بازی, بازی, یادداشت

خط زمانی اخبار بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

هفت سال از اولین خبر در مورد بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد و تنها چند ماه تا انتشار این بازی بزرگ باقی مانده است. با هم نگاهی می‌اندازیم به تمام اطلاعاتی که تا به امروز از جدیدترین بازی استودیوی  CD Projekt Red منتشر شده است. با تیلنو همراه باشید.

سال گذشته بود که در نهایت تاریخ انتشار این بازی مشخص شد.  در ابتدا قرار بود این بازی در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ منتشر شود ولی پس از چند بار تاخیر، حالا قرار است که بازی Cyberpunk 2077 در روز ۲۷ شهریور ۹۹ عرضه شود. این بازی از نظر بسیاری مهم‌ترین عنوانی است که امسال ارائه خواهد شد و جالب است بدانید که این بازی، چرخه‌ی توسعه جالبی را نیز پشت سر گذاشته است. ما طبق خط زمانی زیر، فرآیندی که بازی Cyberpunk 2077 تا به امروز طی کرده است را بررسی می‌کنیم.

بازی Cyberpunk 2077
اکتبر ۲۰۱۲

استودیوی CD Projekt Red، طی برگزاری یک کنفرانس در ورشو لهستان، از عنوانی به نام Cyberpunk 2077 رونمایی کرد. توسعه دهندگان اعلام کردند که این عنوان یک بازی سندباکس و جهان‌باز خواهد بود.

ژانویه ۲۰۱۳

نخستین تریلر از بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ منتشر شد.

مارس ۲۰۱۳

توسعه‌دهنده‌ی استودیو CD Projekt Red، در مصاحبه‌ای با یوروگیمر عنوان کرد که این بازی بخش چند نفره نیز خواهد داشت.

آگوست ۲۰۱۳

استودیو CD Projekt Red در کنفرانس SIGGRAPH در سال ۲۰۱۳، نشان داد که کاربران می‌توانند در کنار گیم‌پلی اول شخص، Cyberpunk 2077 را به صورت سوم شخص نیز تجربه نمایند.

ژانویه ۲۰۱۴

مارسین ایوینسکی (Marcin Iwinski)، یکی از موسسان استودیو CD Projekt Red، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت IGN اعلام کرد که این بازی یک RPG کامل خواهد بود و شامل المان‌های جدیدی از گیم ‌پلی نیز خواهد شد.

فوریه ۲۰۱۴

مارسین پرزیبیلوویش (Marcin Przybyłowicz)، آهنگساز بازی Witcher 3:Wild Hunt، اعلام کرد که وظیفه‌ی ساخت موسیقی Cyberpunk 2077 را بر عهده دارد.

می ۲۰۱۵

به گزارش خبرگزاری رویترز (Reuters)، آدام کیچیسنکی (Adam Kicinski)،مدیرعامل استودیو CD Projekt Red بیان کرد:

از آنجایی که اکثر افراد استودیو تمرکز خود را تا سال ۲۰۱۷ روی بازی Witcher 3: Wild Hunt خواهند گذاشت، توسعه‌ی Cyberpunk 2077 برای مدتی کنار گذاشته می‌شود.

اکتبر ۲۰۱۵

مسئول جلوه‌های تصویری استودیو CD Projekt Red، خوزه تکسیرا (Jose Teixeira)، بیان کرد که بازی Cyberpunk 2077 بزرگترین پروژه‌ای است که او در حال کار بر روی آن بوده است.‌

مارس ۲۰۱۶

آدام کیچینسکی (Adam Kiciński) و آدام بادوفسکی (Adam Badowski)، به ترتیب رئیس و سرپرست استودیو‌ی CD Projekt Red، در بیانیه‌ای اعلام کردند که Cyberpunk 2077، از آن چیزی که برنامه‌ریزی کرده بودند بسیار بزرگتر، باشکوه‌تر و جاه‌طلبانه‌تر خواهد بود.

ژوئن ۲۰۱۷

استودیو‌ی CD Projekt Red در توییتر اعلام کرد که فایل‌های داخلی بازی Cyberpunk 2077 برای باجگیری از تیم سازنده، به سرقت رفته‌اند.

نوامبر ۲۰۱۷

استودیو‌ی CD Projekt Red بیان کرد که قیمت‌گذاری بازی و پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، اهمیت چندانی برای آن‌ها ندارد.

مارس ۲۰۱۸

آدام کیچینسکی، در جلسه‌ای که با سهامداران استودیو داشت، اعلام کرد که استودیو علیه تیمی که فایل‌های بازی Cyberpunk 277 را دزدیده بودند، اقداماتی انجام داده و هیچ‌گونه نقص و کمبودی در این فایل‌ها وجود ندارد.

ژوئن ۲۰۱۸
 • اولین تریلر Cyberpunk 2077 از زمان معرفی رسمی آن در سال ۲۰۱۳، در نمایشگاه E3 به نمایش درآمد.
 • استودیو‌ی CD Projekt Red با انتشار اخبار جدیدی، از (Night City)، شخصیت اصلی بازی یعنی V و انواع فعالیت‌هایی که می‌توانید در Cyberpunk 2077 انجام دهید، پرده برداشت.
 • این استودیو تایید کرد که بازی از دوربین اول شخص استفاده خواهد کرد و  هم چنین بیان کرد که روابط عاطفی در روند بازی تاثیرگذار خواهند بود.
بازی Cyberpunk 2077
آگوست ۲۰۱۸

اولین ویدیو‌ی گیم‌پلی بازی Cyberpunk، منتشر شد. این ویدیوی ۴۸ دقیقه‌ای، نحوه‌ی استفاده از سلاح‌های مختلف و شکل خاص مبارزات بازی را نمایش داد.

فوریه ۲۰۱۹

استودیو‌ی سی دی پراجکت رد در حساب کاربری توییتر اعلام کرد که این بازی منحصر به یک پلتفرم PC خاص نخواهد بود.

مارس ۲۰۱۹

یک ویدئو از چرخه‌ی توسعه‌ی بازی منتشر شد که نشان می‌داد پیشرفت آن بسیار کند است و هنوز مدت زیادی تا پایان کار ساخت بازی باقی مانده است.

آوریل ۲۰۱۹

یک وبسایت خرده‌فروشی اروپایی، در سایت خود تاریخ انتشار سایبرپانک 2077 را نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد. تاریخی که مدتی بعد مشخص شد اشتباه بوده است.

می ۲۰۱۹

پس از گزارش‌هایی مبنی بر افت سرعت فرآیند توسعه‌ی بازی، استودیو‌ی CD Projekt Red قول داد تا شرایط بهتری را برای تعامل بهتر کارمندانش در محیط کاری، فراهم کند.

بازی Cyberpunk 2077
ژوئن ۲۰۱۹

در تریلر سینمایی بازی در E3 سال ۲۰۱۹، کیانو ریوز (Keanu Reeves) به عنوان بازیگر نقش جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) معرفی شد.

ژولای ۲۰۱۹
 • استودیو‌ی CD Projekt Red اعلام کرد که در حال حاضر، ۳ پروژه در سبک علمی-تخیلی (Sci-Fi) در دست توسعه دارد.
 • این استودیو همچنین بیان کرد که در بازی Cyberpunk 2077 قادر به کشتن کودکان و NPCها نخواهید بود.
 • آلوین لیو که هماهنگ‌کننده‌ی رابط کاربری بازی است، گفت:

یک درجه سختی خیلی دشوار (Hardcore) در بازی وجود دارد که رابط کاربری را بطور کامل و برخی امکانات گیم‌پلی را حذف می‌کند.

آگوست ۲۰۱۹
 • Cyberpunk 2077 سرانجام برای سرویس گوگل استادیا (Google Stadia) در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۹ معرفی شد.
 • طراح ارشد هنری بازی، مارث جانکرس (Marthe Jonkers)، در مصاحبه‌ای با یوروگیمر بیان کرد که تیم سازنده تمام تلاش و تمرکز خود را روی بخش داستانی بازی معطوف کرده و سرنوشت بخش چند‌نفره بازی، فعلا در هاله‌ای از ابهام است.
 • یک ویدیو‌ گیم‌پلی جدید از بازی Cyberpunk 2077 در جریان رویداد PAX West 2019 منتشر شد.
 • استودیو‌ی CD Projekt Red تاکید کرد که بخش چند‌نفره‌ی این عنوان در حال توسعه است و مدتی پس از انتشار بازی عرضه خواهد شد.
 • استودیو‌ی سازنده‌ی Cyberpunk 2077 اعلام کرد که به دنبال امکانات جدیدی برای حالت New Game Plus است.
 • استودیو‌ی CDPR اعلام کرد که هیچگونه محدودیتی برای خلق شخصیت از لحاظ جنسیتی وجود ندارد.
 • مکس پیرس (Max Pears)، طراح مراحل بازی سایبرپانک 2077، طی مصاحبه‌ای با VGC از چگونگی تاثیر DLC‌های بازی Witcher 3 بر روی ‌DLC‌های بازی Cyberpunk 2077 صحبت کرد.
ژانویه ۲۰۲۰
 • Cyberpunk 2077 برای تست و ارزیابی بیشتر، تا تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰ تاخیر خورد.
 • CD Projekt Red اعلام کرد که بخش چندنفره‌ی این بازی احتمالا پس از سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.
 • این استودیو هم چنین بیان کرد که به علت تاخیر در انتشار بازی، کارمندان این شرکت مجبورند تا ساعات بیشتری را در استودیو بمانند (Crunch). این شرایط در حالی به وجود آمده است که در ماه می ۲۰۱۹، این شرکت قول داد تا وضعیت بهتری را برای کارمندانش فراهم کند.
 • توسعه‌ دهندگان این استودیو در توییتر به طرفداران قول دادند که این مقدار صبر برای انتشار Cyberpunk 2077، ارزشش را دارد.
 • CD Projekt Red، استودیو‌ی QLOC را برای کمک در توسعه و تست کیفیت بازی استخدام کرد.
فوریه ۲۰۲۰
 • جان مامایس (John Mamais)،سرپرست استودیو CD Projetkt Red در شهر کراکوف، طی مصاحبه‌ای با سایت OnMSTF اظهار کرد که مطمئن نیست که کنسول نینتندو سوویچ توانایی اجرای Cyberpunk 2077 را داشته باشد. او همچنین گفت در این بازی حدود ۷۵ داستان خیابانی (مراحل فرعی) وجود دارد که بازیکنان می‌توانند تمامی آن‌ها را تجربه کنند..
 • در همان مصاحبه، مامایس بیان کرد که این بازی از تکنولوژی VR پشتیبانی نمی‌کند، چراکه سران استودیو، این تکنولوژی را بی‌دوام می‌دانند.
مارس ۲۰۲۰

علیرغم دورکاری ناشی از ویروس کرونا، این استودیو تاکید بر عرضه‌ی بازی در سپتامبر ۲۰۲۰ دارد.

اوریل ۲۰۲۰
 • طی یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ سرمایه‌گذاران در لهستان، آدام کیچینسکی اعلام کرد که برای انتشار حداقل دو DLC برای بازی Cyberpunk 2077 برنامه‌ریزی کرده‌اند.
 • کیچینسکی در قسمتی دیگر از صحبت‌هایش اعلام کرد که در اولین روز انتشار بازی احتمالا یک پچ، که مربوط به صداگذاری بازی است، عرضه خواهد شد. این مشکل به علت شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن بوجود آمده است.
 • پس از گزارشاتی مبنی بر لو رفتن بازی در برزیل، استودیو‌ی CD Projekt Red تایید کرد که بازی را به تمام سازمان‌های درجه‌بندی سنی در کل دنیا فرستاده است.

بازی Cyberpunk 2077 پس از طی‌ کردن این خط زمانی، حالا کمترین فاصله را تا انتشار دارد. این بازی قرار است ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰ ( ۲۷ شهریور ۹۹) روی پلتفرم‌های PlayStation 4 ،Xbox One ،PC و با اندکی تاخیر برای سرویس گوگل استیدیا منتشر شود.

اگر از طرفداران سبک RPG هستید، همین الان می‌توانید شاهگار دیگر استودیوی CD Projekt Red، یعنی Witcher 3: Wild Hunt را تهیه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *