اخبار و رویدادها, راهنمای نرم افزار, راهنمایی و آموزش

درایور های کنترلر DualSense برای سیستم لینوکس

دوال سنس 5

پنجمین نسل از دسته‌های پلی استیشن با نام DualSense به همراه پلی استیشن ۵ عرضه شدند. این دسته از امکانات بی‌نظیری بهره می‌برد که نشان از تکنولوژی بالای به کار رفته در آن دارد. حالا سونی درایوری برای استفاده از این دسته برای دستگاه‌هایی که از سیستم عامل لینوکس بهره می‌برند، منتشر کرده است. با تیلنو همراه باشید.

کنترلر کنسول PS5، یعنی دوال سنس، قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که از آن جمله می‌توان به بازخورد لمسی یا Haptic Feedback و تریگرهای تطبیق‌پذیر اشاره کرد. این دسته همراه با کنسول PS5 عرضه شد و تیلنو هم‌اکنون این کنترلر پیشرفته را بهترین قیمت برای شما فراهم کرده است. برای خرید کنترلر دوال سنس کنسول PS5 به سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید.

به تازگی سونی یک درایور کرنل برای لینوکس منتشر کرده است که برای پشتیبانی از سخت‌افزار Play Station مانند DualSense استفاده خواهد شد. این درایور به کاربران سیستم عامل لینوکس این اجازه را خواهد داد تا از دوال سنس از طریق بلوتوث یا یو اس بی استفاده کنند.

قبلا، کاربران لینوکس از درایور رسمی Hid-Sony برای استفاده از سخت‌افزارهای سونی استفاده می‌کردند، اما حالا این درایور جدید که Hid-PlayStation نام دارد، با دوال سنس سازگاری خواهد داشت. به عنوان مثال برای دسته دوال سنس توابعی برای استفاده از LEDهای دسته، صفحه لمسی دسته، باتری، حسگرهای حرکتی، لایت بار و موتورهای لرزشی وجود دارد. در حال حاضر، این درایور از بازخورد لمسی دوال سنس و تریگرهای تطبیقی این دسته، پشتیبانی نمی‌کند.

دوال سنس با تمام قابلیت‌های خوب و پیشرفته‌اش، بر روی ویندوز هم قابل استفاده است. شما می‌توانید مطلب قابلیت استفاده دوال سنس بر روی ویندوز را هم‌اکنون در بلاگ تیلنو مطالعه نمایید.

دوال سنس

این دسته هم‌چنین به دنبال انتشار نسخه بتا که پشتیبانی ورودی اولیه را اضافه کرد، اخیرا از روی استیم برای استفاده در دسترس قرار گرفته است. درایور لینوکس، شامل چیزی حدود ۱۴۰۰ خط کد است که دامنه مشابهی از ویژگی‌ها را فعال می‌کند. البته باید گفته شود که این درایور جدید لینوکس، در حال حاضر هنوز در دست بررسی است. اگر چه تست پچ‌ها قبل از انتشار امکان پذیر و قابل دسترس است.

ماشه یا تریگرهای تطبیق پذیر دسته دوال سنس، راهی را برای توسعه دهندگان بازی‌ها گشوده است که با استفاده از آن می‌توانند تجربه لمسی متنوعی را برای بازیکنان در حین بازی ایجاد کنند. این تجربه‌های لمسی با المان‌های گیمپلی مطابقت خواهند داشت که حس واقعیت بیشتری به بازیکنان خواهند داد و این ویژگی با دستکاری در سفتی تریگرها به وجود می‌آید. به همین ترتیب، بازخورد لمسی یا Haptic Feedback دسته دوال سنس یک تجربه و احساس لمسی است که اطلاعات درون بازی را به بازیکن و آن هم به صورت لمسی انتقال می‌دهد، اما برای این کار از ویژگی‌های دقیق موتورهای لرزشی استفاده می‌کند. برای خرید PS5 می‌توانید به بخش فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد دسته جدید پلی استیشن چیست؟ آیا توسعه دهندگان بازی‌های مختلف، می‌توانند به طور کامل از قابلیت‌های این دسته بهره ببرند؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Siliconera.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید