستید می‌توانید به سراغ‌شان بروید. برای اطلاعات بیش‌تر بهتر است به راهنمای EMF Experimentهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Evolved

100 نفر از دشمنان را با استفاده از Evolved Venom Abilities شکست دهید

Silver

«قابلیت‌های تکامل یافته ونوم» یا «Evolved Venom Abilities» تنها در انحصار شخصیت مایلز مورالس قرار دارند و پیر نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. به طور کلی چهار عدد از این قابلیت‌ها وجود دارد که در ادامه نام و نحوه فعال کردن‌شان را مشاهده خواهید کرد:

 1. Chain Lightning (دکمه L1 به همراه مربع)
 2. Thunder Burst (دکمه L1 به همراه مثلث)
 3. Reverse Flux (دکمه L1 به همراه دایره)
 4. Galvanize (دکمه L1 به همراه ضربدر)

توجه داشته باشید که تمامی این قابلیت‌ها به صورت خودکار آزاد می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را از طریق منو Abilities انتخاب کنید. اما برای اینکه بتوانید تروفی Evolved را به دست آورید، باید به اندازه کافی به دشمنان آسیب برسانید و سپس برای ضربه آخر (که منجر به مرگ می‌شود)، از یکی از این چهار قابلیت بهره بگیرید. به عبارتی دیگر باید با استفاده از این Evolved Venom Abilityها 100 نفر از دشمنان را بکشید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Armed and Dangerous

100 نفر از دشمنان را با استفاده از Spider Arm Abilities شکست دهید

Silver

Spider Arm Abilities نام قابلیت‌هایی است که فقط در انحصار پیتر پارکر قرار دارد و مایلز مورالس قادر به استفاده از آن‌ها نیست. به طور کلی چهار عدد از این قابلیت‌ها در بازی وجود دارد که می‌توانید در ادامه نام و نحوه فعال کردن‌شان را مشاهده کنید:

 1. Spider Barrage (دکمه L1 به همراه مربع)
 2. Spider Rush (دکمه L1 به همراخ مثلث)
 3. Spider Shock (دکمه L1 به همراه دایره)
 4. Spider Whiplash (دکمه L1 به همراه ضربدر)

این قابلیت‌ها با پیشروی در روند داستان و به تدریج آزاد می‌شود و می‌توانید آن‌ها را از Peter’s Skill Tree بخرید. در ادامه و برای انتخاب کردن Spider Arm Abilities نیز باید به منو Abilities مراجعه کنید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Armed and Dangerous را مال خود کنید، باید مبارزات را به گونه‌ای پیش ببرید که با این چهار قابلیت 100 نفر از دشمنان را بکشید. برای این کار بهتر است به اندازه کافی به نیروهای دشمن آسیب بزنید و سپس با استفاده از این قابلیت‌ها کارشان را تمام کنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Another Way

ماموریت No Escape را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله No Escape به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Fully Loaded

تمام Suit Tech Upgradeها را بخرید

Bronze

برای اینکه بتوانید این تروفی را به دست آورید باید تمام آیتم‌های موجود در منو Suit Tech را بخرید (که پس از ماموریت Amends در دسترس قرار می‌گیرد).  بازی Marvel’s Spider-Man 2 به طور کلی شامل چهار Suit Tech می‌شود که هر یک از آن‌ها هشت Upgrade دارند. شما برای به دست آوردن این آپگریدها به متریال‌های خاصی نیاز دارید که آن‌ها را از طریق جمع کردن کالکتیبل‌های نقشه به دست خواهید آورد. در واقع هنگامی که تمام منطقه‌ها را 100 درصد کرده باشید، تمام متریال‌های مورد نیاز را برای خرید این Suit Tech Upgradeها خواهید داشت (به غیر از 1000 الی 2000 واحد Tech Part که باید با تکمیل Crimeها آن را به دست آورید. اگر بخواهیم کلی حساب کنیم، شما برای کسب تروفی Fully Loaded به 620 واحد Tech Part، حدود 53 واحد Rare Tech Part، حدود 44 واحد City Token و 94 واحد Hero Token نیاز خواهید داشت.

در ادامه لیست این Suit Tech Upgradeها را مشاهده خواهید کرد:

 • Health
 • Damage
 • Focus
 • Traversal
Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Brooklyn Pride

ماموریت A Gift را تکمیل کنید

Bronze

A Gift نام آخرین ماموریت Brooklyn Vision است (یکی از کالکتیبل‌های بازی). پس از اینکه تمامی Brooklyn Visionها را به پایان رساندید، ماموریت مذکور در منطقه Williamsburg در دسترس قرار می‌گیرد تا بتوانید آن را انجام دهید. هنگامی که ماموریت A Gift را تمام کنید، تروفی Brooklyn Pride آزاد خواهد شد. برای اطلاعات بیش‌تر بهتر است به راهنمای Brooklyn Visionهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap My Community

ماموریت Hard Bop را به اتمام برسانید

Bronze

Hard Bop نام آخرین ماموریت Cultural Museum است (نام یکی از کالکتیبل‌ها). این ماموریت تنها در هنگامی در دسترس قرار می‌گیرد که تمامی Cultural Museumهای موجود در بازی را به اتمام رسانده باشید. پس از انجام این کار ماموریت Hard Bop در منطقه Harlem به نمایش در می‌آید تا با تکمیل کردنش تروفی My Community را آزاد کنید. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای Cultural Museumهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap I Quit

ماموریت This isn’t You را تکمیل کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به تروفی I Quit می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید ماموریت اصلی Set Things Right را تکمیل کنید. شما این تروفی را از دست نخواهید داد و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آن را آزاد خواهید کرد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Funky Wireless Protocols

از معما و عقبه Spider Botها سر دربیاورید

Bronze

بازی Marvel’s Spider-Man 2 مجموعا شامل 43 عدد Spider-Bot می‌شود که برای تروفی Funky Wireless Protocols و 100 درصد کردن تمام منطقه‌های بازی به آن‌ها نیاز خواهید داشت. شما اولین اسپایدر بات خود را در حین ماموریت داستانی Spider-Spy? پیدا می‌کنید و پس از آن، باید در سطح شهر به دنبال موارد باقی مانده بگردید. توجه داشته باشید که Spider-Botها تنها کالکتیبل‌های بازی هستند که روی نقشه به نمایش در نمی‌آیند و خود شما باید آن‌ها را پیدا کنید. تنها راه پیدا کردن اسپایدر بات‌ها توجه به نور صورتی و صدایی است که در حین نزدیک شدن به آن‌ها مشاهده خواهید کرد. هنگامی که تمامی این ربات‌ها را به دست آوردید، ماموریت The Message در دسترس قرار می‌گیرد که باید آن را هم کامل کنید تا تروفی Funky Wireless Protocols آزاد شود. اگر در پیدا کردن اسپایدر بات‌ها به مشکل خوردید، بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار دارد کمک بگیرید:

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Stylish

یک Suit Style را انتخاب کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. به عبارتی دقیق‌تر، Stylish رسما حکم دومین تروفی بازی را دارد که آن را به دست می‌آورید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Slack Line

25 نفر از دشمنان را هنگامی که روی یک تار عنکبوت (Web Line) قرار دارید به صورت مخفیانه بکشید

Bronze

برای کسب تروفی Slack Line که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به آن می‌رسیم، اول از همه به قابلیتی با نام Web Line نیاز دارید؛ قابلیتی که در مرحله اصلی Bad Guys on the Block به صورت خودکار آزاد می‌شود. پس از این نقطه، شما می‌توانید با زدم دو دکمه L2 و مثلث یک Wel line درست کنید و مانند یک طناب روی آن راه بروید. هنگامی که روی Web Line حضور دارید به سمت دشمنان بروید و دکمه مربع را بزنید تا پیتر و مایلز آن‌ها را به شکل مخفیانه‌ای از بین ببرند. این عمل را 25 دفعه تکرار کنید تا تروفی مورد به حساب‌تان اضافه شود.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Hang Ten

پیش از اینکه زمین را لمس کنید، 30 عدد Air Trick را پشت سر هم روی دشمنان بزنید

Bronze

برای انجام Air Trickها باید در زمانی که در هوا قرار دارید، دکمه مربع را فشار دهید و سپس حرکت دکمه L3 به حملات خود جهت دهید. در این شرایط می‌توانید XPهایی که به ازای هر Air Trick به دست می‌آورید را در سمت راست صفحه نمایش ببینید. حال کافی است 30 عدد از این Air Trickها را روی هوا و بدون اینکه به زمین برسید انجام دهید تا تروفی Hang Ten آزاد شود. برای معلق ماندن روی هوا می‌توانید دکمه R2 را فشار دهید و با تار زدن در هوا پرواز کنید. تنها نکته قابل توجه این است که اگر پای پیتر یا مایلز زمین را لمس کند، تلاش شما بیهوده است و باید کار را از اول انجام دهید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Overdrive

هنگامی که کنترل مایلز مورالس را برعهده دارید، از قابلیت Reverse Flux استفاده کنید تا 6 نفر از دشمنان (یا بیش‌تر) را به صورت متوالی به سمت یکدیگر بکشید

Bronze

قابلیت Reverse Flux در حین ماموریت اصلی No Escape به صورت خودکار برای شما آزاد می‌شود تا بتوانید با فشردن دو دکمه L1 و دایره به صورت همزمان از آن استفاده کنید. استفاده از این قابلیت باعث می‌شود که دشمنان پیرامون به سمت مایلز کشیده شوند. برای کسب تروفی کافی است هنگامی که توسط بیش از 6 دشمن محاصره شده‌اید، Reverse Flux را فعال کنید تا آن‌ها به سمت‌تان کشیده شوند. البته از آنجایی که خود بازی شما را مجبور به انجام این کار می‌کند، به صورت خودکار تروفی Overdrive را آزاد خواهید کرد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Home Run!

در زمین بیس بال Big Apple Ballers یک دور کامل بزنید

Bronze

شما می‌توانید استادیوم Big Apple Ballers را در جنوب شرقی نقشه (در منطقه بروکلین) پیدا کنید. برای ادامه کار وارد این استادیوم بیس بال شوید و سپس یک دور کامل در زمین بدوید (یا به اصطلاحی دور کل Baseها بگردید). منظور از Baseها علامت‌های سفیدی است که مسیر دویدن بیس بالیست‌ها را مشخص می‌کند. اگر در انجام این کار به مشکل خوردید می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار دارد کمک بگیرید:

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Just Let Go

هنگامی که کنترل مایلز مورالس را برعهده دارید، جایزه علمی که مایلز و فین با یکدیگر برنده شدند را پیدا کنید

Bronze

جایزه علمی یا The Science Trophy درست در پشت کلیسایی که در Financial District وجود دارد پیدا می‌شود. برای شروع کار هنگامی که کنترل مایلز مورالس را برعهده دارید به کلیسا مذکور در جنوب Financial District رفته و از برج آن پشتی آن بالا بروید. در این نقطه یک مکعب آبی به چشم می‌خورد که با فشردن دکمه مربع باید آن را بردارید. فقط توجه داشته باشید که باید این کار را با مایلز انجام دهید و اگر با پیتر به سراغ انجام این کار بروید، موفق به کسب تروفی Just Let Go نخواهید شد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap You Know What to Do

هنگامی که کنترل پیتر پارکر را برعهده دارید، به سر قبر عمه می بروید

Bronze

مزار یا سنگ قبر عمه می که در پایان قسمت اول جان خود را از دست داد در شمال غربی نقشه و در منطقه Harlem قرار دارد. هنگامی که وارد قبرستان شوید، به سمت نیمه شمالی آن بروید و با فاصله گرفتن از مسیر آسفالت شده در نزدیکی درخت‌ها به دنبالش بگردید. هنگامی که نزدیک این سنگ شوید یک دایره سفید-زرد به نمایش در می‌آید تا بتوانید بهتر متوجه آن شوید (سنگ قبر عمه می درست در کنار مزار عمو بن است). حالا کافی است نزدیک سنگ عمه می شوید و با فشردن دکمه مثلث به آن ادای احترام کرده و تروفی You Know What to Do را به دست آورید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Soar

فقط با استفاده از Web Wings از Financial District به سمت منطقه Astoria پرواز کنید (استفاده از تونل‌های بادی مشکلی ندارد)

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به تروفی Soar می‌رسیم. اول از همه باید ماموریت اصلی Show Me Ney York را به پایان برسانید. پس از انجام این کار، تونل‌های بادی آزاد می‌شوند تا بتوانید با استفاده از آن‌ها میان نقاط مختلف شهر نیویورک سفر کنید. در واقع بهتر است این گونه بگوییم که استفاده از تونل‌های بادی برای کسب این تروفی ضروری است.

اما برای ادامه باید با استفاده از Web Wingها از سمت Financial District (در جنوب غربی) به سمت Astoria District در شمال شرقی پرواز کنید. توجه داشته باشید که امکان تار زدن وجود ندارد و باید کار با استفاده از Web Wingها و تونل‌های بادی به اتمام برسد. اگر در این روند به مشکل خوردید پیشنهاد می‌کنیم که از ویدیو زیر کمک بگیرید:

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Splat

قبل از فرود روی زمین یک Trick را امتحان کرده و در انجام آن شکست بخورید

Bronze

برای استفاده از Trickها باید دکمه مربع را فشار دهید و سپس با استفاده از دکمه L3 به حرکات خود جهت دهید. اگر کار را درست انجام دهید، بازی به شما XP می‌دهد تا بتوانید آن را در سمت راست صفحه نمایش ببینید. اما برای کسب تروفی Splat کافی است آنقدر این کار را پشت سر هم انجام دهید تا شخصیت اصلی در انجام آن شکست بخورد و تروفی آزاد شود. به عبارتی دیگر، شکست خوردن در انجام یک Air Trick برای کسب این تروفی الزامی است.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap A New Adventure

به شخصیت هاوارد کمک کنید

Bronze

شما شخصیت هاوارد را در یک ماموریت فرعی ملاقات می‌کنید که جزو FNSM Requestها محسوب می‌شود. این FNSM Reuqestها از مرحله Hunt to Live, Live to Hunt به بعد در دسترس قرار می‌گیرند. این ماموریت خاص از طریق Mission Menu فعال می‌شود و در منطقه Financial Ditrict به چشم خواهد خورد. خیلی راحت آن را به اتمام برسانید و تروفی A New Adventure را مال خود کنید. البته از آنجایی که این ماموریت را در مسیر صد در صد کردن نقشه انجام می‌دهید، نیازی نیست زیاد در موردش نگران باشید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Resourceful

مجموعا 10,000 واحد Tech Part جمع کنید

Bronze

برای کسب تروفی Resourceful باید مجموعا 10,000 واحد Tech Part جمع کنید (نیازی نیست همه 10,000 واحد را به صورت همزمان داشته باشید).  بنا بر همین موضوع محدودیتی برای مصرف آن‌ها وجود ندارد و هر موقع که خواستید آن‌ها را خرج کنید. شما در حین صد در صد کردن نقشه Tech Partهایی به مراتب بیش‌تر از 10,000 واحد جمع می‌کنید و نیازی نیست نگرانش باشید. پس به سراغ آزاد کردن سایر تروفی‌ها بروید تا Resourceful به طور خودکار در دسترس‌تان قرار بگیرد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Co-Signing

تمام Tech Stashها را تکمیل کنید

Bronze

شما این تروفی را در ازای تکمیل هر 10 عدد Prowler Stash به دست خواهید آورد. اولین Prowler Stash در مرحله Amends دیده می‌شود و سایرین پس از آن در دسترس قرار می‌گیرند. شما برای پیدا کردن این کالکتیبل‌ها باید با فشردن دکمه L2 ساختمان‌ها را اسکن کنید و ورودی مناسب را بیابید. هیچ یک از این Prowler Stashها از دست دادنی نیست و می‌توانید هر موقع که خواستید به سراغ‌شان بروید. استفاده از ویدیو زیر می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند:

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap You’re Gonna Need Help

ماموریت Surface Tension را به دست آورید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. You’re Gonna Need Help رسما اولین تروفی بازی است که آن را به دست می‌آورید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap New York, New York

تمام Photo Opsها را به پایان برسانید

Bronze

بازی Marvel’s Spider-Man 2 به صورت مجموع شامل 23 عدد Photo Ops می‌شود. اولین Photo Ops بازی در مرحله Show Me New York در دسترس قرار می‌گیرد و پس از آن می‌توانید به سراغ سایرین بروید. برای تکمیل این چالش‌ها باید به مناطق مشخصی در نقشه بروید و از یک آیتم یا منظره معین عکس بگیرید. هیچ یک از این چالش‌های عکاسی از دست دادنی نیستند و هر وقت که خواستید می‌توانید به سراغ‌شان بروید. برای آگاهی از محل این چالش‌ها می‌توانید به راهنمای Photo Opsهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 سر بزنید.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap Antidote

یک سیمبیوت را در حالی که تحت تاثیر Anti-Venom قرار دارید از بین ببرید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین تکمیل ماموریت اصلی Set Things Right به دست خواهید آورد.

Marvel's Spider-Man 2 Trophy Guide & Roadmap A New Suit

Black Suit را به دست آورید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین تکمیل ماموریت اصلی Good Men به دست خواید آورد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 می‌رسیم. شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *