اخبار و رویدادها, عمومی, کنسول, مقالات عمومی

مشکلاتی که کرونا برای نسل جدید کنسول‌ها ایجاد خواهد‌کرد

تاثیر کرونا بر بازی ها

تاثیر کرونا بر بازی ها یکی از نگرانی‌های بزرگ این روزهای گیمرها است. با توجه به همه گیری جهانی ویروس کرونا، می‌توان مشکلاتی که برای عرضه نسل جدید کنسول‌ها، یعنی PlayStation 5 و Xbox Series X ایجاد می‌شود را، پیش‌بینی کرد. با تیلنو همراه باشید.

در حال حاضر، شیوع ویروس کرونا و شرایط فعلی باعث شده همه در خانه بمانیم و وقت بیشتری را به بازی‌های ویدیویی مورد علاقه‌مان اختصاص دهیم و اگر به کنسول یا بازی جدیدی احتیاج داریم، آن را تهیه کنیم. درحالی‌که شاید شرایط در تعطیلات پیش رو و هنگام عرضه کنسول‌های نسل بعد، به این سادگی نباشد. طبق گزارشی که توسط یک گروه تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدیویی ارائه شده، احتمال دارد تعداد کنسول‌هایی که در عرضه‌ی اولیه، وارد بازار می‌شوند، محدود باشد.

گروه نیکو پارتنرز (Niko Partners) در قالب گزارشی عنوان کرده که حدود 90 درصد از کنسول‌ها پس از تولید در چین، به آمریکا وارد شده است. اما به دلیل تعطیلی کارخانه‌های چینی در ماه فوریه به خاطر شیوع ویروس کرونا، روند تولید به طور کلی متوقف شد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که هنگام عرضه جهانی کنسول‌های نسل بعدی در تعطیلات پیش رو، با محدودیت محصولات و درنتیجه افزایش قیمت آن‌ها مواجه شویم. روندی که در نهایت به آشفتگی بازار ختم خواهد شد.

تاثیر کرونا بر بازی ها

دنیل احمد (Daniel Ahmad)، یکی از تحلیلگران ارشد این گروه، نظرات خود را به این شکل بیان کرده:

کمبود قطعات و مشکلات تدارکاتی باعث افزایش قیمت تمام‌شده برای تولید و توزیع کنسول‌های نسل بعد خواهد‌شد. در حال حاضر، بعید به نظر می‌رسد که سونی و مایکروسافت، کنسول‌های خود را با قیمتی کمتر از ۴۰۰ دلار عرضه کنند. همانطور که در گزارش گفته شده، عواملی مانند تاخیر در عرضه‌ی نرم‌افزارها، محدودیت در تعداد کنسول‌ها، قیمت بالاتر، و انتشار بازی‌های بین نسلی تا یک سال پس از عرضه‌ی نسل جدید، باعث می‌شود که گیمرها برای کوچ به نسل بعد عجله‌ نکنند.

احمد در بخش دیگری از صحبت‌های خود اضافه کرده:

همه می‌دانستیم که همه‌گیری جهانی ویروس کرونا روی جنبه‌های مختلف صنعت بازی‌های ویدیویی تاثیر خواهد گذاشت. همین حالا هم بسیاری از بازی‌ها تاخیر خورده‌اند و عرضه آن‌ها به تاریخ دیگری موکول شده است. تا زمانی که استودیو‌ها بتوانند نسخه‌های دیسکی بازی را به تعداد مورد نیاز آماده کنند، این تاخیرها ادامه خواهند داشت. بازی‌های ویدیویی یک صنعت میلیارد دلاری به حساب می‌آید و به همین دلیل باور دارم که وقتی همه مشکلات حل شوند، این صنعت نیز به روزهای عادی خودش باز می‌گردد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا ویروس کرونا بر روند توسعه‌ی کنسول‌های نسل بعد، تاثیر خواهد گذاشت؟ تاثیر کرونا بر بازی ها چگونه خواهد بود؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید