اخبار و رویدادها, عمومی, کنسول

فضای ذخیره سازی کنسول پلی استیشن ۵، ۶۶۴ گیگ خواهد بود

ps5 and xbox series x space

اگر خبری که به تازگی لیک شده درست باشد، کنسول PS5 در حدود 664 گیگابایت فضا را در دسترس قرار می‌دهد و در طرفی دیگر کنسول ایکس باکس سری ایکس 802 گیگابایت فضا را در دسترس کاربران قرار خواهد داد. با تیلنو همراه باشید.

خبری که به بیرون درز کرده به این نکته اشاره دارد که کنسول پلی استیشن 5 که 825 گیگابایتی فضا برای آن تعیین شده، در حقیقت حدود 664 گیگابایت در درسترس کاربران قرار می‌دهد که نسبت به حجم بازی‌های امروزی بسیار پایین است. خود بازی Call of Duty: Modern Warfare با همه‌ی بروزرسانی‌هایش تقریبا ۲۵۰ گیگابایت حجم نیاز دارد و عملا یک سوم فضای شما را اشغال می‌کند.

تا زمان تایید رسمی سونی در رابطه با اخباری که در ResetEra به بیرون درز کرده، داستان‌های زیادی پیش خواهد آمد، که نشان خواهند داد که چه انتظاری از رابط کاربری کنسول PS5 می‌رود و همچنین فضای قابل دسترسی آن بعد از اجرای سیستم عامل چقدر خواهد بود.

اگر بخواهیم از الان انتظاری داشته باشیم باید به این نکته توجه کنیم که عکس‌های لو رفته کیفیت پایینی دارند و همچنین هیچ تایید محکمی از اینکه چه زمانی این عکس‌ها گرفته شده‌اند، وجود ندارد. حتی اگر این عکس‌ها درست باشند، این امکان وجود دارد که عکس‌ها از ورژن قدیمی کنسول و اولیه رابط کاربری و سیستم عامل باشد.

کنسول PS5 و Xbox Series X

در سمتی اگرچه کنسول ایکس باکس سری ایکس 1 ترابایتی، بعد از اضافه کردن سخت افزارش، در حدود 802 گیگابایت فضای موجود در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اگر شما یک هارد اکسپنشن (Seagate) دیگر هم به آن متصل کنید، 920 گیگ فضای قابل دسترسی می‌دهد. ممکن است قیمت این هارد کمی بالا باشد (حدود 200 دلار)، ولی نکته‌ی مثبش وجود فضای بیشتر برای از بین رفتن مشکل نبود فضای کافی می‌شود.

اگر آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، کانادا، مکزیک، استرالیا و یا نیوزلند زندگی می‌کنید، در تاریخ 12 نوامبر 2020 می‌توانید کنسول PS5 را برای خرید در فروشگاه‌ها ببینید. در صورتی که بقیه‌ی کشورها باید تا 19 نوامبر 2020 انتظار بکشند.

حالا دیگر قیمت کنسول PS5، رونمایی از برخی بازی‌ها و همچنین تاریخ عرضه آن‌ها را شاهد بودیم و دیگر انتظار برای این کنسول دوست داشتنی و بازی‌هایش را سخت می‌کند.

رویداد بزرگ رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 در ماه ژوئن، واقعا هیجان انگیز بود. بازی‌های نسل بعد و قسمت مهمش (اولین نگاه به کنسول و طراحی و دیزاین آن). در کنار همه‌ی این‌ها لوازم جانبی این کنسول‌ هم رونمایی شدند که از طراحی بسیار زیبایی دارند و در کنار خود کنسول سفید رنگ، مجموعه‌ای کاملا شیک و ساده را برای گیمرا بوجود میاورند.

 

منبع: Gamesradar

حالا نظرتان راجع به پلی استیشن 5، لوازم جانی‌اش، بازی‌های نسل بعد و قیمت آن چیست؟ دیدگاهتان را با کاربران و تیم تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید