راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

فیفا ۲۲: آموزش بهترین Skill Moveها

فیفا 22

با این که کار تیمی و پخش کردن توپ در نقاط مختلف زمین از اهمیت بیشتری نسبت به مهارت‌های دریبل کردن در فیفا 22 برخوردار هستند، اما باید یک سری Skill Moveها و نحوه دریبل کردن مدافعان را یاد بگیرید. با تیلنو همراه باشید.

Skill Moveها یا همان حرکت‌های تکنیکی در شماره‌های اخیر مجموعه FIFA به اهمیت زیادی رسیده‌اند و نسخه امسال هم در این میان استثنا نیست. شرکت EA در فیفا 22، Skill Moveهای جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار گذاشته که می‌توانید با استفاده از آن‌ها از مدافعات مستقیم خود رد شوید. البته ما سعی می‌کنیم در این مقاله به مجموعه‌ای از Skill Moveهای قدیمی و جدید بپردازیم تا لیستی از مهم‌ترین این حرکت‌های تکنیکی جمع شود. اگر قصد دارید در یک سال آتی زمان زیادی را صرف بخش Ultimate Team و مسابقات آنلاین کنید، پس باید به تسلط مناسبی روی این تکنیک‌ها برسید. توجه داشته باشید که یاد گرفتن این Skill Moveها در بخش‌های آفلاین و تک‌نفره فیفا 22 هم به کار آمده و می‌توانید از آن‌ها در رقابت با هوش مصنوعی بازی استفاده کنید.

فیفا 22

تمامی Skill Moveهایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، در شرایطی فرض شده‌اند که شما از سمت چپ به سمت راست و دروازه حریف حمله می‌کنید. بنابراین، هنگامی که در حال حمله از سمت راست به سمت چپ زمین هستید، باید جهت کنترل‌هایی که به آن‌ها می‌پردازیم را قرینه در نظر بگیرید. همچنین باید بدانید بازیکن‌هایی که از Skill بالاتری برخوردار هستند در پیاده کردن این تکنیک‌ها موفق‌تر خواهند بود. اما از طرفی دیگر، اگر بازیکن مورد استفاده شما Skill کافی برای انجام دادن تکنیک‌ها را نداشته باشد، از شانس کم‌تری برای موفقیت برخوردار است.

پیش از پرداختن به هر موضوعی باید متذکر شویم که ما دسته‌های پلی استیشن را به عنوان کنترلرهای پیش‌فرض در نظر گرفته‌ایم و با توجه به دکمه‌های آن به آموزش می‌پردازیم. پس اگر از کنترلر‌های دیگری مانند ایکس باکس استفاده می‌کنید، کافی است معادل دکمه‌ها را روی کنترلر خود فشار دهید. برای مثال اگر در این آموزش از دکمه مثلث یاد شد، باید روی کنترلر ایکس باکس خود از دکمه Y استفاده کنید.

نام Skill Move نحوه انجام دادن Skill Move توضیحات
Fake Shot دایره و سپس ضربدر Fake Shot یا به اصطلاح فارسی گول شوت، با این که به طور کامل یک Skill Move به شمار نمی‌رود، اما باز هم از استفاده زیادی برخوردار است. اگر از گول شوت استفاده کنید، بازیکن شما تظاهر به شوت زدن می‌کند اما در ادامه توپ را برای خود نگه می‌دارد. این تکنیک برای فریب دادن دروازه‌بان و مدافعان به شدت مناسب است.
Knock On دکمه R2 + چرخاندن استیک راست به سمت دلخواه (جهتی که می‌خواهید به سمت آن حرکت کنید) در فیفا 22 بازیکنی که توپ را حمل می‌کند در اکثر مواقع از سرعت کم‌تری نسبت به بازیکنان بدون توپ برخوردار است. بنابراین، اگر شما بخواهید به همراه توپ با مدافع حریف کورس سرعت بگذارید، او شانس زیادی برای گرفتن توپ از شما دارد. حال اگر از Knock On استفاده کنید، بازیکن شما توپ را جلو می‌اندازد و سپس به حرکت خود ادامه می‌دهد. در این روش با این که هنوز مالکیت توپ را در اختیار دارید، سریع‌تر سطح زمین را طی می‌کنید.
Stepover استیک راست را به سمت راست فشار دهید و سپس آن را ساعت وار یا غیر ساعت وار به سمت بالا یا پایین بچرخانید (با توجه به موقعیت خود در زمین) Stepover تکنیک به شدت مناسبی برای پشت سر گذاشتن مدافعان است. هنگامی که از این Skill Move استفاده کنید، بازیکن با حرکت توپ و پاهای خود مدافع مستقیم را گیج کرده و او را به دردسر می‌اندازد. بهترین زمان استفاده از این تکنیک، هنگامی که است که مدافع حریف می‌خواهد با تکل‌های بلند یا کوتاه مالکیت را از شما بدزدد.
Ball Roll استیک را به سمت بالا یا پایین فشار داده و نگه دارید اگر در مقابل مدافعی قرار دارید که سعی می‌کند همواره به شما نزدیک شود و خط‌های احتمالی پاس را ببندد، Ball Roll به کمک شما می‌آید. این تکنیک به شما اجازه می‌دهد که زاویه توپ و حرکت خود را تغییر دهید تا از دام مدافعان خلاص شوید. این گونه می‌توانید راحت‌تر توپ را به هم تیمی‌های خود پاس دهید.
Drag Back دکمه L2 + دکمه R2 + چرخاندن استیک چپ به سمت چپ برای مدتی کوتاه اگر همواره سعی می‌کنید برای حمله با سرعت به دل مدافعان حریف بروید، در فیفا 22 به شدت قابل پیش‌بینی خواهید بود. اما اگر می‌خواهید دریبل‌های موفق بیشتری داشته باشید می‌توانید از Drag Back استفاده کنید. برای این کار دو دکمه L2 و R2 را به صورت همزمان نگه دارید و هنگامی که مدافع برای دزدیدن توپ تلاش کرد، استیک چپ را برای زمان کوتاهی به سمت چپ فشار دهید. این گونه بازیکن شما توپ را به عقب می‌کشد تا بتوانید مدافع فریب خورده را رد کنید.
Heel Flick استیک راست را ابتدا به سمت راست و خیلی سریع به سمت چپ فشار دهید درست مانند Stepover، تکنیک Heel Flick هم می‌تواند در فریب دادن مدافعان به شما کمک کند. اگر از این Skill Move به درستی استفاده کنید، مدافع از گارد دفاعی درست خارج شده و فضای بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد.
Four Touch Turn دکمه L2 را نگه دارید و استیک راست را خیلی سریع دو دفعه به سمت چپ فشار دهید با وجود کند بودن، Four Touch Turn به شما کمک می‌کند که زاویه خود را تغییر داده و موقعیت‌های خوبی برای شوت زدن و پاس دادن پیدا کنید. این Skill Move بیشتر به درد نقاط شلوغ مانند محوطه جریمه خودی یا حریف می‌خورد. همچنین اگر خواستید پس از انجام دادن این حرکت خیلی سریع آن را لغو کنید، کافی است دو دکمه R2 و L2 را به صورت همزمان نگه دارید.
Skilled Bridge دکمه L2‌ را نگه داشته و دکمه R1 را دوبار پشت سر هم فشار دهید  درست مانند Fake Shot، تکنیک Skilled Bridge برای باز کردن فضا و تغییر زاویه به شدت کارآمد است. این Skill Move هنگامی که از سمت چپ به سمت راست حمله می‌کنید برای حریف از خطر بالایی برخوردار بوده و می‌توانید به راحتی از مدافعان خطا بگیرید. هنگامی که در محوطه جریمه حریف قرار دارید، می توانید با استفاده از این حرکت به راحتی پنالتی بگیرید؛ به خصوص اگر دروزاه‌بان حریف کمی تهاجمی کار کند.
La Croqueta دکمه L1 را نگه داشته و سپس استیک راست را خیلی کوتاه به سمت پایین یا بالا فشار دهید La Croqueta یک Skill Move‌به شدت سخت و البته کارآمد برای پشت سر گذاشتن رقبا و باز کردن فضا است؛ به خصوص در طیف زمانی پیش از زدن شوت. اگر از این تکنیک استفاده می‌کنید، بازیکن شما مدافع مستقیم خود را دور زده و فضای زیادی برای خود می‌خرد.
First Time Spin دکمه L1 + دکمه R1 تکنیک First Time Spin که خیلی راحت می‌توانید از آن استفاده کنید، باعث می‌شود که مدافع حریف جا بماند یا برای دزدیدن توپ تکل بزند که در هر دو حالت فرصت خوبی برای شما پیش می‌آید. این حرکت را باید در زمان‌هایی به کار بگیرید که بازیکن شما می‌خواهد پاس ارسالی را دریافت کند.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه شبیه‌ساز فوتبال شرکت EA بپردازید، می‌توانید از لینک‌هایی که در ادامه قرار داده می‌شوند استفاده کنید:

نظر شما در مورد بهترین Skill Moveهای بازی FIFA 22 چیست؟ شما از کدام یک از این تکنیک‌ها بیشتر استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Push Square

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *