اخبار و رویدادها, بازی, پی سی, کنسول

امتیازات کاربران به بازی Cyberpunk 2077 بسیار پایین است

بازی Cyberpunk 2077

متاکریتیک مدتی پیش بخش نظرات کاربران بازی Cyberpunk 2077 را باز کرد و همانطور که انتظار می‌رفت، این بخش با نظرات بسیار منفی روبرو شد. همراه ما باشید.

سرانجام بازی پر از جنجال Cyberpunk 2077 پس از چندین تاخیر بلاخره عرضه شد؛ اما متاسفانه نتوانست زیاد عملکرد خوبی در زمینه‌ی جذب مخاطب داشته باشد و عده‌ی زیادی در حال پس دادن بازی خود هستند. مشکلات اصلی بازی شامل، باگ‌های بسیار آزار دهنده و بهینه سازی بد می‌شود. منتقدان که در پلتفرم PC به بررسی این عنوان پرداخته‌اند، اصلا متوجه عملکرد این بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتمی نشده‌اند و این نکته را دکر نکرده‌اند؛ به علاوه در نمراتی که این بازی ۱۰ از ۱۰ کسب کرده است، به باگ اشاره شده است اما وضیعت‌ آن‌ها بسیار آزار دهنده گزارش شده.

هم اکنون بازی Cyberpunk 2077 تقریبا روی تمام پلتفرم‌ها عرضه شده است و توانسته رکورد فروش را بشکند. البته باید توجه داشت که درصدی بسیار زیادی از این فروش از پیش خرید کسب شده و کسی در آن زمان نمی‌دانست بازی این مشکلات عذاب آور را دارد. بنابراین عده‌ی زیادی بازی خود را پس دادن و عده‌ی دیگری هم به بخش نظرات کاربران سایت متاکریتک مراجعه کردند. (بعد از عرضه‌ی بازی The Last Of Us Part 2 و انتقادادت بسیار بی‌مورد در ساعات اولیه‌ی روز عرضه، متاکریتیک تصمیم گرفت بخش نظرات بازی‌ها را ۲۴ ساعت بعد از عرضه باز کند تا عده‌ای که نظر می‌دهند، ساعات نسبتا زیادی از بازی را تجربه کرده باشند؛ تا با این روش از نظرات و انتقادات بی‌مورد جلوگیری کند) سیستم جدید بخش نظرات سایت متاکریتیک که با آن پیش بینی می‌شد، دیگر شاهد بازی با نمرات بسیار پایین نباشیم این بار برعکس عمل کرد. دلیل این اتفاق این بود که بعد از عرضه برای همگان مشخص شد که بازی مشکلات زیاد دارد، به معنای دیگر بازی هنوز کامل نبوده و زود عرضه شده است.

بازی Cyberpunk 2077

امتیازات کاربران به ترتیب در پلتفرم‌های PS4 و Xbox One تا به این لحظه ۲/۷ و ۳/۵ است. نمره‌ی متاکریتیک این بازی بر روی PC (پلتفرم اصلی) ۹۰ و  کاربران به بازی بر روی این پلتفرم امتیاز ۶/۸ داده‌اند. متاسفانه این نمرات بسیار پایین‌تر از حد انتظار است، Cyberpunk 2077 بازی بود که از آن انتظار ایجاد تحولی عظیم در این صنعت می‌رفت اما حالا این بازی در بین گیمر‌ها و فضای مجازی، مسخره‌ی خاص و عام می‌شود. اگر به نظرات نگاهی بی‌اندازید، با مشکلاتی همچون افت فریم، دیر لود شدن بافت‌ها، باگ‌های آزار دهنده و… روبرو می‌شوید. تمام این نکات منفی را تازه در پلتفرم PC مشاهده می‌کنید اگر به نظرات بخش کنسولی مراجع کنید، وضع بسیار بدتر می‌شود؛ حتی عده‌ای ادعا می‌کنند بازی اصلا روی سیستم آن‌ها اجرا نمی‌شود یا اگر می‌شود، آنقدر بد است که قابل بازی کردن نیست. بسیاری شرایط بازی برای عرضه از طرف CD Projekt Red را شرم آور خوانده‌اند و می‌خواهند بدانند اگر آن تاخیر‌ها نبود بازی در چه شرایط وحشتناکی به سر می‌برد. البته باید توجه داشت که بازی فوق العاده‌ی این استودیو یعنی The Witcher 3 نیز در زمان عرضه از این مشکلات رنج می‌برد اما نه به حد بازی Cyberpunk 2077.

CD Projeckt Red بی شک از مشکلات بازی خبر دارد و می‌داند حل آن‌ها کمی مشکل است. آپدیت‌های آینده‌ی این بازی بی شک مشکلات بازی را حل خواهد کرد؛ اما ممکن است برای بعضی پلتفرم‌ها مشکلات را حل نکند یا زمان عرضه‌ی این آپدیت‌ها زمانی باشد که دیگر کار از کار گذشته باشد. استودیوی سازنده‌ در حال پیگیری مشکلات بازی Cyberpunk 2077 است.

بازی Cyberpunk 2077

نسخه‌ی نسل بعد این بازی سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه خواهد شد؛ گفته می‌شود این آپدیت بسیار بزرگ خواهد و بسیاری از مشکلات را حل خواهد نمود به علاوه شاهد ارتقا‌های بزرگی خواهیم بو. سازندگان در انتها ادعا کرده‌اند که Cyberpunk 2077 اصلی آن زمان عرضه می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید همین حالا این بازی را از تیلنو تهیه نمایید.

نظر شما در رابطه با بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ به نظر شما در آینده به بازی بسیار خوش ساختی تبدیل خواهد شد یا در وضع بد خود خواهد ماند؟ نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع : Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید