راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی PS5

راهنما تروفی بازی Deathloop

راهنما تروفی بازی Deathloop

اگر در جدیدترین تجربه ویدیوگیمی خود به سراغ بازی Deathloop رفته‌اید و می‌خواهید در کنار اتمام داستان اصلی تروفی‌های آن را هم به دست آورید، با تیلنو و راهنما تروفی بازی Deathloop همراه باشید.

استودیو Arkane در جدیدترین پروژه خود به سراغ ساخت بازی Deathloop رفته است و توانست با ارائه یک اثر خوب، نظر منتقدان و کاربران را جلب کند. دث لوپ از لحاظ طراحی هنری و شالوده پایه‌ای بازی شباهت زیادی به بازی‌های قدیمی استودیو Arkane دارد؛ اما این دفعه اکشن و زد و خوردهای نفس‌گیر نقش مهم‌تری گرفته‌اند.

داستان بازی Deathloop در مورد حلقه‌های زمانی و نحوه فرار کردن از آن‌ها است؛ موضوعی که در چند سال اخیر به یکی از جذاب‌ترین ایده‌های داستانی دنیای سرگرمی تبدیل شده است. شما در داستان بازی در نقش شخصیتی به نام کلت (Colt) قرار می‌گیرید. کلت یک مرد تنومند و سیاه پوست است که باید از رمز و رازهای حلقه زمانی عجیبی که در آن گیر افتاده، فرار کند. با توجه به اطلاعات داستانی، تنها راه شکستن این حلقه کشتن چندین هدف مختلف است که در سطح نقشه بازی پخش شده‌اند. شما پس از هر مرگ، به اول حلقه زمانی باز می‌گردید و باید این روند را آنقدر تکرار کنید تا همه اهداف را در یک روز واحد بکشید. در ادامه به راهنما تروفی بازی Dethloop خواهیم پرداخت.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۳ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۱۵ تا ۲۰ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۵۵ (۱trophy، ۱trophy، ۱۱trophy، ۴۲trophy)
 • تروفی‌های آفلاین: ۵۲ (۱trophy، ۱۱trophy، ۴۰trophy)
 • تروفی‌های آنلاین‌: ۳ (۱trophy، ۲trophy)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: ۰ عدد، هیچ تروفی خاصی را از دست نخواهید داد
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: ۰ عدد
 • آیا درجه سختی بازی Deathloop در کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، در واقع بازی مذکور هیچگونه درجه سختی خاصی ندارد و Difficulty برای همه بازیکنان یکسان است
 • دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک بار، به علاوه کارهایی که باید پس از اتمام داستان انجام دهید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید پس از اتمام داستان به نقشه بازی برگردید و همه دشمنان را به صورت مجدد بکشید

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Deathloop

قدم اول: اتمام داستان

هدف اصلی شما برای کسب تروفی پلاتینیوم، اتمام داستان بازی Deathloop باشد. در حالی که سازندگان آزادی عمل زیادی به شما در دنیای بازی می‌دهند، باید مراحل اصلی داستان که با نام Visionary Leads شناخته می‌شوند را در اولویت خود قرار دهید. Visionary Leadها در منو بازی با رنگ نارنجی به نمایش در می‌آیند.

در طی روند تمام کردن داستان بازی، تقریبا نیمی از تروفی‌های اثر مذکور که مربوط به داستان می‌شوند را به دست می‌آورید. همچنین، در حین همین روند مجبور می‌شوید که مهارت‌ها و آیتم‌های خود را ارتقا دهید که این اقدام، باعث آزاد شدن یک دسته از تروفی‌های خاص می‌شود. پس از این که داستان تمام شد و کنترل بهتری از سطح نقشه به دست آوردید، می‌توانید به عقب بازگردید و با تمرکز بیشتری به کسب تروفی‌های چالش برانگیز بپردازید.

همچنین باید بدانید که به دست آوردن تروفی‌های مربوط به آیتم‌های جمع کردنی بازی پس از اتمام داستان، به شدت ساده‌تر می‌شود. با وجود این موضوع، سعی کنید از همان ابتدا آیتم‌های جمع کردنی یا Collectibleهایی را که در راه خود می‌بینید، بردارید. به همین ترتیب، با نگاه بازتری نسبت به دنیای بازی Deathloop به دنبال کردن داستان و کسب تروفی‌ها می‌پردازید.

قدم دوم: کارهایی که باید پس از اتمام داستان اصلی انجام دهید

بعد از این که داستان بازی Deathloop را به اتمام رساندید، می‌توانید به عقب بازگشته و دوباره تک تک نقاط محیط را بگردید، لوت کنید و دشمنان را به صورت مجدد از بین ببرید. این نقطه، بهترین موقعیت ممکن برای کسب تروفی‌های مربوط به جمع کردنی‌ها است. در این حالت اسلحه‌ها و شخصیت قوی‌تری دارید و کار راحت‌تری را هم در پیش خواهید داشت.

راهنما تروفی بازی Deathloop
Into Eternity

تمام تروفی‌های بازی را کسب کنید

سایر تروفی‌های بازی Deathloop را به دست آورید تا تروفی Into Eternity را کسب کنید.

Nowhere To Run To

شخصیت جولیانا (Julianan) را در هنگامی که به سمت شما حمله می‌کنید، بکشید

شخصیت جولیانا به طور خودجوش در طی روند داستان به شما حمله می‌کند. او اولین بار این کار را در نخستین Main Quest بازی با نام The Longest Day انجام می‌دهد. برای کسب این تروفی نیاز نیست حتما به صورت آنلاین بازی کنید و می‌توانید آن را به صورت آفلاین هم انجام دهید. هنگامی که جولیانا شروع به حمله کردن می‌کند، خود بازی با نمایش یک اعلان شما را در جریان این موضوع قرار می‌دهد. برای کسب تروفی Nowhere To Run To کافی است در همین مواقع، جولیانا را بکشید.

Nowhere To Hide

هنگام بازی کردن به عنوان شخصیت جولیانا، شخصیت کلت را بکشید

تروفی آنلاین

برای به دست آوردن تروفی Nowhere To Hide، باید بخش آنلاین بازی Deathloop که با نام Protect the Loop شناخته می‌شود را تجربه کنید. این بخش که از طریق منو اصلی می‌توانید وارد آن شوید، شما را در قالب شخصیت جولیانا قرار می‌دهد و هدف اصلی شما را به کشتن Colt تغییر می‌دهد.

به عنوان جولیانا، شما باید چندین دفعه کلت را بکشید تا بالاخره جان‌های او به اتمام برسد. در واقع، کلت ممکن است که جان اضافه داشته باشد و با توجه به این موضوع، با یک بار کشتن او تروفی را کسب نخواهید کرد. تروفی Nowhere To Hide تنها زمانی آزاد می‌شود که جان آخر کلت را هم بگیرید. نکته جالبی که وجود دارد این است که شما می‌توانید این کار را با رفتن به سراغ بازیکنان ناشناس از طریق Matchmaking انجام دهید یا با هماهنگ کردن با دوست خود، روند کار را آسان‌تر کنید.

One Perfect Day

مرحله Ending It را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. شما تروفی One Perfect Day را در پایان خط داستانی و هنگامی که تمام اهداف را در یک حلقه زمانی بکشید، به دست خواهید آورد. تمامی تروفی‌های داستانی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، با ادامه دادن خط اصلی داستان و مرحل اصلی آزاد خواهند شد.

Welcome To Blackbreef
مرحله The Longest Day را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Baby, You’re a Firework

مرحله The Ballad of Ramblin’ Frank را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Egoraphobia

مرحله Lost in Transmission را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Dangerous Liaison

مرحله Afternoon Delight را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

An Offer She Can’t Refuse

مرحله What Wenjies را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Beyond The Horizon

مرحله Radio Silence را به اتمام برسانید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Gooooood Morning, Blackreef!

به سمت Updaam فرار کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید تروفی Gooooood Morning, Blackreef! اولین تروفی داستانی بازی به حساب آمده و در حین مرحله The Longest Day آزاد می‌شود. تروفی مذکور در پایان بخش مقدمه بازی و هنگامی که به منطقه Updaam سفر می‌کنید، به دست می‌آید.

All The Live-Long Day

در چهار برهه زمانی از یک روز واحد، زنده بمانید

روزهای دنیای بازی Deathloop به چهار قسمت زمانی تقسیم می‌شوند و هنگامی که شما آخرین بخش را به پایان می‌رسانید، به اول حلقه زمانی باز می‌گردید. برای به دست آوردن این تروفی، کافی است در طی این چهار برهه زمانی از یک روز واحد زنده بمانید. به عبارتی دیگر، باید بدون مردن یک حلقه زمانی یک روزه را پشت سر بگذارید. البته این تروفی با پیش‌روی در روند گیم‌پلی به صورت طبیعی آزاد خواهد شد و نیاز نیست زیاد نگران آن باشید.

Die, Die, And Die Again

بعد از به دست آوردن قابلیت Reprise، واقعا بمیرید تا حلقه زمانی از ابتدا شروع شود

Reprise نام یکی از Slab یا همان قابلیت‌های بازی Deathloop است. کلت این قابلیت را هر روز و زمانی که می‌خواهد از ساحل (محل شروع حلقه‌های زمانی) خارج شود، به طور خودکار بر می‌دارد. Reprise به شما پس از هر مرگ در دنیای بازی، یک شانس مجدد برای ادامه و تلاش مجدد می‌دهد. به عبارتی دیگر هنگامی که در روند گیم‌پلی توسط دشمنان کشته می‌شوید، Reprise شما را به چند ثانیه پیش باز می‌گرداند و این گونه می‌توانید بدون بازگشتن به اول حلقه زمانی، راه خود را ادامه دهید. البته Reprise قدرت محدودی داشته و در طی یک حلقه زمانی، تنها دو شانس مجدد به شما خواهد داد. برای کسب تروفی Die, Die, And Die Again باید دو دفعه پشت سر هم بمیرید تا Reprise نتواند به طور مجدد شما را زنده کند و به اول حلقه زمانی در ساحل بازگردید. تعداد شانس‌های مجدد باقی مانده در سمت چپ نمایشگر نشان داده می‌شود و می‌توانید از این طریق از تعداد آن‌ها آگاهی پیدا کنید. البته این تروفی به احتمال زیاد و تا پایان روند داستان برای شما باز می‌شود؛ چرا که خیلی بعید است بدون مردن به صورت کامل بتوانید بازی Deathloop را به پایان برسانید.

Dead Drop

از یک جسد ماده‌ای به نام Residuum جذب کنید

قابلیت باز کردن این تروفی زمانی در دسترس قرار می‌گیرد که شما مهارت جذب کردن ماده Residuum را به دست آورید. این قابلیت با پیش‌روی در روند داستان و در مرحله Ubiquity در اختیار شما گذاشته می‌شود. حال برای این که تروفی Dead Drop را به دست آورید، باید پس از مردن به سمت جسد خود بروید و هنگامی که نزدیک آن شدید، با نگه داشتن دکمه مربع (:square:) ماده Residuum را از جسد خود جذب کنید. این روش حتی در مواقعی که هنگام مرگ هیچ مقداری از Residuum نداشتید هم کار می‌کند.

Pieces Of Fight

هنگامی که به عنوان شخصیت کلت بازی می‌کنید یکی از شخصیت‌های فرانک، چارلی، فیا، ونجی، الکسیس یا هریت را بکشید. کشتن یکی از آن‌ها هم کفایت می‌کند

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Ensemble Tragedy

هر Visionary را حداقل یک دفعه بکشید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در روند داستان به دست می‌آید.

Alpha Burger

شخصیت الکسیس را با استفاده از چرخ گوشت خودش بکشید

برای کسب این تروفی، باید شخصیتی به نام الکسیس (Aleksis) را با استفاده از چرخ گوشت خود او بکشید. شما می‌توانید این کار را در منطقه Updaam و در زمان غروب انجام دهید. در سالن اجتماعات عمارت Dorsey مکانی وجود دارد که Eternalistها در آن جمع می‌شوند و شروع به تعریف کردن لطیفه می‌کنند. حالا اگر یکی از آن‌ها لطیفه‌ای تعریف کند که مورد توجه جمعیت قرار نگیرد، او را داخل یک چرخ گوشت بزرگ می‌اندازند. شما باید در شرایط مناسب کاری کنید که الکسیس در مکان درست قرار بگیرد و سپس او را داخل چرخ گوشت بیندازید. برای این کار وارد مهمانی عمارت Dorsey شوید و سالن اجتماعاتی که مردم در آن حضور دارند را پیدا کنید. حالا باید مخفی شده و منتظر موقعیت مناسب بمانید تا الکسیس پس از سخنرانی پنج دقیقه‌ای خود در مکان مناسب قرار بگیردو هنگامی که همه شرایط درست شد، به سمت چپ سکوی نمایش بروید و دکمه‌ای که دروازه سمت چرخ گوشت را باز می‌کند، پیدا کنید. حالا کافی است در زمان و شرایط درست این دکمه را فشار دهید تا الکسیس توسط چرخ گوشت خودش کشته شود.

Power Chord

شخصیت فرانک را با استفاده از یک Slab Ability بکشید

برای به دست آوردن تروفی Power Chord بازی Deathloop لازم است شخصیت فرانک (Frank) را با استفاده از یکی از Slabها بکشید. بهترین مکان و زمان ممکن برای این کار، اقدام از منطقه Fristad Rock در هنگام صبح است. همچنین بهترین Slabهای ممکن برای انجام این کار Havoc و Karnesis هستند. شما می‌توانید فرانک را در ساختمان Ramblin’ Rock Club و در داخل استودیو شخص خودش پیدا کنید. مسئله‌ای که در این میان وجود دارد این است که برای ورود به مکان مذکور، باید از آیتم ClassPass استفاده کنید که Slabهای شما را از کار می‌اندازد. البته می‌توانید بعدا و هنگامی که وارد استودیو فرانک شدید، ClassPass را غیرفعال کرده و ادامه کار را بدون مشکل انجام دهید. حال کافی است سایر دشمنان موجود را از بین ببرید تا فرانک برای بررسی وضعیت از استودیو خود خارج شود. حالا می‌توانید بدون مشکل و با استفاده از Slabهای مناسب فرانک را کشته و تروفی را آزاد کنید.

Judgement Day

شخصیت هریت را با استفاده از Poisonous Gas بکشید

برای کسب این تروفی باید شخصیت هریت (Harriet) را با استفاده از اسلحه‌ای به نام Poisonous Gun بکشید. شما می‌توانید این کار را در موقع صبح و در منطقه Karl’s Day انجام دهید. بهترین روش برای انجام این کار، استفاده از اسلحه خود هریت برای کشتن او است. هنگامی که هریت را بکشید، آیتمی تحت عنوان The Founpounder از او به جا می‌ماند که به هنگام استفاده، یک گاز سمی از خود آزاد می‌کند. بنابراین او را بکشید، The Founpounder را بردارید و آن را با اسلحه خود ترکیب کنید. سپس بمیرید تا حلقه زمانی از ابتدا شروع شود. حالا می‌توانید با استفاده از اسلحه خود به نزدیکی او شلیک کنید تا گاز سمی آزاد شود. در این موقعیت، کافی است او را به اندازه کافی در این گاز سمی نگه دارید تا در نهایت جان خود را از دست دهد.

Game Over

شخصیت چارلی را در دایره قوانین Condition Detachment بکشید

روند کسب این تروفی نسبت به سایر تروفی‌هایی که مربوط به قتل Visionaryها می‌شود، سخت و پیچیده‌تر است. برای شروع، ابتدا باید در هنگام بعد از ظهر به منطقه Fristad Rock بروید. در قسمت مرکزی نقشه این منطقه، پایگاهی با نام Transmission Post وجود دارد باید به سمت آن بروید. در داخل این پایگاه، کامپیوتری وجود دارد که به شما اجازه شروع یک Uplink تازه و آزاد کردن دستورات جدیدی برای شخصیت 2-Bit، می‌دهد. 2-Bit در واقع یک NPC رباتیک است که می‌تواند کارهای مختلفی برای شما انجام دهد. هنگامی که فرآیند Uplink را شروع کردید، یک نقشه جدید روی صفحه نمایش ظاهر شده و مکان حضور سه دیش مختلف را به شما نشان می‌دهد. مکان قرارگیری این دیش‌های در هر تلاش متفاوت است و با توجه به همین موضوع، خود شما باید با توجه به نقشه آن‌ها را پیدا کنید.

حالا باید به سمت یکی از این دیش‌ها رفته و آن را با استفاده از یکی از گجت‌های شخصیت کلت که hackamajig نام دارد، هک کنید. با هک کردن یکی از سه دیش موجود، سایر دیش‌ها هم به صورت خودکار روشن می‌شود. در این هنگام، دشمنان شما با قصد نابود کردن این دیش‌ها به آن‌ها حمله کرده و شما وظیفه دارید که دشمنان خود را بکشید و از دیش‌ها محافظت کنید. هنگامی که روند روشن شدن این سه دیش به پایان رسید، آن‌ها با علامت‌های سبز روی نقشه ظاهر شده روی صفحه نمایش نشان داده می‌شوند. پس از انجام دادن این کارها، قابلیت‌های جدیدی برای 2-Bit آزاد می‌شود که می‌توانید از طریق کامپیوتری که در Transmission Post وجود دارد، از آن‌ها استفاده کنید.

حالا از آن منطقه خارج شوید و با استفاده از تونل، زمان را رد کنید تا حلقه زمانی جدید آغاز شود. دستورات جدیدی که برای 2-Bit باز کرده‌اید، به حلقه زمانی جدید منتقل می‌شوند و نیازی نیست که نگران این موضوع باشید. در این موقعیت، باید در هنگام ظهر به سمت منطقه Updaam بروید و وارد عمارت شخصیت چارلی شوید که بازی Deathloop با نام Condition Detachment از آن یاد می‌کند. هنگامی که به منطقه سوم این عمارت برسید، اتاقی را پیدا می‌کنید که 2-Bit در آن حضور دارد. آنتنی که در بالای در این اتاق وجود دارد را هک کرده، داخال اتاق شوید و با 2-Bit صحبت کنید. یکی از دستوراتی که می‌توانید به 2-Bit بدهید، با نام Change The Invader نمایش داده می‌شود. روی این گزینه بروید و سپس نام چارلی (Charlie) را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، تمام Eternalistهای (همان دشمنان معمولی بازی) داخل ساختمان به چارلی حمله کرده و او را می‌کشند. پس از مرگ این شخصیت، تروفی Game Over برای شما آزاد خواهد شد. البته اگر چارلی رفت و در اتاق خود پیدا شد، باید وارد همان اتاق شده و کاری انجام دهید که از خفای خود خارج شود.

اما باید بدانید که در این میان چندین استثنا وجود دارد. اگر 2-Bit گزینه Changer the Invader را در دسترس شما قرار نداد، یعنی زود است و باید در داستان جلوتر بروید تا موفق به انجام این کار شوید. پس نگران نباشید، این تروفی از دست دادنی نبوده و می‌توانید بعدا به سراغ آزاد کردن آن بروید.

Quantum Solution

تمام نسخه‌های شخصیت ونجی را در طی ۹۰ ثانیه بکشید

برای کسب تروفی Quantum Solution بازی Deathloop باید در هنگام بعد از ظهر به منطقه‌ای با نام The Complex بروید. در قسمت چپی این منطقه، آزمایشگاه شخصیت ونجی (Wenjie) با نام Wenjie’s Lab وجود دارد. قسمت‌های مختلف این آزمایشگاه از طریق میانبرهای متعدد به یکدیگر متصل شده‌اند و می‌توانید درون محدوده آن، ۱۵ نسخه مختلف از شخصیت ونجی را پیدا کنید. سه نسخه از ونجی در اتاق‌های سمت چپ، پنج نسخه از ونجی در اتاق‌های سمت راست (از جمله نسخه‌ای که روم پشت بام قرار دارد)، دو نسخه در اتاق پشتی و سایر نسخه‌های در قسمت‌های میانی آزمایشگاه حضور دارند.

این تروفی از شما می‌خواهد که در طی ۹۰ ثانیه، تمامی نسخه‌های ونجی که در این آزمایشگاه وجود دارد را بکشید. برای انجام این کار، بهتر است یک یا دو اسلحه خوب مانند شاتگان بنفش یا ماشین گان داشته باشید. برای راحت‌تر شدن این روند، می‌توانید دوربین‌هایی که در اتاق‌های قسمت چپ و راست وجود دارند را هک کنید تا در هنگام مبارزه اسلحه‌های خودکار شروع به شلیک کردن به سمت کلت نکنند. البته از اتاق‌های قسمت مرکزی غافل نشوید که اگر فعال شوند، می‌توانند باعث به وجود آمدن افکتی با نام Depressurization شوند که شما را خواهد کشت. حالا هر زمانی که آماده بودید، شروع به کشتن نسخه‌های مختلف ونجی کنید و برای کسب تروفی، این کار را در طول ۹۰ ثانیه به اتمام برسانید. این کار نباید زیاد سخت باشد و حتی اگر کمی هم کند پیش بروید، باز هم می‌توانید همه‌ی نسخه‌ها را در زمان مناسب به قتل برسانید.

Not-So-Invisible Man

ایگور را در هنگامی که تحت تاثیر nullifier قرار دارد، بکشید

برای کسب این تروفی، باید در هنگام غروب به سمت منطقه The Complex بروید. کمپ شخصیت ایگور (Egor) که با نام Egor’s Camp در نقشه دیده می‌شود، در قسمت پشتی این منطقه وجود دارد. در اطراف این کمپ می‌توانید آیتم‌هایی با نام Nullifier پیدا کنید که شباهت زیادی به کیف‌های دستی دارد. البته چندین Nullifier دیگر هم درون ساختمان ایگور وجود دارد که قابلیت استفاده از آن‌ها را  دارید. در این موقعیت، باید یکی از این آیتم‌ها را بردارید و سپس به سمت خود ایگور بروید. هنگامی که پیش او رسیدید، با نگه داشتن دکمه مربع یک Nullifier را در کنار ایگور قرار دهید. اما حسابی حواس خود را جمع کنید؛ چرا که وقتی یکی از این آیتم‌ها را با خود حمل می‌کنید تمام Slabهای شما از جمله Reprise غیرفعال می‌شوند. پس اگر ایگور شما را بکشد، به عقب‌تر باز نمی‌گردید و باید حلقه زمانی را از ابتدا شروع کنید. هنگامی که Nullifier را کنار ایگور قرار دادید، او تحت تاثیر این آیتم قرار می‌گیرد و کافی است برای کسب تروفی او را خیلی سریع بکشید.

Didn’t See It Coming

شخصیت فیا را با بدون به وجود آوردن واکنش مهلکی بکشید

برای کسب این تروفی باید به هنگام ظهر در منطقه Fristad Rock حاضر شوید. شخصیت فیا (Fia) در پناه‌گاهی حضور داردکه می‌توانید آن را در قسمت شرقی نقشه پیدا کنید. داخل این پناه‌گاه که با نام Bunker شناخته می‌شود، یک رآکتور هسته‌ای قرار دارد که کلید شلیک آن در دستان فیا است. با توجه به همین موضوع، اگر فیا متوجه حضور شما شود کلید شلیک موشک هسته‌ای را فشار می‌دهد و این موشک در عرض یک دقیقه منفجر خواهد شد. بنا بر این موضوع، باید برای به دست آوردن تروفی Didn’t See It Coming بدون این که فیا را متوجه حضور خود کنید، او را به قتل برسانید.

Violent Delights

دو شخصیت چارلی و فیا را تنها با یک گلوله بکشید

برای کسب تروفی Violent Delights در بازی Deathloop باید در هنگام بعد از ظهر به منطقه Fristad Rock بروید. بهترین راه ممکن برای کشتن دو شخصیت چارلی و فیا با استفاده از یک گلوله، استفاده از یک Slab با نام Nexus است. البته شما باید در زمانی به سراغ آزاد کردن این تروفی بروید که مرحله Afternoon Delight را به پایان رسانده باشید. در طی تجربه این مرحله، خود بازی شما را به سمت Bunker می‌فرستد تا بتوانید ملاقات مخفیانه دو شخصیت مذکور را مشاهده کنید. هنگامی که وارد Bunker شدید، می‌توانید با استفاده از آسانسوری که در آن نزدیکی دیده می‌شود، به سمت منطقه اصلی پناهگاه بروید؛ درست جایی که فیا و چارلی در آن قرار دارند. هنگامی که این دو را مشاهده کردید، از Nexus استفاده کرده و یکی از آن‌ها را هدشات کنید. پس از انجام این کار، هر دو بدون فاصله می‌میرند و تروفی برای شما باز خواهد شد.

Ghost At The Feast

سه تا از اهداف خود را در مهمانی شخصیت الکسیس بدون این که دیده شوید، بکشید

برای این که بتوانید تروفی Ghost At The Feast را در بازی Deathloop به دست آورید باید با تمام کردن مرحله پایانی با نام Ending It، خط داستانی بازی را تکمیل کنید. در واقع دو شخصیت ونجی و ایگور تنها زمانی در مهمانی الکسیس حاضر می‌شوند که شما دو مرحله What Wenjies Want و Lost in Transmission را کامل کرده باشید. در این شرایط، شما باید در هنگام غروب به منطقه Updaam رفته و سه شخصیت الکسیس، ونجی و ایگور را در مهمانی مذکور بکشید؛ آن هم بدون اینکه کسی شما را ببیند یا متوجه حضورتان شود. البته اگر دشمنان با ظاهر شدن علامت زرد در بالای سرشان به حالت «جست و جو» درآیند اتفاقی رخ نخواهد داد، اما اگر این علامت به رنگ قرمز درآید دیگر نمی‌توانید تروفی را به دست آوردید.  اگر در هنگام انجام این کار در بازی Deathloop به مشکل خوردید، می‌توانید به منوی اصلی برگردید و با بازگشت به بازی، از ابتدا شروع کنید. با انجام این کار دیگر نیازی نیست قدم اول را به صورت مجدد طی کنید. در ادامه به صورت قدم به قدم آموزش آزاد کردن این تروفی را به شما آموزش خواهیم داد.

قدم اول (به هنگام ظهر-منطقه The Complex): با توجه به آموزش‌هایی که پیش از این دادیم، یک Nullifier پیدا کرده و آن را در کنار Experiment Console آزمایشگاه ایگور قرار دهید؛ درست مانند کاری که در مرحله Ending It انجام دادید. سپس رمز کنسول را وارد کنید. رمز این کنسول درست همان اعدادی است که در Visionary Lead مرحله Ending It وارد کردید. پس از انجام این کارها، دکمه قرمز توقف که با نام Red Stop Button را فشار دهید و از منطقه خارج شوید. این کار باعث مختل شدن آزمایشات ایگور شده و او در نتیجه این کار، به سمت مهمانی الکسیس می‌رود.

قدم دوم (به هنگام غروب-منطقه Updaam): اگر به دنبال مکان و زمان برگزاری مهمانی الکسیس می‌گردید، باید در هنگام غروب به منطقه Updaam مراجعه کنید. ایگور پس از انجام قدم اول و ونجی هم پس از پایان یافتن داستان بازی Deathloop در مهمانی الکسیس حضور خواهند یافت. در ابتدا با استفاده از قابلیت Nexus سه دشمنی که در محل Spawn شدن کلت حضور دارند را بکشید تا بعدا مزاحم کار شما نشوند. سپس به جهت غربی نقشه بروید و راه خود را به سمت پشت بامی که پرچم‌های قرمز رنگی روی آن دیده می‌شوند ادامه دهید؛ جایی که می‌توانید با استفاده از آن وارد مهمانی الکسیس شوید. در این لحظه می‌توانید با کمک گرفتن از پرچم‌های قرمز بالا بروید و به پشت بامی برسید که مهمانی در آن برگزار می‌شود. سپس از همان ناحیه بیرونی، وارد دری شوید که به وسیله پله‌ها شما را به سمت مهمانی می‌برد. حالا به سمت دریچه‌های تهویه هوا بروید که در ناحیه بالا اتاق دیده می‌شوند و تا بالا آمدن الکسیس روی صحنه نمایش، چند دقیقه‌ای صبر کنید. اگر در تشخیص الکسیس به مشکل خوردید، به یاد آورید او تنها فردی در اتاق است که از دو اسلحه طلایی رنگ استفاده می‌کند. حالا درست مانند تروفی Meat Grinder دکمه قرمز رنگ پشت صحنه اجرا را فشار دهید تا او در چرخ گوشت بزرگ خود بیفتد. حالا از همان راهی که آمدید بازگردید به سمت بالکون بروید. در این موقعیت، یک علامت زرد رنگ روی سر دشمنان دیده می‌شود که نیازی نیست نگران آن‌ها باشید؛ چرا که تا زمانی شما را نبینند شانس آزاد کردن تروفی Ghost At The Feast را دارید.

در ادامه باید اقداماتی که در هنگام آزاد کردن تررفی Alpha Burger انجام دادید را تکرار کنید. برای باقی روند کسب تروفی باید به سمت پشت بامی که ایگور و ونجی در حال بحث کردن هستند، بروید. اگر قابلیت Nexus خود را ارتقا داده باشید، بازی Deathloop به شما اجازه می‌دهد که هم دشمنان معمولی و هم Visionaryها را به هم وصل کردن و با یک گلوله آن‌ها را بکشید. حالا از Nexus استفاده کرده و پس از لینک کردن تمامی افراد موجود در اتاق به هم، به سر یکی از آن‌ها شلیک کنید تا همه‌ی آن‌ها کشته شوند. پیشنهاد می‌شود که در این موقعیت از اسلحه‌های صدا خفه‌کن دار استفاده کنید تا اختلالی به وجود نیاید. البته توجه کنید که یک گلوله تمامی اهداف را بکشد تا مجبور به تکرار این همه قدم‌های طولانی نشوید. اگر این کار را درست انجام داده باشید، دشمنی باقی نمی‌ماند که بتواند شما را ببیند. حالا به راحتی به سمت قسمت خروجی معمولی مرحله بروید و از آن جا خراج شوید. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که به هیچ وجه از Rocket Car برای این کار استفاده نکنید. همچنین، نیم نگاهی به وضعیت جولیانا هم داشته باشید و در صورت Spawn شدن او، سعی کنید او را دور بزنید و مرحله را به پایان برسانید.

Forever Yours

یک Slab را Infuse کنید

پس از اتمام مرحله Ubiquity که جزو ماموریت‌های اصلی بازی Deathloop‌ محسوب می‌شود، مکانیک Infusion را به دست می‌آورید. ماده Residuum در هنگام Infusion به کار می‌آید و می‌توانید با استفاده استفاده از آن در عملیات Infuse کردن، آیتم‌های مختلف خود را برای همیشه نگه دارید. به عبارتی دیگر، با این کار پس از مردن و تغییر حلقه زمانی، آیتم‌هایی که پیش از این از دست می‌دادید را می‌توانید پیش خود نگه دارید. برای کسب این تروفی، پس از کشتن یکی از Visionaryها Slab او را بردارید و سپس پانزده هزار واحد Residuum را با آن Infuse کنید.

Spare No Expense

هنگامی که در قالب شخصیت کلت قرار دارید، تمام ارتقاهای یک Slab را به دست آورید

هر Slab در بازی Deathloop شامل چهار ارتقا یا Upgrade می‌شود. برای کسب این تروفی خیلی ساده می‌توانید یک Visionary را پنج دفعه بکشید و هر دفعه Slab دریافتی را Infuse کنید تا تمامی ارتقاها را به دست آورید. البته اگر جولیانا را شکست دهید، یک Slab جدید به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد؛ اما Slab دریافتی به صورت اتفاقی و Random در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Rip And Tear

هنگامی که در قالب شخصیت کلت قرار دارید، با استفاده از قابلیت Havoc آسیب قابل توجهی به Eternalistها وارد کنید

برای دریافت تروفی Rip And Tear به قابلیت Nexus Slab نیاز پیدا خواهید کرد که می‌توانید آن را با کشتن شخصیت فیا در منطقه Fristad Rock و به وقت ظهر پیدا کنید. سپس باید هنگامی که قابلیت Havoc را در اختیار دارید در وقت ظهر به منطقه Updaam مراجعه کنید. شما می‌توانید در خارج از Otto’s Workshop حدود ده عدد از Eternalistها را پیدا کنید که دور هم جمع شده‌اند. حالا کافی است با استفاده از Havoc تمام این ده نفر را به طور همزمان بکشید تا تروفی باز شود.

در این میان باید اشاره کنیم اگر قصد به تهیه اثر مورد بحث دارید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Deathloop مراجعه کنید.

Blink Of An Eye

به عنوان شخصیت کلت، یک دشمنان را با استفاده از اسلب Shift به سمت یک مین پرتاب کنید

برای دریافت این تروفی بازی Deathloop به یک Slab به نام Shift نیاز پیدا خواهید کرد. این Slab را می‌توانید با کشتن شخصیت چارلی در منطقه Updaam و به وقت ظهر پیدا کنید. همچنین توجه داشته باشید که به نسخه ارتقا یافته Shift که با عنوان Swapper شناخته می‌شود هم نیاز دارید. برای به دست آوردن این نسخه ارتقا یافته، باید چندین بار شخصیت چارلی را کشته و Slab او را بردارید. برای ادامه روند چگونگی دریافت تروفی Blink of an Eye به ویدیو زیر توجه کنید.

Fwd: Fwd: Fwd: Pain
به عنوان شخصیت کلت، با استفاده از Nexus دمیج وارد شده را بیش از ۲۰ متر منتقل کنید

برای دریافت این تروفی باید با کشتن شخصیت هریت در منطقه Karl’s Bay و به هنگام صبح، Nexus Slab‌ او را به دست آورید. حالا دوباره موقع صبح به منطقه Updaam بروید و با استفاده از Nexus Slab‌ که به آن اشاره کردیم، تمام دشمنانی که خارج از Otto’s Workshop جمع شده‌اند را بکشید. این گونه تروفی Fwd: Fwd: Fwd: PAIN را به دست خواهید آورد.

Death Is In The Air

به عنوان شخصیت کلت، سه تا از دشمنانی که با استفاده از قابلیت Karnesis پیدا کرده‌اید را هدشات کنید

کسب تروفی Death Is In The Air به یک Slab با نام Karnesis نیاز دارید که می‌توانید آن را با کشتن شخصیت الکسیس در منطقه Updaam و به هنگام غروب به دست آورید. راحت‌ترین راه، به دست آوردن Suspension Upgrade اسلب Karnesis است که می‌توانید آن را با کشتن چندباره شخصیت الکسیس به دست آورید. البته اگر کمی مهارت‌های خود را به کار بگیرید به نسخه ارتقا یافته این اسلب هم نیاز پیدا نمی‌کنید. حالا کافی است در نقشه راه افتاده، دشمنانی را پیدا کنید و با استفاده از Karnesis آن‌ها را به سمت هوا پرتاب کنید. برای ادامه روند باید هنگامی که آن‌ها در هوا قرار دارند، به سرشان شلیک کرده یا به اصطلاح آن‌ها را هدشات کنید. باید این کار را سه دفعه انجام دهید تا تروفی آزاد شود.

Don’t Mind Me

به عنوان شخصیت کلت و هنگامی که از قابلیت Aether استفاده می‌کنید، سه نفر را بدون این که سایر دشمنان متوجه حضور شما شوند، بکشید

برای به دست آوردن این تروفی به یک اسلب با نام Aether نیاز دارید که می‌توانید آن را با کشتن شخصیت ایگور در منطقه The Complex و به هنگام غروب به دست آورید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که برای چند ثانیه‌ای نامرئی شده و از چشم دشمنان دور بمانید. حالا زمانی که در این حالت نامرئی قرار دارید، به نزدیکی سه عدد از دشمنان بروید و بدون این که کسی را متوجه حضور خود کنید، آن‌ها را بکشید. توجه داشته باشید که نباید دشمنان را با اسحله بکشید و برای این کار باید به نزدیکی آن‌ها بروید و با استفاده از چاقو بزرگ خود کار را تمام کنید. همچنین باید بدانید که نیازی نیست در یک استفاده واحد از قابلیت Aether سه نفر را بکشید و می‌توانید این کار را در چندین استفاده مختلف انجام دهید.

Dressing Down

به عنوان شخصیت جولیانا، با استفاده از قابلیت Masquerade خود را به شکل شخصیت کلت درآورید

تروفی آنلاین

برای کسب این تروفی باید وارد بخش آنلاین بازی Deathloop با نام Protect the Loop شوید. در این حالت آنلاین، شما در قالب جولیانا قرار گرفته و وظیفه دارید کلت را بکشید. در این هنگام باید به عنوان شخصیت جولیانا از Slab پیش‌فرض او که Disguise نام دارد، استفاده کنید. برای این کار، به کلت نگاه کرده و خود را به شکل او تغییر داده و به اصطلاح تغییر ظاهر دهید. هنگامی که این کار را انجام داید، تروفی خیلی سریع آزاد می‌شود.

For Every Occasion

به عنوان شخصیت کلت، ۳۶ عدد Trinket مختلف را به همراه خود به نقشه بازی Deathloop بیاورید

به طور کلی در بازی Deathloop چهل عدد Trinket مختلف وجود دارد که مربوط به اسلحه‌ها و شخصیت‌ها می‌شوند. برای کسب این تروفی، هر وقت یک Trinket جدید پیدا کردید که مشابه آن را ندارید، یا آن را Infuse کرده یا Equip کنید. هر کدام یک از این دو کار را که انجام دهید، Trinket پیدا شده به Collection آیتم‌های شما اضافه می‌شود. اگر این کار را در قبال هر Trinket جدید انجام دهید، تروفی For Every Ocassion با پیشروی در داستان بازی به دست می‌آید.

Spoiled for Choice

یک عدد از هر نوع از اسلحه‌ را Infuse کنید

برای کسب این تروفی باید هشت عدد از اسلحه‌های Basic یا معمولی را به همراه چهار عدد از اسلحه‌های Unique یا خاص، Infuse کنید. پیدا کردن اسلحه‌های Basic زیاد سخت نیست و می‌توانید رنگ‌های مختلف این نوع از اسلحه‌ها را که شامل سفید، آبی و بنفش می‌شوند Infuse کنید. پیدا کردن اسلحه‌های Unique هم تنها از طریف دنبال کردن Arsenal Leadها میسر است. حال برای کسب تروفی Spoiled for Choice بازی Deathloop کافی است یک عدد از هر نوع اسلحه‌های مذکور را Infuse کنید. در ادامه به نام اسلحه‌های Basic و Unique می‌پردازیم تا راحت‌تر آن‌ها را پیدا کنید:

اسلحه‌های Basic

 • Tribunal (pistol)
 • The Fourpounder (magnum)
 • PT-6 ‘Spiker’ (nail gun)
 • Limp-10 (submachine gun)
 • Vopat Trencher (pump-action shotgun)
 • Strelak 50-50 (semi-automatic shotgun)
 • Rapier (hunting rifle)
 • MG-1 ‘Pepper Mill’ (light machine gun)

اسلحه‌های Unique

 • Strelak Verso: پس از تکمیل مرحله In This Together این اسلحه را به دست می‌آورید
 • Constancy Automatic: پس از تکمیل مرحله All Night Long این اسلحه را به دست می‌آورید
 • The Heritage Gun: پس از تکمیل مرحله Super Shifty این اسلحه را به دست می‌آورید
 • Sepulchra Breteria: پس از تکمیل مرحله Keep on Giving این اسلحه را به دست می‌آورید
The Spice Of Life

هنگامی که در قالب شخصیت کلت قرار دارید، با همه روش‌های ممکن بمیرید

روند کسب تروفی The Spice Of Life متفاوت و کمی عجیب است؛ چرا که باید برای کسب آن با تمامی روش‌های درون بازی Deathloop بمیرید. یعنی باید غرق شوید، از ارتفاع بیفتید، در گازهای سمی خفه شوید، بر اثر افکت Depressurization بمیرید، منفجر شوید، گلوله بخورید، با چاقو بمیرید، در چرخ گوشت شخصیت الکسیس خرد شوید، به وسیله یک موشک بسوزید و توسط یک رآکتور محو شوید. شما بیشتر راه‌های مرگ را در طی روند گیم‌پلی معمولی خود تجربه می‌کنید؛ اما برای تجربه سایر مرگ‌ها می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده استفاده کنید.

Bling Bling Bang Bang

از یک Loadout استفاده کنید که ارزشی بیش از ۴۵۱۰۰ واحد Residuum دارد

در طی روند گیم‌پلی بازی Deathloop و برای اتمام بازی، مجبور هستید آیتم‌های متعددی را Infuse کنید. بنابراین اگر شخصیت کلت را تا پایان داستان خوب ارتقا دهید، به طور خودکار این تروفی برای شما آزاد می‌شود. در واقع اگر مسیر ارتقا دادن را درست انجام داده و آیتم‌های خود را به رنگ بنفش برسانید، ارزش آیتم‌های شما از ۶۰۰۰۰ واحد Residuum هم بیشتر می‌شود. پس نیازی به نگرانی برای کسب تروفی Bling Bling Bang Bang وجود ندارد.

Full Deck

یک Visionary را با Loadout کامل بکشید و سپس از نقشه فرار کنید؛ آن هم به گونه‌ای که هیچ Slot یا Socket خالی نماند

پیش از این که کار خواسته شده را انجام داده و یک Visionary را بکشید، باید چهار عدد Character Trinket و سه اسلحه را انتخاب کنید که جای هر ۹ عدد Trinket آن‌ها پر شده است. همچنین باید دو Slab نیز Equip کنید که به طور کامل Upgrade شده‌اند. هنگامی که این کارها را انجام داید، کافی است به سراغ یکی از Visionaryهای بازی Deathloop بروید، او را بکشید و فرار کنید. هنگامی که این روند کامل شد، تروفی بدون هیچ تاخیری آزاد می‌شود.

Know Your Enemy

یکی از پرونده‌های AEON را به طور کامل تکمیل کنید

اجازه ندهید که متن به نسبت گنگ این تروفی شما را فریب دهد، چرا که کسب آن به شدت ساده است. تروفی Know Your Enemy بازی Deathloop از شما می‌خواهد تمام اسناد (Document) مربوط به یک Visionary (مهم نیست که اسناد کدام یک را پیدا کنید) که در قالب Collectible در بازی موجود هستند را پیدا کنید. راحت‌ترین گزینه ممکن، کالکتیبل‌های مربوط به شخصیت جولیانا است. در واقع بهتر است این گونه بگوییم که بهترین راه، پیدا کردن تنها کالکتیبل شخصیت مذکور است. شما می‌توانید این آیتم را بلافاصله پس از این که وارد حالت جهان باز شدید، پیدا کنید. برای کسب تروفی مذکور بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد بهره ببرید:

The G.O.D of O.S.P

با یک Loadout خالی وارد نقشه شده، تمامی Visionaryها را بکشید و سپس خارج شوید

قبل از این که برای کشتن Visionaryها وارد عمل شوید، اطمینان حاصل کنید که به جز Grenadeها، Machete، Hackamajig و Reprise هیچ آیتم یا تجهیزات دیگری Equip نکرده‌اید. سپس کافی است به روش و ترتیب دلخواه خود به سراغ کشتن همه اهداف بروید و کار را تمام کنید. البته در ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، بهترین روش و ترتیب کشتن Visionaryها آورده شده است. هنگامی که تروفی The G.O.D of O.S.P را به دست آوردید، سه تروفی دیگر با نام‌های Mightier Than the Gun، Silent Disco و Only The Guilty به طور خودکار برای شما آزاد می‌شوند.

Mightier Than The Gun

بدون استفاده از هر اسلحه‌ای، همه Visionaryهای موجود را کشته و سپس از نقشه خارج شوید

به تروفی The G.O.D. of O.S.P مراجعه کنید.

Silent Disco

بدون این که کسی متوجه حضور شما شود، وارد نقشه شده، تمام Visionaryها را بکشید و از آن خارج شوید

به تروفی The G.O.D. of O.S.P مراجعه کنید. همچنین جالب است بدانید که می‌توانید تروفی Silent Disco را در حین کسب تروفی Ghosts At The Feast هم به دست آورید.

Only The Guilty

تمام Visionaryهای نقشه را بدون کشتن حتی یک Eternalist، از بین ببرید

به تروفی The G.O.D. of O.S.P مراجعه کنید.

Clean Sweep

تمامی دشمنان را در یک زمان معین بکشید و فرار کنید

در هر کدام از نقشه‌ها که خواستید، تک‌تک Eternalistها را بکشید و اگر Visionary خاصی هم حضور داشت، جان او را هم بگیرید. راحت‌ترین راه برای کسب این تروفی، مراجعه به منطقه The Complex در هنگام غروب و کشتن تمامی دشمنان آن است. در واقع اگر در زمان غروب به منطقه مذکور بروید، به طور کلی ۶ عدد دشمن پیدا می‌کنید. پنج عدد Eternalist و شخصیت ایگور که درون کمپ خود قرار دارد (پیش از این به محل این کمپ پرداخته‌ایم). همچنین مراجعه به منطقه Updaam در وقت صبح و کشتن تک‌تک دشمنان موجود در آن جا هم می‌تواند گزینه خوبی باشد.

You Only Die Once

یک حلقه زمانی کامل را در حالی که یک ClassPass پوشیده‌اید، به اتمام برسانید

اول از همه و برای کسب تروفی You Only Die Once بازی Deathloop، باید آیتمی به نام ClassPass را به دست آورید. برای کسب این آیتم در هنگام صبح به منطقه Fristad Rock رفته و آن را در ورودی Ramblin’ Rock Club پیدا کنید. هنگامی که این آیتم را پوشیدید، خیلی ساده از محل خارج شده و تا پایان روز و اتمام حلقه زمانی صبر کنید. هنگامی که یک حلقه زمانی کامل به پایان رسید، این تروفی به صورت خودکار برای شما آزاد می‌شود. البته توجه داشته باشید که اگر از قابلیت جلوبردن زمان استفاده کنید، این تروفی برای شما باز نخواهد شد.

Play It Again, Colt

بعد از این که یک دفعه داستان را تمام کردید، دوباره تمام Visionaryها را بکشید و از نقشه خارج شوید

برای کسب تروفی Play It Again, Colt بازی Deathloop کافی است که پس از اتمام داستان اصلی بازی بار دیگر به نقشه بازگشته، دوباره تمامی Visionaryها را بکشید و سپس از نقشه خارج شوید. توجه داشته باشید که داستان اصلی بازی پس از تکمیل مرحله Ending It و کسب تروفی One Perfect Day به اتمام می‌رسد.

Clean-ish Hands

بدون این که حتی یک Eternalist را بکشید، تمامی Visionaryها را در یک حلقه زمانی واحد از بین ببرید

برای این که بتوانید تروفی Clean-ish Hands را به دست آورید، لازم است داستان اصلی را به اتمام برسانید تا بتوانید تمامی Visionaryها را در یک حلقه زمانی بکشید. بهترین راه ممکن برای کسب این تروفی، استفاده از مخفی‌کاری و حرکت از سایه‌ها است. البته اگر دوست دارید کمی سر و صدا کنید هیچ مانعی وجود ندارد، فقط توجه داشته باشید که نباید به هیچ وجه حتی یک Eternalist را بکشید. همچنین باید بدانید که کشته شدن آن‌ها توسط خطرهای محیطی مانند سقوط از ارتقاع و خفه شدن در گازهای سمی اختلالی در روند کسب تروفی ایجاد نمی‌کند. در واقع تنها کشتن مستقیم آن‌ها توسط شما باعث مشکل می‌شود. برای این که بتوانید روند کسب تروفی Clean-ish Hands را بهتر متوجه شوید، می‌توانید از ویدیوی آموزشی استفاده کنید:

A Charlie Montague Game

با بردن چالش‌های چارلی با نام‌های Wake Up Challenge، Reward Scheme، The Moxie، Haul-A-Quinn و The Yervha ثابت کنید که یک گیمر واقعی هستید

شخصیت چارلی (Charlie) به طور کلی پنج چالش یا مینی‌گیم مختلف دارد که در سطح نقشه Blackreef پخش شده‌اند. برای این که بتوانید تروفی A Charlie Montague Game بازی Deathloop را به دست آورید نیاز است هر پنج چالش مذکور را با موفقیت به اتمام برسانید. بهترین راه برای کسب این تروفی، استفاده از ویدیویی است که در ادامه قرار می‌گیرد:

Cooking With Gas

هنگامی که در قالب شخصیت کلت هستید، یک ابر گازی را وقتی که یک دشمن درون آن است، آتش بزنید

بهترین مکان‌های ممکن برای انجام این کار مراجعه به مناطق Karl’s Bay – هنگام صبح و Updaam – هنگام ظهر است. اگر می‌خواهید به منطقه Karl’s Bay بروید، باید بدانید که شخصیت هریت در قسمت Hanger 2 یک مهمانی برگزار می‌کند. در این مهمانی او یکی از Eternalistها را درون جرثقیل قرار داده و او را به سمت یک ابر گازی می‌فرستد. هنگامی که Eternalist مذکور به طور کامل در ابر گازی قرار گرفت، کافی است به گاز شلیک کنید تا آتش بگیرد.

همچنین اگر قصد دارید به منطقه Updaam بروید، باید بدانید که در عمارت Condition Detachment شخصیت چارلی، یک ابر گازی وجود دارد. برای پیدا کردن آن، باید به طبقه پایین بروید و به راهرو سمت چپ نگاه کنید. هنگامی که به این نقطه رسیدید، یک Eternalist به طور پیش‌فرض درون گاز ابری قرار دارد و برای ادامه کار تنها باید به آن شلیک کنید. فرقی نمی‌کند که کدام یک از دو روش مذکور را انتخاب کنید، انجام دادن حتی یکی از آن‌ها هم برای کسب تروفی Working Wit Gas کفایت می‌کند.

Sugar Crash

به عنوان شخصیت کلت، از آب‌نبات‌ها برای کسب مزیت تاکتیکی استفاده کنید

در طی روند بازی Deathloop می‌توانید دستگاه‌های آب‌نبات فروشی (Candy Machine) مختلفی را مشاهده کنید. هنگامی که به این دستگاه‌ها ضربه بزنید، چند عدد آب‌نبات از درون آن‌ها خارج شده و روی زمین می‌افتند. حالا اگر یکی از دشمنان از روی آب‌نبات‌ها رد شود، سر خورده و زمین می‌خورد. در واقع باید این روند را در بازی خود تکرار کنید تا تروفی Sugar Rush را به دست آورید.

بهترین راه ممکن برای انجام این کار مراجعه به منطقه Updaam به هنگام صبح است. هنگامی که از تونل اولیه خارج شده و به سمت چپ بروید، یک مغازه آب‌نباتی فروشی پیدا می‌کنید که پر از دشمنان و Candy Machineها است. حالا به یکی از دستگاه‌های آب‌نبات فروشی شلیک کرده یا ضربه بزنید تا آب‌نبات‌ها روی زمین پخش شوند. در این وضعیت، باید دشمنان را به هر نحوی به سمت این آب‌نبات‌ها بکشید تا روی آن‌ها رفته و زمین بخورند. هنگامی که این کار را انجام داید، تروفی آزاد می‌شود.

Residual Earnings

هنگامی که در یک نقشه قرار دارید، بیش از ۲۰۰۰۰ واحد Residuum‌ جمع کنید

برای کسب این تروفی کافی است هنگامی که در حال وقت گذراندن در یکی از نقشه‌های بازی Deathloop هستید، ۲۰۰۰۰ واحد Residuum جمع کنید. شما می‌توانید برای به دست آوردن این ماده از آیتم‌های براق موجود در دنیای بازی و همچنین کشتن Visionaryها استفاده کنید. تا زمانی که Residuumها را پس از کشتن Visionaryها جمع کنید، این تروفی به صورت خودکار باز می‌شود. البته توجه داشته باشید که این روش تنها در نقشه‌هایی جواب می‌دهد که دو یا چند Visionary درون آن‌ها قرار دارند.

Chop Chop

در عرض ۱۰ ثانیه، سه دشمن مختلف را با استفاده از Machete بکشید

برای آزاد کردن تروفی Chop Chop کافی است یک گروه از Eternalistها را پیدا کنید و با استفاده از دکمه R1، با استفاده از Machete خود به آن‌ها ضربه بزنید. اگر در حالت مخفی‌کاری باشید، دشمنان تنها با استفاده از یک ضربه می‌میرند و اگر متوجه حضور شما باشند، برای کشتن آن‌ها به دو الی سه ضربه نیاز خواهید داشت. اما در هر یک از دو حالت مذکور، کشتن سه عدد Eternalist در مدت زمان ۱۰ ثانیه کار سختی نیست.

Old Habits Die Hard

کد ۰۴۵۱ را وارد یک Keypad کنید

در طی تجربه خود از بازی Deathloop با قفل‌های متعددی روبرو می‌شوید که برای باز کردن هر یک از آن‌ها به کدهای خاصی نیاز دارید. حال برای کسب تروفی Ole Habits Die Hard کافی است روی یکی از این قفل‌ها، عدد ۰۴۵۱ را وارد کنید.

Deathday Suit

در هر نقشه، عریان‌ترین شخصیت‌ها را بکشید

برای کسب تروفی Deathday Suit بازی Deathloop روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

Oops

به عنوان شخصیت کلت، یکی از دشمنان را از ارتفاع پرت کرده و باعث مرگ او شوید

به احتمال زیاد خود شما در روند طبیعی بازی Deathloop تروفی Oops را به دست می‌آورید؛ چرا که باید برای کسب آن تنها یکی از دشمنان را از ارتفاع پرت کرده و باعث مرگ او شوید. به هر حال اگر این اتفاق رخ نداد، بهترین روش ممکن برای آزاد کردن آن مراجعه به منطقه Updaam به هنگام صبح است. به محض این که از تونل اولیه خارج شدید، مسیر سمت راست را در پیش گرفته و از صخره بالا بروید. اگر مسیر را به درستی طی کرده باشید، یک Eternalist را مشاهده می‌کنید که در لبه‌ی یک پرتگاه ایستاده است. حال کافی است خیلی ساده به او نزدیک شده و با فشار دادن دکمه R3 او را هل دهید تا از لبه پرتگاه سقوط کند. فقط توجه داشته باشید که دشمن را باید به گونه‌ای هل دهید که در داخل محوطه نقشه اصلی بمیرد و به خارج از آن سقوط نکند.

در این نقطه به پایان راهنما تروفی بازی Deathloop می‌رسیم. اگر در کسب هر تروفی به مشکل خوردید، بهتر است به ویدیویی که برای شما قرار داده شده، مراجعه کنید.

نظر شما در مورد روند کسب تروفی‌های این بازی چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *