بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Dead Space Remake برای مبتدیان

راهنمای بازی Dead Space Remake برای مبتدیان

سری بازی محبوب Dead Space پس از گذشت ده سال در قالب یک بازسازی با گرافیکی ارتقا یافته، موارد داستانی جدید و البته المان‎‌های گیم‌‎پلی مدرن بازگشته است، تا بهانه‎‌ای عالی برای بازگشت به سفینه USG Ishimura به مخاطبان قدیمی و حتی تازه‌‎وارد بدهد. راهروهای خفقان آور بازی و ترس پنهان در آن‌ها هیچوقت به پایان نمی‎‌رسد. اگر می‎‌خواهید که در نقش آیزاک کلارک از این مخمصه بیرون بیایید و رازهای سفینه USG Ishimura را کشف کنید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید، پس بدون معطلی بریم سراغ راهنمایی Dead Space با نکات و ترفندهایی که باید رعایت کنید.

نکات و ترفند‌های بازی Dead Space

قطع عضو نکرومورف‌ها مسئله‌ای حیاتی است

در بازی Dead Space قطع عضو کردن نکرومورف‌ها بسیار مهم است. برخلاف دیگر بازی‌‎های ترسناک بقا، هدشات کردن آن‌ها تقریبا بی فایده خواهد بود، و در عوض باید دست و پاهای نکرومورف‌ها را قطع کنید. پیشنهاد می‎‌کنیم که اول سراغ از بین بردن پای این دشمنان سرسخت بروید تا از سرعت آن‌ها بکاهید و سپس دست آن‌ها را قطع کنید، البته که با بعضی از نکرومورف‌ها باید با استراتژی متفاوتی مبارزه کنید. به عنوان مثال، بازوی Exploderها را درحالی که نزدیک بقیه دشمنان هستند هدف قرار دهید، و اگر دشمنی دست و پا نداشت به شاخک‎‌های او شلیک کنید.

راهنمای بازی Dead Space Remake برای مبتدیان

Stasis و Kinesis را فراموش نکنید

در اوایل بازی با نحوه استفاده از Statis و Kinesis آشنا خواهید شد، پس استفاده از آن‌ها را فراموش نکنید. Statis حرکت دشمنان را آهسته می‎‌کند و Kinesis به شما اجازه حرکت اجسام در بازی را می‌‎دهد؛ از Kinesis می‎‌توانید برای قطع عضو و محدود کردن دشمنان استفاده کنید. همچنین می‎‌توانید این قابلیت را برای باز کردن Loot Boxها و در نتیجه ذخیره مهمات به کار ببرید.

از محیط استفاده کنید

در مبارزات فراموش نکنید که به اطراف نگاه کنید، USG Ishimura پر از مواد منفجره و دیگر آیتم‎‌های قابل استفاده است که می‎‌توانند روند مبارزه را به سود شما تغییر دهند. مانند Kinesis فراموش نکنید که از آیتم‎‌هایی مانند کپسول آتش نشانی و Power Cell برای ایجاد میدان‌‎های بزرگ Statis استفاده کنید. علاوه بر این گاهی اوقات می‌توانید دشمنان را از مرز‌های نقشه به پایین بیاندازید.

از اتاق‌‎ها دوباره بازدید کنید

بازسازی Dead Space دارای سیستم Security Clearance است، که با پیشرفت در بازی سطوح جدید آن را آزاد خواهید کرد. این مجوز امکان دسترسی به اتاق‎‌هایی که قبلا قفل بودند را فراهم می‌‎کند، پس فراموش نکنید که هر از گاهی این اتاق‎‌ها را دوباره بررسی کنید. با توجه به این نکته Locator خود را نادیده بگیرید و داخل انبار، سرویس بهداشتی و اتاق‎‌ها به دنبال تجهیزات و مهمات بگردید.

راهنمای بازی Dead Space Remake برای مبتدیان

RIG خود را ارتقا دهید

همانطور که روند بازی را طی می‎‌کنید، Nodها و RIGهای جدیدی را در سفینه USG Ishimura  پیدا خواهید کرد. درحالی که ارتقا دادن سلاح‌‎ها در اوایل بازی می‎‌تواند وسوسه انگیز باشد، اما پیشنهاد می‎‌کنیم که اولویت اول خود را ارتقا RIG قرار دهید. پس از ارتقا RIG به سراغ Plasma Cutter و Line Gun بروید. Flamethrower نیز وقتی که به آخرین سطح ارتقا برسد بسیار کاربردی خواهد بود، اما در اولین Playthrough ارزشش را ندارد. در هر صورت از هر سلاحی که حس بهتری به شما می‌د‌هد استفاده و نکرومورف‌ها را قلع و قمع کنید.

Creditهای خود را برای Upgradeها ذخیره کنید

در هر صورت Dead Space بازیی در سبک ترسناک بقا است، پس باید منابعی مانند مهمات و Med Packها را مدیریت کنید. Creditهایی که جمع آوری می‎‌کنید درنهایت باید صرف خرید ارتقاهای جدید، RIG و Nod شوند. در سرتاسر سفینه USG Ishimura، منابع زیادی پیدا خواهید کرد، همچنین Stomp کردن (لگد کردن) جنازه‌ی نکرومورف‌ها را نیز فراموش نکنید.

منبع: VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *